Keresés

Részletes keresés

m5g5 Creative Commons License 2014.06.03 0 0 17460

Köszönöm a választ.

A P,A,S és M módok auto ISO viselkedésével közben tisztába lettem. A vakus működés még homályos. Itt beszélnek a D7000 -es viselkedéséről vakus üzemmódba, de még nem teljesen világos.

http://francoismalan.com/2011/04/auto-iso-on-the-nikon-d7000/

 

Előzmény: képfaragó (17459)
képfaragó Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17459

Sajnos ha a vakut bekapcsolod, akkor a nikon úgy gondolja, hogy az autó ISO nem, kell, majd megoldja a vaku.

Vaku nélkül jól működik, például manuális üzemmódban. Szabadon választasz zársebességet, rekeszt is választhatsz, majd a gép hozzátesz egy megfelelő ISO-t.

 

Előzmény: m5g5 (17457)
slybácsi Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17458

Sziasztok! Bár a kezdődtől távol állok már, de azért nem szégyellek tanácsot kérni. Eljött az ideje, hogy váltsak DSLR-ről. Az életmódom miatt kell váltani, gyakorlatilag minden a sportról szól és a DSLR a cserélhető optikákkal túl nehéz ahhoz, hogy pl. magammal vigyem egy Grossglockner mászásra.

 

Milyen gépet javasoltok? Kompakt? Cserélhető objektíves kompakt? Képminőségben nyilván alább kell adnom, de valamit valamiért. 120ezer körül szánok rá. Esetleg tudnátok konkrét gépeket javasolni? Eddig Canonom volt (50D) de nem ragaszkodom annyira hozzá.

 

Köszönöm előre is!

m5g5 Creative Commons License 2014.06.02 0 0 17457

Sziasztok!

Valaki eltudná magyarázni a NIKON auto ISO működését a különböző módokba (M,A,S) és nem utolsó sorba amikor a vaku is be lett kapcsolva?

Köszi.

Üdv., Gábor

 

-Minarik- Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17456

Ne a kazit tedd bele, csak az orsot.

Előzmény: Marszikám! (17455)
Marszikám! Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17455

Direkt nem írtam eddig! :D

Kipróbáltam és nem jó bele a kazetta, viszont a 35mm-es film az belemegy. de nincs hova tekerni....

Tehát kísérleti alapon hasznos hozzászólást adtál, köszönöm! :) Egyébként továbbra sem találtam semmi megfogható dolgot ami alapján be lehetne tölteni a gépet.

Előzmény: ötfelezős (17454)
ötfelezős Creative Commons License 2014.05.31 0 0 17454

Jahogy nem kell aggódnom, hogy a Szmena megvadult és halálra mart, mert más topicokban vannak ezutáni hozzászólásaid. Az meg, hogy vajon hasznos volt-e amit írtam, az kit is érdekel? :D

Előzmény: ötfelezős (17448)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 17453
Előzmény: siófoki35 (17452)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 17452

Szegecs kollégát keresd, ő szokott ilyeneket használni, és szolnoki is :)

Előzmény: pisti.75 (17451)
pisti.75 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 17451

Ha valaki tudj használni szivesn neki ajándékozom Szolnokon :

 

 

 

siófoki35 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 17450

bocsánat :)

Előzmény: ötfelezős (17449)
ötfelezős Creative Commons License 2014.05.27 0 0 17449

Smena 8M mindkettőt tudja, cserélhető az áttekerős orsó. Vagy beleraksz egy kazettát, vagy csak egy sima orsót.

 

És szerinted ez

 volt Szmena, ami csak kazettából-kazettába működött, és volt, ami meg már nem úgy

nem lényegében ugyanazt jelenti?

Amúgy az egyszerű 8-as volt a első, amelyik "meg már nem úgy".

Előzmény: siófoki35 (17445)
ötfelezős Creative Commons License 2014.05.27 0 0 17448

Aha... hát ilyen régit alighanem apukám sem ismert, meg papír se nagyon található hozzá, de úgy nézem, kazettából-kazettába továbbítás ez, a tekerő orsó alatti helyre megy az üres kazetta, és a másik helyre a teli. Manapság balról jobbra csévélünk, ez meg ellenkezőleg. Amit nem tudok a fénykéről eldönteni, az az, hogy a kazettából merre lóg ki az orsó, ha berakod. Mivel a kazetták aszimmetrikusak, így tehát alighanem át kell tekerned a filmet.... tehát ha lefelé lógnak ki az orsók, akkor a jobb oldalra kell egy olyan kazetta, amiben az orsót "fejjel lefelé" be tudod rakni, és abba bele kell tekercselni a filmet.

Előzmény: Marszikám! (17446)
-Minarik- Creative Commons License 2014.05.25 0 0 17447

25 eve hasznaltam. A kis abrakkal is minden kep jo lett kulterben

Előzmény: siófoki35 (17442)
Marszikám! Creative Commons License 2014.05.25 0 0 17446

Szervusz!

Az én Smen-ám egy első generációs bestia lehet. Rakok fel képeket, hátha úgy egyszerűbb megoldást találni a problémámra.

 

 

 

A szétszedett állapotért elnézést, még van vele egy kis munkám, de az amolyan "optikai tuning" lesz csak.

siófoki35 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 17445

Smena 8M mindkettőt tudja, cserélhető az áttekerős orsó. Vagy beleraksz egy kazettát, vagy csak egy sima orsót.

