Keresés

Részletes keresés

Zsoldos Creative Commons License 2001.12.21 0 0 32
Nekem továbbra is édes Törley. Amúgy nem vagyok egy nagy pezsgős. Csak ünnepi alkalmakon iszom azt.
H_G Creative Commons License 2001.12.21 0 0 31
Vagy ha tényleg nincsen, arról is érdekelne a véleményetek, melyik márka áll hozzá ízben a legközelebb? Volt a krími pezsgőnek egy kesernyés-férfias mellékíze, amivel még semmi más fajtánál nem találkoztam...

Előzmény: H_G (30)
H_G Creative Commons License 2001.12.21 0 0 30
HEEELP! Itt a szilveszter, és sehol nem találok abból a pezsgőből, ami nélkül nekünk veteránoknak el sem kezdődhet az új év :) Hát tényleg nincs az egész fészkesfővárosban sehol egy palack Rosszijszkoje Igrisztoje?!

Törölt nick Creative Commons License 2001.06.01 0 0 28
OFF
Cassist tavaly nyáron kaptam, azt is Dijonból hozta a cimbora, itthon nem hallottam, hogy árulnák.
ON
Garrone Moscato ami nagon bejön pedig én nem szeretem a pezsgőket, csak picit drágább mint a kommersz pezsgők, de egész más íze van.
Előzmény: Lordi (9)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.22 0 0 27
Csak aztán nehogy elvigyenek Hatvanba ... tudod, az Andrássy út 60-ba :-)

Macibb

Előzmény: dzsill (26)
dzsill Creative Commons License 2001.05.22 0 0 26
jaja, egy üveg édes éjjel az Andrássy úton...mondjuk
:-)
Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 25
A pezsgőről általában nem mondhatjuk, hogy "nem egy nagy durranás"

Macibb

Előzmény: dzsill (23)
kaviat Creative Commons License 2001.05.21 0 0 24
uhh és még ebbe a topicba nem is írtam

.kav]4t r.e.b.

dzsill Creative Commons License 2001.05.21 0 0 23
felhozom már ezt a jo kis topikot!
mondjuk el még ki mennyire szereti a pezsgöt!:-)én nagyon!!!:-)
"milyen csodálatos érzés! a csillagokat iszom!" most olvastam...
hpms Creative Commons License 2001.01.11 0 0 22
egy üveg hungaria extra dry és én egész estére kész vagyok, ráadásul ízre sem utolsó..
Törölt nick Creative Commons License 2001.01.11 0 0 21
Hát miért nem szólsz, hogy van ilyen? :-) A Medvék is szeretik a pezsgőt! Tudjátok, milyen jó a Lánchídon pezsgőzni nyári éjszakákon?

Macibb

Előzmény: Juditka (20)
Juditka Creative Commons License 2000.12.21 0 0 20
Azt hittem, nagyobb lesz itten a pezsgés:-(((
Dictor Creative Commons License 2000.12.21 0 0 19
A Kir-t eredetileg egy francia tabornok
(neve Kir) talalta ki, hogy a szukebb hazajaban kaphato italokat nepszerusitse (a veresbort es a cassis-t). Kesobb szuletett a Kir Royal, amiben pezsgo van alapanyagkent.
En sem tudom, hogy hol lehet itthon Cassis-t kapni, de van egy cimboram, akinek mindg sikerul.
rash Creative Commons License 2000.12.20 0 0 18
Hú, azt hogy hívják amikor az összeturmixolt eperre rakják,- vagyis nem tudom pontosan, hogy hogyan is csinálják, de a végén jól össze van keveredve az eper meg a pezsi! A pezsgő amúgy is nagggggyon finom... Én már elég régóta barátságban vagyok vele... Anyukám ivott néha terhesség alatt is, mert azt mondta a doktorbácsi, a szervezet tudja, mi kell neki, és ha annyira kívánja, akkor az biztos OK. És nem kérek megjegyzéseket az ebből eredő szelemi állapotomra...:))))))
Előzmény: A topicgazdi (17)
A topicgazdi Creative Commons License 2000.12.20 0 0 17
Csak azert kerdeztem, mert Chevallierbol eddig csak a sajtokat ismertem, mag Mauricet :-)
Előzmény: Topicgazda (16)
Topicgazda Creative Commons License 2000.12.20 0 0 16
Finom, bár nem olcsó.
Előzmény: A topicgazdi (14)
Juditka Creative Commons License 2000.12.20 0 0 15
Szoktatok bólét csinálni?
A topicgazdi Creative Commons License 2000.12.20 0 0 14
Az milyen?
Előzmény: Topicgazda (13)
Topicgazda Creative Commons License 2000.12.20 0 0 13
Jó kis száraz francia Chevalier...
Juditka Creative Commons License 2000.12.20 0 0 12
Most, ebéd után tényleg nem lenne rossz egy pohárral. Itt a melóhelyen holnap du. lesz a karácsonyi összeröffenés, már tegnap vételeztünk italokat, tulajdonképpen errol jutott eszembe ez a topiknyitás is. Valaki említette az epret. Hát igen. Pezsgo mellé rágcsálni is nagyon finom, de létezik egy olyan ital, ami a már említett két összetevobol áll. At epret össze kell turmixolni egy kevés jéggel, aztán fel kell önteni pezsgovel. Nyári estéken zeniális.
Szerintem rengetegezt számít az is, hogy milyen pohárból isszuk. Egészen más az íze, ha munkahelyi koccintás alkalmával vizespohárból vagy bögrébol kell inni. Az otthoni poharaink nagy része az Ikeából van, azokat nagyon szeretem. Nem szeretem viszont a nászajándékba kapott kristály pezsgospoharainkat. Meg úgy általában a kristály dolgokat sem.
vapiti, picinyt azért irigyellek:-)
Előzmény: vapiti (11)
vapiti Creative Commons License 2000.12.20 0 0 11
Most vagyok túl egy jó adagon, kollégákkal együtt. Tök jó így tovább dolgozni.
kiseszter Creative Commons License 2000.12.20 0 0 10
Szerintem is alattomos ital a pezsgő (kis mennyiség, nagy berúgás), de NAGYON FINOM!!! :) Nálam a BB félszáraz vezeti a listát, de az utóbbi két alkalommal sikerült megismerkednem a Voilá őszibarackos és áfonyás pezsgőitalával, ami szintén nagyon izlett - olyan, akár egy finom bólé.
Pezsgős történet (bár nem túl felemelő, de ha már azt is kért topicgazda): még tavasszal egy közös, kiadós pezsgőzés után társaságunk úgy döntött, hogy táncolással kell folytatni az estét. Fel is szálltunk a 6É-re - ki-ki ahogy tudott. Egyszer csak iszonyatos kornyikálásra lettünk figyelmesek: testvérem vehemenes karmozdulatokkal vezényelte a busz hátsó traktusának a "Zöldre van a, zöldre van a rácsos kapu festve"-t. De legalább mindenki énekelt egy jót, aki pedig addig nem ismerte, megtanulhatta ezt a szép nótát.
Lordi Creative Commons License 2000.12.20 0 0 9
Hát, én nem vagyok nagyon kényes alkoholilag, de a pezsgő nem igazán jön be. Esetleg a francia KIR, tehát a Cassis de Dijon likörrel ízesített pezsgő akkor már. De szerintem Cassist meg nemigen lehet kapni kishazánkban.

