Keresés

Részletes keresés

szjozsi79 Creative Commons License 2019.10.03 0 0 10196

Adott egy string, ahol az ékezetes karakterek helyett uNNN-ek vannak.

Nem tudom miféle kódolás ez, nyilván én is használom, pl. új sor esetén: rn. Vagy nem is kódolás?

De képtelen vagyok olvashatóvá tenni, próbáltam már mindenféle függvényt UTF8 encode, decode, html_entity encode, decode, iconv és egyéb kulcsszavakkal számtalan függvényt, amit csak találtam a témában és nem megyek semmire semelyikkel.

PHP-t konzol módban használom.

Mi a kulcsa?

Uzer1 Creative Commons License 2019.09.07 0 0 10196

Sziasztok!!!

A Hengersor nevű suliba mennék esti teljesen ingyenes programozó / szoftverfejlesztő OKJ -s képzésre, de nem vagyunk elegen, hogy induljon a képzés. Ha valaki szeretne ingyen tanulni, mint én, akkor hívja fel a sulit telefonon, vagy írjon nekik e-mail-t, hogy esti szoftverfejlesztő OKJ -ra szeretne járni. Teljesen ingyenes. Köszi a többiek nevében is ha csatlakozol, vagy ha szólsz az ismerőseidnek, akiket esetleg érdekelhet a képzés. Sose késő :)

Üdv!

hellsing Creative Commons License 2019.06.19 0 0 10195

'reggel! Teoretikus kérdés: a tárhelyem kezelője nem engedélyezi, hogy a MySQL adatbázisban tárolt eljárásokat használjak. Meg tudná mondani valaki, hogy miféle biztonsági kockázatot jelentene a szolgáltatónak, ha engedélyezné ezt? Szerintem ha ilyen eszközökkel biztonságosabbá teszem a saját oldalamat, az win - win helyzet.

GreenIT Creative Commons License 2019.06.15 0 0 10194

Igen, olyan programozo kell, akinek van benne gyakorlata.

 

Előzmény: RockKéró (10193)
RockKéró Creative Commons License 2019.06.06 0 0 10193

Szia,

 

https://www.espocrm.com/

Ha még aktuális a CRM kérdés, szabadon módosítható a kód is.

 

Üdv, RK.

Előzmény: GreenIT (10191)
NevemTeve Creative Commons License 2019.04.29 0 0 10192

Én ugyan nem tudom, hogy mi az a CRM, de először a google-t próbálnám meg, "php" és "free crm" kulcsszavakkal.

Előzmény: GreenIT (10191)
GreenIT Creative Commons License 2019.04.29 0 0 10191

Tovabbitok egy kerdest, ha valaki szakember, akar uzleti ajanlat is lehet belole:

 

Keresunk olyan ingyenes CRM rendszert, ahol szabadon lehet a modulokat letrehozni, vagy olyan programozot, aki ilyet meg tudna csinalni. Regen volt sugarcrm community edition, amiben volt ilyen lehetoseg, bar korlatozott mertekben. 

Laja73 Creative Commons License 2019.04.29 0 0 10190

Igen, a sorrend a probléma, az összes magyar települést listázom de asszem csak két település - Zubogy és Cún - rakoncátlankodik. Most ezt vagy hagyom a fenébe (a  két településen laknak összesen 860-an) vagy csinálok egy saját indexet. Nincs jelentősége csak érdekes volt erre rájönni, korábban még sosem állt semmi a ZS után :) 

 

Az ut8mb4_unicode_ci (illetve PHP-ben sima UTF-8) ma már problémamentes. Régen sokat szenvedtem a 8859-2-vel, ha többfélre forrásból származó adatokat kellett összehoznom egy adatbázisba vagy AJAX híváskor stb. 

 

 

halaloszto Creative Commons License 2019.04.26 0 0 10189

az a gond, hogy a cudar a csaptelep után lesz, pedig előtte kellene legyen?

 

vannak olyan rendezések, amik figyelembe veszik a kétjegyű mássalhangzót. viszont azok meg a félreolvasható szavakkal buknak meg. pl a pácsóval. de ezek ritkábbak, kevesebb a gond belőle.

 

ennél precízebbnek csak szótárral lehet lenni, de tuti van olyan szó, ami még kétértelmű is, akkor meg csak szövegkörnyezettel együttl lehet precíznek lenni, de ez már az értelmetlenség kategória.


Vajk

Előzmény: Laja73 (10187)
NevemTeve Creative Commons License 2019.04.26 0 0 10188

Alapvetően az lenne a megoldás, hogy a szoftver ne akarjon "segíteni" mert akkor még az autórendszámokban is "felismeri" a kétjegyű betűket, és elrontja a sorrendet. Talán a latin2_general_ci vagy az utf8_general_ci lenne a legjobb.

