Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2007.08.01 0 0 154
K: Az én linux-disztómban nincs su parancs, de nekem hiányzik!
V: Próbáld ki a sudo bash parancsot, hátha valami hasonlót érsz el vele!

K: Szeretném, ha nem futtathatná minden felhasználó a 'su'-t.
V: Legyen egy 'wheel' groupod, abba tedd bele a su-jogosult felhasználókat, a /bin/su csoportja is legyen a 'wheel', és az others jogait pedig vedd le róla:

chgrp wheel /bin/su
chmod 4750 /bin/su
ls -l /bin/su
-rwsr-x--- 1 root wheel 23176 Apr 7 2002 /bin/su
NevemTeve Creative Commons License 2007.07.17 0 0 153
V: Jobban mondva a #include <inttypes.h>-t kell megcélozni.
Előzmény: NevemTeve (116)
NevemTeve Creative Commons License 2007.03.05 0 0 151
K: Mikorra várható az IPv6 tömeges elterjedése?
V: Néhány év múlva.

K: Mihez képest néhány év múlva?
V: Ahhoz képest, amikor ezt a FAQ-bejegyzést olvasod.

K: Addig is, tehetek valamit IPv6 ügyben?
V: Ha Mozillát vagy Firefoxot használsz, akkor igen: az about:config-ban keresd meg a network.dns.disableIPv6-ot, és állítsd true-ra: máris kikapcsoltál egy egyelőre felesleges feature-t.

Előzmény: NevemTeve (148)
NevemTeve Creative Commons License 2007.03.02 0 0 150
K: Mit jelent a .a file-kiterjesztés?
V: Egy csomagformátumot, mint amilyen pl a .tar vagy a .cpio.

K: Vagy a .zip meg az .arj?
V: Hát, nem egészen, a UNIX-os hagyomány az, hogy egy program csomagol, és egy másik tömörít. Így keletkeznek az olyasfajta filenevek, mint valami.tar.gz vagy valami.tar.bz2.

K: Szóval, hogy újra megpróbáljam, az .ar az olyasmi, mint mondjuk a .deb?
V: Igen, sőt a .deb igazából egy .ar, próbáld ki:

$ ar tv /var/local/depo/libperl5.8_5.8.4-8sarge5_i386.deb
rw-r--r-- 0/0 4 May 10 06:33 2006 debian-binary
rw-r--r-- 0/0 727 May 10 06:33 2006 control.tar.gz
rw-r--r-- 0/0 507761 May 10 06:33 2006 data.tar.gz

K: És annak van-e valamilyen lelki oka, hogy az obejct modulokat mindig .ar formátumban tárolják, nem pedig .cpio-ban vagy .tar-ban?
V: Van, mégpedig az, hogy az "ar"-arhívumban van (illetve lehet) egy tartalomjegyzék az archivumban lévő object modulok globális szimbólumairól, amit a programszerkesztő program (ld) arra használ, hogy az externális szimbólumakat megtalálja.

K: Mit értesz azon, hogy 'van (illetve lehet)'?
V: Az "ar" program "s" opciója jelenti ennek a tartalomjegyzéknek az írását, illetve az önálló "ranlib" program hozhatja létre.
NevemTeve Creative Commons License 2007.02.05 0 0 149
K: Igaz, hogy a szóközt tartalmazó filenevek máshol is okozhatnak gondot?
V: Íme egy példa:
$ cd /tmp
$ mkdir proba
$ cd proba
$ touch a "b b" "c c c"
$ find . -print | xargs echo
. ./a ./b b ./c c c

K: Ez így tökéletes, nem?
V: Hát nem... próbáld ki így:
$ find . -print | xargs ls -ld
ls: ./b: No such file or directory
ls: b: No such file or directory
ls: ./c: No such file or directory
ls: c: No such file or directory
ls: c: No such file or directory
drwxr-xr-x 2 teve users 120 Feb 5 13:56 .
-rw-r--r-- 1 teve users 0 Feb 5 11:23 ./a

