Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001.01.31 0 0 45
Wallenberg, bár annyit mindent mesélnek róla.
djkalo Creative Commons License 2001.01.31 0 0 43
Éljen Horthy!!!!

Különben is nem nem sok köze volt Wallenberg meggyilkolásához.....

belovai Creative Commons License 2001.01.29 0 0 41

Az 1994 oktober 28.-i Pesti Riport Szemenyei-Kiss-Tamas cikket.

A cikk Desi-Dregan Miklos es az altala utasitott Bakonyvolgyi-Nyilas
osztag szerepet feszegeti, amely kezen szaradt a magyar verbirosag szerint Wallenberg vere.

Ezt hirdette Dr. Laszlo Dezso tanacselnok, amikor 1948 oktober 23.-an iteletet mondott ki Desan-Dregan ugyeben.

Tehat ugyan azt nem tudjuk, hogy pontosan mi tortent Wallenbergel, de azt tudjuk, mint Wallenberg gyilkosa, Desi Dregan Miklos akasztofan
vegezte.

Kedves Topiktarsak,

Ki tud errol tobbet?
Kerem irja meg.

GejzIR Creative Commons License 2001.01.23 0 0 38
Kösz Piri igazad van.
GejzIR Creative Commons License 2001.01.23 0 0 36
Kedves Piroska!

Ilyen egyszerűen nem lehet ezt megoldani. Azt sem tudjuk Horthy mit ért azalatt, hogy antiszemita, vagy akkor mit értettek ezalatt. (még ma sem világos ki mit gondol erről)
Ugyanakkor azt mondják, Horthy csak érdekből mentett zsidókat. Mint Politikus nem írhatott is volna olyat, hogy ő antiszemita egy nemesnek?
Ezek mind csak kérdések a választ nem tudom és pont arra akartam felhívni a figyelmet, hogy gyorsan itéljünk egy-egy részlet alapján. A sztory egy kicsit komplexebb talán.

nevtelen Creative Commons License 2001.01.23 0 0 34
Kedves WP!

1. Meg se forduljon ám a fejedben, hogy sose láttam speaker párhuzamos topicját, hanem ugyanott olvastam a témáról ahol o is, a Magyar Nemzetben. És miután én (ritka kivételként) nem hivatásszerüen, és foleg nem nem 0-24 h.-ig vagyok itt a polfórumban, na meg elég lusta is vagyok, hát bevallom, nem szoktam visszaolvasni a legutóbbi ezer hozzászólást, mielott topicot nyitok. Ez naponta elofordul itt, mással is.

2. "ennyi önálló szellemi erőkifejtésre vagy képes"

Buta vagyok, micsinájjak? Abból is látszik, hogy még azt sem tudom, hogy az "intézet" szót "tanszéknek" kell olvasni...
;-)))

Előzmény: Törölt nick (30)
Zmac Creative Commons License 2001.01.23 0 0 33
Előzmény: Zmac (32)
Zmac Creative Commons License 2001.01.23 0 0 32
Egy idézet a szöveg- és történelmi környezetből kiemelve... Inkább nézd meg >a href="http://www.net.hu/corvinus/lib/montgo/montgo09.htm">ezt is!
Előzmény: Törölt nick (31)
GejzIR Creative Commons License 2001.01.23 0 0 29
Engem nagyon érdekelne azért az igazság. Horthy nem volt rasszista ez valószínűnek tűnik. Gusztustalan egy kor volt az mindenki szörnyű dilemmák között élt.
Jó lenne tényszerűen és nem érzelmi alapon megitélni őket pl. Bárdossyval együtt, és ha kiderül, hogy szemét rasszisták voltak, hát azok voltak ha nem akkor pedig nem.
nevtelen Creative Commons License 2001.01.23 0 0 28
Mondd Piroska, te érted, amiket irkálsz?
Akkor jó...
Előzmény: Törölt nick (27)
nevtelen Creative Commons License 2001.01.23 0 0 26
Sajnos az angol eredetit nem áll módomban leellenorizni, azt viszont igen, hogy a magyar forditásban nem is szerepel az általad kifogásolt "tanszék" szó. Ha meg vagy gyözödve arról, hogy Lovas hamisitott, vagy szarul fordit, és ezért beakarod mószerolni, hát itt megteheted. .
Előzmény: Törölt nick (24)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.01.23 0 0 22
A lengyel menekültek befogadása egy politikailag nagyon hasznos és ügyes lépés volt:

1. Magasabbra emelte a licit szintjét Hitlerrel szemben.
2. Kommunikálta a nyugati hatalmak irányában, hogy - mi azért nem vagyunk annyira olyanok.
3. A terjeszkedö szélsöjobb kivételével, amelyik be akarta szoritani a kormány mozgásterét, anélkül lehetett - nemzeti helyeslésen alapuló - ellensulyt teremteni, hogy a kormány "balra" lépett volna.
Ne feledjük, a lengyel menükeltek között - arányt nem tudok - szép számmal szerepeltek nem zsidók, katonatisztek stb. Mindezt - a kommunikált magyar-lengyel történelmi barátságra hivatkozva - a kormány kockázat nélkül valósitotta meg.