Előzmény: ötfelezős (17444)
ötfelezős Creative Commons License 2014.05.25 0 0 17444

Bár elég idő eltelt már, de látom, senki sem írt semmit, meg látom, te sem írtad, hogy rájöttél...

Ez melyik? Tudod, a név után... :) Mert emlékeim szerint volt Szmena, ami csak kazettából-kazettába működött, és volt, ami meg már nem úgy.

Előzmény: Marszikám! (17436)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.25 0 0 17443

Ljubityelhez (2) és Szmenához (8M) készített valaki záridő-blende táblázatot a most használt filmekhez? Mert érdekelne...

siófoki35 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 17442

:) Ez a Ljubityel nagyon tetszik :) Meg van egy Smenám is, az tökéletes állapotú. Lejárt filmekkel művészfotók (lomók) készítésére meg ott van a két, kb. eldobható-fényképezőgép-szintű gyerekkori "játék"/"cégesajándék" gépem.

Előzmény: -Minarik- (17441)
-Minarik- Creative Commons License 2014.05.23 0 0 17441

Az elso sikeres tekercs utan majd belezugsz a filmes fotozadba.

Előzmény: siófoki35 (17440)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 17440

Megvan. Köszi, majd felhívom. Remélem nem kerüls okba, mert annyira komolyan - egyelőre- nem érdekel az analóg fotózás; bár egy ilyen klassz szovjet masinát jó érzés hibátlannak tudni :) ezen kívül anyni hibája van még hogy az egyik hordszíj-tartó füle letörött.

Előzmény: -Minarik- (17439)
-Minarik- Creative Commons License 2014.05.23 0 0 17439

Beugrott. Keress ra Kalocsai Karoly nevere.

Előzmény: siófoki35 (17437)
-Minarik- Creative Commons License 2014.05.23 0 0 17438

Van haron szaki. Nikon adok veszekben, vagy a D90 topicban megmondjak.

Előzmény: siófoki35 (17437)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 17437

Na, birtokba vettem a Lubitelem, az a nyavalyája neki, hogy amikor felhúzom a zárat, nem marad a végállásban, hanem kicsit visszamászik a kar, és kinyílik a zár közepe. Az exponálásig nyomva kell tartani a zárfelhúzó gombot, akkor működik. Ha nincs felhúzva a zár, akkor jól zár. Így is lehet használni csakl macerás :( KI tudna egy ilyent megjavítani nekem? Nem horribilis összegekért....

Előzmény: -Minarik- (17435)
Marszikám! Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17436

Sziasztok!

A kezembe került a napokban egy Smena fényképezőgép. Már el i kezdtem kipofozni, de arra nem jöttem rá, hogyan kell a filmet beletölteni. Tudnátok ebben segíteni valahogy?

Utánanéztem és a későbbi Smenáknál vannak rapidfilmesek, de nem hiszem, hogy az enyém is ilyen lenne. Apropó, ha már a rapidfilmnél tartunk, ezeket se tudom, hogyan kell használni, szóval jól jönne benne a segítség! Ha egyáltalán így hívják őket.

Előre is köszönöm!

Üdv!

Márton

-Minarik- Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17435

Igen. A legegyszerubb modja. eleg nagy a valasztek is. Arra a keresesre, hogy "lomo film" kiadott tobb mint 1000 talalatot. Ezt egyik nagykoruti boltban sem talalod meg.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xlomo+film&_nkw=lomo+film&_sacat=0&_from=R40

Előzmény: siófoki35 (17434)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17434

márhogy onnan szerezzek filmet?

Előzmény: -Minarik- (17433)
-Minarik- Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17433

ebay

Előzmény: siófoki35 (17432)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17432

Sziasztok!

 

Nem igazán értek a filmes fotózáshoz, de anyukám megmentett a munkahelyéről egy kallódó Lyubityelt. Megfelelően utánaolvastam, hasznáni elvileg tudnám, de jó lenne, ha valaki hozzáértő megnézné, hogy működik-e, mi a hibája. Budapesten vagy környékén kivel tudnám megnézetni?

 

Másrészt családi örökségből hozzám került egy majdnem gyári új Smena 8M is, ennek is utánaolvastam, azt hiszem használni is tudom :) Nem tökéletes, hanem pont hogy "retrós" képeket szeretnék vele csinálni. Milyen olcsó, és nem tökéletes színvilágú filmet ajánlotok bele? Rossmann-ban kerestem a híres olcsó filmeket, de ahol voltam, (már??) nem volt. Máshol azért lehet kapni?

 

kösz :)

zorko Creative Commons License 2014.04.09 0 0 17431

Nikonban vagyok otthon, de az elvek bizonyara hasonloak. :)

Szerintem az lehet az oka, hogy a vaz "tudja" hogy vaku van rajta, de a ket modban kulonbozo modon veszi figyelembe. Ugy tunik, hogy P modban erosen tamaszkodik ra, mig Av modban nem. Ezt konnyen tudod ellenorizni: kapcsold ki a vakut, es nezd meg, higy akkor is 1/60-ot allit-e be a vaz maganak.

Előzmény: Szl999 (17429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!