Keresés

Részletes keresés

tomeckk Creative Commons License 2011.01.14 0 0 69

az előbbiek mellett még néhány dolog:

 

- a c3 lakói "balról-jobbra" esznek, és ha jól emlékszem, évi 3 db kaját fejenként. ez azt jelenti, hogy ha 2 kajaféle is van a házban, és a ház olyan ház, hogy csak 1 féle kajára van szüksége, akkor a bal oldalit eszi (de a piacos feltankolja a többi féléből is). ezen felül ezt is preferálják, sajnos, tehát a piacos csaj akár a térkép túloldalára is elmegy búzáért, ha csak ott van (és közben éhen hal a blokk, mert sokáig távol van a piacos csaj). megoldás: ha azt akarod, hogy 1 blokk csak halat egyen, ne kösd össze úttal a város egyéb részeivel

- ha a raktárban is elfogadod a kajféléket, elsősorban oda viszik a farmokról, mert azt hiszik, hogy exportra megy. onnan viszont nem viszik el a piaci beszerzők. tehát inkább ne fogadd el raktárban, úgy sem éri meg exportálni kaját

- a piacok előre is dolgoznak, és megpróbálnak mondjuk potteryt beszerezni, amikor még nem is kell. ha előre tudod, hogy egy blokk nem fog kapni potteryt, ne hagyd nekik :-). a pottery stb fogyasztás házanként megy, így 1 db 2*2 alapterületű ház negyedannyit igények, mint 4 db 1*1, pedig ugyanannyian laknak benne, ha azonos a háztípus

- a getting goods funkciót csak olyan helyen használd, ahová egyébként nehezen jutna el a kaja/termék. vigyázni is kell vele, mert getting goods-oló raktár pl. nem tud ugyanakkor agyagot is kiszállítani a potterhez, amikor távol vannak a melósai (viszont azoknak meg nem kell út, ha jól emlékszem)

- a házakra rákattintva nem általában a fejlődési igényt, hanem a következő fejlődési szinthez szükséges igényt látod

- a leghasznosabb segítség, ha a heavengames fórumról letöltöd mások városait, és azokat nézegeted. sok hasznos ötletet lehet lopni

marcelllus Creative Commons License 2011.01.10 0 0 68

Régen játszottam már a C3-al, de akkor sokat.

 

Az első és legfontosabb az, hogy a piac, magtár satöbbi, csak akkor fog működni, ha van elég lakosod vagy ezt az iparágat állítod be prioritásként.

4-5 % -os munkanélküliség fenntartása ajánlott.


2. Az ehető élelmiszerek, mint a búza (ok ez nem ehető, de lehet belőle kenyeret sütni ;) ), gyümölcs, zöldség, hús és a hal (ha jól emlékszem ezek) egyből a magtárba mennek. Az olíva és a szőlő nem megy a magtárba, hanem a műhelyekbe, ahol olajat és bort készítenek belőlük (már ha van ilyen működő műhelyed). Ha nincs hely a magtárban, vagy műhelyben (vagy nincs műhelyed), akkor a cucc egyből a raktárba kerül.

A piac úgy működik, hogy a környéken lévő házakból előbb felveszik a rendelést, majd elmennek beszerezni a kért cuccot. Ha élelmiszer kell, akkor a magtárba mennek, ha más cikk (olaj, bor, cserépedény, bútor stb), akkor a raktárba.

 

3. Igen

 

4. Ha jól emlékszem, minden egyes háztípusnak van valami igénye, hogy fejlődjön. Ez jelenik meg. Viszont, ha éppen visszasüllyed egy előző szintre az építmény, akkor azt mutatja, hogy miért. Sok játék után, már a ház formájáról tudni fogod, hogy mi kell éppen neki ;)

 

5. Azt látod, hogy mi van éppen a piacon. Ha huzamosabb ideig nincs ott semmi, akkor rossz helyen van a piac.

 

6. Kb igen

 

7. Ez a város elrendezésétől függ. Általában 2-3 elég. Meg kell nézned, hogy miért nem fejlődnek a házaid. Nem biztos, hogy a piac miatt.

