Keresés

Részletes keresés

Keszra Creative Commons License 2010.03.13 0 0 18
Decemberben láttam Budapesten, antikváriumban, vadiúj volt, csomagolva, 5.297 Ft.
Mégpedig József körút Emkétől a Baross u. felé jobb oldalon első vagy második könyvesbolt.
Előzmény: iman (17)
iman Creative Commons License 2005.11.14 0 0 17
Közben megnéztem, és 12000 ft. Bocsi!
Előzmény: iman (16)
iman Creative Commons License 2005.11.04 0 0 16

Pécsett a Jókai téri könyvesboltban lehet kapni, magyar kiadás, ha jól emlékszem 8000 ft.-ért.

Sok sikert!

Előzmény: Komárom- (-)
Keszra Creative Commons License 2005.10.05 0 0 15
Lehet próbálkozni antikváriumban, ott nyolcezerért is kapható talán.
Előzmény: molnarnei (13)
pireisz Creative Commons License 2004.04.20 0 0 14
Sziasztok!
Nem tudtam hova írni.
Elnézést.
VAlaki kereste az Agostyáni Zöldekkel a kapcsolatot.
Kaptam egy telefonszámot: Labanc Györgyi 06, 70 - 3338-3855
molnarnei Creative Commons License 2004.01.09 0 0 13
Én is láttam ezt a könyvet a "libri.hu".n az előbb ott is 12000.-forint,-5% ha interneten rendeljük.

M.

Előzmény: Szimat (10)
endru Creative Commons License 2004.01.09 0 0 12
Nekem elég rossz véleményem van az Enciklopédiáról. A képekről gyakorlatilag nem lehet beazonositani a növényeket, a leirások meg kevés információt adnak a tartáshoz, szaporitáshoz.
Előzmény: bohókása (11)
bohókása Creative Commons License 2004.01.09 0 0 11
Sziasztok! Szvsz kevés az induláshoz a könyvekből szerzet ismeret.Kellene egy olyan hely ahol némi gyakorlatra is szert tehetnél.Tudom mit beszélek, 30 éve végeztem disznöv.termesztőként.Azóta csak 1 évet dolgoztam ebben a szakmában ,de nem mernék bele vágni egy ilyen vállalkozásba. 28 éve foglalkozom kertépítéssel és még ebben is érnek meglepetések.A disznövény enciklopédia növény meghatározásra kiváló,bár lehetnének kicsit nagyobbak a képek.Nekem az első kiadás van meg és nem is adom kőlcsön senkinek mert "véletlenül"elkallodna.
Előzmény: endru (8)
Szimat Creative Commons License 2004.01.08 0 0 10
Sziasztok,

Ha meg erdekel valakit,lattam ezt a konyvet az Eurocenterben az Alexandra (?) konyvesboltban 12000 forintert. Tavalyi kiadasu de nem tudom, hogy tartalmi valtozas van-e benne a korabbihoz kepest.

