Keresés

Részletes keresés

pert2 Creative Commons License 2021.02.09 0 0 2186

Egely egy okos gyerek, mara mar nagydoktor lehetne ha a palyan marad. A kommunikacios kepessge meg a termeszettudologusok kozott atlagon feluli. Es ennyi, ettol meg nem lesz igaza.

Előzmény: brikigép (2182)
jogértelmező Creative Commons License 2021.02.02 0 0 2185
brikigép Creative Commons License 2021.01.18 0 0 2184

0Offolok megint, meghaltr Sass József, olayan energiája volt , hja nekewm letyt volna( pedig tudjátok mág 66 koroban is 4 szer bíroik reggfelente, akkor meglenne a reaktopr amit én terveztem nem pedig Ége4ly, aki azt se tudja hogy a Nap belsejébnen folyékony vagy nem, pedig ott én nem láttam de megsúgták , ott a mittudom milyen plazma , de akkor is gázvalami állaspotban van ha sűárűrűsége a víznek 150- szerese is,, és ott zaíjlik ma fúzió. A Napnál nehezebb , valmikor 20 -szoros csillagoknál más a végjátszás, ott tutnak keletkezni nehéz atomok, de ez már neutroncsillasg , meg egyebek neutroncsillagnál kemény belső, nem folyadég,) meg valami , mutatata A távcső őket a zuprnóvákat, sohase tudom nervüket kimondani, pedig anyagjaikból l lettünk, Láttam távcsövemmel , ha felrobban a BEthelgeruze , őt is meglátom majd, remélem nem sodor el bennünket.,

brikigép Creative Commons License 2021.01.14 0 0 2183

Tudod csak mikrobiológiában nagyon-nagyon sok játékos kell , vegyületeknél szintén , ezek gyengék hogy erömüvet adjanak nekünk bitangoknak, ki kell kerülni mikrobiológiát, akik adnak szénhidrogéneket is , játszunk csak tiszta fizikával ahol nem a Napot utánozzuk, hanem emberi tudással kerüljük meg azt amit természet tudott már régen, és sajátjából nem tud tovább lépni. 

Előzmény: brikigép (2182)
brikigép Creative Commons License 2021.01.12 0 0 2182

Tudod Égely valahol piszkál az alagúteffektus környékén, a madarak feje is játszik vele , meg sok más vegyület is csak alagúttal játszik eredményesen. Én is alagúttal játszok, olyan nem tudok lenni mint madarak.

Előzmény: pert2 (2181)
pert2 Creative Commons License 2021.01.11 0 0 2181

Annak idejen Egely doktori diplomas atomenergia szagerto volt es nem is a legrosszabb. Biztos utalja a fuzios konkurrencijat:-)

Előzmény: jogértelmező (2176)
brikigép Creative Commons License 2021.01.11 0 0 2180

Meghallgattam már a 2168-ban vagy ott valahol már linkeléték, Sajnálom Égelinek fogalma sincs a Napról, talán Nektek ?

Előzmény: jogértelmező (2176)
brikigép Creative Commons License 2021.01.11 0 0 2179

Sajnálom még én is gyerek vagyok.

A Napról akarok beszélgetni, mert megfogtátok. Tudjátok a legbelső magja vagy valami szilárd lehet mert nehéz elemek vannak talán ott, akik nem hajlandóak kicsi hófokon fúziót játszani. A fúziót játszó elemek sokkal kíjebb vannak a magtól és ott már nem folyadékkal játszanak  hanem plazmával, sajnálom én se tudom pontosan mert Gamow se adott róla leírást az én könyvemben.

Előzmény: Aventinus (2178)
Aventinus Creative Commons License 2021.01.11 0 0 2178

Az offolást kéretik abbahagyni!

jogértelmező Creative Commons License 2021.01.09 0 0 2176

Egely szerint a Nap folyadék, és ezáltal összenyomhatatlan, ami ellehetetleníti a fúziót.

Összeesküvéselméletéről bővebben itt:

https://www.youtube.com/watch?v=nZSUDSQGFV0&feature=youtu.be

brikigép Creative Commons License 2021.01.09 0 0 2172

Égelykém nem érdemes ezé világé küzdeni, én dolgozok még 66 éves létemre, menetvágáskor (esztergán késsel) legyőzök még 20 éveset is. Én már nem tudok vihorászni, bezzeg 20 éves gyerek a fölső magas cé-től is magasabban tud vihogni, és főnököm mégis engem macerál pedig semmi hibát nem vétettem, nem kell nekem ez világ mikó macskaugrásé,meg nyávogtatásé milliókat kaszálnak, ezek a gyerekek akikkel dolgozok ők is ezeket a fing videókat nyakalásszák egész nap!

