Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.10.16 0 0 17

Sziasztok!

Van egy életbevágó gondom, és nincs, aki segítene. A 14 éves kisfiamnak pegje van /gyomorszonda/ , már 13 éve csak fecskendővel tudom etetni-itatni, szájon át semmit sem hajlandó elfogadni, ...azt sem tudja, mi az, hogy milyenek az ízek, pedig csupán pszichés oka van ennek. Meg kellene tanítani enni /!/. Tud valaki bármit erről? Meddig lehet így élni? Félek.

adent Creative Commons License 2006.09.12 0 0 16
Ezen az oldalon van némi információ róla az autoimmun rész alatt:
http://hu.wiktionary.org/wiki/User_vita:Shiva/Candidiasis#Probiotikumok
Híd Creative Commons License 2001.02.06 0 0 14
Nekem is ez a betegségem. Akkor jött ki, amikor leszoktam a cigiről. Szedtem vagy 2 hónapig a Salazopirint, folyton fájt a torkom tőle, így hagytam a csudába. Gondoltam, hogyha 22 évig semmi bajom nem volt, nehogy már most gyógyíthatatlan beteg legyek! Pedig a doki azt mondta, a patológus is ezt az eredményt hozta ki a leletből.
Szóval kb. 3-4 éve lesz**rom az egészet, és azóta minden oké nálam. Vannak könyvek, amelyek azt írják, rosszat tesz a betegségnek, ha a beteg sokat foglalkozik vele. Én nem teszem, ha nem láttam volna ezt a topicot, eszembe sem jutott volna.

Olvastam, hogy másoknak mennyi baja van ezzel a kórral, de úgy látszik, én szerencsés vagyok.

Különben állítólag nem pszichés, hanem autoimmun, és gőzük sincs, hogy mi okozza. Skandináviában a leggyakoribb.

szilvácska Creative Commons License 2001.02.06 0 0 13
Nekem van egy nagyon közeli ismerősöm, akinek ugyanez a problémája. Kialakulása általában pszichés eredetű, és visszafordíthatatlan. Belgyógyászatilag nem gyógyítható, esetleg a tüneteket lehet visszaszorítani. Ha nő a beteg, akkor jobb helyzetben van egy picivel, mert a terhesség általában "gyógyítja" ezt a betegséget, olyan esetről is tudunk, ahol egészen megszüntette a tüneteket.
Segíthet a kitartó jógázás (az ismerősöm jógamestere szintén ebben a betegségben szenvedett, és mára már gyógyult), illetve a homeopátiás kezelés.
Ha bővebben is érdekel a dolog, írj nekem mailt, esetleg "összehozlak" az illetővel. Annak idején neki is sokat segített, hogy meg tudta beszélni a tapasztalatait sorstársaival.
Előzmény: Sintér (12)
Sintér Creative Commons License 2001.02.05 0 0 12
Sziasztok

Sajnos a topic olyan karriret futott be amire számítottam. Elindításakor is tudtunk az orvosok álltal ajánlott lehetőségekről.A topicnyitás igazi oka az volt, hátha tud valaki valamilyen más utat (természetgyógyászat, jóga stb), hisz annyi ember járkál errefelé. Sajnos ilyen az élet(micsoda közhely...), a topicot holtá nyilvánítom. :-(

freeze flash:
Neked pedig jobbulást kívánok.

Üdv:
Sintér

tracy Creative Commons License 2001.01.18 0 0 11
Én egy ilyen embert ismertem, nála étkezési korlátozásokkal és gyógyszerekkel karban lehetett tartani, ha tartotta az előírásokat, akkor nem voltak tünetei.
Előzmény: Sintér (10)
Sintér Creative Commons License 2001.01.18 0 0 10
Na felhozom mégegyszer, hátha van valakinek valami jó híre.
Előzmény: Sintér (9)
Sintér Creative Commons License 2001.01.17 0 0 9
Lord lffy:
Köszi, de már körbenéztem.