K: Ezt a kavarodást a file-nevekben lévő szóközök okozták?
V: Igen. Most próbáld ki így:
$ find . -print0 | xargs -0 ls -ld
drwxr-xr-x 2 zsiga users 120 Feb 5 13:56 .
-rw-r--r-- 1 teve users 0 Feb 5 11:23 ./a
-rw-r--r-- 1 teve users 0 Feb 5 11:23 ./b b
-rw-r--r-- 1 teve users 0 Feb 5 11:23 ./c c c
Előzmény: NevemTeve (125)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.10 0 0 148
K: Tudom, hogy vérciki, de még mindig nem tiltottam le a <marquee>-t a Mozillámban... hol is van leírva, hogy mit kell csinálni?
V: Itt: http://www.mozilla.org/support/firefox/tips#lay_marquee
A lényeg: valahol a ~/.mozilla alatt kellene legyen a chrome/userContent.css file (ha még nincs, akkor keressél a mozilla/firefox saját könyvtárában egy userContent-example.css -t, és azt másold át erre a névre), abban már benne is van, csak kikommentezve. Javítsd ki, és indítsd újra a böngészőt.
NevemTeve Creative Commons License 2006.12.05 0 0 147
K: Mit tegyek, hogy a programjaim a dátumot ne 'nap/év/hónap' (vagy hasonló) buggyant formátumban írják, hanem a nálunk szokásosabb év-hónap-nap alakban?
V: Az első ötletem az export LC_TIME=hu_HU. Pn nálam a '/usr/local/bin/mozilla' egy shell script, amelynek tartalma:


#!/bin/sh
export LC_TIME=hu_HU.ISO88592
exec /usr/local/mozilla/run-mozilla.sh /usr/local/mozilla/mozilla-bin
NevemTeve Creative Commons License 2006.11.15 0 0 146
K: Forrásból akartam fordítani valamit, de hibaüzenettel leállt a ./configure!
V: Ha a hibaüzenet nem elég egyértelmű, akkor a config.log -ot érdemes áttanulmányozni, abban valószínűleg megtalálod hogy mit próbált és miért nem sikerült.

K: Ha a ./configure lement, akkor a make all már biztosan sikerülni fog ugye?
V: A másik lehetőség az, hogy nem sikerül.

K: Lehet ilyenkor valamit nyomozni?
V: Mondjuk először is tanácsos a make kimenetét megőrizni: make all 2>&1; | tee log.make.all, és abból kikeresni azt a sort, ami a hibát okozta. Megpróbálhatjuk ugyanazt kézből is futtatni, de ügyeljünk hogy ugyanabban az alkönyvtárban legyünk, ahol eredetileg futott a parancs.
Például a "dbus-glib-0.72" fordítása során úgy érezzük, hogy dbus/examples könyvtárban lévő example-service.c fordítása okozta a hibát.
A log.make.all-ból kinézzük az illetékes parancsot, és futtatjuk:

# cd dbus/examples
# gcc -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I../.. -I../.. -I../.. -I../../dbus -I/usr/local/include/dbus-1.0 -I/usr/local/lib/dbus-1.0/include -I/usr/local/include/glib-2.0 -I/usr/local/lib/glib-2.0/include -DDBUS_COMPILATION -DDBUS_API_SUBJECT_TO_CHANGE=1 -g -O2 -Wall -Wchar-subscripts -Wmissing-declarations -Wmissing-prototypes -Wnested-externs -Wpointer-arith -Wcast-align -Wfloat-equal -Wsign-compare -MT example-service.o -MD -MP -MF ".deps/example-service.Tpo" -c -o example-service.o example-service.c

Ha vannak hibaüzenetek, és azokból rájövünk hogy mi a probléma megoldása, akkor készen is vagyunk. Ha nem ez a helyzet, akkor esetleg segíthet, ha fordítás helyett csak preprocesszálást kérünk:

cpp -DHAVE_CONFIG_H -I. -I. -I../.. -I../.. -I../.. -I../../dbus -I/usr/local/include/dbus-1.0 -I/usr/local/lib/dbus-1.0/include -I/usr/local/include/glib-2.0 -I/usr/local/lib/glib-2.0/include -DDBUS_COMPILATION -DDBUS_API_SUBJECT_TO_CHANGE=1 -g -O2 -Wall -Wchar-subscripts -Wmissing-declarations -Wmissing-prototypes -Wnested-externs -Wpointer-arith -Wcast-align -Wfloat-equal -Wsign-compare -MT example-service.o -MD -MP -MF ".deps/example-service.Tpo" -dD example-service.c example-service.E

Látható, hogy csak az elején és a végén kellett egy kicsit hangolni, a preprocesszálás eredménye a *.E file-ban keletkezik, amelyik esetleg segíthet a hiba megkeresésében.
NevemTeve Creative Commons License 2006.10.17 0 0 145
K: Lehetséges, hogy egy újabb kernelverzióban megváltozik a modul neve?
V: Nemhogy lehetséges, hanem szinte szükségszerű;) Válaszd ki az alábbiak közül a neked megfelelőt:
config HW_RANDOM_INTEL   intel-rng
config HW_RANDOM_AMD   amd-rng
config HW_RANDOM_GEODE   geode-rng
config HW_RANDOM_VIA   via-rng
config HW_RANDOM_IXP4X   ixp4xx-rng
config HW_RANDOM_OMAP   omap-rng
Előzmény: NevemTeve (143)
NevemTeve Creative Commons License 2006.10.03 0 0 144
K: Azon sír valamelyik programom (pl a mc), hogy a posix_openpt függvény nem működik! Ellenőriztem a kernelemet, benne van a CONFIG_UNIX98_PTYS=y beállítás. Mi hiányzik?
V: Valószínűleg hiányzik a /etc/fstab-ból egy ilyen sor:
none /dev/pts devpts defaults 0 0
NevemTeve Creative Commons License 2006.09.29 0 0 143
K: Van egy olyan érzésem, hogy az alaplapom tudna hardveres véletlenszám-generálást, de hogyan próbálhatnám ezt ki?
V: Először is kellene egy /dev/hwrng nevű eszköz, ha nincs akkor mknod /dev/hwrng c 10 183.
Azután a kernel-konfigban keressük meg a Device Drivers - Character Devices - Intel/AMD/VIA HW Random  Number Generator support nevű opciót, olvassuk el a helpet, hogy vajon támogatott-e a készülékünk.

K: Lehet modulként is fordítani?
V: Igen, hw_random lesz a modul neve. Ne felejtsük el a kedvenc
modul-konfigurációs file-unkba (/etc/modprobe.conf vagy hasonló, disztribúciófüggő) betenni hogy alias char-major-10-183 hw_random.

K: Ez utóbbinak mi az értelme?
V: Ebből tudja meg a kernel (által meghívott 'modprobe' program), hogy mit is tegyen amikor azt kérik tőle, hogy találja meg azt a modult, aki a "char-10-183" device funkcióját tartalmazza.

K: Tehát, hogyan generálok véletlenszámokat?
V: Pl: dd if=/dev/hwrng of=binrandomfile bs=2048 count=1 hatására lesz 2KB véletlenszerű byte-od.
NevemTeve Creative Commons License 2006.09.27 0 0 142
K: Számos jópofa environment változóm van, amik szeretném ha konzolon is meg X11-ben meg mindenhol érvényesülnének.
Azt hallottam, hogy a /etc/environment-be kell betenni őket.
V: Beteheted, de nem garantált hogy _minden_ esetben érvényre jutnak. Pl PAM-esetén a "auth required pam_env.so" sor kell az érintett komponensekbe (pl /etc/pam.d/login-be)

K: Egyéb megoldás?
V: Mondjuk csinálsz egy /etc/common.env című file-t, és annak a hívását teszed be ("source /etc/common.env" vagy ". /etc/common.env") minden olyan file-ba, ami nem tud elszaladni.
Pl nálam:
cat /etc/common.env
export EDITOR=/usr/bin/mcedit
export LANG=C
export LC_CTYPE=hu_HU.ISO8859-2
export LESSCHARSET=latin1
export NLS_LANG=American_America.EE8ISO8859P2
export ORACLE_HOME=/usr/local/OraHome1
export ORACLE_LINK="-L${ORACLE_HOME}/lib -lclntsh -lwtc8"

grep common.env /etc/* /etc/X11/xdm/* 2>/dev/null
/etc/profile:. /etc/common.env
/etc/X11/xdm/Xsession:. /etc/common.env
NevemTeve Creative Commons License 2006.05.26 0 0 141
K: Szeretném az rxvt-ben megváltoztatni a cursor színét, hogy ezentúl mindig sötétszürke legyen, ne pedig fekete. Mit tegyek?
V: A ~/.Xdefaults-ba tegyél egy ilyen sort: Rxvt.cursorColor: darkgrey!

K: Az az igazság, hogy még sok más programban szeretnék sokmindent megváltoztatni, honnan tudjam hogy mit kell írnom az .Xdefaults-ba?
V: Végső esetben a program manual-ját kell elolvasnod, az "application class" és a "resource" szavakra keress rá.
Bónuszként egy példa, találd ki (man xfontsel) mi a hatása ennek a sornak:
XFontSel.sampleText: ÁRVÍZTŰRŐ TÜKÖRFÚRÓGÉP\nárvíztűrő tükörfúrógép

K: Úgy látom hogy sok mindent lehet így hangolni, de fel vagyok háborodva, hogy miért nincs egy külön regedit program mindehhez!
V: Van, és úgy hívják hogy text-editor.

K: De miért nem XML-ben vannak ezek a beállítások?
V: Mert amikor az X Window System -et kitalálták, nemhogy XML de még SGML sem volt.
NevemTeve Creative Commons License 2006.05.10 0 0 140
K: Nagyon hasznos feature Debianban a dpkg -l '*mask*', csak az az egy apróság bosszant, hogy a hosszú csomagneveket szépen megcsonkítja, így amit kiír az tulajdonképpen használhatatlan, pl:
$ dpkg -l '*libmysqlclient*'
pn libmysqlclient <none> (no description available)
pn libmysqlclient <none> (no description available)

V: Szerencsére nem fix vágási szélesség van, hanem a terminál szélességéhez alkalmazkodik, azaz "át lehet vágni", valahogy így:
COLUMNS=200 dpkg -l '*libmysqlclient*' | | cut -b1-60
pn libmysqlclient6 <none>
pn libmysqlclient6-dev <none>
NevemTeve Creative Commons License 2006.03.10 0 0 139
K: Mik azok a kérdések, amikkel a legkönnyebben fel lehet bosszantani téged?
V:
#1: A gépem nem látja a hálózatot/ nyomtatót/ kamerát, mit csináljak?
#2: Tudja valaki, hogy mivel lehet hervelit cservelizni.
#3: Lépésenként írjátok le, hogy mit csináljak, mert nagyon kezdő vok. A sűrgős választ az alábbi email-re várom:

K: Mi a baj ezekkel?
V:
#1: A "nem látja"-val nem tudok mit kezdeni, írd le hogy mit csináltál, mi történt és mi kellett volna történjen szerinted.
#2: Egyrészt legalább keresd meg azt a rohadt kérdőjelet, másrészt mit segít rajtad az hogy "Igen, valaki tudja"?!
#3: A gügyögést ("vok") lehetőleg hagyd ki, valamint vedd figyelembe hogy te itt nem fizető ügyfél vagy, hogy a kérdésedre hol, mikor és milyen választ kapsz az leginkább azon múlik, hogy jól kérdeztél-e, és hogy jár-e erre valaki, aki foglalkozik a problémáddal.
NevemTeve Creative Commons License 2006.02.23 0 0 132
K: Valamit a /proc-ban is kellett kavarni, hogy a gép IP-t továbbítson...
V: echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward
NevemTeve Creative Commons License 2006.02.23 0 0 131
K: Lehet hogy kitűzfalaztam magam?
V: Lehet, lásd iptables -t filter -L, iptables -t nat -L
Előzmény: NevemTeve (130)
NevemTeve Creative Commons License 2006.02.23 0 0 130
K: Nekem meg a helyi hálózattal van gondom!
V: Az bizony baj...

K: Még az is lehetséges, hogy én állítottam be valamit rosszul?
V: Elméletileg előfordulhat.

K: Ha több információt adnék, tudnál pontosabb választ adni?
V: Nem lehetetlen... ifconfig, route -n, meg persze az, hogy mi az ami nem működik (nem, ne azt írd, hogy "a gépem nem látja a hálózatot").

Előzmény: NevemTeve (126)
NevemTeve Creative Commons License 2006.02.05 0 0 129
K: Mindent megcsináltam és beállítottam, de szeretném látni is a Windows-os gépeket linuxból és fordítva!
V: (fejét csapkodja a falhoz és sír) Mit szeretnél?!
K: Ne legyél má' ideges, arról beszélek, amit a Windows "File and Printer Sharing"-nek illetve "Client for Microsoft Network"-nek nevez.
V: Jó, így már értem. A "File and Printer Sharing"-nek a Samba server a megfelelője, ha nem találsz a rendszeredben felhasználóbarát (grafikus, kattintós) beállítási lehetőséget (pl: swat, webmin), akkor a következőknek nézz utána: smbd, nmbd, smb.conf, testparm.
K: És a "Cient for Microsoft Network"?
V: Mint az előbb: vagy valamilyen megkönnyített interface-en keresztül (pl konqueror-ban smb:// vagy a TkSmb), vagy a UNIX-os módszerrel az alábbiakkal: smbclient, mount, umount, fstab.
K: És üzengetni hogyan tudok SMB-n át?
V: Pl a "smbclient -M"-mel vagy a linpopup-pal.
NevemTeve Creative Commons License 2006.02.05 0 0 128
K: Mindent megcsináltam és beállítottam, de szeretném látni is a Windows-os gépeket linuxból és fordítva!
V: (fejét csapkodja a falhoz és sír) Mit szeretnél?!
K: Ne legyél má' ideges, arról beszélek, amit a Windows "File and Printer Sharing"-nek illetve "Client for Microsoft Network"-nek nevez.
V: Jó, így már értem. A "File and Printer Sharing"-nek a Samba server a megfelelője, ha nem találsz a rendszeredben felhasználóbarát (grafikus, kattintós) beállítási lehetőséget (pl: swat, webmin), akkor a következőknek nézz utána: smbd, nmbd, smb.conf, testparm.
K: És a "Cient for Microsoft Network"?
V: Mint az előbb: vagy valamilyen megkönnyített interface-en keresztül (pl konqueror-ban smb:// vagy a TkSmb), vagy a UNIX-os módszerrel az alábbiakkal: smbclient, mount, umount, fstab.
K: És üzengetni hogyan tudok SMB-n át?
V: Pl a "smbclient -M"-mel vagy a linpopup-pal.
dj Creative Commons License 2006.02.05 0 0 127
v:
/sbin/route -n mit ír ki? (másold ide)
/sbin/ifconfig mit ír ki? (másold ide)
Előzmény: NevemTeve (126)
NevemTeve Creative Commons License 2006.02.05 0 0 126
K: Még mindig nem tudok netezni! Mi lehet a baj?
V: Egy picit várnod kell a válaszra...
K: Meddig?
V: Míg kifejlesztem a távolbalátás képességét...
K: Lehet hogy több információt kellene adnom?
V: Lehet...
ping 217.20.131.3 működik? (Igen/Nem, ha nem, mi a hibaüzenet?)
ping forum.index.hu működik? (Igen/Nem, ha nem, mi a hibaüzenet?)
route -n mit ír ki? (root-ként futtasd)
ifconfig mit ír ki? (root-ként futtasd)
Előzmény: NevemTeve (117)
NevemTeve Creative Commons License 2006.02.01 0 0 125
K: Nem írtad az idézőjel nélküli $@-ot!
V: Az pont ugyanúgy működik, mint az idézőjel nélküli $*.

K: Mik azok az & jelek a soraid elején?
V: Valószínűleg &nbsp;-t akartam írni, csak elrontottam. Korábban a fórumon volt <PRE></PRE>, de hála a fejlődésnek ez megszűnt.

Előzmény: NevemTeve (121)
NevemTeve Creative Commons License 2006.01.31 0 0 121
K: Nem értem mi a különbség a shell-ben a $*, a "$*" meg a "$@" között!
V: Akkor írjál egy teszt programot, pl ilyet:
#!/bin/sh

echo -e "\nRossz"

i=0; for p in $*; do
&i=$(expr $i + 1)
&echo "$i:\"$p\""
done

echo -e "\nMindent egybe"

i=0; for p in "$*"; do
&i=$(expr $i + 1)
&echo "$i:\"$p\""
done

echo -e "\nJo"

i=0; for p in "$@"; do
&i=$(expr $i + 1)
&echo "$i:\"$p\""
done

futása 'a b' c paraméterekkel:
Rossz
1:"a"
2:"b"
3:"c"

Mindent egybe
1:"a b c"

Jo
1:"a b"
2:"c"
NevemTeve Creative Commons License 2005.12.15 0 0 120
K: Igaz, hogy a linux-on lehet Novell Netware szervert emulálni?
V: Valamikor régen lehetett, lásd a IPX-HOWTO idevágó részét.
Valószínűleg még most is működik, bár mikor próbából lefordítottam, voltak némi problémái... lásd valamelyik topikban
NevemTeve Creative Commons License 2005.11.11 0 0 119
K: És az asm-generic?
V: Rendben, legyen az is, tehát:
/usr/include/linux -> /usr/src/linux/include/linux
/usr/include/asm -> /usr/src/linux/include/asm
/usr/include/asm-generic -> /usr/src/linux/include/asm-generic
/usr/include/scsi -> /usr/src/linux/include/scsi
Előzmény: NevemTeve (44)
NevemTeve Creative Commons License 2005.10.02 0 0 117
K: Na, "ifconfig" tud az eth0-ról!
V: És, jó az IP-cím, amit ír?

K: Mi a jó IP, ha router-em van?
V: Leggyakrabban 192.168.0.*, 192.168.1.* vagy hasonló.
K: És ha nincs?
V: Akkor szinte bármi lehet, kivéve a 192.168.*.*-ot, és a többi úgynevezett helyi IP-címet.

K: És még mit nézzek meg?
V: Mondjuk a route -n outputját, abban kellene látnod a routolási táblázatot, különös tekintettek a default gateway-re. (Tipikusan 192.168.0.1, 192.168.1.254 vagy hasonló).

K: Továbbá?
V: Próbáld megpingetni a lokális hálózat gépeit!
K: He?
V: Pl ha a géped címe 192.168.0.8 akkor próbáld ezt: ping 192.168.0.255. Erre az összes lokális gépnek válaszolnia illene.
Előzmény: NevemTeve (114)
NevemTeve Creative Commons License 2005.07.20 0 0 116
K: Szóval akkor hogyan tudok platform-független módon definálni egy 32-bites változót?
V: Az eddigiek alapján sehogy... szerencsére ezt a gondot a tudós fejlesztők is felismerték, és a sys/types.h-ban definiálták az int16_t, int32_t, int64_t típusokat.

Előzmény: NevemTeve (115)
NevemTeve Creative Commons License 2005.07.19 0 0 115
K: C-programban mekkorák a short, int, long, long long, size_t, void *, ptrdiff_t adattípusok?
V: Platformfüggő.

K: És mégis, mit lehet tudni róluk?
V: Hát... legtöbbször
sizeof (char)=1
sizeof (short)=2
sizeof (short)<=sizeof (int)<=sizeof (long)<=sizeof (long long)
sizeof (long)=4/8
sizeof (long long)=8
sizeof (void *)=sizeof (long)
sizeof (size_t)=sizeof (long)
sizeof (ptrdiff_t)=sizeof (void *)

K: És mi következik ebből?
V: Pl, ha olyan adatot akarsz felvenni, ami számot és pointert is tartalmazhat, akkor az ne "int" legyen, hanem "long", és máris hordozhatóbb a programod.
NevemTeve Creative Commons License 2005.07.17 0 0 114
K: Nem megy az internet!
V: Sajnálatos. Kérdésed van?

K: Van: mit csináljak, hogy működjön az ADSL/CATV internet?
V: Ellenőrizd, hogy van-e Ethernet-kártya a gépedben, össze van-e kötve a modemmel (haladó esetben router-rel). Ha van hálókártya (magyarul NIC), akkor
1. derítsd ki a típusát (de pontosan ám, nem csak úgy hogy "Intel" meg "integrált").
2. ellenőrizd, hogy égnek/vilognak-e rajta kis lámpácskák (LED-ek).

K: És ha tudom a NIC típusát?
V: Derítsd ki, hogy a linux támogatja-e, és ha igen, minő driverrel (kernelmodullal)!
K: Én derítsem ki?!
V: Igénybe vehetsz fizetett segítőt is, de akkor minek neked ez a FAQ?
K: De hol keressem az információt?
V: Pl a /usr/src/linux/Documentation könyvtárban, illetve az interneten.
Egy régebbi leírás pl itt: http://www.faqs.org/docs/ethernet/Ethernet-HOWTO.html.

K: Honnan tudom, hogy szerencsésen betöltődött a driver?
V: Próbáld ki ezt a parancsot: ifconfig -a. Ha van az outputban eth0, akkor jó a helyzet.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!