Keresés

Részletes keresés

lacika35.0 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17355

Canon gépet vennék de már inkább egy közép kategóriát mert kicsit szűkös  a keret egy d 600 ra is 2 es optikaival 18-55.Kérdés az lenne hogy lehet e vele modellt fotózni,persze volt már pana fz 18 am kezdésnek.Így a beállítások mennek.A kérdés hogy  mennyire jó ez a d 600 as

scarabaeus Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17354

Az optikai (akár az objektívben mozgó lencsetaggal, akár szenzormozgatással működő) semmiképpen.

Az olcsóbb kompaktokban előszeretettel "digitális stabilizátornak" nevezett marketingtrükk viszont felhúzza az érzékenységet, így a záridőt csökkenti, viszont jellemzően az ilyen "stabilizátorral" felszerelt kompaktokban messze az elviselhető tartományon túli ISO-val.

Előzmény: Tóni bácsi (17353)
Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17353

Azt hallottam, hogy a bekapcsolt rezgéscsillapítótól zajosodik a kép. Ez tényleg így van?

bandita39 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17352

Bocsi hogy beleszólok ,megkérdezhetem mozgó célpontnál miért érdemes kikapcsolni a wrt ?Köszi.

Előzmény: zöld_I (17348)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17351
amugy a geped hasznalatijat elolvastad? lehet, h 200 oldal, de sok okossagot rejt
Előzmény: alice81 (17349)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17350
auto/manual fokusz
Előzmény: alice81 (17349)
alice81 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17349

És a VR fölött az A illetve M? Az nekm A-n van mindig.

A VR a baba miatt marad off:-)

Előzmény: zöld_I (17348)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17348
ha izgo mozgo celpontot fotozol, akkor legyen kikapcsolva, ha valami statikusat, akkor meg be ;-) Hosszabb zaridot meg tudsz fogni berazas nelkul.
A kettes problemara kiter a manual is,hogy mikor celszeru inkabb kezzel elesseget allitani. Az egyik a koryezetbe olvados celtargy ;-)
Előzmény: alice81 (17347)
alice81 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 17347

A Vr nálam mindig OFF-on van, nem kéne?

 

Első leckét amúgy gyakoroltam. Ami a legjobban segített, hogy messzebbről próbáljak meg zoomolni. Ami még nem megy, hogy kint, ami beolvad a környezetbe, arra nem tudok élességet állítani. De szerintem ez azzal függ össze, hogy hasonlít a háttérhez.

Előzmény: zöld_I (17346)
zöld_I Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17346

 

A 18-105-tel, amikor a mozgó törpére lősz, ki van kapcsolva a VR? 

Előzmény: alice81 (17333)
mckmester Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17345

Az egyes módokat kódokkal jelzik, ezeket olvassa ki a szoftver, és mutatja a megfelelő értéket.

A te exif olvasód valószínűleg csak a kódot mutatja, rosszabb esetben a hexadecimális kódot átszámolja decimálisba.

 

Angol nyelvű irodalom az egyes kódok jelentéséről itt:

 

http://stackoverflow.com/questions/7076958/read-exif-and-determine-if-the-flash-has-fired

 

Mindenesetre gáz az a program, amelyik kódokat mutatja a jelentésük helyett :-(

 

 

Előzmény: Tóni bácsi (17344)
Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17344

Oké, de azért az a 25-ös szám az általam használt exif sasolóban csak benne van!!!

Na mindegy, hagyjuk, ha nem tudod mi lehet az!

Előzmény: mckmester (17343)
mckmester Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17343

Ja te hogy egy böngészőbe integrált exif nézőkét használsz?

Ez nem jött le idáig :-)

 

Szerintem keress egy normális szoftvert. Amit ajánlottam, az jó is lesz.

 

Előzmény: Tóni bácsi (17342)
Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17342

Nem tudom kérlek, hogy az mitől van, de ha én ráklikkelek a képre, nekem nem ilyen táblázat jelenik meg. Talán azért, mert másmilyen böngészőt használunk?

 

Nekem XP-m van és Operálok. :-)

 

Remélem nem tételezed fel, hogy csak ugratlak azzal a 25-ös számmal??????

Előzmény: mckmester (17341)
mckmester Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17341

Szia 

 

Nekem nem ezt mutatja:

 

 

 

 

 

Előzmény: Tóni bácsi (17340)
Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.07 0 0 17340

A mutatott képre jobb gomb, kép tualjdonságai, és a vaku után van egy 25-ös szám. Na ezt nem tudom mit jelent. De egy másik képen 16-os szám van a vaku után.

Előzmény: mckmester (17335)
mckmester Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17339

"A tuti vakuzással kapcsolatos részletek egy újabb fejezet."

 

+1 (Nagy igazság)

 

Előzmény: zorko (17338)
zorko Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17338

Hö... :)

 

Nem volna célszerű először az első leckét abszolválni...? :-))

 

Mindenesetre, ha már receptet kéne adnom, akkor:

1. ISO csutkára fel, ameddig megy,

2. villanyokat mind felgyújtani,

3. ne remegjen a kezed, és próbáld előre kiszámítani a gyerek mozgását (kövesd, vagy holtponton exponálj).

