Keresés

Részletes keresés

-Minarik- Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17435

Igen. A legegyszerubb modja. eleg nagy a valasztek is. Arra a keresesre, hogy "lomo film" kiadott tobb mint 1000 talalatot. Ezt egyik nagykoruti boltban sem talalod meg.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xlomo+film&_nkw=lomo+film&_sacat=0&_from=R40

Előzmény: siófoki35 (17434)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17434

márhogy onnan szerezzek filmet?

Előzmény: -Minarik- (17433)
-Minarik- Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17433

ebay

Előzmény: siófoki35 (17432)
siófoki35 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 17432

Sziasztok!

 

Nem igazán értek a filmes fotózáshoz, de anyukám megmentett a munkahelyéről egy kallódó Lyubityelt. Megfelelően utánaolvastam, hasznáni elvileg tudnám, de jó lenne, ha valaki hozzáértő megnézné, hogy működik-e, mi a hibája. Budapesten vagy környékén kivel tudnám megnézetni?

 

Másrészt családi örökségből hozzám került egy majdnem gyári új Smena 8M is, ennek is utánaolvastam, azt hiszem használni is tudom :) Nem tökéletes, hanem pont hogy "retrós" képeket szeretnék vele csinálni. Milyen olcsó, és nem tökéletes színvilágú filmet ajánlotok bele? Rossmann-ban kerestem a híres olcsó filmeket, de ahol voltam, (már??) nem volt. Máshol azért lehet kapni?

 

kösz :)

zorko Creative Commons License 2014.04.09 0 0 17431

Nikonban vagyok otthon, de az elvek bizonyara hasonloak. :)

Szerintem az lehet az oka, hogy a vaz "tudja" hogy vaku van rajta, de a ket modban kulonbozo modon veszi figyelembe. Ugy tunik, hogy P modban erosen tamaszkodik ra, mig Av modban nem. Ezt konnyen tudod ellenorizni: kapcsold ki a vakut, es nezd meg, higy akkor is 1/60-ot allit-e be a vaz maganak.

Előzmény: Szl999 (17429)
LyPapa Creative Commons License 2014.04.09 0 0 17430

Vakus felvétel esetén a megvilágítás két részből áll: a környezeti fényből és a vaku fényéből.

P módban a gép rögzíti a környezet expozíciós idejét 1/60 másodpercre, és a vakut ennek megfelelően vezérli. 'A' módban a beállított rekeszhez

és  környezeti fényhez igazítja  az expozíciós időt, emiatt látsz gyengébb megvilágítás esetén hosszabb záridőt.

Ha eddig még nem derült ki, a

 

- vaku megvilágítási hányadát a BLENDÉVEL,

- a környezeti fény hányadát pedig a ZÁRIDŐVEL 

 

tudod befolyásolni. Próbáld meg M módban állítgatni a fenti két paramétert, és 

látható lesz a hatásuk. Pl., ha a  vaku a fő fényforrás, akkor nyugodtan állíthatsz

rövid, pl. 1/125 sec záridőt is, annak érdekében, hogy a környezeti megvilágítás 

minél kevesebb mértékben érvényesüljön. Ha a vakud lehetőséget ad FP beállításra,

akkor pl. egy virágnak tudsz szinte teljesen sötét hátteret exponálni, nem túl erős

napfény esetén -  azaz, a blendét szűkíted, az expozíciós időt durván lecsökkented,

így a vaku fénye lesz a mértékadó, miközben a környezet alulexponált lesz.

 

Üdv: LyPapa

 

 

Előzmény: Szl999 (17429)
Szl999 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 17429

Sziasztok!

 

Már másodszor tapasztaltam, hogy este a szobában 1 lámpa fényénél P-ben fényképezve
(Canon 650D, külső vaku a plafonra lőve) a gép 4.0-as rekeszt, 1/60-as záridőt és 400-as
ISO-t állít be, és teljesen jó kép készül. Av-ben viszont ha beállítom a rekeszt 4.0-ra,
akkor szintén 400-as ISO-t, de záridőnek már 1/6-t ill. 1/10-t. A kép kissé világos, nagyon
sárgás, homályos (a nagyobb záridőből adódóan), összeségében iszonyat rossz lesz. M-ben
beállítva a rekeszt és a záridőt a kép ismét jó lesz. Ezt teljes mértékig reprodukálható,
10-ből 10-szer ez az eredmény születik, viszont a konyhában kissé több fénynél már Av-ben
is ugyanazt a záridőt rendeli hozzá, mint P-ben. Minden beállítás ugyanaz (fehéregyensúly,
mérési mód, kép stílus, stb.) Van valami ötletetek? Mindkét obival produkálja: Canon 40mm 2,8 STM ill.
Canon 18-135mm F3.5-5.6 STM)

 

Köszi,
Szl

zorko Creative Commons License 2014.03.29 0 0 17428

Én ilyet azért nem nyomnék csak úgy bele senki arcába, előzmények nélkül.........

Na mindegy. :)

Előzmény: zorko (17425)
syssy48 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 17427

Éppen ma kaptam meg az 1$-os infra távirányítómat. Szuperül működik. Kipróbáltam, 7,5 m ről is tökéletesen működik.

