Keresés

Részletes keresés

mckmester Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17363

Hír sincs róla :-( Április előtt nem is várom.

Előzmény: bandita39 (17362)
bandita39 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17362

Köszi,megjött már a 70-200 ?

Előzmény: mckmester (17361)
mckmester Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17361

Vannak olyan rendszerek, ahol a vízszintes elmozdulás kompenzációját külön is ki lehet kapcsolni (csak a függőleges kompenzáció marad), így azok svenkeléshez is jók.

Előzmény: bandita39 (17360)
bandita39 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17360

Köszönöm Szépen .

Előzmény: zöld_I (17356)
lacika35.0 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17359

Hát nem,de kezdő se, csak az  érdekel hogy mennyire jó gép,meg ilyenek.Fotóztam már lányt elég ratyi körülmények közt pl:páromat és jók lettek,fények vannak és 3d háttér rajz,ismerősöm ezzel foglalkozik,azért  köszi az infot

Előzmény: LyPapa (17358)
LyPapa Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17358

Modellt fotózni nem a váz fog, hanem te :) Ami minimum kell, az egy jó objektív, megvilágító eszközök, vagy megvilágítást módosító eszközök (fényterelő lapok, stb.)

Ha szakmailag felkészült lennél, akkor bizonyos helyzetekben elég lehet a 18-55-ös kitobi - de a pár mondatod azt mutatja, hogy nem vagy túl gyakorlott ezen a területen.

 

Üdv: LyPapa

 

 

 

Előzmény: lacika35.0 (17355)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17357
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17356

Úgy értem, svenkelésnél érdemes kikapcsolni, mert berázásnak érzékeli és szépen elmossa, ami amúgy éles lenne.

 

Előzmény: bandita39 (17352)
lacika35.0 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17355

Canon gépet vennék de már inkább egy közép kategóriát mert kicsit szűkös  a keret egy d 600 ra is 2 es optikaival 18-55.Kérdés az lenne hogy lehet e vele modellt fotózni,persze volt már pana fz 18 am kezdésnek.Így a beállítások mennek.A kérdés hogy  mennyire jó ez a d 600 as

scarabaeus Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17354

Az optikai (akár az objektívben mozgó lencsetaggal, akár szenzormozgatással működő) semmiképpen.

Az olcsóbb kompaktokban előszeretettel "digitális stabilizátornak" nevezett marketingtrükk viszont felhúzza az érzékenységet, így a záridőt csökkenti, viszont jellemzően az ilyen "stabilizátorral" felszerelt kompaktokban messze az elviselhető tartományon túli ISO-val.

Előzmény: Tóni bácsi (17353)
Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17353

Azt hallottam, hogy a bekapcsolt rezgéscsillapítótól zajosodik a kép. Ez tényleg így van?

bandita39 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17352

Bocsi hogy beleszólok ,megkérdezhetem mozgó célpontnál miért érdemes kikapcsolni a wrt ?Köszi.

Előzmény: zöld_I (17348)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17351
amugy a geped hasznalatijat elolvastad? lehet, h 200 oldal, de sok okossagot rejt
Előzmény: alice81 (17349)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17350
auto/manual fokusz
Előzmény: alice81 (17349)
alice81 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17349

És a VR fölött az A illetve M? Az nekm A-n van mindig.

A VR a baba miatt marad off:-)

Előzmény: zöld_I (17348)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17348
ha izgo mozgo celpontot fotozol, akkor legyen kikapcsolva, ha valami statikusat, akkor meg be ;-) Hosszabb zaridot meg tudsz fogni berazas nelkul.
A kettes problemara kiter a manual is,hogy mikor celszeru inkabb kezzel elesseget allitani. Az egyik a koryezetbe olvados celtargy ;-)
Előzmény: alice81 (17347)
alice81 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17347

A Vr nálam mindig OFF-on van, nem kéne?

 

Első leckét amúgy gyakoroltam. Ami a legjobban segített, hogy messzebbről próbáljak meg zoomolni. Ami még nem megy, hogy kint, ami beolvad a környezetbe, arra nem tudok élességet állítani. De szerintem ez azzal függ össze, hogy hasonlít a háttérhez.

Előzmény: zöld_I (17346)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17346

 

A 18-105-tel, amikor a mozgó törpére lősz, ki van kapcsolva a VR? 

Előzmény: alice81 (17333)
mckmester Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17345

Az egyes módokat kódokkal jelzik, ezeket olvassa ki a szoftver, és mutatja a megfelelő értéket.

A te exif olvasód valószínűleg csak a kódot mutatja, rosszabb esetben a hexadecimális kódot átszámolja decimálisba.

