Keresés

Részletes keresés

Nadzsi Creative Commons License 2007.06.24 0 0 132
Már egyenesíti a szikét, ellenállásra buzdít. A rokonai zárva tartják majd a patikáikat, jól ki lesz marva velünk!
cren Creative Commons License 2006.03.16 0 0 130
Add csak ide szépen a bor árát!
Előzmény: Törölt nick (127)
jónapotkívánok Bolgárúr Creative Commons License 2006.03.16 0 0 129
és azt miért ide írod be?
Előzmény: Törölt nick (127)
cren Creative Commons License 2006.03.16 0 0 128
"mert ha az ember hisz valamiben, az előbb-utóbb be is következik" (Mikola)

Itt is csak annyi történt, hogy túl gyorsan ítélt a bíróság, mielőtt Mikola kijelölt nemzetorvos hite valóra vált volna.

9-én reggel elsőnek fogok szavazni, mert ki tudja, miket hisz még ez a Mikola.
Előzmény: wizes (122)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.16 0 0 127

 

Itt nem sok újat tudtok, ahogy látom. Magyar Bálintnál viszont ma is kiderültek dolgok...

jónapotkívánok Bolgárúr Creative Commons License 2006.03.16 0 0 126

viszont mintha láttam volna néhány hónapja egy másik mikolás topikban, hogy valaki megkérdezte: mikola et. miért jár egy német rendszámú batárral, amikor a vagyonbevallásában egy hetvenéves háromkerekű bicikli szerepel.

Válaszolt arra valaki?

Kiderült az a svindli?

jónapotkívánok Bolgárúr Creative Commons License 2006.03.16 0 0 125
az nem lehet, hiszen járt hittanra!
Előzmény: preludium (124)
preludium Creative Commons License 2006.03.16 0 0 124
Hazudott  Mikola? Nahát!
Előzmény: wizes (122)
hotorpe Creative Commons License 2005.08.10 0 0 123
végre! mert ez  aMikola jól megtévesztette a népet, amikor eü miniszter volt; szerencsére, nem tudja szabadrablását folytatni, az pedig, hogy rágalmaz, természetes fidesz szokás
Előzmény: wizes (122)
wizes Creative Commons License 2005.08.10 0 0 122
Népszava Online - Belpolitika 2005. augusztus 10. szerda | 15:14    Cikk bezárása Cégtévesztés után megkövetés

Pert vesztett Mikola István, az Orbán-kormány egészségügyi minisztere, a Fidesz szakpolitikusa. Az eljárást a körmendi kórház, illetve az annak privatizációjában részt vevő cég indította azért, mert Mikola több ízben durva és valótlan tartalmú kirohanásokat intézett ellenük.


A 2004. december 5-i kettős népszavazás előtt a volt miniszter a Magyar Nemzetben, A szólás szabadsága című műsorban és a Napkeltében is azt állította, hogy Körmend - nem mellesleg: fideszes vezetésű - önkormányzata olyan céget vont be a Batthyány-Strattmann László Kórház privatizációjába, mely előzőleg "tönkretette, lepusztította, kirabolta" a soproni kórházat.

A valóság ezzel szemben az, hogy sem a körmendi kórházat befektetőként működtető vállakozás, sem a dr. Batthyány-Strattmann László Kórház kft. nem azonos a soproni kórház laboratóriumát működtető céggel.

A Pest Megyei Bíróság elsőfokú, nem jogerős ítélete megállapítja: Mikola valamennyi idézett kijelentése megsértette a felperesek személyiségi és jó hírnévhez fűződő jogait. Ezért kötelezte Mikola Istvánt, hogy saját költségén jelentessen meg helyreigazítást a Magyar Nemzetben, illetve kövesse meg a megsértetteket mindkét tévéműsorban.

Népszava Online
luis Creative Commons License 2001.02.07 0 0 121
Én nagyon sajnálom hogy elmész, de lehet hogy követlek.
Előzmény: madám sosa (120)
madám sosa Creative Commons License 2001.02.06 0 0 120
nekünk ugyan közvetlenül nem sok dolgunk akadt egymással, de szívesen olvastam az írásaidat. Kevés tényről vontuk le ugyanazt a következtetést, de személyedben egy kulturált vitázóval lesz kevesebb a fórumon.
Talán jobb is, ha így csökken a normális vitapartnerek száma, mintha az illető ittmaradna ugyan, de totál elborul az agya.
Légy jó Mercuriusom, nickszakadtáig!
mmesosa
Előzmény: Mercurius (119)
Mercurius Creative Commons License 2001.02.06 0 0 119
Sajnálattal értesittem a topicbeli egykori vitapartnereim, hogy tárgyalásaink a kiegeyensúlyozott moderálás érdekében
az Index-szel nem vezettek eredményre. Sanos ezért bucsuzom. Hiányolni fogom természetesen az egykori vitatkozó társakat.
Ha valaki folytatni szeretné, az Internettón Cunctator nicknéven megtalál.

