Keresés

Részletes keresés

break Creative Commons License 2020.01.02 -1 0 542

2 #Tankcsapda szam a 2015-os, San Francisco-i koncertbol:
California Über Alles (Dead Kennedys): https://www.youtube.com/watch?v=65XyS1ek4CU
Mennyország Tourist: https://www.youtube.com/watch?v=DAgdCuJxDnc

murray Creative Commons License 2019.11.09 -1 0 541

voltam a múltkor a Gellért téri koncerten. Laci elkezdte a TÉÁENKÁCÉESÁPÉDÉÁ- t indultam haza .. nem bírom.. köpjenek rám de nem bírom.. 

Előzmény: Tonio 2.0 (540)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.11.08 -2 0 540

Én szeretem az altert is, így nekem ez nem gond. Nyilván aki a metal felől jön, annak húzósabb... :)

De ami a lényeg, meghallgatja az ember a Connektort, amit én spec a '90-es évek TCS albumai közül az egyik legkevésbé szeretek, egymás után a Bárányt, a Múlikot, a Kicsikét c dalt, de még a Riót is, ami egy popdal, vagy az Akapulkót, ami megint nem egy konvencionális Tankcsapda-szám, és mondjuk elképzeli, hogy ezen a lemezen ilyen TÉÁENKÁCÉESÁPÉDÉÁ típusú förmedvény lenne...

Az ember nem tudja, hogy sírjon vagy nevessen.

Előzmény: murray (539)
murray Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 539

A konnektort annak idején nem értettük , és egy alter albumnak tartottuk. Ma már a Bárány egy kult nóta. Amelyben zúznak is !:-) 

 

Ha emlékszel akkor ment a Blackout banda is és a Kowalsky féle szövegvilág érződik ebben az albumban. Hallgass bele most a Vega-ba. 

 

megvan otthon aládedikáltan a CD. csak azt nem tudom mikor és hol írattam alá velük...:-)

 

Előzmény: Tonio 2.0 (538)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.11.07 -2 0 538

Nekem nem a zúzás hiánya a bajom, kevesebb zúzással is lehet jó zenét csinálni még TCS műfajon belül is.

Ott volt pl a Connektor, sokaknál etalon album, nekem mondjuk nem különösebben jön be, de attól még igényes a legtöbb nóta. És az a lemez sem a zúzásról szólt...

Előzmény: murray (537)
murray Creative Commons License 2019.11.07 -1 0 537

Meg kell mondjam én ezekbe a TÉENKÁ meg szevasz öcsém számokba bele se hallgatok már.  katasztrofális fos...

 

Egyetlen reményünk hogy minden lemezen van még 4-5 nóta ami jó vagy éppen még jó.  

 

Én nem az a bajunk hogy öregek vagyunk meg faszom.. én is jobban élek mint 25 éve de bazdmeg belülről ugyanaz az metálos srác vagyok aki 95ben a szigeten meg stb. 

 

Ezért nem értem mi történt a Lacival.  Nem baj ha van pénz de a düh és a zúzás az maradjon. 

 

Ez nem kortól függ. Ott az AWS , fiatal gyerekek, milyen állat zenét nyomnak már.  

Előzmény: Tonio 2.0 (536)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.11.06 -2 0 536

Zeneileg is fel van vizezve, de engem még jobban zavar Lukács szövegeinek zuhanása.

Valaki végighallgatja, milyen szövegeket írt a '90-es évek közepén, de akár helyeként még a 2000-es évek elején-közepén is, és miket produkál most (néhány kivételtől eltekintve)... Elszomorító...

Előzmény: murray (535)
murray Creative Commons License 2019.11.04 -1 0 535

egyetértek! ócska poénkodós tingli-tangli MILF csajos nóták , szar az egész. 

 

Sidi mindent szét szólóz , egy Randy Rhoads és Zakk követő ami nem baj csak ez a  nem ebbe a bandába való. 

 

A Mindenki az utolsó jó lemez.  Cserkós zúzós gitárral.  ennyi mostmár.   a többi csak celebség.  tudom köpni kell már rám.. de 94ben az E klubban.. az volt a jóság! :-)

 

Előzmény: Tonio 2.0 (531)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.10.29 -2 1 534

A 2010-es évek legjobb dalai:

1. Lélekhangokból

2. Nincsenek szavak

3. Koponyák és csontvázak

4. Hatalom nélküli rend

5. Lejárt lemez

6. Számolj vissza

7. Semmi pánik

8. Kirakatszív

9. Hívjuk inkább úgy

10. Sállállállá

 

Mit mondjak, nem volt túl erős időszak a zenekar történetében...