 

Ha vakura váltasz (gondolom beépített), akkor kb. tökmindegy, "vakus" kép lesz.

(A tuti vakuzással kapcsolatos részletek egy újabb fejezet. :)

Előzmény: alice81 (17333)
LyPapa Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17337

Valamit kihagytál a számításból :) 

Az, hogy az AF követi a gyerkőcöt, szobai világítás mellett, még milliós árú vázaknál sem természetes. Ha mozgó témát szeretnél fényképezni, akkor :

 

- Fókuszcsapda (azt hiszem, így hívják) alkalmazása: olyan blendét állítasz, ami adott tárgytávolság tartományban kellően éles képet ad, és manuális fókuszálást állítasz be.  

- Erős megvilágítás.

- Vakuzás.

 

- A fentiek tetszőleges kombinációja.

 

Mindegyiknek az a lényege, hogy 'csak' az expozíció pillanatára kelljen figyelni az elsütéskor.  

Kb. 1/125 másodpercnél hosszabb expozícióval szinte biztos, hogy elmosódott lesz a pici képe, tökmindegy, hogy a fókuszálás milyen minőségű volt, mert nem az a mértékadó.

 

Ha a vaku által adott megvilágítást tekinted mértékadónak, akkor pl. Canon váz esetén nyugodtan állíthatsz 1/200 másodperces expozíciós időt, és olyan blendét, ami a tárgytávolság (kb. 2-3 m) és a vaku kulcsszáma alapján kiszámítható.

 

Üdv: LyPapa

 

 

Előzmény: alice81 (17333)
mckmester Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17336

Szia

 

Mozgó gyerekhez alacsony záridő kell. Ezt (bármilyen témánál) az alábbi módon tudod elérni

 

- Tág rekesz

- ISO Érzékenység emelés 

- Vaku

 

Kb ebben a sorrendben érdemes használni őket. 1/250 -nél már van esélyed, de az igazi az 1/500 lenne, ha lehetne, de általában nem lehet.

Egyébként ez nem lesz olyan egyszerű este egy átlagos nappaliban.

Próbáld úgy, hogy nem zoomolsz nagyot, így tágabb rekeszt tudsz beállítani (F4, F3.5 körül), és ISO 1600 -ig emeled az érzékenységet. Ha így sem megy, akkor marad a vaku. 

 

Előzmény: alice81 (17333)
mckmester Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17335

Vakumód mellett számok? Nem kéne, hogy legyenek.

 

Egyik feltöltött képeden sem láttam ilyet. Hol láttad?

 

 

 

 

 

Előzmény: Tóni bácsi (17331)
telescoper Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17334

És csak rosszabb lesz, ha már majd szaladgál nagy lendülettel.

Előzmény: alice81 (17333)
alice81 Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17333

Sziasztok,

 

mozgó gyereket milyen módon lehet fotózni. Nappal nem gond, de este úgy látom, csak vakuval megy, különben elmosódik. Az AF-eim Dynamicra vannak téve meg Continousra, szóval elvileg bírnia kéne a mozgást. És lenyomom előtte félig a gombot. A fiam nem túl közreműködő, de mit várjak egy 8 hónapostól:)

Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17332

Csökkentettem az igényeimet. Ezt a képet már elfogadom, csak ennél rosszabb sosem legyen! :-)))

 

 

Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.06 0 0 17331

Oké, köszi!

 

Még azt mondd meg lécci, a vakumód mellett mit jelentenek a számok! Pl. 16, 25.

Előzmény: mckmester (17327)
mckmester Creative Commons License 2014.02.05 0 0 17330

Ez tényleg nagyon baba :-)

 

Előzmény: seeman (17329)
seeman Creative Commons License 2014.02.05 0 0 17329

No akkor még egy babafotó! Nagyobb méretben is megjelenik.

 

zöld_I Creative Commons License 2014.02.05 0 0 17328
Felreertheto voltam, nem nezem en a negativ oldalrol, csak meg jelentos fejlodesi potecialt hordozok ;-)
Előzmény: -Minarik- (17321)
mckmester Creative Commons License 2014.02.05 0 0 17327

"A macskás képen a vaku rendesen működött?"

 

Igen.

 

" Én meg, ha nézem a kép tulajdonságait, ott a vakuról nem ír semmit. Ezt hogyan tudom ellenőrizni?"

 

Töltsd le a PhotoMe nevű ingyenes szoftvert.

 

http://www.photome.de/files/PhotoME08Beta2Setup.exe

 

Ez mindent megmutat, ami az EXIF -ben van, ha ezzel nyitod meg a képet.

 

A Camera szekcióban a Flash mezőnél látszik a vakumód

 

Itt:

 

 

Előzmény: Tóni bácsi (17324)
Tóni bácsi Creative Commons License 2014.02.05 0 0 17326

Értem Uram, és köszönöm! :-)

 

Expozíció korrekció persze van, majd megpróbálok még azzal is variálni. Lehet, hogy tökéletes soha nem lesz, (olyan, mint a Canon EOS 350D amit elloptak a fiamtól) de addig kisérletezek, amíg a legjobbat ki nem tudom hozni belőle. Ez csak idő, meg főleg türelem kérdése. :-)))

Előzmény: zorko (17325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!