Keresés

Részletes keresés

jacksonhole Creative Commons License 2000.12.20 0 0 33
"Nem tudhatjuk, hogy nem fog-e megint felkúszni. Ha igen, akkor a Fidesznek ez miatt nem kell velük szakítani. Ha nem, akkor is mindegy, mert az öreg kisgazdák nem fognak az MSZP-re szavazni. Az FKGP esetleges feljövetele csakis rajtuk múlik. "
Ehhez nyilván megfelelő alapot ad az FVM eddigi működése, a szövetkezeti részjegyek sorsának alakítása, erre fel majd a bankok magatartása stb.
És akkor úgy kúsznak fel, mint a mókus fel a fára.

Előzmény: medve (32)
medve Creative Commons License 2000.12.20 0 0 32
Kedves hecse és krz!

Az FKGP mélyponton van, nem népszerű (mellesleg megjegyzem, jogosan, és nem a villa miatt, hanem Székely és társai miatt). De:

Nem tudhatjuk, hogy nem fog-e megint felkúszni. Ha igen, akkor a Fidesznek ez miatt nem kell velük szakítani. Ha nem, akkor is mindegy, mert az öreg kisgazdák nem fognak az MSZP-re szavazni. Az FKGP esetleges feljövetele csakis rajtuk múlik.

Annó azt mondták, hogy a Fidesz Lezsák felvállalása miatt bukni fog. Oszt uccu neki, megnyerték a választást.

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.20 0 0 31
A ktgvetes nyilvan atment a parlamentnek, a Fidesznek is, meg az FKgP-nek is az az erdeke, hogy hatalmon maradjanak. Ezentul egyet ertek krz-vel, hogy a kisgazdak kezdenek eltunni a sullyesztoben (remelem el is tunnek), es most a Fidesz gyakorlatilag meg akarja szerezni a bazisukat, es esetleg beolvasztani az FKgP nepszerubb tagjait.
Ami a budzset illeti, en nem vagyok oda erte, stabilitast szvsz nem garantal, csak elkeruli a politikai csatat, emellett elkezdi szorni a penzt a valasztasok jegyeben.
krz Creative Commons License 2000.12.20 0 0 30
kedves medve, egyetlen ponton nem ertek veled egyet. a kisgazdak ketsegkivul meltanylando szavazasi fegyelme sem ellensulyozhatja azt a tenyt, hogy a kozvelemeny a partot, es fokent elnoket nem kedveli kulonosebben. a fidesznek el kell gondolkodnia azon, hogy 2002-ben milyen strategiaval maximalizalhatja a mersekelt jobboldala leadott szavazatokat. elkepzelheto, hogy nem a kisgazdak es torgyan jozsef latvanyos olelgetese ez a strategia. ennyi.
Előzmény: medve (28)
medve Creative Commons License 2000.12.20 0 0 29
Pedig sokan sok energiát fektettek bele abba, hzogy ez ne így legyen. Csalódtak, kerülik is majd a témát.
Előzmény: speaker (27)
medve Creative Commons License 2000.12.20 0 0 28
Kedves krz! Szerintem, hogy ki az FKGP elnöke, azt döntsék el ők. A Fidesznek az a felelőssége, hogy vállalja-e az FKGP-vel a koalíciót, vagy jöjjön a kisebbségi kormányzás, illetve az előrehozott választás. A költségvetés megszavazásával szerintem ellenkezőleg fognak dönteni: a legfontosabb törvény esetében az FKGP megbízhatónak bizonyult, így nem értem, miért kellene koalíciót bontani. 2002-ig szilárd jobbközép kormány lesz.
Előzmény: krz (26)
speaker Creative Commons License 2000.12.20 0 0 27
Hát nem csont nélkül átment? Ezt kapjátok ki!
krz Creative Commons License 2000.12.19 0 0 26
ugy erted, hogy a torgyantalanitas temat azert dobta be az ellenzek az elmult idoszakban, hogy eket verjen a fidesz es a kisgizdak koze?

lehet, de az is biztos, hogy a fideszben sokan tenyleg nagyon ki vannak akadva a gazdakra. a koltsegvetes utan nagyobb szabadsaggal targyalhatnak pl. a valasztasi egyuttmukodesrol.

Előzmény: medve (25)
medve Creative Commons License 2000.12.19 0 0 25
Ez a Torgyántalanítás nem arról szólt, hogy az FKGP ne szavaza meg a költségvetést?
Előzmény: krz (24)
krz Creative Commons License 2000.12.19 0 0 24
nicsak a sok professzor:)))

egyebkent velhetoen mexavazzak a koltsegvetest, es nem fordul elo olyasmi, mint a multkor, amikor miep tartozkodas kellett a vege fele a hatarozatkepesseghez. (volt is errol topic annakidejen.)

szvsz nem lesz gyors koalicios szakitas, de torgyantalanitasi jatekokra feltetlenul szamitok. a valasztasi koltsegvetessel egyutt indul a valasztasi kampany:))

iudex Creative Commons License 2000.12.19 0 0 23
Jó, akkor mért szerepel az összege a költségvetési törvényben, amit a kormány vállal, elvégre a Pü. dolgozta ki??? Magyarázzátok mááááá meg!!!!
Jo Tunder Creative Commons License 2000.12.19 0 0 22

kedves iudex,

ugy tudom a jelenleg futo osztondijakat meg kiosztjak
aztan lesz egy Bekessy osztondij, kifejezetten docenseknek.

