Keresés

Részletes keresés

Csabeszko28 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1566

Sziasztok!

 

Én is károsult vagyok sajnos és lenne egy kérdésem ha tudtok segítsetek. 600.000 Ft-ot Axás bankkártyával fizettem a többi 2.100.000 Ft-ot utalással és készpénzzel.

Kaptam az Axától egy nyilatkozatot és egy meghatalmazást, hogy írjam alá miszerint én meghatalmazom az OTP-ét (gondolom a Aeroviva Bankja volt) hogy eljárhasson helyettem a QBE biztosítónál és a pénzt fel tudja venni. Szerintem ez nem jogszerű. Ti mit gondoltok ? Esetleg nincs ügyvéd közöttetek. Szerintem a két dolgot nem lehet összevonni hiszen a biztosító nem a bankokat biztosította hanem minket ügyfeleket.

 

Köszönöm!

 

Minden jót és kitartást!

 

Ui: Nagyon sok okos gondolatot megosztottatok ezt is köszönöm... :-)

 

Pandu1975 Creative Commons License 2011.03.03 0 0 1565

Én Angkorban sajnos nem voltam, az talán jövőre.

Bangkok tényleg nagyon szép, izgalmas hely.

A Királyi Palota és a fekvő Buddha nagyon szép, érdekes hely a kínai negyed is.

Van látnivaló bőven.

Számítsatok rá, hogy nagyon meleg van, de a nap nem látszik, hogy süt, mert állandóan szmog van.

Próbáljátok ki a motoros tuk-tukokat, nagyon jó, még a járdán is mennek!

Jó utat!

Előzmény: amamsik (1563)
papzo Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1564

Mi már sajnos hazajöttünk.

Angkor csodálatos volt. Bármikor visszamennék.

 

Bangkokra sajnos nagyon kevés időnk maradt, de így is élveztük. A Királyi Palota gyönyörű!

 

Csak a +33-ból hazajönni a -13 ra az nagyon kemény volt.

 

Érezzétek jól magatokat.

Angkorban menjetek el a Red Pianoba vacsizni és igyatok egy Tomb Raidert!

Az Angkor sört se hagyjátok ki.

Előzmény: amamsik (1563)
amamsik Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1563
szia, mivel nem vagyok egy nagy partyarc), ezert Bangkok, Chiang Mai es Angkor a program.
Előzmény: Pandu1975 (1562)
Pandu1975 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1562

Hova mész Thaiföldre (Bangkok, Phuket, vagy Koh Samui)?

Biztosítalak róla, hogy nagyon jó a hely!!! :-)

Mindig meleg van és süt a nap! :-)

Koh Samui szerintem szebb, mint Phuket, de Phuketen több a buli. :-)

 

Előzmény: amamsik (1561)
amamsik Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1561

Kitartás, a CIB még a biztosítás átruházó papírt sem kérte be. Én január végefelé adtam be az összes aerovivás és biztosítós papírt (mármint azt amivel a biztosító elismerte az átvételt), és azóta egy levél jött csak a 120 napos ügyintézésről. De azért bizakodó vagyok:)

 

Remélem mire visszajövök szabiról lesz valami fejlemény.

Most 11 napra el, megnézem magamnak csakazértis, hogy milyen ez a Thaiföld, most egyéni szervezésben.

 

Előzmény: bp-i pár (1557)
similis Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1560

Hát sajnos nem emlékszem már rá pontosan, talán 7-én, de ha visszaolvasol, akkor leírtam.

Előzmény: bp-i pár (1559)
bp-i pár Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1559

Megkérdezhetem, Neked február melyik napján írták jóvá a számládon a pénzt?

Előzmény: similis (1558)
similis Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1558

Hát az OTP most nem emlékszem pontosan, de vagy egy hét telt el, vagy kettő. De inkább egy.

 

Azt ne nézd h. mikor adtátok be, az OTP-nél pl. az is csak egy héttel kapott max később pénzt, aki 1-2 hónappal később adta be az igényt mint én. Még a fizetős előtt egy héttel is bőszen tagadták h. jogos lenne a dolog. 

 

Aztán lőn csoda :)

 

Sztem nemsoká kapjátok Ti is. Majd írjál.

Előzmény: bp-i pár (1557)
bp-i pár Creative Commons License 2011.03.02 0 0 1557

Reméljük a próféta szól Belőled és így lesz:)  Tudna valaki arról infót írni, akiknek jóváírta valamelyik Bank  hitelkártyás fizetés után  már a pénzét a számláján, a biztosítási pénzről lemondó papírok aláírása után mennyi idő telt el nagyságrendileg náluk addig, míg a számlájukra tette a Bank a pénzt? Ahogy azt írtam, mi jelenleg itt tartunk, pár napja postáztam az Erstének ezeket a papírokat illetve az Aerovivától kapott eredeti számlákat. Annak ellenére, január eleji írásos tájékoztatásukban az Erste február 26-ra ígért döntést a panaszunk miatt, 3 munkanapja lapulnak és semmi infó.. Nyilván élnek azzal a lehetőséggel, 120 napig ki lehet nyújtani az ügy kivizsgálását... Mindenesetre egy jótanács mindenkinek.. Amellett, hogy hasonló tranazakciókat érdemes hitelkártyával fizetni, ne az Erste Banknál igényeljetek ilyen jellegű kártyát, mert úgy tűnik a többi kereskedelmi bank ügyintézői fényévekkel gyorsabbak. Ahogy azt már többször írtam, mi az Aeroviva csődbejelentésének napján, 2010. december 20-án nyújtottuk be a panaszunkat az Ersténél. Azóta itt tartunk...

Előzmény: similis (1543)
similis Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1556

Pandu jó mondta, viszont a biztosítós pénznél tartok tőle le vagy maradva, az 50%-ot fogja alulról súrolni csak a kártérítés sajnos :(

 

Mondjuk azért kíváncsi vagyok meddig húzhatja a biztosító...

Előzmény: szemi junior (1554)
Pandu1975 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 1555

Szióka!

 

Az OTP-ek úgy kapták vissza a teljes összeget, hogy az utazásuk árát bankkártyával fizették ki.

A bankkártya szabályzata kimodja, hogy ha megvettél valamit a kártyával és az eladó fél nem teljesített a pénzedért cserébe, akkor chargeback-el élhetsz, azaz követelheted vissza a pénzedet. A bank megvizsgálja, hogy jogos-e a követelésed, és amennyiben jogosnak találják, úgy visszateszik a követelt összeget a számládra, röviden ennyi.

Ők éltek ezzel a lehetőséggel, szerencséjük volt. :-)

Sajnos készpénznél és utalásnál ez a lehetőség nem játszik.

Marad a várakozás továbbra is.... :-(

Előzmény: szemi junior (1554)
szemi junior Creative Commons License 2011.02.28 0 0 1554

Helló!    Nos ez valóban nem valami biztató,hogy eddig semmi hír nincs.Viszont amit igazából nem vágok az az,hogy hogyan kapták vissza az OTP-sek a teljes az összeget,amikor januárban annyit közöltek a biztositótárságnál,hogy a befizetett összeg 50-60%át fizetik vissza.Persze örülök,hogy ők a telejes összeget megkapták,és remélem ,hogy mi is tudunk majd így valamikor örülni.Csak már legalább jönne valami levél vagy telefonhívás,vagy csak történne  végre valami...............

Előzmény: Pandu1975 (1552)
D Mariann Creative Commons License 2011.02.28 0 0 1553

No ezzel a fajta kártyával te írsz először, úgyhogy nincs kihez hasonlítani.

 

Előzmény: T.Anna.71 (1551)
Pandu1975 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 1552

Én is készpénzes vagyok. Sajnos semmi előrelépés nincs az ügyben, azt sem tudták megmondani, hogy egyáltalán mikor fizetnek. :-(

Én még olyan papírt sem kaptam a Biztosítótól, hogy pontosan mekkora lesz a kártérítés összege %-ban. :-(

Előzmény: szemi junior (1550)
T.Anna.71 Creative Commons License 2011.02.27 0 0 1551

Otp. AMEX hitelkártya.

 

Előzmény: D Mariann (1549)
szemi junior Creative Commons License 2011.02.27 0 0 1550

Sziasztok!   Mi is dec 20-án adtuk be a kárigényünket,sajnos semmi hír nincs még arról,hogy mikor és mennyit kapunk vissza a nem kevés befizetett összegből.....:(Örülök,hogy az OTP-sek már megnyugodhatnak.Mi készpénzzel fizettünk,valaki esetleg tud mondani ezzel kapcsolatban jó híreket?Igaz ami igaz az utazási irodánk vállalta a teljeskörű ügyintézést,de jó lenne ha valaki itt is tudna mondani valami hasznos tudnivalót.Köszi.

D Mariann Creative Commons License 2011.02.27 0 0 1549

Melyik banknál vagy?

Előzmény: T.Anna.71 (1548)
T.Anna.71 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1548

Én sem vitatkoztam, csak az email-jükre válaszul küldött levelemben fenntartottam az igényem, anélkül, hogy bármilyen nyilatkozatot aláírnék. Fel is hívtak hamarosan, hogy biztos elfelejtettem csatolni... Az ügyintéző nem értette, azt mondta megkérdezi a főnökét, hogy akkor mi a teendő??? Ez volt bő 1 hete. Hétfőn a számlámon volt a pénz.

