Keresés

Részletes keresés

madám sosa Creative Commons License 2001.03.08 0 0 58
na akkor már csak azt az egyet áruld el, hogy abban amit beidéztél, melyik kitétel fikázza a reformkommunistákat?
Előzmény: Székely Kecskés János (57)
Székely Kecskés János Creative Commons License 2001.01.08 0 0 57
madam.

"1. nem tudom, miért többesszámban beszélsz hozzám? (nem is érdekel) "

A többes szám azért volt, mert mások is szoktak ilyen módon sértegetni itt. Gondoltam illik róluk is tudomást vennem.

"2. nem látok sehol olyan hozzászólást, ami a reformkommunistákat tünteti fel negatív színben, és én volnék a szerzője."

Akkor emlékeztetőül idézném a korábbi madam sosa beírás egyik pontját:

"4. különös, hogy egy olyan köpönyegforgató készíti a riportot, akinek nem sok köze van a témához (olyat nem tett,
amitől méltó lehetne erre a szerepre, hacsak a Nahlik-Pálfygé érában elkövetett buzgólkodására nem gondolok, de ne
kérdezd már meg tőlem, ha lehet, hogy mit tett egy főkiszes-reformkommunista, ami miatt szerintem méltatlan.)"

Előzmény: madám sosa (56)
madám sosa Creative Commons License 2001.01.07 0 0 56
Jánoskám!
Búcsúzóul csak két röpke megjegyzés:
1. nem tudom, miért többesszámban beszélsz hozzám? (nem is érdekel)
2. nem látok sehol olyan hozzászólást, ami a reformkommunistákat tünteti fel negatív színben, és én volnék a szerzője.
Bye SZKJ
sosa
Előzmény: Székely Kecskés János (54)
wizes Creative Commons License 2001.01.06 0 0 55
Azért lenne 1-2 kérdésem!

1. Hogyan sűlt el a korhű leves?
2. Ki hogyan pátyolgatta magamadám?

Székely Kecskés János Creative Commons License 2001.01.06 0 0 54
Madam!

Mivel névvel vállalom magam, el kell tűrnöm bármit írtok, bármit feltételeztek rólam. Ezért a nickekre, meg az épelméjűségre nem reagálnék, ha megengeded. Ezek valójában írójukról többet árulnak el, mint rólam. (Szegény Avar, mit kapott már miattam!).

Mivel ezredbúcsúzó volt, és ebben az utolsó században nem túllihegett, hanem kiemelkedő tette népünknek 1956-ban volt, ide illőnek tartom az emlékezést. Volt humor is a rádióban. Este, ahogy szokás évek óta. Igazán humoros volt. Például olyanok szerepeltek benne, hogy a MIÉP azt oktatja hogy lehet egy rugással kirúgni egy néger, egy zsidó, és egy cigány fogait...

A riportkészítőről változatlanul nincs véleményem. Ha rosszul csinálta szakmailag, az más. De csak azért, mert neked valamiért nem szimpatikus, szerintem nem ítélhető el a rádió.

Nem tudom azt se mi bajod a reformkommunistákkal. Sokat ismertem közülük, a vezetőjük idővel az egyik legjobb barátom lett. A többségüket becsülni tudom.

Előzmény: madám sosa (53)
madám sosa Creative Commons License 2001.01.06 0 0 53
Jánosom (vagy tudod, mit, Hanzikám! ;o))))

Most valóban megkövetlek mint SZKJ nicket, ugyanis annyira nem voltam figyelmes, hogy szétválasszam, melyik nicken mit műveltél, nekem a rezső, avar (stb.stb) nickek mögött ugyanaz a megkeseredett ember van, amelyikhez most beszélek és amelyiknek néha kételkedem az épelméjűségében.

Maradjunk ezért a lényegnél és ez a utsó kérdésedben van.

Ha nem fejeztem volna ki eléggé egyértelműen a problémáimat, amelyek miatt topikot nyitottam az előző évezred utolsó napján, akkor igyexem pontokba szedve újból elmondani.

1. A forradalommal nem volt bajom, még ha a 7. hozzászólásodban meg is kísérelted erre terelni a szót.

2. különös, hogy az évezred utolsó napján a KÖZSZOLGÁLATI rádió kiragad egy kissé túllihegett történelmi eseményt a huszadik századból.