PETYUS:
Erről hol lehetne bővebben olvasni?

Kiegészíteném önmagamat: (5) Azért indítottam a topicot, mert az orvosok gyk. nem sok mindent tudnak tenni, és hátha van valami egyéb mód ami segítene. Ennek a betegégnek egyébként még nem is igazán tudják a valós okát, és igazából gyógymód sincs rá tudomásom szerint. Leirás sok van a neten róla, (Heurékában keressetek rá, vagy 200 találat) de megoldás nem igazán található, esetleg csak tüneti kezelés. A környezetemben egyébként 3 teljesen más körülmények között élő embernek is ilyen problémája van. Hogy egyértelmű legyen, erről van szó: colitis ulcerosa.

Üdv: Sintér

PETYUS Creative Commons License 2001.01.17 0 0 8
Különféle fekélyeket gyógyítanak polarizált fénnyel (evolite - bioptron). Az azonban nagy kérdés, hogy _oda_ hogy lehet bevilágítani.
Előzmény: Sintér (5)
Lord Iffy Creative Commons License 2001.01.17 0 0 7
a csoda helyesen itt
Lord Iffy Creative Commons License 2001.01.17 0 0 6
Ajálom figyelmedbe az alábbi weblapot itt
Ha minden igaz ez itt a keresője linkje, ahol csak beirod hogy colitis (!) és láss csodát
Sintér Creative Commons License 2001.01.17 0 0 5
Azért indítottam itt ezt a topicot, mert erre többen járkálnak, hátha több hozzászóló van. Egyébként nem rák hanem fekély, tehát (remélem hogy...) gyógyítható. Az SOS-en egyébként nézegelődtem, nem sok hasonlót találtam.

Üdv: Sintér

Előzmény: Havária (2)
Sintér Creative Commons License 2001.01.17 0 0 4
Köszi, majd írd le a tapasztalataidat.
Jobbulást!

Üdv: Sintér

Előzmény: freeze flash (3)
freeze flash Creative Commons License 2001.01.16 0 0 3
Hi!

Én valamikor a következő hetekben akarok dokihoz menni.
Életmód, étkezés, alkohol, stb. ezek mind belejátszanak egy ilyen betegségbe.
Ha jól megy, én csak simán gazdag vagyok.

A vizsgálat után jelentkezem.

Üdv
ff

Havária Creative Commons License 2001.01.15 0 0 2
Szvsz, keresgélj az SOS és a tudomány fórumokban. Soxor, sok helyen esett már szó rákról és ha pontos infót nem is találsz az adott esetre, de akkor is olyan topicban tudsz majd kérdezni, ahol a látogatókat foglalkoztatja és értik a témát.

Hav

Előzmény: Sintér (-)
Sintér Creative Commons License 2001.01.15 0 0 1
Misked:
Köszönöm a jókívánságodat.

Felhozom egy kicsit a topicot, hátha van valakinek valami tanácsa.
Előre is köszönöm.

Üdv: Sintér

Előzmény: misked (0)
misked Creative Commons License 2001.01.11 0 0 0
Ahh, de régen nulláztam.

De komolyra forditva a szót, egyik ismerösöm végbélrákban halt meg, rettenetesen füszeresen
evett mindent. De szvsz - én csak egy laikus vagyok - a fekély az kezelhetö. De Tasztalos
doktoraink hátha segitenek majd neked pontosan.

Előzmény: Sintér (-)
Sintér Creative Commons License 2001.01.11 0 0 topiknyitó
Sziasztok!

Egy orvosi problémáról kérdeznék valakit, aki esetleg ért hozzá vagy hallot róla valamit. Bármilyen információt szívesen fogadok.
Colitis ulcerosa - (Vastagbél fekély)Gyógyítható? Milyen kezelések léteznek? Életmódváltás segíthet-e?
Egyik ismerősöm problémáján szeretnék segíteni.

Hozzászólásaitokat előre is köszönöm.

Üdv: Sintér

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!