Előzmény: Laja73 (10187)
Laja73 Creative Commons License 2019.04.26 0 0 10187

Rájöttem, hogy nem tudom rendesen sorba rakni a magyar stringeket. A problémát főleg a ZS és a CS jelenti. 

Elvileg minden kétjegyű mássalhangzó jelenthet problémát, de szerencsére a magyarban véletlenül pont az ABC végén vannak a második betűk (SZ-nél a Z, GY-nél az Y, stb) így amúgy is a végére teszi a MySQL.

 

De ha ilyen szavaid vannak, hogy "cudar" vagy "zubog" akkor problem.

 

Milyen furcsa, hogy az angolok ezzel nem foglalkoznak, pedig ott is van th, ch stb. de nem számítanak külön betűnek.

Laja73 Creative Commons License 2019.04.25 0 1 10186

Azt mi a kérdés? :)

Előzmény: Raadon (10185)
Raadon Creative Commons License 2019.04.25 0 0 10185

Sziasztok én ezen dolgozom éppen, saját php motor, nézzétek meg, köszi:

https://www.storygo.net/

hellsing Creative Commons License 2019.02.24 0 0 10184

A MariaDB újraindítása után minden működik. A hiba oka ismeretlen, de megoldódott.

hellsing Creative Commons License 2019.02.24 0 0 10183

Ha beírom neki, hogy int, magától beírja a hosszhoz (a phpMyAdmin), hogy 10 (ami felesleges, hiszen a max. unsigned érték kb. 4Mrd = 10 számjegy). Ha kitörlöm - visszaírja. Ha megváltoztatom bármire, azt hagyja (de úgy se megy).

Előzmény: NevemTeve (10182)
NevemTeve Creative Commons License 2019.02.24 0 0 10182

Nem biztos, hogy van neki ilyen adattipusa, hogy 'int(10)'. Írd ki csak úgy egyszerűen, hogy 'INT' vagy 'BIGINT'.

Előzmény: hellsing (10181)
hellsing Creative Commons License 2019.02.24 0 0 10181

'napot!

 

Meg tudná mondani valaki, hogy ha a nem strict módban lévő MariaDB-ben egy mező unsigned int(10)-re van állítva, miért kapok Out of Range hibaüzenetet, ha le akarom tárolni a 18.692.200-at?Úgy viselkedik, mintha mediumint lenne beállítva, a hibaüzenet mellé letárol 16.777.215-öt (mert nincs strict módban).

 

Az értékeket, beállításokat 100× csekkoltam. Valamin átsiklottam?

szjozsi79 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 10180

Jaj, lemaradt az rn-nél a backslash, de backslash r backslash n van a programban.

Egyébként rájöttem, nagyon durva, a lezáró "?>" után második esetben volt 8 space, töröltem és azóta jó.

 

Előzmény: szjozsi79 (10179)
szjozsi79 Creative Commons License 2018.07.15 0 0 10179

Helló!

Van két darab php programocskám, amit konzolos módban futtatok.

Mindkettőnél az utolsó konzolra íratás a következő:

 

echo date( "Y-m-d H:i:srn" );

 

Az első program esetén van ugyan még pár feltételes utasítás utána, de konzolra kiíratás már nincs.

 

 

Az első program esetében kilép és a prompt jel az útvonallal ( jozsi@jozsi-Satellite-A100 /media/adat2/konyvtar $ ) a sor elején kezdődik, míg a második program esetében 8 üres hellyel beljebb.

Második program esetén minden echo-t "rn"-nel zárok le, de második program esetében a date után ténylegesen nincs semmi, csak a php-lezáró "?>"

Nem értem igazán.

 

 

 

 

 

Laja73 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 10178

A backslash-t kivette a fórummotor, remélem most jó lesz

 

$headers = 'From:  A TE EMAILCÍMED'."\n";
$headers .='Reply-To: '.$from. "\n" ;

Előzmény: Laja73 (10177)
Laja73 Creative Commons License 2018.05.02 0 0 10177

Nekem ez egy kicsit zavaros, pld "a weboldalon a php-ban megadott címre írok tehát a ugyan azt az email címet írom be" jelen esetben a you@domain.com ami nyilván értelmetlen. 

A lényeg, hogy az "Email address" mező jelen esetben a feladó! A címzett pedig a php kódban van ($to= rész). Amikor kitöltöd az űrlapot, az Email address mezőbe ugyanazt a címet írd, amit a szolgáltató adott neked. Általában nem lehetséges más címről küldeni levelet *

A $to meg értelemszerűen vmi olyan cím legyen, amihez van hozzáférésed.

 

* ebből a szempontból sok értelme nincs ennek a kódnak, hiszen nagyjából magadnak tudsz csak küldeni levelet. Ha tényleg levélküldő (spammelő) kódot akarsz, az így nem fog menni, de ha klasszikus contact formra van szükséged, akkor ennél lényegesen egyszerűbb és hasznosabb megoldások is vannak. De ha már nem akarsz vacakolni akkor írd át a kódot így:

 

$headers = 'From:  A TE EMAILCÍMED'."n";
$headers .='Reply-To: '.$from. "n" ;

 

Így már nem fog reklamálni, viszont ha nyomsz egy reply-t, akkor valóban a feladó kapja a választ. 