3. különös, hogy amikor vidáman is búcsúzhatnánk egy időintervallumtól, akkor tankok által összetaposott emberekről hallok

4. különös, hogy egy olyan köpönyegforgató készíti a riportot, akinek nem sok köze van a témához (olyat nem tett, amitől méltó lehetne erre a szerepre, hacsak a Nahlik-Pálfygé érában elkövetett buzgólkodására nem gondolok, de ne kérdezd már meg tőlem, ha lehet, hogy mit tett egy főkiszes-reformkommunista, ami miatt szerintem méltatlan.)

Szóval csak ennyi mindent éreztem különösnek (még most is) és ezt összefoglalva mondom, hogy jól tükrözte ez a hazai médiaviszonyokat.

Tudod mit, Kondorra nem is haraxom, jól tette, hogy ez a műsor elhangozhatott Szilveszterkor. Görbe tükör volt ez is.

És ha nem írok neked, erre nem jövök rá.

Kösz, rezső!

sosád

Előzmény: Székely Kecskés János (52)
Székely Kecskés János Creative Commons License 2001.01.05 0 0 52
Madám!

Ami a kettőnk "kommunikációját" illeti magam sem eröltettem soha. Sőt! De sajnos e topiknyitót nem lehetett szó nélkül hagynom

Viszont, ha félreértettem volna valamit, akkor én kérek elnézést, és esetleg némi fejtágítást mit fogtam fel másként.

Nem tudom azt sem (lehet, hogy félreértem?), hogy mit jelent a "de magam sem gondolom komolyan" kitétel. A bolsizással vádolásért kért elnézést vonod vele vissza, vagy "számtalan" nickjeim "leminősítései" miatt nem lehet komolyan venni amit mondok? Szóval nekem zavaros.

Ami pedig nickjeimet illeti, vannak itt hivatásos azonosítók (nem tudom mit kell még azonosítani, ha megadom a nevem?), akik rendszeresen fel szokták fedezni egy-egy nickben engem. A ninckek egy része tiltakozni szokott, mások meg látván a helyzetet, váltanak.

A "leminősítést" sem értem. Ebben nickben például senkiről még csak jelzőt sem írtam, nemhogy minősítettem volna. Nem mondom, hogy néha nem írom le véleményem néhány nickről, de elég ritkán. Ez lenne a leminősítés?

Summázva azt hámoztam ki végül, hogy neked nem is annyira a forradalommal volt bajod e jeles napon, hanem azokkal az újságírókkal, akik a műsort csinálták. Csak hát nem derült ki miért. Megsértették ők valaha 56 emlékét? Vagy mi olyat tettek, ami miatt - szerinted - méltalanná váltak erre az interjúra?

Előzmény: madám sosa (51)
madám sosa Creative Commons License 2001.01.02 0 0 51
Székely Kecskés János!
Ha ez neked jó, akkor elnézést kérek de magam sem gondolom komolyan, hiszen számtalan nickeiden kapásból leminősítesz bárkit, aki neked nem tetszőt mer írni.
Írod, hogy nem értesz.
Nézd, nekem egyáltalán nincs arra szükségem, hogy érts, hiszen azt magyarázol bele a szavaimba, amit akarsz.
Lentebb már meg is tetted, úgyhogy nincs túl nagy kedvem kommuhnikációba bonyolódni veled.

herzl!
Hogy mi bajom a közszereplőkkel, az nyilván nem ide tartozik, de olyan aranyosan kérdezted, hogy megengedek magamnak egy kis offolást:
a közszereplőkkel ezesetben az a bajom, hogy a többségük pusztán képmutatásból emlékezik meg október 23-án, valójában azt számolgatja, hogy az ájtatos pofája hány százalékot hoz neki vagy a pártjának.

ttaarrllee!
Neked is a válaszom már a beírásod előtt elhangzott, lásd a topiknyitó utolsó mondatát. Ha megérted. Azt pedig, hogy "haver" nyilván nem gondoltad te sem komolyan.

