Keresés

Részletes keresés

kisérőlevél Creative Commons License 2002.05.17 0 0 40
"Tekintve, hogy nem lehet tudni, milyen belső átalakítások történtek benne (én legalábbis nem tudom), átalakították-e tányleg egy részét a kormányhivatalok számára, így elég nehéz a további sorsán agyalni."
Szerintem pedig igenis érdemes rajta agyalni. Ugyanis hozzá sem nyúltak eddig hála Istennek a Várszínházhoz. Minden nap elemegyek előtte, semmilyen mozgás nem volt, amióta csendben kitelepítették a Várszínházat. (Csak a Sándor palotát építették újjá, de az különálló, önálló épület!)
"Szerintem is maradhatna Táncszínház, ilyen úgysincs több."
Nem vonom kétségbe, hogy van létjogosultsága egy táncszínháznak is Bp.-en, de azt igen, hogy annak a Várszínház helyét kellene bitorolnia.
Szerintem az egészet azért találták ki a fijúk, mert túl feltűnő lett volna a működő Várszínházat úgy felszámolni, hogy másnap a kancellária költözzön a helyére. Így viszont táncszínház alibivel szépen leépítették a közönséget, és ha bejött volna OVinak a költözés, az új évadban sokkal kevesebb látogató hiányolta volna a táncszínházat. Gógyisak, ha pénzről van szó!
Egyébként megjegyzem, hogy olyan prózai színházból sem volt több az országban, mint a Várszínház, amelynek elődjében több, mint 200 éve elhangzott az első magyar nyelvű előadás Magyarországon. Csak nem ez is közrejátszott a megszűntetésben? (Érdekes, hogy Aczél elvts-t nem zavarta annyira, mint Várhagyi polgártársat - a sors iróniája?)
Előzmény: araucaria (35)
csomó Creative Commons License 2002.05.16 0 0 39
Lehet, hogy van létjogosultsága a működésének, csak az a kérdés, hogy honnan ered? Ez az funkcióváltás szvsz a hagyományok megerőszakolásának olyan foka, mint annó volt a téeszesítés
Előzmény: akito (34)
akito Creative Commons License 2002.05.16 0 0 38
Vezetése az van. A mai 168 órában nyilatkozik a Görgey, hogy az első döntéseinek egyike ez lesz, mert lejár az igazgató kinevezése május 31-én.
araucaria Creative Commons License 2002.05.16 0 0 37
Nincs vezetése, nincs társulata, ha jól tudom továbbra is vannak műszaki gondok, hát nem csupa móka, kacagás. És közben mindenképpen több pénzt visz el, mint a Várszínház.
a.
Előzmény: akito (36)
akito Creative Commons License 2002.05.16 0 0 36
A Nemzetire írtakat hogy érted?
Előzmény: araucaria (35)
araucaria Creative Commons License 2002.05.16 0 0 35
Tekintve, hogy nem lehet tudni, milyen belső átalakítások történtek benne (én legalábbis nem tudom), átalakították-e tányleg egy részét a kormányhivatalok számára, így elég nehéz a további sorsán agyalni. De a Sándor-palotával kapcsolatos döntés biztos ezt is mehatározza majd. Szerintem is maradhatna Táncszínház, ilyen úgysincs több. Bár a kihasználtsága lehet, hogy így nem az igazi.
A kulturális tárcának viszont asszem jobban fog fájni a feje a Nemzeti miatt, mert annak a kihasználatlansága az igazi gáz.
a.
Előzmény: csomó (30)
akito Creative Commons License 2002.05.16 0 0 34
Nem biztos, hogy szerencsés lenne megfosztani az egy éve alakult Nemzeti Táncszínházat az épületétől. Miért kéne egyből rombolni, ha van létjogosultsága a működésüknek?
kisérőlevél Creative Commons License 2002.05.16 0 0 33
Én úgy tudtam, hogy azért kellett kiköltöztetni a Várszínházat, mert OVi király udvartartásának kellett a hely (nem fértek el a Sándor palotában). Most, hogy OVi király nem király, nem értem, miért nem lehet visszaállítanii a színházat az eredeti funkciójába?
Előzmény: csomó (32)
csomó Creative Commons License 2002.05.16 0 0 32
Mit vártál a Soros-ösztöndíjasoktól, kedves olvtárs?
Előzmény: kisérőlevél (31)
kisérőlevél Creative Commons License 2002.05.16 0 0 31
Én ugyan nem vagyok elvtárs, csak annyiban, hogy ideje volna belülről helyreállítani a színházat és vissza engedni oda a nemzeti színjátszást, amit a"nemzeti elkötelezettségű, konzervatív értékeket valló" Fityisz-kormány olyan szépen kirúgott onnan!
Előzmény: csomó (30)
csomó Creative Commons License 2002.05.16 0 0 30
Ébresztő olvtársak!
Mi lesz az épület további sorsa, milyen lesz a folytatás? Remélhetünk újból magyar nyelvű előadásokat Budán, azon a helyszínen, ahol több mint kétszáz éve először hangzott el épített színházban ilyesmi? Vagy marad a Táncszínház? Ti milyen jövőt képzelnétek az épületnek? A kérdés -úgy érzem- ismét nyitott. Mit várhatunk az új kultúrális vezetéstől?
krezeda Creative Commons License 2001.01.12 0 0 29
>Borókai úr ma megcáfolta a hírt...