 

Angol nyelvű irodalom az egyes kódok jelentéséről itt:

 

http://stackoverflow.com/questions/7076958/read-exif-and-determine-if-the-flash-has-fired

 

Mindenesetre gáz az a program, amelyik kódokat mutatja a jelentésük helyett :-(

 

 

Előzmény: Tóni bácsi (17344)
Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17344

Oké, de azért az a 25-ös szám az általam használt exif sasolóban csak benne van!!!

Na mindegy, hagyjuk, ha nem tudod mi lehet az!

Előzmény: mckmester (17343)
mckmester Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17343

Ja te hogy egy böngészőbe integrált exif nézőkét használsz?

Ez nem jött le idáig :-)

 

Szerintem keress egy normális szoftvert. Amit ajánlottam, az jó is lesz.

 

Előzmény: Tóni bácsi (17342)
Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17342

Nem tudom kérlek, hogy az mitől van, de ha én ráklikkelek a képre, nekem nem ilyen táblázat jelenik meg. Talán azért, mert másmilyen böngészőt használunk?

 

Nekem XP-m van és Operálok. :-)

 

Remélem nem tételezed fel, hogy csak ugratlak azzal a 25-ös számmal??????

Előzmény: mckmester (17341)
mckmester Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17341

Szia 

 

Nekem nem ezt mutatja:

 

 

 

 

 

Előzmény: Tóni bácsi (17340)
Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17340

A mutatott képre jobb gomb, kép tualjdonságai, és a vaku után van egy 25-ös szám. Na ezt nem tudom mit jelent. De egy másik képen 16-os szám van a vaku után.

Előzmény: mckmester (17335)
mckmester Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17339

"A tuti vakuzással kapcsolatos részletek egy újabb fejezet."

 

+1 (Nagy igazság)

 

Előzmény: zorko (17338)
zorko Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17338

Hö... :)

 

Nem volna célszerű először az első leckét abszolválni...? :-))

 

Mindenesetre, ha már receptet kéne adnom, akkor:

1. ISO csutkára fel, ameddig megy,

2. villanyokat mind felgyújtani,

3. ne remegjen a kezed, és próbáld előre kiszámítani a gyerek mozgását (kövesd, vagy holtponton exponálj).

 

Ha vakura váltasz (gondolom beépített), akkor kb. tökmindegy, "vakus" kép lesz.

(A tuti vakuzással kapcsolatos részletek egy újabb fejezet. :)

Előzmény: alice81 (17333)
LyPapa Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17337

Valamit kihagytál a számításból :) 

Az, hogy az AF követi a gyerkőcöt, szobai világítás mellett, még milliós árú vázaknál sem természetes. Ha mozgó témát szeretnél fényképezni, akkor :

 

- Fókuszcsapda (azt hiszem, így hívják) alkalmazása: olyan blendét állítasz, ami adott tárgytávolság tartományban kellően éles képet ad, és manuális fókuszálást állítasz be.  

- Erős megvilágítás.

- Vakuzás.

 

- A fentiek tetszőleges kombinációja.

 

Mindegyiknek az a lényege, hogy 'csak' az expozíció pillanatára kelljen figyelni az elsütéskor.  

Kb. 1/125 másodpercnél hosszabb expozícióval szinte biztos, hogy elmosódott lesz a pici képe, tökmindegy, hogy a fókuszálás milyen minőségű volt, mert nem az a mértékadó.

 

Ha a vaku által adott megvilágítást tekinted mértékadónak, akkor pl. Canon váz esetén nyugodtan állíthatsz 1/200 másodperces expozíciós időt, és olyan blendét, ami a tárgytávolság (kb. 2-3 m) és a vaku kulcsszáma alapján kiszámítható.

 

Üdv: LyPapa

 

 

Előzmény: alice81 (17333)
mckmester Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17336

Szia

 

Mozgó gyerekhez alacsony záridő kell. Ezt (bármilyen témánál) az alábbi módon tudod elérni

 

- Tág rekesz

- ISO Érzékenység emelés 

- Vaku

 

Kb ebben a sorrendben érdemes használni őket. 1/250 -nél már van esélyed, de az igazi az 1/500 lenne, ha lehetne, de általában nem lehet.

Egyébként ez nem lesz olyan egyszerű este egy átlagos nappaliban.

Próbáld úgy, hogy nem zoomolsz nagyot, így tágabb rekeszt tudsz beállítani (F4, F3.5 körül), és ISO 1600 -ig emeled az érzékenységet. Ha így sem megy, akkor marad a vaku. 

 

Előzmény: alice81 (17333)
mckmester Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17335

Vakumód mellett számok? Nem kéne, hogy legyenek.

 

Egyik feltöltött képeden sem láttam ilyet. Hol láttad?

 

 

 

 

 

Előzmény: Tóni bácsi (17331)
telescoper Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17334

És csak rosszabb lesz, ha már majd szaladgál nagy lendülettel.

Előzmény: alice81 (17333)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!