Szittya Creative Commons License 2001.01.01 0 0 50
A "részvétnyilvánítást" nem vetted, vagy nem eszed?
Neked is egészségedre! (még mindig félszáraz)
Előzmény: ttaarrllee (48)
wizes Creative Commons License 2001.01.01 0 0 49
Kis ttarlóagyú!
Vagy nem olvassz, vagy nem .... !
/ki sem merem mondani!/
Ja ! Átment a vasgereben kisfejeden?
A tarlót tisztán kell tartani!
w.
ttaarrllee Creative Commons License 2001.01.01 0 0 48
Te haver!
Tudod mit mondott erre pár éve -a szerintem általad nagyra becsült- Göncz Árpád? Bizony ő azt mondta, hogy akinek nem tetszik a TV műsora, az minek nézi. Bizony ezt mondta a Ti orákulumotok.
Hát ehhez tartsd magad, és addig is olvasgasd a Magyar Hírlap félrerakott pédányait, mert keddig úgyse tudsz újat venni, hehehe.
Előzmény: madám sosa (-)
George Sand Creative Commons License 2000.12.31 0 0 47
Jó éjszakát :-)
Boldog új évet Mindenkinek!
Ontopic: Az M1 és az M2 nem igazán színvonalas. Attól, hogy színvonalas valami, még lehet szórakoztató. De könyörgöm, ez se nem ez, se nem az. Vagy tényleg sírva kell vigadni, ha az ember magyar? :-) :-(

Off a korhelyleveshez: Kedves Hame, Hajnalpír kollegina jól írta, kolbászt szoktak beletenni, kicsit csipőset, lehet az pulykából készült is. De hús nem tesznek, főként szárnyast nem az újesztendőre szóló babona miatt, miszerint az elrepül a szerencsével. Egyéb lakodalmas alkalmakkor sem szokásos húst tenni bele. Ez valami helyi specialitás lehet felétek :-)

Előzmény: HAME (34)
Székely Kecskés János Creative Commons License 2000.12.31 0 0 46
Én már nyakig bóléban vagyok.
Előzmény: wizes (40)
Szittya Creative Commons License 2000.12.31 0 0 45
De ekkora szájjal :-) - jóétvágyat!
Előzmény: Törölt nick (44)
Szittya Creative Commons License 2000.12.31 0 0 43
Mit szóltok egy tányér kocsonnnnyához?
BaSand Creative Commons License 2000.12.31 0 0 42
Bezony, még hogy bepezsgőzve... komolyan egy korty pezsgőt sem ittam még. Csak bort....
A bablevest is szeretem, kedves Gala...meg a bort is....a pezsgőnek késöbb van csatlakozása az éjféli gyoshoz.
Mindenkit üdvözöl BaSand, váltó és vagyonőr.
Előzmény: hajnalpír (36)
herzl Creative Commons License 2000.12.31 0 0 41
"ezért az október 23-i estéken csendben és könnyezve szoktam emlékezni, és nagyon szégyellem magam a hivatalos (kötelező) megemlékezések és a szereplői miatt."

Mi a bajod a közszereplőkkel?

Előzmény: madám sosa (24)
wizes Creative Commons License 2000.12.31 0 0 40
SzKJ-t bene tegyétek, mert elroncsa az ízét-zamattyát!
Asztán lesz fejfájás!
;O)(((
Székely Kecskés János Creative Commons License 2000.12.31 0 0 39
Először a személyes: nem szoktam "bolsizni". Úgy hogy kérj elnézést.

Az én családomban (is) voltak "itt" és "ott" is a század folyamán. Ettől még tudhatja az ember, hogy a nemzet számára mit jelentett egy-egy esemény(sor), ha speciel családja éppen a vesztesek közé tartozott is.

Akkor én nagyon szégyellhetem magam (sokadmagammal), mert már jóval a rendszerváltozás előtt ünepeltük az októberi forradalmat. És ünneplem most is, amikor "kötelező". Sajnos halmozottan bűnös vagyok, mert március 15.-ét is...

Ami pedig Kondort és Kocsist illeti, szintén nem értelek. Csak akkori szabadságharcosok készíthetnek műsort a témáról?