Köszönöm; sajnos, ez elkerülte a figyelmemet. Ha tényleg igaz, örülök neki. Mikor, hol lehetett hallani róla?

Előzmény: akito (27)
totola Creative Commons License 2001.01.11 0 0 28
Ezek után javaslom a topic törlését a politika fórumból, mert a kialakuló vita nyilván a leendo Nemzeti Táncszínházról fog majd szólni!
Előzmény: akito (27)
akito Creative Commons License 2001.01.11 0 0 27
Krezeda, azért illene tájékoztatni a nagyérdeműt, hogy Borókai úr ma megcáfolta a hírt. A fiúk ezentúl sem járnak majd színházba. Mellesleg Nemzeti Táncszínházzá alakul át a Várszínház, aminek szükségességéről ugyan lehet vitatkozni, de az épület tisztán kulturális funkciójába nem rondítanak bele, még az irodák szintjén sem.
kuritiba Creative Commons License 2001.01.11 0 0 26
Nem ismerem a hátteret. De nem véletlenül eddig balzsidók kezében volt az az épület, amit "le akarnak nyúlni"?
Zmac Creative Commons License 2001.01.11 0 0 25
Az "ötletgazda" nem a kancelláriaminiszter volt, hanem vki egészen más, évekkel korábban. Nézz utána hogy ki! :))) (Vmelyik topicban megtalálod! :))) )
Előzmény: krezeda (14)
krezeda Creative Commons License 2001.01.11 0 0 24
Kívülről már egész pofás... hiába, Patyomkin hercegnek nálunk is vannak hagyományai.
Előzmény: salez (23)
salez Creative Commons License 2001.01.10 0 0 23
az "ilyesfélék" alatt azoknak csoportját értem, akik minden kormányzati döntést elfogadnak, sőt helyeselnek, mert ciki lenne elismerni, hogy az oviék is csinálnak f..szságokat

hidd el, tipikus lett ez a stílus az utóbbi 2 évben, sok ilyen embert ismerek. (fel a fejjel, majd elmúlik...:-)

mint az olvtársak már írták, tervben van a sándor-palota kormányzati célú újjáépítése, amit őszintén helyeslek, tűnjön már el az a romhalmaz bp első számú turistalátványosságának közepéből...

ha tudod, hogy milyen a színház kialakítása, akkor hogy helyeselheted ennek a közönségtől való elvételét? (hol van még ennyi embert befogadó, 30cmes léptékű sormagsságkülönbség?)