 

8. Accepting - fogadja a kijelölt árut. Ez az alapbeállítás, és csak akkor érdemes rajta változtatni, ha több helyről érkezik a kaja (pl importból) és nagyon nagy a város. Not accepting - értelemszerűen nem fogadja a kijelölt árut. Az előbbi esetben használatos Getting goods - Megpróbál szerezni a más magtárakból a cuccból (bevallom én nem nagyon alkalmaztam ezt).

 

9. A kérdés. A házaknak szükségük van a bútorra? Ha ráklikkelsz a házra azt írja, hogy "..cannot evolve because it needs supply of furniture" vagy valami hasonlót?

Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.10 0 0 67

Sziasztok!

Mivel látom, hogy itt szakértők is vannak ezért kérlek segítsetek!

Végigolvasva az összes hozzászólást sem teljesen világos az élelmezése a városoknak! Valaki kérem írja már le részletesen vagy linkeljen be egy PDF-et (vagy bármit magyarul), hogy hogyan is kell felépíteni az élelem és luxuscikk ellátást!

Az összefüggések érdekelnének igazán:

1. A farmok - a magtárak (Granary) -  a raktárak (Warehouse) - és a piacok kapcsolata érdekelne nagyon!

2. A farmokon megtermelt búza, gyümölcs, oliva stb a magtárakba kerül, majd onnan a piacokra? és mikor kerül ki a raktárakba? gondolom amikor a magtár kapacitása megtelik.

3. A kihalászott hal előbb a magtárba kerül majd onnan a piacokra?

4. A házakra jobbklikkelve azt látom, hogy mik az igényeik vagy azt, hogy mik vannak abban a házban??

5. A piacokra jobbklikkelve azt látom, hogy miket árulnak vagy azt, hogy miket igényelnek??

6. Általában egy oliva farm, egy bánya vagy halászhajó gyár - 2 olajütőt, 2 fazekasműhelyt vagy 2 halászhajó kikötőt lát el megfelelően?

7. Egy kb 1000 lakosú városhoz mennyi piac kell? No és persze azokat mennyire kell a központba sűríteni? (4 piacom van jelenleg kb 1200 főre és azok a házakhoz közel vannak úgy, hogy szinte mindegyiknek az útvonalába essen 1 - ezek ellenére sem fejlődnek a házak. Az egyéb infrastruktúra rendben van egészség és a vallás is - szóval érthetetlen számomra!)

8. Valószínűleg a beállításaim rosszak mert csak megérzésre alapozva állítgattam a magtárak és raktárak beállításait. És épp itt jön az amit végképp nem értek: Az Accepting, Not accepting és a Getting goods beállítások miket jelentenek? Értem a szavak jelentését mégsem sikerül sosem rendesen beállítanom a működéseiket!

9. És még 1 dolog: a városnak egy elég fejlett részén van piac és közel hozzá egy raktár amiben vannak bútorok is. A piacra mégsem jut el és így a házakba sem a bútor! Vajon miért?

Előre is Köszi a fáradságokat!

(Amatőr C3-as)

bea0824 Creative Commons License 2010.11.03 0 0 66
Szeretném megszerezni a Caesar III-at, tudnátok segíteni?
Rokakoma Creative Commons License 2010.08.27 0 0 65
dobj egy mailt.
Előzmény: Guczi (64)
Guczi Creative Commons License 2010.08.03 0 0 64
Hali!

Szeretném megszerezni a Caesar III-at, de nem lehet kapni sehol. Tudtok segíteni?
airdei Creative Commons License 2010.02.27 0 0 63
HELP!

Feltelepítettem a 3-as Caesart Mac-re de mikor indítanám, nem engedi!!!

