Keresés

Részletes keresés

siófoki35 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 17442

:) Ez a Ljubityel nagyon tetszik :) Meg van egy Smenám is, az tökéletes állapotú. Lejárt filmekkel művészfotók (lomók) készítésére meg ott van a két, kb. eldobható-fényképezőgép-szintű gyerekkori "játék"/"cégesajándék" gépem.

Előzmény: -Minarik- (17441)
-Minarik- Creative Commons License 2014.05.23 0 0 17441

Az elso sikeres tekercs utan majd belezugsz a filmes fotozadba.

Előzmény: siófoki35 (17440)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 17440

Megvan. Köszi, majd felhívom. Remélem nem kerüls okba, mert annyira komolyan - egyelőre- nem érdekel az analóg fotózás; bár egy ilyen klassz szovjet masinát jó érzés hibátlannak tudni :) ezen kívül anyni hibája van még hogy az egyik hordszíj-tartó füle letörött.

Előzmény: -Minarik- (17439)
-Minarik- Creative Commons License 2014.05.23 0 0 17439

Beugrott. Keress ra Kalocsai Karoly nevere.

Előzmény: siófoki35 (17437)
-Minarik- Creative Commons License 2014.05.23 0 0 17438

Van haron szaki. Nikon adok veszekben, vagy a D90 topicban megmondjak.

Előzmény: siófoki35 (17437)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.23 0 0 17437

Na, birtokba vettem a Lubitelem, az a nyavalyája neki, hogy amikor felhúzom a zárat, nem marad a végállásban, hanem kicsit visszamászik a kar, és kinyílik a zár közepe. Az exponálásig nyomva kell tartani a zárfelhúzó gombot, akkor működik. Ha nincs felhúzva a zár, akkor jól zár. Így is lehet használni csakl macerás :( KI tudna egy ilyent megjavítani nekem? Nem horribilis összegekért....

Előzmény: -Minarik- (17435)
Marszikám! Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17436

Sziasztok!

A kezembe került a napokban egy Smena fényképezőgép. Már el i kezdtem kipofozni, de arra nem jöttem rá, hogyan kell a filmet beletölteni. Tudnátok ebben segíteni valahogy?

Utánanéztem és a későbbi Smenáknál vannak rapidfilmesek, de nem hiszem, hogy az enyém is ilyen lenne. Apropó, ha már a rapidfilmnél tartunk, ezeket se tudom, hogyan kell használni, szóval jól jönne benne a segítség! Ha egyáltalán így hívják őket.

Előre is köszönöm!

Üdv!

Márton

-Minarik- Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17435

Igen. A legegyszerubb modja. eleg nagy a valasztek is. Arra a keresesre, hogy "lomo film" kiadott tobb mint 1000 talalatot. Ezt egyik nagykoruti boltban sem talalod meg.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xlomo+film&_nkw=lomo+film&_sacat=0&_from=R40

Előzmény: siófoki35 (17434)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17434

márhogy onnan szerezzek filmet?

Előzmény: -Minarik- (17433)
-Minarik- Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17433

ebay

Előzmény: siófoki35 (17432)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17432

Sziasztok!

 

Nem igazán értek a filmes fotózáshoz, de anyukám megmentett a munkahelyéről egy kallódó Lyubityelt. Megfelelően utánaolvastam, hasznáni elvileg tudnám, de jó lenne, ha valaki hozzáértő megnézné, hogy működik-e, mi a hibája. Budapesten vagy környékén kivel tudnám megnézetni?

 

Másrészt családi örökségből hozzám került egy majdnem gyári új Smena 8M is, ennek is utánaolvastam, azt hiszem használni is tudom :) Nem tökéletes, hanem pont hogy "retrós" képeket szeretnék vele csinálni. Milyen olcsó, és nem tökéletes színvilágú filmet ajánlotok bele? Rossmann-ban kerestem a híres olcsó filmeket, de ahol voltam, (már??) nem volt. Máshol azért lehet kapni?

 

kösz :)

zorko Creative Commons License 2014.04.09 0 0 17431

Nikonban vagyok otthon, de az elvek bizonyara hasonloak. :)

Szerintem az lehet az oka, hogy a vaz "tudja" hogy vaku van rajta, de a ket modban kulonbozo modon veszi figyelembe. Ugy tunik, hogy P modban erosen tamaszkodik ra, mig Av modban nem. Ezt konnyen tudod ellenorizni: kapcsold ki a vakut, es nezd meg, higy akkor is 1/60-ot allit-e be a vaz maganak.

Előzmény: Szl999 (17429)
LyPapa Creative Commons License 2014.04.09 0 0 17430

Vakus felvétel esetén a megvilágítás két részből áll: a környezeti fényből és a vaku fényéből.

P módban a gép rögzíti a környezet expozíciós idejét 1/60 másodpercre, és a vakut ennek megfelelően vezérli. 'A' módban a beállított rekeszhez

és  környezeti fényhez igazítja  az expozíciós időt, emiatt látsz gyengébb megvilágítás esetén hosszabb záridőt.