Mercurius

madám sosa Creative Commons License 2001.02.03 0 0 118
akkor ezt mexívtam! :)))
Előzmény: Enibeni (117)
Enibeni Creative Commons License 2001.01.31 0 0 117
Drága madám sosa !

Ugye, ugye, nem hiába beszél az ember, vannak még meggyőzhető emberek, örülök, hogy Te is közéjük tartozol.
Nemes tulajdonság, ha az ember képes belátni tévedését !!!

Amúgy- csak úgy mellékesen- nem volt valami halvány sejtelmed, hogy Téged itt behúznak a csőbe? Komolyan vettél mindent, amit leírtam ? Egyesek szerint szellemi képességeim nem túl jók ( ezek persze csak az ellenségeim lehetnek ! ), de azért ennyire nem vagyok hülye. Vitáinkban többnyire Neked volt igazad, elismerem. Csodálom, hogy eddig is bírtad a vitát, de tényleg nem tűnt fel, hogy ilyen ostobaságokat már inkább csak szándékosan lehet leírni?

Elnézésedet kérem !!!

Az alapkérdésre visszatérve, úgy tűnik ki is derült és nem is Mikola úr svindlije.

Élveztem a vitát !

Üdv

Előzmény: madám sosa (116)
madám sosa Creative Commons License 2001.01.30 0 0 116
igen, énis úgy látom, hogy igazad van enibeni!és mostmár egyre jobban bánt, hogy annakidején kimaradtam a gyerexobából.
Előzmény: Enibeni (113)
Enibeni Creative Commons License 2001.01.30 0 0 115
Nincs jobb vicced ?

Ez siralmas volt.

Előzmény: szervező (114)
szervező Creative Commons License 2001.01.30 0 0 114
:DDDDDDDD

erről (mármint ahogy Enibeni ragaszkodik az "igazához") az Erik a viking c. film egyik jelenete jut eszembe:

egy magas épület tetején ülnek az atlantisi polgárok és ezt hajtogatják:
"- nem süllyedünk, nem süllyedünk".

Ja, és közben tűnnek el a tengerben ;o))))))))

Enibeni Creative Commons License 2001.01.30 0 0 113
Gondolkoztam azon, érdemes-e olyan emberrel vitatkozni, aki nem igazán vitatkozik, hanem állandóan a másikat minősíti, de utoljára még válaszolok neked.
Ha figyelnél arra, amit írok, akkor talán nem írnál olyanokat, amiket írsz. Sajnos, én nem tudlak úgy minősíteni téged, ahogy Te szoktál engem. Valószínüleg nekem volt gyerekszobám, és én akkor is tiszteletben tartom a véleményedet, amikor finoman szólva is mellébeszélsz...

Mivel nem vagyok jogász, valószínüleg tévedek bizonyos kifejezéseket illetően. Valóban, nem csak bíróság mondhat ki törvénysértést. De a lényeg, kedves madám sosa az az, hogy szinte minden megtámadható bíróság előtt, ezért a folyamat végén megfellebezhetetlenül, csak a bíróság dönthet. Erről beszéltem végig, még ha tévedésekkel is, amiért szíves elnézésedet kérem.

Viszont a lényeget illetően, úgy látom, mégiscsak nekem van igazam

Üdv

Előzmény: madám sosa (112)
madám sosa Creative Commons License 2001.01.29 0 0 112
látom a mellényemtől továbbra sem tudsz elszakadni, csakúgy mint a tévedésed ragozásától.

Olyan hogy "legvégső fok" a magyar jogrendben nincs.
A magyar jogrendben a törvénykezés kétszintes és a hatósági tevékenység ugyancsak.

Jogerős döntés születhet első fokon )városi bíróság, önkormányzat mint szabálysértési hatóság, ügyészség, rendőrség, stb).

Amennyiben fellebbeznek az első fokú határozat ellen, akkor másodfokú eljárás jön, és itt JOGERŐS döntés születik.

Ezt meg lehet támadni bíróságon, és ha az ügyben törvénysértés történt, akkor a bíróság a döntést megsemmisíti.

Ez azonban nem jelenti azt, amit állítottál kedves enibeni, és amihez egyre ostobábban ragaszkodsz, ti. hogy jogsértést csak bíróság mondhat ki.

Mert ezt mondtad, és akárhogy is igyekszel most már a mellényembe is belekötni, ez akkoris egy veretes marhaság.

Pont.

Előzmény: Enibeni (111)
Enibeni Creative Commons License 2001.01.22 0 0 111
A baj csak az, hogy a mellényed akkora, hogy már nem is látsz tőle.....

