Keresés

Részletes keresés

reneg-reneg Creative Commons License 2009.02.27 0 0 55

Talán tud valaki nekem tanácsot adni. A gépemen Sycontact vírusvédelem van, mely lehetőséget ad hiba esetén a gépem átadására távirányításra.

Ez a rendszerem hibásodott meg néhány hete. Az ikonra kattintva megjelenik a Sicontact táblája, mely kéri az ID számot, ez eddig automatikusan megjelent. Ezt követően a távirányítás megkezdődhetett.

Egy ideje az ID szám nem jelenik meg automatikusan, kapcsolat sem létesül a két szerver között. A Sycontact terméktámogatója kisérletezett vele egy ideig, most jelezte, hogy nem találja a hiba okát.

Talán valamelyitek ismeri a megoldást, akkor kérem szíveskedjen kiokosítani.

A gépem Microsoft XP Professional, Office 2007-el.

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.22 0 0 54
Valamint jelszó nélküli helyi felhasználó esetében, a jelszó nélküli távoli belépés lehetőségét külön engedélyezni kell (Run: gpedit.msc).
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.22 0 0 53
Azonos nevű felhasználót létre kellene hozni az asztali gépen is, talán a jelszónak is egyezni kell, erre már nem emlékszem. Másik lehetőség a Vendég felhasználó engedélyezése (Run: compmgmt.msc), akkor vendég jogokkal beenged.
Előzmény: FOCUS (52)
FOCUS Creative Commons License 2009.02.22 0 0 52

Hali,

 

A laptopot próbálom kapcsolatba hozni az asztali géppel.

Crosslink kábel megvan.

Pingelés sikeres.

Tűzfalakat (windowsost is) kikapcsoltam.

Netre nem csatlakozom.

 

Per pill ott tartok, hogy a laptop látja a total commander - hálózatok - workgroup - mshome-on belül az asztali gépet nevét, de bejutni már nem sikerül jogosultsági problémák miatt. Hogyan lehetne ezt kiküszöbölni?

Egyébként az asztali gép egyáltalán nem látja a laptop nevét a hálózatok/munkacsoporton belül...

 

Előre is köszönöm!

Porrima Creative Commons License 2007.09.30 0 0 51

Három nap alatt valószínűleg megoldódott már a probléma, de ha mégsem:

könnyen lehet, hogy a két HDD adatkábeleit felcserélted!?

Ha az op.rendszert tartalmazó HD nem a primary master kábelen van, akkor nem fog a gép beindulni. Természetesen az említett jumperelés is fontos, de feltételezem, hogy az nem lett piszkálva.

 

 

 

Előzmény: NszMisi (48)
Törölt nick Creative Commons License 2007.09.27 0 0 50
Szerintem Neked nem nagyon szabad számítógépbe nyúlnod, hanem inkább szakemberhez kellene fordulni, a hibaüzeneteknek pedig szövegük is szokott lenni, ami távolról, látnoki módon nem kitalálható.
Előzmény: NszMisi (48)
locsemege Creative Commons License 2007.09.27 0 0 49
Például nem jól vannak jumperelve a device-ok, és ugyanazt a címet veszik magukra, így a válasz küldésekor szembe hajtanak.
Előzmény: NszMisi (48)
NszMisi Creative Commons License 2007.09.27 0 0 48

az összekötés sikerült, de újabb probléma másal kapcsolatban

szétszedtem a gépemet, kivettem belőle a meghajtókat, és amikor visszatettem, akkor nem indul be a gép, indításkor hibaüzenet jelenik meg

két meghajtóm van

belekötöttem a tápból a kábelt az eggyikbe, és ugyanannak a kábelnek az elágazását a másikba, majd a buszrendszer, ami oda való szintén

mi lehet a baj?

HELP !!!

NszMisi Creative Commons License 2007.08.11 0 0 47

de nekem azt írd le hogy mit és hogyan csináljak, ne azt hogy te érted vagy nemérted!!!!

konkrétan mit csináljak lépésről lépésre

lehet hogy én nagyon béna vagyok ehhez mert még nem csinálta, de akkor tanulom meg a sikerül, és csak úgy sikerülhet, ha lépésről lépésre, a kábel bedugásától elmondod mit csináljak

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.11 0 0 46

akkor lesz cdsak linkelve, és nem átmásolva

 

Számomra ez értelmezhetetlen, esetleg próbáld meg kikapcsolni az egyszerűsített fájlmegosztást (Vezérlőpult, Mappa beállításai, Nézet).

 

A CD-s telepítő sok esetben több kavarást okoz, mint hasznot, a képeken megadott beállítás célravezetőbb.

 

Előzmény: NszMisi (45)
NszMisi Creative Commons License 2007.08.11 0 0 45

ezen túl vagyok, és ha megosztod, akkor lesz cdsak linkelve, és nem átmásolva

 

Külső hdd-vel megéehet oldani?

 

Meg nem ismeri fel a két gép egymást, hanem XP cd-vel kell telepíteni a hálózatot, és csak úgy megy

 

Más ötlett?

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.11 0 0 44

Ha él a kapcsolat, következő lépés, hogy megosztást kell beállítani.

 

A megosztani kívánt könyvtárra jobbklikk, tulajdonságok, megosztás. Ezután a másik gépen, a hálózati kapcsolatok alatt jó esetben elérhetővé válik ez a könyvtár.

Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.11 0 0 43

Először csak simán dugd össze a két gépet, hátha feláll a kapcsolat. Legfeljebb a két gép nem tudja majd eldönteni, hogy melyik adjon IP-címet a másiknak és így nem fog működni. