Keresés

Részletes keresés

bayzee Creative Commons License 2001.05.27 0 0 44
Megismétlem, pont azért nem tetszett a TA, mert nem nagyon láttam benne azt a "stratégiai mélységet", ami egy halom nagyágyúval való lövöldözés, és az egyszerre kilött 5-6 atombomba jelent...
Előzmény: Chainsaw Picasso (40)
high_templar Creative Commons License 2001.05.27 0 0 43
Hi all,

tenyleg multkor kihagytam az age of empiret es a settlesr sorozatokat...

Előzmény: Degec007 (42)
Degec007 Creative Commons License 2001.05.27 0 0 42
Nem hiszem el ,hogy még senki sem emlitette az Cossacks:Europen wars játékot??
PPG Creative Commons License 2001.05.27 0 0 41
Hello!

Kedvenceim:
Heroes of Might & Magic sorozat.
Dune 2

Udv:
PPG

Chainsaw Picasso Creative Commons License 2001.05.27 0 0 40
A Total Annihilation - taktikai, strategiai melysegben mindent ver.
bayzee Creative Commons License 2001.05.26 0 0 39
Nem állhatom meg, hogy nem pofázzak bele :) Az rts-ek terén én nem a TA-ra szavazok. Nem jáccottam vele sokat, mert nem volt hangulata. Az ugyanis nem hangulat, hogy 150 torony fedezékéből 5 óriási ágyúval lövöm az ellenfelet. Az se feelinges, hogy ahogy építenek, nem is beszélve arról, hogy mindenből meg kell építeni az advanced verziót. Ha az egységek profi irányítására vágysz, akkor Dark Reign. Abba sokkl egyszerübben lehetett irányítani, és a viselkedési beállítások is kezelhetőbbek voltak. Viszont tényleg szép volt, meg fordultak a repcsik is. Szerettem viszont az Earth2140-et, a Dune2-t, Warcraftokkal is sokat nyomtam, a C&C is jó volt, meg az AOE2. Szerintem a jó hangulat a lényeg, a többi csak másodrendű.
Hunyadeto Creative Commons License 2001.05.26 0 0 38
Ja majdnem elfelejtettem:Orion 1-2 ,U.F.O. 1,2,3,
Settlers(az összes),Ig 1,2.Panzer general,TA,Warhammer:Dark Omen,Heroes1-3.
Hunyadeto Creative Commons License 2001.05.26 0 0 37
Nekem:
Dune2,C&C játékok,Blizzard játékok,Earth2150,Z(zed).
Amit várok:
Emperor:Battle for Dune
Warcraft3
Laszlo-- Creative Commons License 2001.05.26 0 0 36
StarCraft - Broodwar --- THE BEST --- minden este a bneten.
A tobbirol nem irok ,mert most nincs kedvem most vitat nyitni.
dav2 Creative Commons License 2001.05.26 0 0 35
Idén amit én személy szerint várok:
-Empire Earth
-WarCraft III.
-Civilization III.
-Heroes IV. (talán...)
talán még van más is...de most több nem jut eszembe. A legújabbak közül ami yo:
-Black and White
-Europa Universalis (még nem láttam, de ígéretes)
-Settlers IV.
Előzmény: gottlieb_karcsi (34)
gottlieb_karcsi Creative Commons License 2001.05.26 0 0 34
T. stratégia rajongók!

Real time-ban Total Annihilation, ehhez kétség se férhet. Az tényleg nem semmi, ahogy 500 egységgel lavírozol, megadva a viselkedési mintákat, mint passzív legyen, visszalőjőn, netán utánamenjen az ellennek, akár a pálya túloldalára. A pályák gyönyőrűek és hatalmasok, a Core Contingency új egyságei fantasztikusak. A Krogothok pl., hatalmas behemót robot, kettőt-hármat elindítasz, és nincs ami megállítsa őket. A küldetéslemez utolsó csatái eszméletlen nehezek, de nem teljesíthetetlenek. Az egyikben töménytelen Krogoth támad, de ha húzol egy kerítést, akkor meg lehet őket fogni. Sajnos sose játszottam másokkal, hálón. Kár, hogy elhalt ez a történet.

Persze bírom a C&C-ket és a Read Alerteket is, hangulatban jók, de valahogy nem tudnak annyit, mint a TA.

Körös kategóriában mindenek előtt Panzer General, hihetetlenül jó feelingje volt, nem is folytattam a második, harmadik résszel, nem akartam, hogy elrontsa. Ezen túl a Civilization család is, szimplán megunhatatlanok, a Call-to-Power, sajna nagyon lassú a gépemen, 1500 után már élvezhetetlen, tényle, milyen a II. rész?

Mi várható mostában stratégiában, mit tudtok?

ZR Creative Commons License 2001.05.26 0 0 33
Ha már nosztalgia: Számomra a 80-as évek legjobb játéka az Annals of Rome...'84-es, de azóta sem láttam Róma történetének ennyire teljes feldolgozását...a későbbi játékok csak a birodalom felépítéséről szólnak, majd jótékony csend a népvándorlásról...pedig az az igazi kihívás...bevallom, eddig csak i.sz. 800-ig tudtam életben tartani a birodalmat...
Előzmény: iceride (32)
iceride Creative Commons License 2001.05.26 0 0 32
Hát őszintén szólva szerintem az RTS nem igazán stratégia. Nem mondom, hogy semmi nincs benne a stratégiából, de inkább legyél klikkgép, és ismerd föl a legkedvezőbb seregeket/kombinációkat.

A Fields of Glory-ról sajna le vagyok maradva, de Panzer General (első rész) RULEZ!

Eljátszadoztam még a Dune2 klónokkal, HoMM sorozattal, Civ és hasonmásai (Master of Orion, Master of Magic, Colonisation, ilyesmi)

Más most nem jut eszembe.

Nostalgic: Defender of the Crown:)))

Rephyx Creative Commons License 2001.05.26 0 0 31
Visszaadtatok a hitemet, vannak meg normalis starcraftosok, akik szeretik pl az aoe-t, meg a cossacksot :) Megnyugodtam. Meg hogy senki sem emlegeti a b&w-t :)

r.

vmgblack Creative Commons License 2001.05.25 0 0 30
mindenekelőtt: STARCRAFT rulez forever!(+Warcraft)

iszonyatosan királyok még: Sid Meier bácsi stratégái egytől egyig; HoMM 1-2-3; Settlers sorozat; Cossacks (aki még nem próbálta sürgősen tegye meg); Shogun; Age of Empires

szintén elit game a Command and Conquer sorozat csak ez nem tartozik a kedvenceim közé

dav2 Creative Commons License 2001.05.25 0 0 29
StarCraft+BroosWar, AoE2, Settlers1-2-3-(4)?, civ1-2, Heroes1-2-3-(4)?, IG2. Ezek a legjobbak.
-boneheaD- Creative Commons License 2001.05.25 0 0 28
szerintem a StarCraft felülmúlhatatlan kora dacára
high_templar Creative Commons License 2001.05.25 0 0 27
Hi all,

ez nezopont kerdese, de szerintem a kovetkezok a maguk fajaban es idejeben a legjobbak voltak:

Defender of the crown
Civilization
Sim City
Dune 2
Warcraft 2
Starcraft (BroodWar)
Heroes(1-2-3)
Warlords Battlecry
Myth (nem maga a jatek, hanem a 3d-s uj nezopont)

Ha meg eszembe jut valami irok:)

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.25 0 0 26
Az eu nekem is tetszik, az utóbbi évek egyik legjobb stratégiai játéka szerintem. Tetszik még a civ, orion2, imperialism (az ufo2 az strat gamenek minősül? , mert akkor az is egy kedvenc :)).
Előzmény: ZR (25)
ZR Creative Commons License 2001.05.25 0 0 25
Europe Universalis...a színes diplomáciai eszköztár, az áttekinthetőség...nekem bejön...
Előzmény: ZR (24)
ZR Creative Commons License 2001.05.25 0 0 24
Előre fuss...hátha hozott valami újat az elmúlt időszak...
Előzmény: DaveD (23)
DaveD Creative Commons License 2000.12.30 0 0 23
Total Annihilation!!!!
Rephyx Creative Commons License 2000.12.30 0 0 22
Vajk, erdekelne ez a Diplomacy, talan tablasan is, tudnal vmi bovebb infot mondani rola ? Solitaire -nek igaza van, a Heroes sorozat is gazdasagi strategia, regeben volt egy CGA-s gfxel rendelkezo The Ancient Art of War nevu porgi, ami erdekes modon realtime strategia volt.... Es nagyon kellemes egy jatek :) Azert legjobbnak nem neveznem, de nekem meghatarozo volt anno '88 korul :) Hogyha 'gazdasagi' strategiat nezunk, akkor Civ, ha rts akkor TA, ha normal strat, akkor pedig, hat talan a Gettysburg. Szivem szerint a Shogunt mondanam, de az sajna nem realis igazan.

r.

Soltaire Creative Commons License 2000.12.30 0 0 21
Hali!

A Napóleon utolsó 6 csatáját feldolgozó game volt a Fields of glory.
Wavre-nál Grouchy marsall 33 ezres seregével levertem Blücher százezres csordáját és Waterlonál is meghódolt előttem Wellington :)

Byte

Előzmény: Vajk (20)
Vajk Creative Commons License 2000.12.30 0 0 20
igazsagod vagyon, nagyon !!

Gettysburg talan nem szep, de annal strategiabb.
Volt meg egy hasonlo ehhez, napoleoni haboruk voltak, es meg regebbi kiadasu, mint a Gettysburg.
MI volt annak a jateknak a neve??
Asszem amigan is megvolt, de ez nem biztos.

Meg ha regebbre megyunk vissza, a Diplomacy, aminek a tablas valtozataval rngteget jatszottam anno. Ha erdekel valakit, osszejohetnenk egy ilyenre....
Na az a kokemeny, letisztult, sallangok nelkuli strategia.

Előzmény: Soltaire (18)
count_zero Creative Commons License 2000.12.28 0 0 19
TA tényleg rulez! A több sima Dűne2 koppintás, szinte nulla eredetiséggel csillivilli grafikával, amit az ember le sem sz@r. :P
Körökre osztott stratégiák közül egyértelműen a Panzer General első része!
Soltaire Creative Commons License 2000.12.28 0 0 18
Hali!

Az itt felsorolt játékok (lásd aoe...redalert) mind gazdasági stratégia :) Vagyis a haderőt kell a termeléssel összehozni :)
A topic a sima stratégiai játékot kérdi. Nos, számomra kettő ilyen van, amelyik csakis színtiszta stratégia:
Fields of glory
Sid Meier's Gettysburg
;)

Byby

Norad2 Creative Commons License 2000.12.28 0 0 17
TJ: az a két CS csak az alapjáték. verzó 1.0
Nos, a legjobb, ha megszerzed a 3.1-es pathot, és megszerzed a két vagy három kiegészítő CD-t..Valamint a netről extra egységeket tölthetsz le de azokhoz kell a 3.1-es path.
Láttatok már extra egységeket, csak találomra pár:
4 pados repcsijavító. két pados repcsi javító TENGERALATTJÁRÓ, extra tűzerővel rendelkező robot: melyen van két lasser, egy annihilator, két nagy ágyú, két raketya, meg valami energiafegyver. Le is töltöttem, csak nem jó a C romom és nem tudtam kipróbálni, de jó lehet..:)
-TJ- Creative Commons License 2000.12.28 0 0 16
Hi!

Hirtelen felindulasbol tegnap kiszaladtam es megvettem a Guru-t. Meglepodtem hogy 2 CD a TA...
Az lenne a kerdesem, ez most hanyas verzio?? Kell erre patch vagy ez mar valamivel ujitott? Gondolom a kiegeszitok ebben nincsenek benne.

R

Flagellum Dei Creative Commons License 2000.12.28 0 0 15
Hali

A Heroes of Might and Magic sorozat.
Kíváncsian várom a 4. részt.

Flagi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!