Előzmény: nevtelen (21)
nevtelen Creative Commons License 2001.01.23 0 0 21
"Közel volt már a vég, és ezt a lovstengerész az utolsó utáni pillanatban felismerte."

Na akkor mesélj a lengyel menekültek befogadásáról. Már 1939-ben is "közel volt a vég"???

Előzmény: HitetlenTamaska (1)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.01.23 0 0 12
Tudod kedves dekóder
"igazi" jobboldali szempontból, csak az az aniszemita, aki a kelleténél jobban gyülöli a zsidókat.

Előzmény: dekóder (11)
dekóder Creative Commons License 2001.01.23 0 0 11
Ellehetetleníteni valakit azért, mert zsidó, önmagában antiszemita. Nem kell ehhez, hogy a zöm le. Ám ha mégis, teljes joggal.
Előzmény: General Robert Lee (10)
General Robert Lee Creative Commons License 2001.01.22 0 0 10
Nem értem, hogy miért cselekedett volna Horty érdekből? Ő sosem akarta a zsidókat megöletni, meg is modnta Hitlernek, hogy már ellehetetlenítette a zsidókat, de agyon mégse ütheti őket. Ennek a mentalitásnak a következménye szvsz, hogy megpróbálta megmenteni a zsidókat (szép sikerrel, hiszen ha nem teszi, akkor a mai Magyarországi zsidók zöme nem tudná leantiszemitázni őt...). Egyébként a felesége is zsidó származású volt, annyira azért mégse gyűlölhette őket.
Fuly Creative Commons License 2001.01.22 0 0 9
Miért kell Horthy-t feltétlen érdekhajhásznak tekinteni?

Nem mellesleg: sok olyan ember volt, akinek érdekében állt volna, mégsem tette.

Továbbá: Horthy-nak elég lett volna látszat cselekednie. De ő valóban tett...

Léderer Creative Commons License 2001.01.22 0 0 7
Buzdító:nem egy kis munkától, hanem a haláltól.
armagnac:Wallenberg nem érdekből csinálta. Horthy menteni próbálta magát. ( ld különböző diplomáciai jegyzékek a nyár derekán! )
armagnac Creative Commons License 2001.01.22 0 0 5
Melyik?
Előzmény: Léderer (4)
Léderer Creative Commons License 2001.01.22 0 0 4
Mennyiségileg is kérdéses, de erkölcsileg a kormányzó úr mindenképpen Wallenberg alatt van. (Az egyikőjük nem érdekből csinálta ugyanis...)
Előzmény: Mercurius (3)
Mercurius Creative Commons License 2001.01.11 0 0 3
Hm. Nem egészen jó a kérdés.

Az a helyzet, hogyha összeadjuk az összes megmentések számát, akkor az is kijöhet, hogy mindenkinek életben kellett volna maradni. A szomorú valóság azonban az, hogy az életbenmaradáshoz, többször is meg kellett valakit menteni. Aki mondjuk kapott Erdélyben egy kormányzói mentesítést, az először meguszhatta. Ha utána feljött Budapestre egy darabig biztonságban volt. Ezután azonban elvihették volna, ha Horthy nem rendeli Budapestre a tankokat. A nyilas pucs után megint többször kellett szerencséje legyen. Kiválogathatták a pártszolgálatosok, hogy a Dunába lőjék, de utközben kiszabadíthatta a polgári ellenállás fegyveres osztaga. Rákerülhetett a transzport listájára, de megvásárolhatta az életét a zsidó ellenállás valamelyik korrupt SS tiszttől. És így tovább, lehetne még sorolni néhány stációt. Ebben a sorban megvan Wallenberg és Horthy helye is.

nevtelen Creative Commons License 2001.01.11 0 0 2
Kérdezd meg Levine urat...
Előzmény: HitetlenTamaska (1)
HitetlenTamaska Creative Commons License 2001.01.11 0 0 1
Jaj, miért kell ezt a szart tovább gyurni:
Közel volt már a vég, és ezt a lovstengerész az utolsó utáni pillanatban felismerte.
Nem volt nagy dicsöség, de talán ezzel mentette meg az irháját.

Előzmény: nevtelen (-)
cinquecento Creative Commons License 2001.01.11 0 0 0
Amíg eldöntitek, nulla.
Előzmény: nevtelen (-)
nevtelen Creative Commons License 2001.01.11 0 0 topiknyitó
The Wall Street Journal

Az Egyesült Államok vezető pénzügyi lapjában Paul A. Levine, a svédországi uppsalai egyetem holokauszt- és népirtástudományok intézetének tanára hosszú elemzésében a Wallenberg-mítoszokat támadja, és inkább Horthy Miklóst tekinti a magyar zsidók megmentőjének. (A cikk teljes fordítását lásd a Magyar Nemzet szombati magazinjában.)

MN 2001.01.10. Napi sajtószemle

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!