dzsill Creative Commons License 2000.12.20 0 0 8
PEZSGŐT--------bármikor!!!
(egyesek szerint alattomos ital...de melyik nem?)
Előzmény: Juditka (-)
Csokis Creative Commons License 2000.12.20 0 0 7
A jo kis Hungaria Extra Dry melle meg egy strigulat. Esetleg a Pannonsekt(?) -a pecsiek- methode classic eljarassal keszult szaraz pezsgoje. Es csak egyszer ittam, de mindenkinek ajanlom, hogy koltson ra, ha tud: Torley Chardonnay Brut. Ez a Torley "csucsmodellje". Termeszetesen methode traditionelle eljarassal keszult, gyonyoru szin es illat, konnyeden gyongyozik, a szajban tenyleg pezseg, ude, szoval nagyon megeri az arat.
ABSENT Creative Commons License 2000.12.19 0 0 6
muskotaly RULEZ!!!

a walton (vagy whalton??? mittudomen) az nemisdraga, es finom es parafadugos (kb 500 penz)
mamost mingyar bontok egyet :)))))

Dictor Creative Commons License 2000.12.19 0 0 5
A pezsgo a leg!
Ha olyan a hangulat en mar delutan egytol
is hajlando vagyok pezsgozni.
Ha az ember nem sznob, akkor nagyon jo magyar
pezsiket talalhat. Egyre kell figyelni itt
is, mint a boroknal: hogy parafadugos legyen
es ne muanyag (azaz palackonkent kb. 1000 HUF
arral kell es erdemes szamolni)!
Meg egy fontos dolog: "a pezsgo definicio
szerint szaraz". Ha a szaraz pezsgo nem finom, akkor a hiba a pezsgoben van. Olyan ismerosoknek, akiknek sajat allitasuk szerint nem izlik a szaraz pezsgo a Hungaria Grand Cuvee vagy az Extra Dry peldaul nagyon bejott (ja, hogy a szaraz pezsgo ilyen is lehet!).
Oktoberben volt a Budai Varban bor es pezsgo
bemutato. Na itt volt egy olyan Torley, aminek
kostolasa (1 deciliter) 450 forint volt.
De nagyon megerte!
dalia Creative Commons License 2000.12.19 0 0 4
Jéhideg száraz pezsg? -Hungária Extra Dry pl. - friss eperrel, az nagyon jó! :)

De mostanában én sem uiszom nagyon pezsg?t, inkább a száraz fehérbor a favorit.

Előzmény: Juditka (-)
Rozsa Creative Commons License 2000.12.19 0 0 3
mindörökké ámen
Előzmény: Juditka (2)
Juditka Creative Commons License 2000.12.19 0 0 2
BB Spumante??? (Esetleg)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!