Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.06.13 -1 0 553

Vagyis "nem rockbandás... a pólója".

Így még rosszabb egyébként. :)

Előzmény: Tonio 2.0 (551)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.06.12 -1 0 552

06 Pattanások és szemüvegek 5/10

Én elvagyok ezzel a prosecturás dallal, de megértem azt is, ha valaki kínosnak tartja, vagy ki lehet vele kergetni a világból. Itt legalább valami meglepőt húztak.

07 Liliput Hollywood 7/10

Na, ez végre egy érdekes dal. Kár, hogy a végére elfogyott a muníció, és hirtelen vége lesz, ahelyett, hogy kifutna valahova a nóta. Ennek a dalnak legalább van fílingje, hangulata, még ha nem is a megszokott tankcsapdás, de ez nem baj. A refrén lehetett volna ütősebb talán.

08 Amit a vér kíván 6/10

Ennek a számnak van húzása, korábbi lemezeken töltelékdal lett volna, itt a jobbak közé tartozik. A refrén is rendben van, jó a lüktetése.

09 Hívjuk inkább úgy 7/10

Valószínűleg kisebbségben vagyok vele, de nekem tetszik ez a szám, ezt gondosan felépítették, még ha meg is értem, ha valaki belealszik az elején. Összességben ahogy haladunk előre a lemezen, ha eljutunk egyáltalán idáig, itt már hallgathatóbb nóták vannak.

10 Nincsenek szavak 9/10

Kiemelkedően a legjobb dal a lemezen és az elmúlt években.

Szomorú esemény ihlette. Egyszerű, mégis minden sor a helyén van.

Ha ilyen minőség jellemezné az új időket, egy rossz szavam sem lenne.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.06.12 -1 0 551

Liliput Hollywood

01 A világ posztol 5/10

Ez egy sima AWS koppintás, már címében is, kínrímekkel - digitális válság, rizskását - megspékelve. Kár érte, mert vannak benne jó pillanatok is.

02 Szevasz öcsém 4/10

Ez egyfajta parasztrock dal, de még azon belül is az igénytelenebbek közé tartozik. Dallamos, slágeres, majd jön megint az odamondogatás, de bénábban, mint az korábban jellemző volt, "hazulról ki se lép, mégis asziszi magáról, mindent tud!". Mi van? Hát nem egy Jönnek a férgek.

De nem is ez a legfőbb baj, hanem hogy ez bele sem illik egy bulizós számba, minek kellett ezt ideerőltetni?

03 Megölni engem 6/10

Na, végre egy hallgatható dal, persze kicsit meg van tekerve a szöveg. Azt az építkezést nem érzem benne, hogy eljutnánk valahová, inkább csak lebegünk.

04 A gyűlölet a régi 5/10

Sok Cannibal Corpst hallgattak a srácok, egészen váratlan - és vicces! - a refrénben a hörgés. Itt eleve nem értem a felütést, "akinek az életcélja a robbantás, annak nem Tankcsapdás... a pólója", mi van már megint?

Ez elvileg egy komoly dal (az ember az új, de a gyűlölet a régi), akkor minek belevinni ilyen marhaságokat?

Kár érte, mert vannak benne jó sorok is, de mintha ez is össze lett volna csapva.

05 Ülj le mellém 3/10

Tábortűz melletti bohóckodás. Na ez az, ami nem áll jól Lukácsnak.

Ez a zenekar nem erről szól(t valamikor).

Szövegileg is gyenge, de zeneileg is rossz, nem tudom, melyik a kínosabb.

Megbocsátanám, de sajnos még egy legendás dalukra is utalnak a végén, ami végképp fölösleges. Mondanom sem kell, hogy a két számot nem lehet egy lapon említeni.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.05.29 -2 0 550

A népnek az tetszik, amit elé tolnak.

A marketing gépezet profi.

Előzmény: murray (549)
murray Creative Commons License 2020.05.29 -1 0 549

így van. de a népnek tetszik, nem értem. 

Egy jó nóta van az új lemezen a Nincsenek szavak. tudnak jót írni de nem akarnak csak ezt a tingli-tangli szart. 