Ha bíróság előtt minden megtámadható, könyörgök, ki dönt akkor végső fokon???? Legvégső fokon mégis csak a bíróság, nem?

Előzmény: madám sosa (110)
madám sosa Creative Commons License 2001.01.20 0 0 110
ragozd csak, ragozd tovább....

Az államigazgatási eljárás is kétszintű. Első fokon is szép számmal emelkednek jogerőre törvénysértést kimondó határozatok.
Ha ez valakinek nem tetszik, akkor fellebbez.
Ilyenkor másodfokon, de még mindig annál a hatóságnál születik egy jogerős határozat.

Ha még mindig nem tetszik, akkor bíróság előtt megtámadhatod a jogerős határozatot, ez azonban nem fellebbezés.

Ez pont olyan, mint amikor egy jogerős bírósági döntés ellen felülvizsgálati kérelmet nyújtasz be a Legfelsőbb Bíróságon.

Igen, kedves enibeni, minderről hallottam, és olyanról is hallottam, amikor valaki beismerte hogy tévedett, de abban a sztoriban te nem szerepeltél, ráadásul a mellényem mérete is közömbös.

üdvözlettel:

a madám

Előzmény: Enibeni (109)
Enibeni Creative Commons License 2001.01.17 0 0 109
Tisztelt madám sosa !

Annyi tisztelet lehetne benned, hogy nem minősíted ilyen módon, azt amit leírtam, főleg azután, hogy-valószínüleg veled ellentétben- én beismerem, ha tévedtem.A stílusod persze önmagáért beszél, s mint tudjuk a stílus...

Jogerősen bíróság mondhatja ki a törvénysértést, tehát ha én fellebbezek bármilyen határozat ítélet ellen, akkor mi a fene van szerinted? Az általad leírt esetekben semmi esélyem nincs, ha téved a rendőr, az ügyészség, a jegyző stb.?Szinte minden határozat megfellebbezhető a jogerősig, s ha a bíróság megállapítja, hogy a jegyző szabályellenesen zárt be egy éttermet például, akkor ráadásul még kártérítési per is indítható. Természetesen sokféle szerv, személy kimondhat sok mindent, de azok a határozatok megtámadhatók. Erről még nem hallottál?

Kisebb mellény kellene....

Üdvözlettel

Előzmény: madám sosa (105)
madám sosa Creative Commons License 2001.01.16 0 0 107
köszönöm hogy kegyeskedtél ;o))))

Nincs kérdés, erre lettem volna kíváncsi. A másik topik nemtom mellik, épp beírtál oda, és én odaugrottam szólni neked, hogy itt várlak.

Előzmény: Törölt nick (106)
madám sosa Creative Commons License 2001.01.16 0 0 105
Kedves enibeni!

Természetesen komolyan gondoltam amit írtam és abszolúte nem értelek, hogy lehet az, hogy leírsz egy obskurus marhaságot és még véded is ahelyett hogy belátnád: olyan dolgokban nyilatkoztatsz ki, amelyek magasak neked, mint lónak az esztrádműsor.

Ez a hely alkalmatlan arra, hogy jogi szemináriumot tartsak neked, de egyet engedj meg: nem egyedüli jogkövetkezménye a jogerősen kimondott törvénysértésnek a börtönbe zárás, sőt, a büntetőjogi elmarasztalás sem az.

Jogsértést állapít meg (törvény alapján) például:
- a rendőr, amikor helyszíni bírságot szab ki
- az ügyészség, amikor megrovással lezár egy büntetőügyet
- jegyző, amikor bezár egy éttermet
- a tisztiorvos, amikor bezár egy élelmiszerboltot
- a Műemlékvédelmi Hivatal, amikor felfüggeszt egy építkezést
- az ORTT, amikor felfüggeszti egy tv vagy rádiócsatorna működését

stb.stb.

Nem az a baj, hogy a hatályos hazai joganyagból csak annyit tudsz, amivel valamelyik tévéműsor kezdődött "senki sem tekinthető bűnösnek a bíróság joferős ítéletéig",
hanem az a baj, hogy meg vagy győződve arról, hogy ennyi és nem több.

Pedig....

Előzmény: Enibeni (101)
Enibeni Creative Commons License 2001.01.16 0 0 103
Üdv Prejudicium !