'Bulizós' vagy éppen 'mindenkinek beszólogatós' számot még véletlenül sem tudtam választani, ezek különösen izzadságszagúra sikeredtek.

vlacko Creative Commons License 2019.10.28 0 0 533

Ezért a posztért képes voltál egy új nicket regelni????

Előzmény: Beteg lukacs (532)
Beteg lukacs Creative Commons License 2019.10.28 -2 0 532

 

 

LUKacs Jakab Tankcsapda) a munkanélküli, szájlógató együttes Sőke puding. Debrecen, Bács Kunságból. Ő egy másik  tehetségtelen vidéki (perverz) paraszt rocker akinek már erős fixációs zavarai támadtak a pestiektől. Vagy a magyaroktól. Eleve egy debreceni ne énekeljen és erőlködjön nekem mint pesti ember.  Eröltetett és közveszélyes. 

A lényeg még hogy bulizós debrec meg se jelenjen már sehol sem.  Egy napot nem adtam volna neki. A hírét ne kelljen hallani többet ez debrec. 

 

Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.10.18 -2 1 531

Hát ez az új lemez olyan, amilyen. Van rajta 1-2 jó dal, de összességében ismét csalódás, vagy csak papírforma.

Eleve 5 év után méltóztatnak egy új stúdiólemezt kiadni, 10 dallal, ez már önmagában pofátlanság. Egyre inkább a körítés a lényeg, szövegkönyv már nem járt hozzá, fülelni kell, vagy a netről leszedegetni a jobb-rosszabb szövegeket.

Sajnos továbbra is úgy gondolom, hogy a zenekar fekete lemeze (Mindenki... album) volt az utolsó igazán jó eresztés tőlük, azóta jó lemezt nem csináltak. Fel van ez már vizezve nagyon. Sajnos.

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.16 0 0 530

Na jó, de azok legalább még hallgatható pop-rock számok voltak. Az újak sokkal rosszabbak. És igazad van, lehet, hogy a Tankcsapda-Hooligans összehasonlítás helytelen volt részemről, de arra értettem, hogy mindkettő eladta magát, jóval populárisabb, rádióbarátabb dalocskákat játszanak manapság.

Előzmény: Tonio 2.0 (529)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2019.04.23 -2 0 529

A TCS sem olyan, mint régen volt, de azért a Hooligansszel összehasonlítani... ez méltatlan.

Az általad dicsért Agyarország (én is bírom azt a lemezt) egyébként tele volt pop-rock dalokkal, pl Ez az a ház, Üdvözöl a pokol, Mindig péntek, Nem ver át.

Előzmény: Törölt nick (528)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.23 0 2 528

A kilencvenes évekbeli albumaikat bírtam, annak ellenére, hogy sosem tartottam őket nagy durranásnak. Ezek a lemezek kemény, szókimondó és sokszor trágár hangvitelű dalokkal rendelkeztek, ütöttek is rendesen. A probléma viszont ott gyökerezik, hogy sajnos ők is eladták magukat, szépen, alaposan. Mára már kvázi popegyüttessé váltak. Sajnos teljesen szembementek a kezdeti nézeteikkel. Az Agyarország volt az utolsó jó albumuk. Az utána következő lemezeikbe is bele-belehallgattam, de nagyon nagy csalódást nyújtott mindegyik. Persze a sok kis tini meg felkapta őket, aztán úgy tartják, ha Tankcsapdát, Black Veil Brides-t meg hasonlókat hallgatnak, akkor hű de nagy rockerek lesznek. Az új albumaik egy kalap szart sem érnek. Szerintem ők is ugyanakkora pózerek, mint a Hooligans. A Tankcsapda jól kezdte pályafutását, állítólag a Hooligans is, de nekik nem ismerem a régi számaikat. Oké, hogy népszerűek lettek, de akkor ennek a két együttesnek nevet kéne változtatnia. Mert a Tankcsapda és a Hooligans nevek alapján sokan kőkemény zenekarokra asszociál(ná)nak, de a zenéjük meg kb annyira kemény, mint a lepkefing. 

manmusic Creative Commons License 2018.10.14 0 0 527

Kösz!