üdv
salez

Előzmény: totola (15)
akkorcsakmi Creative Commons License 2001.01.10 0 0 22
Amellett, hogy elég bizarr lenne a jegyszedő és ruhatáros néni, no meg technikai személyzet helyett egy-két kormányőr, gondolom a színház igazgatósága sem örülne, ha nem lehetne a színház közelében. Márpedig túl sok iroda amúgy sincs abban az épületben. Gondolom ezért.
Előzmény: AmBesten (21)
AmBesten Creative Commons License 2001.01.10 0 0 21
A Várszinház irodáinak egyrészébe kívánnak a hivatalnokok beköltözni - így szól a hír. Amit nem értek: miért kell akkor a szinházépületet is bezárni? Miért függ ez a két dolog össze?

krezeda Creative Commons License 2001.01.10 0 0 20
Ha a fiúk csak a Sándor-palotába óhajtanának beköltözni, azt mondanám, egye fene... nosztalgiázzanak. Ámde ugye a Várszínház épülete sose volt kormányhivatal.
Ami a kormányzati hivatalok helyigényének növekedését illeti, arra pontosan ráillik Parkinson törvénye (minél kevesebb a munka, annál több bürokrata szükséges hozzá).
Ami Demszkyt illeti: "de maguknál Amerikában verik a négereket"? Vagy ő meg a szervita templomot akarja lenyúlni?
Giválló 10delleddel: Rezeda Kázmér
Előzmény: totola (8)
akkorcsakmi Creative Commons License 2001.01.10 0 0 19
Alig hinném, hogy _ezzel_ erre mutattál volna példát. De min1, Demszky itt pseciel úgyis off.
Előzmény: totola (17)
akkorcsakmi Creative Commons License 2001.01.10 0 0 18
Nem hiszem, hogy jobban bénítanák a várost ezzel, mint most teszik, ráadásul a csajok is jobban örülnének egy várbéli nyugodt negyednek, mint a belvárosi türelminek, odafent kevesebb a dugó.

1ébként nem mai keletű az 5let, már Németh Miklós idejében is volt szó róla, bár ő nem támogatta, de meg különben is rövid volt a ciklus.

2002-től pedig a yuppiek kénytelenek lesznek átadni helyüket a megfontoltabb korosztálynak és már augusztustól attól lesz hangos a közélet, hogy lám-lám, az MSZP-nek csak a Várban jó, bezzeg a szerény polgárgárok...;-)

Előzmény: FREEDOM OF PRESS (11)
totola Creative Commons License 2001.01.10 0 0 17
Csak a "lenyúlás" kifejezésre mutattam egy példát!
Előzmény: akkorcsakmi (12)
totola Creative Commons License 2001.01.10 0 0 16
rossz a megközelítésed!
Előzmény: FREEDOM OF PRESS (11)
totola Creative Commons License 2001.01.10 0 0 15
Mit értesz "ilyesfélék" alatt? Remélem nem vagy kireksztő! A Várszínházban pedig - igaz régebben- rendszeresen megfordultam.
Előzmény: salez (10)
krezeda Creative Commons License 2001.01.10 0 0 14
Minek nézzek utána? A kancellár kijelentette, hogy a Kúria neki kell, a múzeum meg költözzék el a gázgyárba. Mintha erről most kevesebb szó esnék, és most a Várszínház lenne soron?
Giválló 10delleddel: Rezeda Kázmér
Előzmény: Zmac (6)
totola Creative Commons License 2001.01.10 0 0 13
Csupán a véleményemet mondtam, mint ahogy Te is!
Előzmény: BABA1 (9)
akkorcsakmi Creative Commons License 2001.01.10 0 0 12
Belegebedtél volna, ha az utolsó mondatot nem teszed hozzá? Vagy csak aggódtál, hogy túl ésszerűnek tűnne az addigi rész?
Előzmény: totola (8)
FREEDOM OF PRESS Creative Commons License 2001.01.10 0 0 11
Azt kell elfogadni, hogy 25-30 lusta és nagyképű yuppie pöffeszkedjen egy csodás műemlékben, és állandóan megbénítsák a várost, amikor lefáradnak a Parlamentbe, Belvárosba, bankokba vagy a csajaikhoz?
Előzmény: totola (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!