Előzmény: Tonio 2.0 (548)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.05.29 -2 0 548

Ez már nem is rossz, szimplán csak semmilyen, érdektelen számomra.

Visszasírom a szar dalokat is, mert azok legalább valamilyenek voltak.

Ha ennyire nincs ötlet, ihlet, minek kell kiadni egy teljesen unalmas, gyenge-közepes nótát?

Erre a dalra sem fog emlékezni senki 5 perc múlva...

Előzmény: murray (547)
murray Creative Commons License 2020.05.29 -1 0 547

új nóta és klipp: Szüless meg újra. 

nulla zene  és MOL reklám. 

murray Creative Commons License 2020.01.07 0 0 546

Próbálom befogadni az új lemezt. 

Vicces hogy a "Nincsenek szavak" címú utolsó nóta magasan a legjobb. Egyszerű mint a szög de zúz mint az állat és a szöveg is jó. 

Vannak értékelhetetlen nóták, vannak "elmegy" nóták ,ezekben  próbálom még a jót megtalálni. :-) 

Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.01.04 -1 0 545

Még egy utolsó lista, ha már belejöttem.

A legrosszabb Tankcsapda-dalok 1989-2019:

1. Elektromágnes

2. Vagyok olyan szemét

3. Boka

4. Pogo

5. Örökké pank

6. Félre a tréfát (spanyol verzió)

7. Köszönet doktor

8. A zene betemet

9. Mire vagy kíváncsi

10. Csak neked

Sajnos felülreprezentáltak az utolsó 10 év dalai.

A korai évekből is szerettem volna választani, ezért került be a Csak neked, amit valamiért sosem tudtam igazán megkedvelni.

Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.01.03 -1 0 544

Az 1989-1999 közötti időszak legjobb dalai:

1. A legjobb méreg

2. Bárány

3. Fiúk ölébe lányok

4. Jönnek a férgek

5. Rock and Rollnak hívott

6. Lopott könyvek

7. Mennyország Tourist

8. Gyűrd össze a lepedőt

9. Szabadon

10. Nem hagylak el

A zenekar legfontosabb lemezei, és legfontosabb dalainak zöme ebben az évtizedben született.

Előzmény: Tonio 2.0 (543)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2020.01.02 -1 0 543

A 2000-es évek legjobb dalai:

1. Agyarország

2. Akinek látsz

3. Adjon az ég

4. Ez az a ház

5. Irgalom nélkül

6. Föld és ég

7. A kísérlet száma

8. Rock a nevem

9. Nem ver át

10. Nincs fék, nincs félelem

Sok jó dal lemaradt, pl "Aki nem vak", "Ébresztő fel", "California über alles", "Mindenki", "Füst és lábdob", de szerettem volna minden lemezről megemlíteni legalább 1 dalt.

Összességében nem volt rossz évtized a zenekar életében, bár a végére a kreatív energiák elfogyni látszottak.

Utólag úgy látom, ezen sajnos a tagcsere sem sokat segített, legfeljebb átmeneti javulást hozott...

Előzmény: Tonio 2.0 (534)
break Creative Commons License 2020.01.02 0 0 542

2 #Tankcsapda szam a 2015-os, San Francisco-i koncertbol:
California Über Alles (Dead Kennedys): https://www.youtube.com/watch?v=65XyS1ek4CU
Mennyország Tourist: https://www.youtube.com/watch?v=DAgdCuJxDnc

murray Creative Commons License 2019.11.09 0 0 541

voltam a múltkor a Gellért téri koncerten. Laci elkezdte a TÉÁENKÁCÉESÁPÉDÉÁ- t indultam haza .. nem bírom.. köpjenek rám de nem bírom.. 

Előzmény: Tonio 2.0 (540)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.11.08 -1 0 540

Én szeretem az altert is, így nekem ez nem gond. Nyilván aki a metal felől jön, annak húzósabb... :)

De ami a lényeg, meghallgatja az ember a Connektort, amit én spec a '90-es évek TCS albumai közül az egyik legkevésbé szeretek, egymás után a Bárányt, a Múlikot, a Kicsikét c dalt, de még a Riót is, ami egy popdal, vagy az Akapulkót, ami megint nem egy konvencionális Tankcsapda-szám, és mondjuk elképzeli, hogy ezen a lemezen ilyen TÉÁENKÁCÉESÁPÉDÉÁ típusú förmedvény lenne...