Előzmény: Törölt nick (526)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.14 0 0 526

21:05 Tankcsapda koncert a Gellért-szobornál (2018)

 

Tv: m2/Petőfi Tv

eryka111 Creative Commons License 2018.09.15 0 0 525

Sziasztok! Eladó 2 db Tankcsapda jegy a november 16-i szigetszentmiklósi koncertre!

Darabja: 9500Ft

Eredetileg a kettő 19600 Ft volt

eryka1230@gmail.com 

 

Klárikittyom Creative Commons License 2018.05.04 0 0 524

Érdekelne.

Előzmény: Ló18 (523)
Ló18 Creative Commons License 2018.05.04 0 0 523

2 jegy van mára, 8518 HUF

Leonanonprofit Creative Commons License 2018.04.07 0 0 522
Tonio 2.0 Creative Commons License 2018.03.07 -1 0 521

nem tom, a tcs csúcskorszaka feltehetően kb 1992-1995 között volt. a legjobb méreg, jönnek a férgek, az ember tervez. ekkor írták a legerősebb dalokat, nem nagyon tudnék töltelék- vagy tucatszámokat mondani ebből az időből.

a connektor egy kísérletezgetős lemez, akkor sokan szidták, később meg kultikus lett, menő ezt a lemezt emlegetni mint klasszikust. nekem sosem volt a kedvencem.

a zajjal és főleg utána - mennyország tourist, majd ez az a ház - agyarország lemez - biztosra mentek. fejes megérkezett a zenekarba, azóta szerintem a könnyebb ellenállás felé indultak el. pár fülbemászóbb, slágeresebb téma jellemző, ezek közül van, amelyik bejön, van, amelyik nem, ez nyilván ízlésfüggő. szóval azóta a tcs rántott hús. amit én szeretek amúgy nagyon. tök jó, üzembiztos, de nyilván nem a gourmandoknak való. én nem csíptem különösebben a connektort, de az nem rántott hús volt.

egyébként a fekete lemez (mindenki album) kurva jó volt, bár azon is volt pár biztonsági játék, de ott valahogy egészséges volt (számomra) a slágeres és a fajsúlyos dalok aránya.

a minden jót egy halál gagyi lemez, bár ott is van pár hallgatható szám azért.

az utóbbi kettő a minden jót lemeznél valamivel jobb, de azért nem dobtam hátast tőlük.

sidi jobb gitáros, mint cseresznye (ez mondjuk nem nehéz), de a fickónak max a kinézete jellegzetes, amúgy a srác egy jószívű hippi benyomását kelti, aki vélhetően 10-ből 9-szer rábólint arra, amit lukács vagy fejes mond neki.

biztos jó a hangulat a zenekarban, sidi nem egy konfliktusos ürge.

valljuk be, a tcs cseresznye idején sem a virtuóz gitárjátékról szólt, a zenekar főként a szövegei miatt lett az, ami, és nem attól, hogy a gitáros világmegváltó gitárszólókat produkál.

lukács szövegei váltakozó színvonalúak. zseniális sorok után jönnek egészen iskolás (számos alkalommal önismétlő) gondolatok. magánvéleményem az, hogy szövegíróként a 90-es évekhez képest eléggé visszaesett (a fekete lemez mondjuk kivétel), nem tudom, hogy kissé leépült, vagy ez a rádiók számára befogadhatóság miatti kompromisszum, de mindegy is.

az én véleményem az, hogy ebben a zenekarban a szövegíró a fontos, majdnem mindegy, hogy ki gitározik (jó, egy minimum szintet azért hozni kell), és az is, hogy ki dobol (fejes fontos ember a zenekarban, de nem az utánozhatatlan dobolása miatt).

elég rég nem jött ki új stúdióalbum, remélhetőleg nem alkotói válság van, hanem rákészülnek egy nagy dobásra, és érett anyaggal rukkolnak elő. titokban ebben reménykedem.

vlacko Creative Commons License 2017.05.03 0 0 520

Ott voltam a koncerten. Iszonyat jó koncert volt.

Ezzel együtt, teljesen igazad van.