Hogyan tovább????
Rokakoma Creative Commons License 2010.02.16 0 0 62

Ez is megvan, de még mindig nem megy.

Bár már harmadik hete nem foglalkoztam vele, de ha hazamegyek,  megnézem most éppen mi a  gond.

 

 

Előzmény: Törölt nick (61)
Rokakoma Creative Commons License 2010.01.26 0 0 60
Már elindult, NET framework 3.5. kellett hozzá. De még mindig nem százas. Mi olvassa a .fx kiterjesztésű fájlokat?
Előzmény: Rokakoma (59)
Rokakoma Creative Commons License 2010.01.23 0 0 59
Feltettem, de nem tudom elindítani, mert az alábbi hibaüzenetet kaptam: Az alkalmazás inicializálása nem megfelelő (0xc0000135).
Mit hiányol?
tomeckk Creative Commons License 2009.07.30 0 0 58

az biztos nem, mert akkor meg nem megy a palya, es nincs semmilyen mutatod

 

ha nem tudod, sajnos nem tudok segiteni, mert en angolul jatszottam

 

a kulonbozo ratingeknel - szamuk 4 - a jatek magyarazatokat is ad (ha rakattintasz), hogy miert nem no a mutato. ha ezt meg tudod adni szo szerint, lehet, hogy tudok valaszolni. ahogy leirtad, valoszinuleg a prosperity rating-ed vagy a kingdom rating-ed problemas

Előzmény: technikus21 (57)
technikus21 Creative Commons License 2009.07.29 0 0 57
nem tudom, az, amikor lehet választani a békés vagy a harcias küldetés között
tomeckk Creative Commons License 2009.07.29 0 0 56
mi ennek a "szint"-nek az angol neve?
Előzmény: technikus21 (55)
technikus21 Creative Commons License 2009.07.28 0 0 55
valaki tud segíteni? a boldogulás szintem nem megy 5 fölé, mit kellene tennem?
Zod Creative Commons License 2008.08.08 0 0 54
Hat en letoltottem a Caesar IV demojat, de hatalmas csalodas volt. A harmadik resz ezerszer jobb!

A gepigenye meg egyszeruen nevetseges. Kozepes grafikan (folbontas 1024x768) ugy akadt, hogy az jatszhatatlan. AMD 3200+ Geforce 6600 GT, 2Gb ram. Ugyanezen gep alatt a WoW max folbontason es grafikan tokeletesen fut. LOL..
Tomeck Creative Commons License 2008.07.28 0 0 53
eroforras-zabalo, atomeromu kell hozza. konnyebb jatszani, mint a c3-at, de azert elvezetes igy is, a grafikaja szep
Rokakoma Creative Commons License 2008.07.22 0 0 52

szia,

tudom régen jártam itt. Milyen a  C IV.?

 

 

Előzmény: Mindy (50)
buki19 Creative Commons License 2007.12.31 0 0 51
sziasztok azt szeretném kérdezni hogy honan tudom letölteni a caesar 3-at

elöre is köszi
Mindy Creative Commons License 2007.12.08 0 0 50
Köszi,nézem! Közben megvan a karácsonyi ajándékom, a Caesar IV! Nem merem felinstallálni eng edély nélkül, de még soká van 24-e!!
Előzmény: Rokakoma (47)
Rokakoma Creative Commons License 2007.11.30 0 0 49
szép cica !
Előzmény: kirstencica (48)
kirstencica Creative Commons License 2007.11.30 0 0 48

 

Caesar IV.

Rokakoma Creative Commons License 2007.11.21 0 0 47

én most a Poseidont nyomom, hétvégénként mikor csimotáim alszanak, és nem a párom rakosgatja a városokat.