Előzmény: brikigép (2171)
brikigép Creative Commons License 2021.01.01 0 0 2171

Sziasztok az új évben, gondoltam addig írok még nem lököm fel kompjuterom részegségemben.

Égelyhez akarok szólni mert bajtársam. Nem tudom herkentyűje ami működik neutrontermő-e, mer az enyém ha működik lesz bő kövér neutronokat ad. Herkentyűmet kiviszem városon kívülre oszt én is csak messziről figyelem, irányítom. Remélek tőle sok kövér neutront amit tudnak detektálni a Föld túloldalán is! És akkor eljönnek hozzám ha nem is kértem, és elvisznek bilincsben vagy tesznek fejemre gyémánt koronát!

Előzmény: Makkoscipo (2168)
jogértelmező Creative Commons License 2020.12.28 0 0 2170
brikigép Creative Commons License 2020.12.27 0 0 2169

Pár évvel ezelőtt letöltöttem a Magfúzió. hu oldalról pdf-et a fúzió történet címmel. Ott részletesen írtak Tokamakokról, problémákról. Azóta nem találtam részletes leírást a mai eredményekről, de nagyjából ott tartanak mint pár éve ,azonban szerintem haladtak is.A világon több mint kétszáz tokamak van, nem azért csinálták hogy rögtön fúziót lássanak, csak az áldott plazmát vizsgálgatják, méricskélik ha tudják, de az mindég kibújik a zsákból. Annyira összetetten viselkedik hogy 70 év kutakodás után is még sok kérdőjel van habár tisztáztak sok mindent pl a H -módus üzemmódott. Jelenleg is csak pár tokamak tud D-T üzemmódban dolgozni mikor várható fúzió néhány tized másodpercig ami néha elég a méricskéléshez pl. alfa fűtés megfigyeléshez. D-D üzemben amit használnak tokamakban nem jön létre fúzió , mert nincs elég hőmérséklet. Most kínaiak csináltak jó nagy fokot 150 millió C vagy mindegy K fokot, nem tudom mekora a tórusz átmérő mert ezt szeretnék csökkenteni a plazma jobb megismerése által. Az angol JET-nek kb 3 m a sugara a többié úgy tudom kisebb. Az ITER-nél eredetileg 8 m akartak de a sok kötélhúzás után 6.2 m-re redukálták. Ezt se azért építik hogy energiát adjon a hálózatnak csak azért hogy jobban megfigyelhessék a rövid idejű D-T reakciót és az esetleges T képződést. Szerintem ezt az előbbi videón beszélő Égely nem olvasta el, se Gamov könyvét a Nap működéséről. Én tisztelem őt mert szintén saját erőből házilag próbálkozik. Azonban avval a mikrohullámú sütős kísérletében nem hiszek ,sem a hideg fúzióban amelyet dajkál. Azonban nagyjából tapogatja mert az én gyorsítós szerkezetem is jóformán "hideg " üzemben képes lenne akár D-D módban is fúziót létrehozni , azonban rettenetes ügyeség kell majdnem mint plazma szelídítéskor.

Előzmény: pert2 (2167)
Makkoscipo Creative Commons License 2020.12.26 0 0 2168

Szakértői magánvélemény:

https://youtu.be/nZSUDSQGFV0

pert2 Creative Commons License 2020.12.14 0 0 2167

Minden jobb helyen van tokamag vagy valami hasonlo, tiz evente lecserelik egy ujabb valtozatra, gondosannmeregetnek benne mindenfelet, esxaztan megallapitjak hogy mar csak.otven evnyire vagyunk az energiatermelonfuzios reaktortol. Ez nemileg biztato ha hiszunk nekik, bar a nagypapaik otven evvel ezelott jelentettek be hogy mar csak tven evre vannak a fuzios reaktortol. A hidtogenbombat mek kb 15 ev alattosszehoztak a fuzio felfedezese utan.

Előzmény: brikigép (2165)
brikigép Creative Commons License 2020.12.06 0 0 2166

Nem válaszoltok nekerm, pedig kínaiak má tudnak!

Előzmény: brikigép (2165)
brikigép Creative Commons License 2020.12.06 0 0 2165

Sziasztok!

Nem tudom kíséritek -e a magfúziót?