Előzmény: madám sosa (24)
wizes Creative Commons License 2000.12.31 0 0 38
Mi van itt?!?
Kritika, vagy tanyúlás?
Lyó, vagy nemjjó?
A gombába tojást+ egyáltalán az egészbő' kimaradt a rész!
Piciny víz is kell az egészhez!
;-)
HAME Creative Commons License 2000.12.31 0 0 37
Én teszek bele gombát is és kolbászt is!!!!
Szerencséd, hogy öreganyádnak szólítottál!
:)) De most már télleg húzok
Előzmény: hajnalpír (36)
hajnalpír Creative Commons License 2000.12.31 0 0 36
Azért egy replikára csak van időd:)
Én teszek bele gombát is és kolbászt is!!!!
Virslit szinte soha!
De lásd be, hogy fél hatkor beír, bepezsgőzve,
hogy neki azonnal kell, és kell a leves...
Ugye hogy nekem volt igazam?:)))

üdv.
Aurora

Előzmény: HAME (34)
HAME Creative Commons License 2000.12.31 0 0 34
Leszögezem előre: a legkomplikáltabb amit meg tudok főzni az a lágytojás.
Viszont teljesen szakszerűen, 100 %-os hozzáértéssel tudom megenni a legkomplikáltabb ételeket is.
Szóval a korhelylevesnek a családunkban hatalmas tradíciója van. Kéretik nem összekeverni a káposztalevessel. A káposztaleves az amibe "ízlés szerint" lehet tenni gombát "is", vagy virslit. A korhelylevesbe szigorúan kell a gomba és kolbász!!!!!. És az igazi korhelylevesben min. 3 féle hús - szárnyas, disznó és egy kis marha is való. Erről már BaSand kartács lekésett mert órákig fő.
Most már lassan húzok mulatni, mindenkinek BORT, BUÉ-t, BÉKESSÉGET kívánok!
Holnapra kellemes fáradt másnaposságot!
Előzmény: hajnalpír (22)
Lieber Kati ura Creative Commons License 2000.12.31 0 0 33
Mintha rádió lett volna, de így is igazad van!

Most kezdődik az esti őrület, a Kati már rángat ki a lakásból! BUÉK mindenkinek.

Előzmény: Woland (30)
BaSand Creative Commons License 2000.12.31 0 0 32
Gyerekek, sikerült a leves !!!

Köszi, most még egy kicsit várok, azután rátérek az előtagra is :-)))
Ajánlom mindenkinek. Találkozunk jövőre !!!!
Mégegyszer kössz mindenkinek, a holnapi életmentéshez nélkülözhetetlen volt !!!!
BBBBBBBBÚÚÚÚÚÚÚÚÚÉÉÉÉÉÉÉÉKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK !!

wizes Creative Commons License 2000.12.31 0 0 31
Régen sokat vótam "másnapos".
Válóok!

1-2 recept!

1. Jéghideg kovászos uborkalé ívandó! /kb. min. félliter/
2. Ugyanez megtódva csípős cseresznyepaprikalével!
3. Kis hideg tej még aznap este.
4. Códavíz sok jékkockával. /lehetőleg 3szegletű/
5. a Nyerő: Ha másnapos (szinte buborékmentes) jéghideg sert iszol, agyad kitisztol. /Jack London: Sárga sátán/ Véletlenűl gyüttem rá és beerősített!!!!
No pá minden kirúgandónak!
BUJÉrv!
wizes.

Woland Creative Commons License 2000.12.31 0 0 30
Aki ilyenkor tévézik, az megérdemli, hogy szenvedjen. BÚÉK!
hajnalpír Creative Commons License 2000.12.31 0 0 29
:))))
Előzmény: Törölt nick (28)
hajnalpír Creative Commons License 2000.12.31 0 0 27
Bebizony. Nem is venném a lelkemre ha
most kisérleteznék a BaSand korhellyel:))
Még szétoffoljuk a topicot, nagyon jó mulatozást
Nektek ma, és holnap csendes, pezsgőzgetős
újévet.

üdv.
Aurora

Előzmény: herzl (26)
herzl Creative Commons License 2000.12.31 0 0 26
Akkor ez már be van járatva.

Előzmény: hajnalpír (25)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!