Előzmény: iudex (20)
Kagakusha Creative Commons License 2000.12.19 0 0 21
De ha jól értettem, az "új" más jellegű lesz. Aktív fiatalok kapnák, nem a mandarinok.
A régiek persze kifutnak. Nem így van ?
Előzmény: iudex (20)
iudex Creative Commons License 2000.12.19 0 0 20
A Széchenyi-ösztöndíjat??? De hiszen a költségvetésben szerepel, a 14. paragrafusban!
Előzmény: Kagakusha (17)
Kagakusha Creative Commons License 2000.12.19 0 0 19
Remélem, ésszerűen fogják kihasználni, nagyobb részben az ország és csak kisebb részben a klientúra építésére.
Van ennek a kétéves költségvetésnek amúgy egy olyan oldala is, amiről eddig kevesebbet beszéltek: Az, hogy két évre szól a költségvetés, az adott esetben lehetőséget ad a kormánynak arra, hogy megakadályozza a fentről vezérelt modernizációs programok pénzügypolitikai indokokkal történő leállítását. Ez adott esetben nagy kockázatokkal járhat, de véleményem szerint az ország érdekeit szolgáló modernizációs politikát támogatni kell.
Előzmény: medve (15)
medve Creative Commons License 2000.12.19 0 0 18
Iudex! Én ilyen részletet nem tudok.
Előzmény: iudex (16)
Kagakusha Creative Commons License 2000.12.19 0 0 17
Úgy tudom, hogy a kormány jelen formájában meg akarja szűntetni, és egy másik típusú ösztöndíjat terveznek bevezetni.
Ha tényleg így van, én támogatom a kormány álláspontját.
Előzmény: medve (14)
iudex Creative Commons License 2000.12.19 0 0 16
Mér? Módosították tán a tervezetet? Ugyanis az ösztöndíj éves összegét két esztendőre előre fixálták benne. Volt módosító indítvány ez ügyben?
Előzmény: medve (14)
medve Creative Commons License 2000.12.19 0 0 15
Kedves kagakusha! Hát igen, majd elvállik. Egy biztos: ha ma átmegy a költségvetés (ha...), akkor az eredetileg az FKGP miatt ingatagnak titulált kormány gyakorlatilag a stabilitás szempontjából legfontosabbat, a költségvetést teljesítette 2002-ig. Ezek után kérdés, mire fogja Ovi felhasználni a kínálkozó mozgásteret?
Előzmény: Kagakusha (12)
medve Creative Commons License 2000.12.19 0 0 14
Ezt én sem tudom, jó tündér.
Előzmény: Jo Tunder (13)
Jo Tunder Creative Commons License 2000.12.19 0 0 13

ugy tunik, hogy megszuntetik a Szechenyi professzori
osztondijat, es ez a koltsegvetesbol derul ki, de csak
ugy tunik, ezert kerdeztem
Előzmény: medve (11)
Kagakusha Creative Commons License 2000.12.19 0 0 12
Vannak okosok, akik azt mondják ... :-)
Majd meglátjuk.
Szerintem az mindenképpen rossz lenne, ha semmilyen nem lenne.
Előzmény: medve (6)
medve Creative Commons License 2000.12.19 0 0 11
Kedves Jó Tündér! Esküszöm, nem értem, amit írsz.
Előzmény: Jo Tunder (8)
speaker Creative Commons License 2000.12.19 0 0 10
Ha kivonul, sok időt takarítanak meg és az egyhangúság is biztosított.
Előzmény: sanyi (3)
medve Creative Commons License 2000.12.19 0 0 9
De ettől most még ez nem biztos, illetve jobban eladható kifelé, hogy egy rossz költségvetést leszavaznak, mintsem kivonulnak a legfontosabb törvény megszavazásakor.
Előzmény: sanyi (7)
Jo Tunder Creative Commons License 2000.12.19 0 0 8

kedves medve

szerinted megszunik a Szechenyi professzura vagy nem
szunik meg, ha megszunik jo dontes vagy nem jo dontes ?

Előzmény: medve (6)
sanyi Creative Commons License 2000.12.19 0 0 7
Hat ezt nekik kell tudni. Mar egy parszor eljatszottak a tiltakozas eme formajat.
Előzmény: medve (5)
medve Creative Commons License 2000.12.19 0 0 6
A költségvetés rossz?
Előzmény: Kagakusha (4)
medve Creative Commons License 2000.12.19 0 0 5
Miért, szó van arról, hogy kivonul?
Előzmény: sanyi (3)
Kagakusha Creative Commons License 2000.12.19 0 0 4
Abból kiindulva, hogy egy rossz költségvetés is jobb, mint a semmilyen költségvetés...
Előzmény: medve (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!