D Mariann Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1547

Ezt mi is így gondoltuk alapból, de hát ki vitatkozik egy nyilatkozaton, mikor arról van szó, hogy visszakap-e egy vagyont, vagy sem?

 

Előzmény: T.Anna.71 (1545)
Pandu1975 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1546

Szerintem is jogos a felvetésed, én is így gondolom!

A Bank milyen jogalapon akar részesülni a biztosítási összegből?! A CB és Biztosítás az teljesen két külön dolog. Az egyik a kártyához kapcsolódik, a másik pedig a biztosításhoz!

Olyan nyereséggel dolgoznak a Bankok, hogy nyugodtan belefér nekik ez a kockázat!

Nem lehet mindig nyerni, néha bukni is kell, ezt pedig nem hajlandóak bevállalni!

Vannak esetek (pl: aki csak rep.jegyet vett), amikor bármit is írat alá az ügyféllel a Bank, akkor sem fog pénzt kapni a Biztosítótól, mert törvény szabályozza, hogy csak utazási csomagra fizetnek (ezt maga a QBE mondta el)!

Előzmény: T.Anna.71 (1545)
T.Anna.71 Creative Commons License 2011.02.25 0 0 1545

Szerintem a bankok (főleg maga az OTP) addig fogják húzni a végleges döntést, ameddig csak lehet. Próbálnak fogást találni az igényeken, ami alapján kibújhatnak a kötelezettség alól, mert viszonylag jelentős tételről van szó. A jogászokat most jól megdolgoztatják vele. Viszont azt nem értem, hogy senkit nem zavart az, hogy a bank nyilatkozattételhez kötötte - a szerintünk jogos - chargeback igény kifizetését? SZERINTEM EZ NEM VOLT JOGSZERŰ! Szerintem ez az Otp üzleti kockázata körébe tartozó esemény volt, és nincs jogalap arra, hogy a kárát enyhítse a nem erre a célra kötött biztosítási összegből. Természetesen, ha az ügyfél nevében - megbízásából - jár el, akkor jogosulttá válhat! De az ügyfelet erre nem kötelezheti!!!

geriben Creative Commons License 2011.02.24 0 0 1544

Tudom ez már volt itt téma. De el tudja nekem mondani valaki, hogy milyen okbol hivhatja a bank még a jóváirt pénzt vissza. Ugyan mi még nem kaptunk pénzt a cititöl. De ahogy itt olvasom talán rövidesen megtörténik. A pénz viszont még nem véglegesen lesz jováirva. Milyen okból emelhetik még ezt le. Azt mondja a bank,hogy tárgyalnak majd a master card-val és ha gond van akkor a biztositás ( amiröl ugyebár le kellett mondani a bank javára) és a kifizettet összeg közti különbséget visszaveszik. Ez azt jelentené ,hogy semmi különbség a cb és a biztositás közöt.. èn tudom,hogy a bank ezt nem vehetné vissza. Ez biztos valami " magyar" megoldása a dolgoknak. De aki ismeri a magyar jog rendszert irja meg légyszi ,milyen alapon tehetné ezt a bank. Hisz a master Card szabályzata erröl nem ir.

Köszönöm

similis Creative Commons License 2011.02.24 0 0 1543

De nem lehet hogy azért kérték be a papírokat, mert utána fizetnek? Az OTP is akkor kérte be, addig nem kellett nekik semmi.

Előzmény: bp-i pár (1542)
bp-i pár Creative Commons License 2011.02.24 0 0 1542

Köszi szépen, szerintem nekünk még hasznos lehet, mert az Erste úgy tűnik, sokkal problémásabb mint a többi Bank. Mi, ahogy azt már írtuk, az elsők között, december 20-án nyújtottuk be a panaszunkat a Banknál, ennek ellenére az ügyünk még mindig sehol sem tart érdemben. Épp ma hívtak telefonon, küldjük el Nekik postán az eredeti papírjainkat, számlákat stb. Több, mint 2 hónap telt el.. A többieket esetét figyelmbe véve, alighanem rossz Bankot választottunk...

Előzmény: similis (1538)
similis Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1541

*Mert

Előzmény: similis (1540)
similis Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1540

Mer tán bele is halnának ha saját maguk költenének mondjuk 1 millát  a nyerteseik utaztatására...

Előzmény: Törölt nick (1539)
similis Creative Commons License 2011.02.23 0 0 1538

Ez még hasznos lehet ha esetleg valamelyik bankkal még probléma akadna:

 

http://www.privatbankar.hu/cikk/hircentrum/a_pszaf_rendet_vag_ha_vitank_van_a_bankkal_41513

 

új szabályzás.

levi1977 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1537

citis vagyok

Diveman00 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 1536

Citi-s vagy???

Előzmény: levi1977 (1535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!