Az ember nem tudja, hogy sírjon vagy nevessen.

Előzmény: murray (539)
murray Creative Commons License 2019.11.07 0 0 539

A konnektort annak idején nem értettük , és egy alter albumnak tartottuk. Ma már a Bárány egy kult nóta. Amelyben zúznak is !:-) 

Ha emlékszel akkor ment a Blackout banda is és a Kowalsky féle szövegvilág érződik ebben az albumban. Hallgass bele most a Vega-ba. 

megvan otthon aládedikáltan a CD. csak azt nem tudom mikor és hol írattam alá velük...:-)

Előzmény: Tonio 2.0 (538)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 538

Nekem nem a zúzás hiánya a bajom, kevesebb zúzással is lehet jó zenét csinálni még TCS műfajon belül is.

Ott volt pl a Connektor, sokaknál etalon album, nekem mondjuk nem különösebben jön be, de attól még igényes a legtöbb nóta. És az a lemez sem a zúzásról szólt...

Előzmény: murray (537)
murray Creative Commons License 2019.11.07 0 0 537

Meg kell mondjam én ezekbe a TÉENKÁ meg szevasz öcsém számokba bele se hallgatok már.  katasztrofális fos...

Egyetlen reményünk hogy minden lemezen van még 4-5 nóta ami jó vagy éppen még jó.  

Én nem az a bajunk hogy öregek vagyunk meg faszom.. én is jobban élek mint 25 éve de bazdmeg belülről ugyanaz az metálos srác vagyok aki 95ben a szigeten meg stb. 

Ezért nem értem mi történt a Lacival.  Nem baj ha van pénz de a düh és a zúzás az maradjon. 

Ez nem kortól függ. Ott az AWS , fiatal gyerekek, milyen állat zenét nyomnak már.  

Előzmény: Tonio 2.0 (536)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.11.06 -1 0 536

Zeneileg is fel van vizezve, de engem még jobban zavar Lukács szövegeinek zuhanása.

Valaki végighallgatja, milyen szövegeket írt a '90-es évek közepén, de akár helyeként még a 2000-es évek elején-közepén is, és miket produkál most (néhány kivételtől eltekintve)... Elszomorító...

Előzmény: murray (535)
murray Creative Commons License 2019.11.04 0 0 535

egyetértek! ócska poénkodós tingli-tangli MILF csajos nóták , szar az egész. 

Sidi mindent szét szólóz , egy Randy Rhoads és Zakk követő ami nem baj csak ez a  nem ebbe a bandába való. 

A Mindenki az utolsó jó lemez.  Cserkós zúzós gitárral.  ennyi mostmár.   a többi csak celebség.  tudom köpni kell már rám.. de 94ben az E klubban.. az volt a jóság! :-)

Előzmény: Tonio 2.0 (531)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.10.29 -1 1 534

A 2010-es évek legjobb dalai:

1. Lélekhangokból

2. Nincsenek szavak

3. Koponyák és csontvázak

4. Hatalom nélküli rend

5. Lejárt lemez

6. Számolj vissza

7. Semmi pánik

8. Kirakatszív

9. Hívjuk inkább úgy

10. Sállállállá

Mit mondjak, nem volt túl erős időszak a zenekar történetében...

'Bulizós' vagy éppen 'mindenkinek beszólogatós' számot még véletlenül sem tudtam választani, ezek különösen izzadságszagúra sikeredtek.

vlacko Creative Commons License 2019.10.28 0 0 533

Ezért a posztért képes voltál egy új nicket regelni????

Előzmény: Beteg lukacs (532)
Beteg lukacs Creative Commons License 2019.10.28 -1 0 532

LUKacs Jakab Tankcsapda) a munkanélküli, szájlógató együttes Sőke puding. Debrecen, Bács Kunságból. Ő egy másik  tehetségtelen vidéki (perverz) paraszt rocker akinek már erős fixációs zavarai támadtak a pestiektől. Vagy a magyaroktól. Eleve egy debreceni ne énekeljen és erőlködjön nekem mint pesti ember.  Eröltetett és közveszélyes. 