 

Ezt nézd meg, ha van időd:

http://caesar3.heavengames.com/

Előzmény: Mindy (46)
Mindy Creative Commons License 2007.10.19 0 0 46
Köszi! Imádkoztam én :) Úgy figyelek minden lehetséges buktatóra már az elején,de ott nem jöttem rá mi volt a baj...!
De azóta sokkal tovább jutottam!
Virágzó várost csináltam, de ne kérdezd hogyan csináltam :-)
Most jó pár napja viszont nem volt időm játszani,de nem baj, majd.
Köszönöm!
Mindy
Előzmény: Rokakoma (45)
Rokakoma Creative Commons License 2007.10.17 0 0 45

Szia,

imádkozol rendesen?

Vagy ha munkaerő hiány van, nincsenek feltöltve a prefektusi pontok, persze ez minden munkahelyre vonatkozik. Tudsz viszont itt is prioritást állítani.

 

Előzmény: Mindy (44)
Mindy Creative Commons License 2007.10.07 0 0 44
Helló! Én is rákaptam most éjszakánként a Cézire (3). De a négyes pályát épp csak elkezdeni tudom, nincs időm kiépiteni hogy legyen kaja, kereskedelem és hadsereg..mert folyton mindenem felég. Pedig mindenütt van rendesen prefektus. Egyszerűen nem értem!! Tök elkeserítő :-) Mikor évekkel ezelőtt játszottam, akkor egy földrengéses pályán véreztem el rendre (sziget két részre szakadt, pont a termőföldeknél).
Tudna e valaki segiteni a mostani gondommal kapcsolatban? Architect vagyok.

(Egyébként én biztos nem kapcsolnám ki az istenekeket, nem az a lényege az egésznek hogy a nehézségeket legyőzzük? Más kérdés hogy amig választhattam, a katonás pályákat hanyagoltam,d e most nem volt rá lehetőség..grrr)
SirPub Creative Commons License 2007.10.05 0 0 43
Hello!

Én nekem ez a játék egy majd évtizednyi próbálkozásban volt.
Amikor új volt megszereztem, de mindig elakadtam a 4.-5. szinten. Törlés.
Egy-két évvel később újra próba 7. szintnél elakad, töröl.
pár éve újabb próba utolsó előtti szinten elakad, töröl.
Most 4-5 hét alatt kivégezetm:-)))
Rokakoma Creative Commons License 2007.01.18 0 0 42

hello,

A légió ellen szerintem sehogy, az már a vég kezdete, mikor megjelennek a vastalpasok.

 A cézár kéréseit kell teljesítened, termeld meg amit kér, és ha kereskedsz akkor bevételed is lesz.

Tudom ezek most általánosságok, mert a játék most nincs előttem, de ha kicsit megguglizod okosabb leszel.

 

 

Előzmény: TripleH (41)
TripleH Creative Commons License 2007.01.17 0 0 41
Sziasztok!

Most kezdtem el játszani a Caesar 3-al , tetszik nagyon.
Eléggé amatőr szintű a kérdésem, de nézzétek el nekem :)
A Segitségeteket szeretném kérni,ugyanis sajna a 2. pályán már elakadtam :(
Amikor "mégcsak" 650 lakosu várost kell építenem.
Tul sok a tartozásom és a légio lesöpri a városomat a pálya vége felé...
A kérdésem : hogyna tudnék védekezni ez ellen a légio ellen ?
Erődöt sajna nem tudok építeni még...
Mi lenne a megoldás???
Köszi a segítségeteket előre is :)
Tomeck Creative Commons License 2006.12.13 0 0 40
en is ezzel probaltam: geforce 2 64mb rammal - es velem is ugyanez tortent
Előzmény: laller89_ (39)
laller89_ Creative Commons License 2006.12.13 0 0 39
Felraktam a caesar 4 et és elindul csak nincs kép (megy minden van zene meg egér és mozog is ) pedig a patchet is felraktam meg uj ízét a video kártyához
gépem amd 2400+
256 mb ram
geforce 2 64mb rammal
ez lenne túl gyenge?
akinek volt ilyen problémája és meg tudta oldani írna nekem

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!