Előzmény: zorko (17425)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.28 0 0 17426

RTFM

Előzmény: zorko (17425)
zorko Creative Commons License 2014.03.28 0 0 17425

D5100 távirányítása (exponálásra gondolok) csak infrán keresztül lehetséges, ugye?

 

Kösz, Z.

zorko Creative Commons License 2014.03.28 0 0 17424

Napláne.... :)

Előzmény: -Minarik- (17423)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.24 0 0 17423

lehet kapni olcso effektszurot. 

Előzmény: zorko (17422)
zorko Creative Commons License 2014.03.24 0 0 17422

Ja, az nem esett le, hogy mit értett az angol kifejezés alatt.... :)

Régen csináltam ilyen effekt szűrőt vékony átlátszó műanyag lapba "karcolt" csíkozással. (Nem igazi karcolás, inkább egy vonal menti benyomódás létrehozása...) A vonalazásra merőlegesen keletkezik egy-egy csillagsugár.

Előzmény: scarabaeus (17421)
scarabaeus Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17421

Tágabb blendével viszont kisebb lesz a "csillaghatás", amit szeretett volna. Szűkebb blendével meg jön a diffrakció, kompromisszum.

Előzmény: zorko (17415)
vittore_30 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17420

igen auto a wb.

a zaj ellen az ISO 100 és a RAW segít

Előzmény: zorko (17419)
zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17419

Igen, valami izzólámpás-szerűre érdemes állítani, így kevésbé lesz sárgás a közvilágítás, és szép mélykék lesz az ég... (Bár a képed ilyen szempontból kb. jónak tűnik. Auto WB?)

Most néztem a feltöltött képet nagyobban, a zajosság is lehet probléma. Szintén nem tudom a MILC-ek érzékelője mennyire jó, de a hosszú expó nem szokott használni a zajnak...

Előzmény: vittore_30 (17418)
vittore_30 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17418

köszi. fehéregyensúlyt érdemes babrálni? 

Előzmény: zorko (17417)
zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17417

Probat csinalhatsz fekete szuro nelkul is, hogy tagabb rekesszel elesebb lesz-e. (Gondolom a man. fokusz amugy jol volt beallitva...)

Előzmény: vittore_30 (17416)
vittore_30 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17416

13,2 x 8,8 mm, egyébként Nikon 1 J1 a tettes :-)

Előzmény: zorko (17415)
zorko Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17415

nem tudom, h a milcnek mekkora a szenzora, de minel kisebb a szenzor, annal kevesbe turi a szuk blendeket. Arra tippelnek, h az f16 lehet az oka.

Olcso sotetito szurot fabrikalhatsz szines diafilm "fekete" reszebol. Igy f2,8-f4 blenden is csinalhatsz akar perces expokat.

Előzmény: vittore_30 (17413)
vittore_30 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17414

vittore_30 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 17413

sziasztok,

 

pár hete fotózok, egyelőre nem túl nagy megelégedettséggel. 

 

többek közt ezzel az ún. starburst hatással nem jutok előre, szóval egyáltalán nem mondható élesnek

 

a mellékelt kép egy MILC-el készült, iso 100, 10 sec, F16 (ez a max), MF, minden beállítás off. 

mckmester Creative Commons License 2014.03.22 0 0 17412
Előzmény: _pica_ (17411)
_pica_ Creative Commons License 2014.03.17 0 0 17411

típusa ,ára?

Előzmény: mckmester (17410)
mckmester Creative Commons License 2014.03.15 0 0 17410

Vagy egy használt Pentax digitális. A pontos típus inkább attól függ, mennyit tudsz rászánni. 

Régi M42 objektívekhez inkább azt ajánlanám, mert M42 objektívekkel is van stabilizáció és rendes fénymérés is.

 

Előzmény: _pica_ (17407)
_pica_ Creative Commons License 2014.03.15 0 0 17409

köszönöm ....esetleg valami típus szám??

 

Előzmény: -Minarik- (17408)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.15 0 0 17408

Canon jo. Manual a fokusz, de mukodik rajta atalakitoval. Olcson kaphato.

Előzmény: _pica_ (17407)
_pica_ Creative Commons License 2014.03.15 0 0 17407

Hello!

Olyan kérdésem lenne,hogy van egy régi zenitem ami szerintem meghalt.

Viszont van egy pár objektívem,helios,tair,jupiter.

És azon gondolkodom,hogy valami digitális gépekre ráraknám ezeket.

Így nincs filmprobléma stb.

 

Kérdésem melyik digitális gépre lehetne ezeket az obikat gond nélkül használni.

M42-esek ha jól tudom.

Sajnos csak valami használt régebbi digitálist tudnék venni.

Tudnátok valami megbízható gépet ajánlani?

64estuja Creative Commons License 2014.03.13 0 0 17406

Azért érdemes összevetni az alkonyfotókat egy hagyományos és okostelós képeknél. Az, hogy egy gép régi, azt még nem mond semmit, bizonyos Oly típusok elég jól elvoltak (a nagy objektív fénygyűjtő felület miatt) a fényszegényebb helyeken. 

Nekem még van SM kártyás, fémházas brutáljó kisgépem, ami 100k volt, nem összevethető egy 20-30k-s mai kisgéppel

Előzmény: mckmester (17405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!