Előzmény: hát ő (10170)
_szergej_ Creative Commons License 2018.04.30 0 0 10176

A to-hoz azt ird, akinek a levelet akarod kuldeni. Ha magadnak, akkor a sajatod, ha a julcsapista@valamilyenmail.hu-ra, akkor meg utobbit. Egyaltalan (mivel nem erositetted meg) a nethely.hu-n van a honlapod vagy mellelottem? Ha nem ott, akkor nem biztos, hogy a mail headerekkel van a problema, ez esetben olvasd el a szolgaltatod megfelelo oldalait, hatha leirjak, hogy naluk mi kell a sikeres levelkuldeshez ( engedelyezve van-e egyaltalan)!

Miutan a kododbol sokat nem lattunk, megoldast se tudunk mondani, max. vaktaban lovoldozhetunk. Javaslom, ha nem boldogulsz, irj az ugyfelszolgalatuknak/helpdesknek.

Előzmény: hát ő (10174)
NevemTeve Creative Commons License 2018.04.30 0 0 10175

Ahogy én értem, ez nem jótékonysági szerver, hanem csak a nethely.hu felhasználóinak van.

Előzmény: hát ő (10174)
hát ő Creative Commons License 2018.04.30 0 0 10174

Hát nem akar összejönni. ahogy mondtad a tárhelyes email címem beírtam de a $to részbe akkor mit kell?

Előzmény: _szergej_ (10173)
_szergej_ Creative Commons License 2018.04.30 0 0 10173

A $from = $e; helyett a $from = "felado@nethelynel.hu"; szoveget ird a php fajlba!

Meghozza annyi modositassal, mint a FAQ irja:

"A megadott email címnek (felado@nethelynel.hu) a Nethely rendszerében létező email címnek vagy email aliasnak kell lennie, különben az SMTP szerver el fogja dobni a küldendő emailt!"

Tehat oda a sajat email cimed (gondolom amit a regisztracional megadtal vagy amit a tarhelyszolgaltato biztosit) kell irnod.

 

A beerkezo leveleidnel, majd ugy latszik, hogy te vagy a felado (ez van), de a level tartalmaban ott lesz a felhasznalo altal megadott email cim is. (Feltetelezve, hogy kapcsolatfelveteli formrol van szo, legalabbis ebbol indultal ki.)

 

Előzmény: hát ő (10172)
hát ő Creative Commons License 2018.04.30 0 0 10172

Köszönöm, hogy utánanéztél. Ezek alapján sajnos nem tudom megírni mert nem értek hozzá. Nagyon örülnék ha segítenél

Előzmény: _szergej_ (10171)
_szergej_ Creative Commons License 2018.04.30 0 0 10171
Előzmény: hát ő (10170)
hát ő Creative Commons License 2018.04.30 0 0 10170

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni egy email küldő php miatt. Mivel nem ismerem a php ezért letöltöttem innen:http://www.developphp.com/video/JavaScript/Contact-Form-Web-Application-Tutorial-Ajax-HTML5-PHP.

átformáltam  a megjelenését saját izlésemre de a fő beállításokat nem bántottam. A probléma ott kezdődik ha elküldöm a kitöltött form-ot a weboldalon akkor nem érkezik meg az üzenet a megadott email címre. Azaz ha a weboldalon a php-ban megadott címre írok tehát a ugyan azt az email címet írom be. Megérkezik az üzenet az email fiókomba spam-ként ezzel a hibauenettel:

This is the mail system at host f3.c-host.hu.

 

I'm sorry to have to inform you that your message could not be delivered to one or more recipients. It's attached below.

For further assistance, please send mail to postmaster.

If you do so, please include this problem report. You can delete your own text from the attached returned message.

The mail system

 

kérdésem miért nem érkezik meg az üzenet. Annyit még elmondok, hogy nem publikus az oldalam csak egy ingyenese elérhető tárhelyen van próbálgatás miatt. előre is köszönöm a segítséget.

_szergej_ Creative Commons License 2018.04.23 0 0 10169

Mar amugy is van egy ellenoriz fuggvenyed, annak vegebe mehet:

 

   alert('HIBÁSAN MEGADOTT E-MAIL CÍM!');
   return false;
}

 

if (!document.urlap.formWheelchair.checked) {
  alert('kérem pipálja ki az elfogadom az adatvédelmi tájékoztatót mezőt');
  return false;
}

 

}

</SCRIPT>

Előzmény: Postita (10166)
Postita Creative Commons License 2018.04.23 0 0 10168

Köszi, szuper !

Előzmény: Laja73 (10167)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!