Udv,
Szimat

CELL Creative Commons License 2003.10.01 0 0 9
Szia!
Koszi a valaszt.Tudom hogy kell tudas, nem is keves .Mondtak mar hogy esetleg menjek kerteszmernoknek 3 ev levelez, foiskolai kepzes.Csak van egy 8 honapos kisfiam es nem tudom hogy hogy tudnam megoldani.Pedig szivesen mennek.Sajna oda nem tudok beratkozni amit ajanlottal mert Pecsett elunk azaz fogunk hamarosan.De az egyetemi konyvtarban talan lesz megfelelo anyag vagy a biologia tanszeken.Azert koszi mindenesetre.En mar arra is gondoltam hogy megszerzem a disznovenykerteszek(szakkozepes) tankonyveit es annak nekikezdek, plusz meg amit talalok a temaban.
CELL
Előzmény: endru (7)
endru Creative Commons License 2003.09.29 0 0 8
Szalka
Az a tapasztalatom, hogy 3 dologra legkevesebb 5 könyvre van szükség, és még igy sok hiány marad. Pl egzótikus növények szaporitásáról, teleltetéséről alig van anyag.
Én elkezdtem cd-re irni kertészeti könyvek tartalmát, amit a neten szivesen közzétenném, de segitségre lenne szükségem a szerzői jogdijak miatt. Ha a kiadót keresem meg iszonyú árat kérnek, engedély nélküli közzététel esetén meg biróságra visznek.
valami olyan megoldás kellene, hogy aki letölti az anyagot az egy kisebb összeget fizessen, ez kerüljőn a szerzőhőz.
Előzmény: szalka (5)
endru Creative Commons License 2003.09.29 0 0 7
Cell.
Valami szaktudás kell a novénytermesztéshez, nem elég ha annyit tudsz felül vannak a levelei alul a gyökere.
Gondosan kell meghatározni milyen növénnyel akarsz foglalkozni. Van-e füthető fóliád?
A kezdés előtt informálódni kell, miként tudod értékesiteni. A piaci maffia miatt mint idegen nem fognak szóba állni veled. Én csak kismennyiségű szép növényt akartam eladni, nem voltak hajlandók még megnézni sem. Egy helyen tudtam megmutatni, de szégyenletesen alacsony árat kináltak. 500Ft-ért árusitottak olyan növényt csak csúnyábbat mint az enyém és igy 80Ft-ot ajánlottak.
Azt hiszem találsz valamilyen kertészeti tanfolyamot, sok éve én is egy hobby tanfolyamon kezdtem.
Nem tudom van-e a neten növénytermesztési anyag, de ha beiratkozol a Mezőgazdasági könyvtárba (Attila út) a fontosabb növénycsaládokról találsz irodalmat.
Előzmény: CELL (6)
CELL Creative Commons License 2003.09.29 0 0 6
Sziasztok!
Hmm latom nagyon regen jartak mar itt ezen a topicon , mind1 azert folteszem a kerdeseim hatha vki eszreveszi oket es netalantan segitseget is kapok!
1. Van-e a neten , vagy konyv alakban vmi jo osszefoglalo arrol hogy hogyan lehet disznovenyeket szaporitani(kiterve az egyes fajokva reszletesen) nevelni, gondozni. . . Barmilyen info erdekel.
2. Mit gondoltok erdemes-e piciben belefogni egy kis kerteszet letrehozasaba ugy hogy az ember egy minimalis tudassal nagy akarassal megaldott KEZDO!!!???
3. Minden info es gondolat ami a temaval kapcsolatban eszetekbe jut!
4. Vajon egy-ket-harom ev mulva lehet-e ebbol nemely plusz jovedelemre szert tenni??? mert szep dolog a hobbi, de meg szebb ha abbol el meg az ember amit szeret csinalni. Minden almom egy kis kerteszet letrehozasa, egyszer!. :-)))Kerlek irjatok ha barmilyen otletetek vagy velemenyetek van!!!
(annak idejen nem mentem kerteszeti suliba , mar kezdem picit banni, pedig ez volt a ket lehetoseg kozul az egyik, de remelem meg sok tanulassal;, odafigyelessel potolhatok vmi, csak nem tudom hogy kezdjek az egeszhez, ehhez is lenne egy-ket jotanacs)
Ha nem irtok kulon topicot inditok!!!:-)))
Koszi CELL
szalka Creative Commons License 2001.04.08 0 0 5
En is szeretnek egy nagyon jo minnel tobbfajta novenyre kiterjedo enciklopediaszeruseget, ezek szerint ez nem jo, de akkor melyik jo ?. Lehetoleg magyarul, de angolul is lehet. Az se baj, ha CD-s kiadas nem konyvformaju.
Jo lenne ha minnel tobbbfajta noveny lenne benne:
- Szobanoveny- melyiket hova miert milyen igenyu
- Palack kertekhez tanacsok
- Kintikerthez , mondjuk nem nagy es foleg a bokrok erdekelnenek, pontosan az olyan bokrok, amik valami madarakat csabito bogyot teremnek.

Jo lenne ha egyetlen konyvben megtalalnak az osszes dolgot ami erdekel, e nem kene a haromfele dologra 3 kulonbozo konyvet bevasarolni.
Koszonok minden tanacsot.

Komárom- Creative Commons License 2001.01.19 0 0 4
Én csak 2 napig forgattam. Egy hibat eddig eszrevettem benne...
Igaz, hogy lehetne teljesebb is az ismertetés rész......,de ez a konyv eddig a csúcs MAGYARORSZÁGON !!
SAJNOS !! hogy nincs több és talán ennél jobb kertészeti összefoglaló.
Az Igy virágoznak a legszebben a KERTI VIRÁGOK hasznosabb infót közöl a növényekről, ahogy látom. Mért nincs ?? Vagy csak még itt tartunk ugye.
Haat ez már több mint 20 éves lemaradás. Nemhogy szép kertek nincsenek, de még info róluk, azsincsen.
Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.18 0 0 3
ne vedd meg. kár érte tele van fatális marhaságokkal, nem lettek a növények igényei magyar viszonyokra átültetve - vagy hülye volt a szaklektor. hacsak az upgrade kiadás (nekem az első van meg) át nem elleőrizték. én utólag a 3 6-ot is soknak találtam érte.
Előzmény: Komárom- (2)
Komárom- Creative Commons License 2001.01.17 0 0 2
Igen 20.400 Ft angolul és 1 db volt náluk a mult héten.
Az első magyar kiadás a hétvégén a kezemben volt.
3. 600 Ft volt annak idején -Magyarul-
''Könyvtári'' példány volt.
Hétvégén megkaphatom. szombattól - keddig.
Igazából már majdnem elavult. De itt nálunk még azért 'használható'....
Előzmény: Megyesi Éva (0)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.01.16 0 0 1
Jaj, bocs, lehet, hogy felvertem az árát???
Előzmény: Komárom- (-)
Megyesi Éva Creative Commons License 2001.01.16 0 0 0
Ma láttam a mg-i könyvesboltban, angolul, 20 ezer Ft-ért.
Előzmény: Komárom- (-)
Komárom- Creative Commons License 2001.01.12 0 0 topiknyitó
Keresek egy könyvet!
Címe: Dísznövény Enciklopédia Angol Királyi Kertészeti Társaság kézikönyve
Kiadó: Pannon Könyvkiadó, ami már megszűnt.
Ki és menyiért ajánlja fel megvételre????????????????????????????????

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!