 

Előzmény: Törölt nick (519)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.02 0 0 519

Van ördög (Fejes)
Van isten (Lukács)
Van test (maga a zenekar a Tankcsapda)
Van lélek (Cseresznye)

Na most lélek helyett Sidi lelkesedés. Gyermekien rajong és néz fel Lukácsra meg Fejesre - szóval itt nem a háromlábú szék van, ahogy Lukács mindig mondja, hanem egy háromkerekű autó, amiből az egyik talicskakerék. Cseresznye valóban teljes értékű tagja volt a bandának, nem hájpolta túl a dolgot. Kár, hogy az Élni, vagy égni után nem nagyon találták, hogy merre haladjanak - de azt hadd jegyezzem meg, utoljára olyan dalt, ami tényleg belevésődik az ember emlékezetébe, a fekete lemezen tudtak. Az utolsó közös lemezük, a minden jót az már tényleg az a lemez volt, amit ki kell adni, mert eltelt három év. 

 

Kíváncsi voltam a vérfrissítésre, Sidivel a feltámadásra, és Sidi tényleg jó gitáros, jó témái vannak, de az a két lemez, amit kiadtak nem ütötte át a falat. Nincs meg az az apró valami, amitől művészet lesz a zene. Nem váltja ki azt az érzést, hogy hm, elő kéne kapni meghallgatni a korongot.

realtapes Creative Commons License 2017.02.17 0 0 518

sziasztok, ha van valakinek regi Tcs kazettaja elado akkor irjon mar a tankcsapdakazetta@gmail.com-ra, koszi.

_kitsilatzi Creative Commons License 2017.01.15 0 0 517

A Connektorban mi volt a grunge-utánzat, a Tavasszal, a Disco, a Bárány, vagy a Kédezz? Egyedül a Kicsikét volt grunge-os, de ilyenből volt már korábban az Egyszerű dal is, vagy a Félre a tréfát - de még ezek ellenére sem jutna eszembe a Csapdáról, hogy a grunge különösebb hatással lett volna rájuk.

 

Sidi szerintem legfeljebb fazonban meg szakállban tudja hozni a Zakk Wylde-féle vonalat. Amit a Csapdában eddig nyújtott gitáron, arról semmi nem jut eszembe - Zanzibárt meg biztos nem fogok hallgatni, hogy megtaláljam a rejtőzködő gitármágust benne.

Előzmény: murray (516)
murray Creative Commons License 2016.12.22 0 1 516

bonyolult kérdés ez. jómagam 93-94 óta ismerem őket. 

a zenéhez nem értek csak a húsz év után ezek a megérzéseim, mint rajongó. 

 

Sidi jó gitáros. Ő a Zakk Wylde féle vonal.  más témák.  más irányvonal.  néha nekem is hiányzik a kásás, zúzos, DÜHÖS Tankcsapda .  

 

a férgek korszak kurva dühös volt. jó, fiatalok voltunk.  aztán Cobain OFF, jött a letargia a ember tervez -en.  emlékszem már akkor nagyok voltak. 

a konnektor egy fos egy grunge utánzat. utáltuk.  mindegy hagyjuk. 

 

Sidi jó,  de mégis valami elveszett. de változni is kell.  jó új nóták vannak de vannak hatalmas mellényúlások is. pl ez az alföldi gyerek? ez mia f?  egy opel reklám sramli zene az egész. nem poén. 

meg ez a" zene betemet".. katasztrófa. 

 

nekem má mindegy. elmegyek a negrába beállok hátra a régi nótákat én éneklem az újakat elöl a fiatalok. ez van. nem 1995 van. 

Előzmény: vlacko (514)
vlacko Creative Commons License 2016.12.22 0 0 515

Ez a feldolgozáslemez meg... Calidora kurva jó, a többi meg egyensúlyoz az egyszerhallgatós és a hallgathatatlan között.

Beleértve sajnos azokat a számokat is, amiket a TCS dolgozott fel. :-(

vlacko Creative Commons License 2016.12.22 0 0 514

Ahogy haladunk előre az időben, egyre határozottabb véleményem, hogy a zenekar nagyon rosszul döntött, amikor kirúgták Cserkót. 

Úgy néz ki, hogy vele együtt a mojó is távozott a bandából. :-(

Ez az izzadtságszagú erőlködés, amit Sidivel csinálnak ez csak pótcselekvés. Valami nagyon elromlott a gépezetben. :-(

 

curtis75 Creative Commons License 2015.12.10 0 0 513

Ha valakinek van eladó Ember tervez bakelitje, kérem írjon egy sort a csabif3@gmail.com címre. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!