Ha eddig még nem derült ki, a

 

- vaku megvilágítási hányadát a BLENDÉVEL,

- a környezeti fény hányadát pedig a ZÁRIDŐVEL 

 

tudod befolyásolni. Próbáld meg M módban állítgatni a fenti két paramétert, és 

látható lesz a hatásuk. Pl., ha a  vaku a fő fényforrás, akkor nyugodtan állíthatsz

rövid, pl. 1/125 sec záridőt is, annak érdekében, hogy a környezeti megvilágítás 

minél kevesebb mértékben érvényesüljön. Ha a vakud lehetőséget ad FP beállításra,

akkor pl. egy virágnak tudsz szinte teljesen sötét hátteret exponálni, nem túl erős

napfény esetén -  azaz, a blendét szűkíted, az expozíciós időt durván lecsökkented,

így a vaku fénye lesz a mértékadó, miközben a környezet alulexponált lesz.

 

Üdv: LyPapa

 

 

Előzmény: Szl999 (17429)
Szl999 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 17429

Sziasztok!

 

Már másodszor tapasztaltam, hogy este a szobában 1 lámpa fényénél P-ben fényképezve
(Canon 650D, külső vaku a plafonra lőve) a gép 4.0-as rekeszt, 1/60-as záridőt és 400-as
ISO-t állít be, és teljesen jó kép készül. Av-ben viszont ha beállítom a rekeszt 4.0-ra,
akkor szintén 400-as ISO-t, de záridőnek már 1/6-t ill. 1/10-t. A kép kissé világos, nagyon
sárgás, homályos (a nagyobb záridőből adódóan), összeségében iszonyat rossz lesz. M-ben
beállítva a rekeszt és a záridőt a kép ismét jó lesz. Ezt teljes mértékig reprodukálható,
10-ből 10-szer ez az eredmény születik, viszont a konyhában kissé több fénynél már Av-ben
is ugyanazt a záridőt rendeli hozzá, mint P-ben. Minden beállítás ugyanaz (fehéregyensúly,
mérési mód, kép stílus, stb.) Van valami ötletetek? Mindkét obival produkálja: Canon 40mm 2,8 STM ill.
Canon 18-135mm F3.5-5.6 STM)

 

Köszi,
Szl

zorko Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17428

Én ilyet azért nem nyomnék csak úgy bele senki arcába, előzmények nélkül.........

Na mindegy. :)

Előzmény: zorko (17425)
syssy48 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 17427

Éppen ma kaptam meg az 1$-os infra távirányítómat. Szuperül működik. Kipróbáltam, 7,5 m ről is tökéletesen működik.

Előzmény: zorko (17425)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.28 0 0 17426

RTFM

Előzmény: zorko (17425)
zorko Creative Commons License 2014.03.28 0 0 17425

D5100 távirányítása (exponálásra gondolok) csak infrán keresztül lehetséges, ugye?

 

Kösz, Z.

zorko Creative Commons License 2014.03.28 0 0 17424

Napláne.... :)

Előzmény: -Minarik- (17423)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.24 0 0 17423

lehet kapni olcso effektszurot. 

Előzmény: zorko (17422)
zorko Creative Commons License 2014.03.24 0 0 17422

Ja, az nem esett le, hogy mit értett az angol kifejezés alatt.... :)

Régen csináltam ilyen effekt szűrőt vékony átlátszó műanyag lapba "karcolt" csíkozással. (Nem igazi karcolás, inkább egy vonal menti benyomódás létrehozása...) A vonalazásra merőlegesen keletkezik egy-egy csillagsugár.

Előzmény: scarabaeus (17421)
scarabaeus Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17421

Tágabb blendével viszont kisebb lesz a "csillaghatás", amit szeretett volna. Szűkebb blendével meg jön a diffrakció, kompromisszum.

Előzmény: zorko (17415)
vittore_30 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17420

igen auto a wb.

a zaj ellen az ISO 100 és a RAW segít

Előzmény: zorko (17419)
zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17419

Igen, valami izzólámpás-szerűre érdemes állítani, így kevésbé lesz sárgás a közvilágítás, és szép mélykék lesz az ég... (Bár a képed ilyen szempontból kb. jónak tűnik. Auto WB?)

Most néztem a feltöltött képet nagyobban, a zajosság is lehet probléma. Szintén nem tudom a MILC-ek érzékelője mennyire jó, de a hosszú expó nem szokott használni a zajnak...

Előzmény: vittore_30 (17418)
vittore_30 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17418

köszi. fehéregyensúlyt érdemes babrálni? 

Előzmény: zorko (17417)
zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17417

Probat csinalhatsz fekete szuro nelkul is, hogy tagabb rekesszel elesebb lesz-e. (Gondolom a man. fokusz amugy jol volt beallitva...)

Előzmény: vittore_30 (17416)
vittore_30 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17416

13,2 x 8,8 mm, egyébként Nikon 1 J1 a tettes :-)

Előzmény: zorko (17415)
zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17415

nem tudom, h a milcnek mekkora a szenzora, de minel kisebb a szenzor, annal kevesbe turi a szuk blendeket. Arra tippelnek, h az f16 lehet az oka.

Olcso sotetito szurot fabrikalhatsz szines diafilm "fekete" reszebol. Igy f2,8-f4 blenden is csinalhatsz akar perces expokat.

Előzmény: vittore_30 (17413)
vittore_30 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17414

vittore_30 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17413

sziasztok,

 

pár hete fotózok, egyelőre nem túl nagy megelégedettséggel. 

 

többek közt ezzel az ún. starburst hatással nem jutok előre, szóval egyáltalán nem mondható élesnek

 

a mellékelt kép egy MILC-el készült, iso 100, 10 sec, F16 (ez a max), MF, minden beállítás off. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!