A lényeg még hogy bulizós debrec meg se jelenjen már sehol sem.  Egy napot nem adtam volna neki. A hírét ne kelljen hallani többet ez debrec. 

Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.10.18 -1 1 531

Hát ez az új lemez olyan, amilyen. Van rajta 1-2 jó dal, de összességében ismét csalódás, vagy csak papírforma.

Eleve 5 év után méltóztatnak egy új stúdiólemezt kiadni, 10 dallal, ez már önmagában pofátlanság. Egyre inkább a körítés a lényeg, szövegkönyv már nem járt hozzá, fülelni kell, vagy a netről leszedegetni a jobb-rosszabb szövegeket.

Sajnos továbbra is úgy gondolom, hogy a zenekar fekete lemeze (Mindenki... album) volt az utolsó igazán jó eresztés tőlük, azóta jó lemezt nem csináltak. Fel van ez már vizezve nagyon. Sajnos.

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.16 0 0 530

Na jó, de azok legalább még hallgatható pop-rock számok voltak. Az újak sokkal rosszabbak. És igazad van, lehet, hogy a Tankcsapda-Hooligans összehasonlítás helytelen volt részemről, de arra értettem, hogy mindkettő eladta magát, jóval populárisabb, rádióbarátabb dalocskákat játszanak manapság.

Előzmény: Tonio 2.0 (529)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.04.23 -1 0 529

A TCS sem olyan, mint régen volt, de azért a Hooligansszel összehasonlítani... ez méltatlan.

Az általad dicsért Agyarország (én is bírom azt a lemezt) egyébként tele volt pop-rock dalokkal, pl Ez az a ház, Üdvözöl a pokol, Mindig péntek, Nem ver át.

Előzmény: Törölt nick (528)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.23 0 2 528

A kilencvenes évekbeli albumaikat bírtam, annak ellenére, hogy sosem tartottam őket nagy durranásnak. Ezek a lemezek kemény, szókimondó és sokszor trágár hangvitelű dalokkal rendelkeztek, ütöttek is rendesen. A probléma viszont ott gyökerezik, hogy sajnos ők is eladták magukat, szépen, alaposan. Mára már kvázi popegyüttessé váltak. Sajnos teljesen szembementek a kezdeti nézeteikkel. Az Agyarország volt az utolsó jó albumuk. Az utána következő lemezeikbe is bele-belehallgattam, de nagyon nagy csalódást nyújtott mindegyik. Persze a sok kis tini meg felkapta őket, aztán úgy tartják, ha Tankcsapdát, Black Veil Brides-t meg hasonlókat hallgatnak, akkor hű de nagy rockerek lesznek. Az új albumaik egy kalap szart sem érnek. Szerintem ők is ugyanakkora pózerek, mint a Hooligans. A Tankcsapda jól kezdte pályafutását, állítólag a Hooligans is, de nekik nem ismerem a régi számaikat. Oké, hogy népszerűek lettek, de akkor ennek a két együttesnek nevet kéne változtatnia. Mert a Tankcsapda és a Hooligans nevek alapján sokan kőkemény zenekarokra asszociál(ná)nak, de a zenéjük meg kb annyira kemény, mint a lepkefing. 

manmusic Creative Commons License 2018.10.14 0 0 527

Kösz!

Előzmény: Törölt nick (526)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.14 0 0 526

21:05 Tankcsapda koncert a Gellért-szobornál (2018)

Tv: m2/Petőfi Tv

eryka111 Creative Commons License 2018.09.15 0 0 525

Sziasztok! Eladó 2 db Tankcsapda jegy a november 16-i szigetszentmiklósi koncertre!

Darabja: 9500Ft

Eredetileg a kettő 19600 Ft volt

eryka1230@gmail.com 

Klárikittyom Creative Commons License 2018.05.04 0 0 524

Érdekelne.

Előzmény: Ló18 (523)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!