A kínaiak pénteken beindították tokamakjukat, nincs róla adat hány másodpercig önálló , nem érdekel hogy 150 millió fokot tud, mikor nagyon híg a plazma! Mennyi villamos energiát fal fel a felfűtéskor, milyen nyavalya besugárzásokkal segítenek hozzá?

Nem bánom , úgyis még gyéngék ők hozzám! Igaz nekem még nincs valós gépem , esetleg ha Bezos, vagy Musk ha besegít!

brikigép Creative Commons License 2020.10.13 0 0 2164

Mormmotának akartam címezni!

Előzmény: brikigép (2163)
brikigép Creative Commons License 2020.10.13 0 0 2163

Tudod érthetően írtam, ha nem értesz a részecskék (atomi) utazásához, küldéséhez akkor nincs miről beszélknünk, nem arról van szó hogy hogy nem értesz hanem  nem is akarsz me magadat valami nagynak képzeled, pedig nem vagy az!

Előzmény: brikigép (2161)
brikigép Creative Commons License 2020.09.19 0 0 2161

Úgy gondolom érthetően írtam ,lehet most Mormota tőled nem sokat kérdeztem, Perttől kérdeztem, nem sokat értettek meg tőlem. Veled nem atommal játszok hanem sugarakkal mikor az elektron nem 10-20 Ev rendelkezik mint atomban hanem ezerszer többel. Van anyyi elektron hogy játszhatik! Pertnél meg nem töltést firtattam csak az erőterüket! Írok még nektek mert akkor is ti vagytok a legjobb játékosok , ha van erőtök még játszani kicsit.

Előzmény: mmormota (2160)
mmormota Creative Commons License 2020.09.15 0 0 2160

van mikor már nem válaszol

Ha nem értem, mit akarsz mondani vagy kérdezni, akkor nem tudok mit válaszolni... :-)

Előzmény: brikigép (2158)
pert2 Creative Commons License 2020.09.15 0 1 2159

Egy tisztesseges toltes kemenyen ellenall a kuszalasnak:-)

Előzmény: brikigép (2154)
brikigép Creative Commons License 2020.09.15 0 0 2158

Azt akartam kitöröltetem magamat mert Mormotát nagyon tisztelem és elismerem, de van mikor már nem válaszol, és nem értem, ezé lettem erőszakosabb , talán veled nem a tudás hanem az erőszak , istenek erőszakja , nem má emberé , játszik?

Előzmény: brikigép (2157)
brikigép Creative Commons License 2020.09.13 0 0 2157

Jó van nem baj majd találok itt valaki négykéxlábosdt, kitárulkozóst, nem muszáj hogy ismerje atoot, pedig tudod khalilia de er vincsin mutatta a a mutációt azon proton játékkal, baszátok meg most eléggé részeg vagyok, tudjátok, nekekem szabad, má ráöregedtem az idöre. tudjátoki mikó tólem fiatalabb barátom  itt hagyott engem is feleségét is , lánykáját is.

brikigép Creative Commons License 2020.09.12 0 0 2156

Mé izész istennel mikó nem is tudod Ő micsuda?

Előzmény: mmormota (2149)
Törölt nick Creative Commons License 2020.09.10 0 0 2155

Természeti állandóktól függ

Mellyek a természeti állandók? ;)

Előzmény: mmormota (2149)
brikigép Creative Commons License 2020.09.09 0 0 2154

Síia, nem is arról van szó hogy potencálgátat manipulálunk, csak arról hogy a töltés erőterét , kúszáljuk. A töltés megmarad a kvarkban is mikor tudod neutronokkal kártyáztunk, ott is van 2/3 pozitív, meg kátszer 1/3 negatív, és azok kvarkok vagy valamik.

Ott is elveszett az erőtér, azé lett neutron, lehet megmaradt a potenciálgátja , de kívülről , másként is viselkeldik , úgy mint aminek nincsen töltése, potenciálgödrét, gátját, falát , is eldobjatjuk? Ez csak kérdés, talán tudsz rá válaszolni!

Előzmény: pert2 (2150)
hiper fizikus Creative Commons License 2020.09.08 -1 0 2153

ezt magyarázom nektek

Előzmény: brikigép (2152)
brikigép Creative Commons License 2020.09.08 0 0 2152

Akkor részletes leírást kellene adnom, némi rajzokat is a berendezésről, és csak a világszabadalom érne valamit , azt pedig egyelőre nem áll módomban, engem lehet még akkor is megkerülnének nagyokosok.

Előzmény: hiper fizikus (2147)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!