Valóban, úgy látom tévedtem egy-két dologban, összekevertem néhány fogalmat, ezért elnézést kérek mindenkitől.Én megengedhetem magamnak, hogy belássam a tévedésemet, ellentétben tisztelt politikusaink, közszereplőink döntő többségével.
Viszont úgy látom, Te sem vagy egészen tisztában a dolgokkal. megelőző leveledben azt írtad,az ügyészség átadja az ügyet a bíróságnak. Szerintem nem nagyon adja át, legfeljebb ha törvénysértés gyanúja merül fel, feljelentéssel él a bíróságon, s ott képviseli a vádat. Tehát a bírósági szakaszban is szerepel, persze itt nem a magánügyekről van szó. Másrészt azzal sem értek egyet, hogy bírósági ítélet nincs törvénysértés nélkül. De mi van, ha felmentő ítélet születik?
Hol van akkor a törvénysértés ?
Harmadrészt, érdemes lenne pereskedni Mikola ügyében, mert szerintem bizonyítható- a legfőbb ügyész által közölt adatok alapján - a törvénysértés, hiszen a beszerzés összértéke bizonyíthatóan meghaladta a törvényben előírtakat. De miért végezze el más az ügyészség feladatát?

Nincs kedved beiratkozni a jogi karra ? Lenne mit tanulnunk.....

Üdv

Előzmény: Törölt nick (102)
Enibeni Creative Commons License 2001.01.16 0 0 101
Üdv Mindenkinek !

Ugye nem gondoltátok komolyan, amit leírtatok ?
Mert ha igen, akkor én nagyon, nagyon szomorú vagyok !!!

Ma Magyarországon a bíróság állapíthatja meg valamiről, hogy törvénysértés. Bárki mondhatja természetesen azt, hogy szerinte egy dolog, egy cselekedet törvénybe ütközik, de joghatályosan- magyarán úgy, hogy annak jogkövetkezménye van, tehát pl. börtönbe lehet zárni valakit- csak a bíróság dönthet. Most nem a kisebb szabályozásokról, helyi rendeletekről van szó !
A rendőrség legfeljebb a törvénysértés, bűncselekmény gyanúját állapíthatja meg, s az ügyet átadhatja az ügyészségnek. Az ügyészség pedig képviseli a vádat a bíróság előtt. Csak ha arra gondoltok, hogy az ártatlanság vélelme mindenkit megillet a bíróság jogerős ítéletéig, már akkor világos a dolog! Tehát ha nem bizonyosodik be a bíróság előtt a törvénysértés, bűncselekmény, akkor olyan, mintha semmi nem történt volna !
A rendőrség, a az ügyészség nem ítélhet el senkit, legfeljebb állíthatnak valamit, amit be kell bizonyítani.

Az, hogy a legfőbb ügyész miért nem tett eddig semmit Mikola ügyben- legalábbis tudtommal- annak ellenére, hogy szeinte aggályos a törvény megkerülése, az már szerintem sajnos politika, bármilyen szomorú is.Hány olyan ügy van ma, amelyről legalábbis a közvélemény azt hiszi, hogy törvénysértés történt- most elsősorban a politikusokra gondolok- mégsem történik semmi!

S még mielőtt elítélnétek azért, hogy azt mondtam Mikoláról, hogy szeintem törvényt sértett- mert őt is megilleti az ártatlanság vélelme- akor gondoljatok arra, hogy ez csak egy magánvélemény, amelynek semmilyen jogkövetkezménye nem lehet természetesen.

madám sosa Creative Commons License 2001.01.15 0 0 100
Kedves Enibeni:
kijelentésed ugyan magabiztos, de eléggé távolira sikeredett a valóságtól. Magyarországon a következőknek van joga határozatban törvénysértést megállapítani:
bíróságok
ügyészségek
rendőrség mint hatóság
polgármesteri hivatal mint hatóság

és még az is lehet, hogy kihagytam valakit.

Mindenesetre aléggé aggályos az, amikor egy legfőbb ügyész valamira azt mondja, hogy aggályos. Ha történt jogszabálysértés, tessék megindítani az eljárást, ha meg nem történt jogszabálysértés, akkor meg tessék szíves befogni a pofáját.

Ez ilyen egyszerű.

Enibeni Creative Commons License 2001.01.15 0 0 98
Kedves Prejudicium !

A legfőbb ügyész nem mondhatja azt valamiről, hogy törvénysértés történt, mert ezt bíróság állapíthatja meg Magyarországon. De ha azt mondja, amit mondott, az azt jelenti, hogy véleménye szerint törvénysértés történt. Ha odáig merészkedik, hogy egy már hivatalban levő miniszter korábbi tevékenységéről ilyen módon nyilatkozik, az azt jelenti, hogy egészen biztos a törvénysértés tényében. Amúgy egyszerű dolga volt, hiszen a Közbeszerzési törvény egyértelműen rögzíti az értékhatárokat, amelyek felett ki kell írni a közbeszerzést. Itt nem történt más, mint darabokra szedték az adott beszerzést. Ezt pedig a törvény kimondottan tiltja.
Kérlek tanulmányozd a törvényt !

Üdv

Előzmény: Törölt nick (95)
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.15 0 0 97
A 104-et meg lenyelte az e-Isten!
Előzmény: szervező (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!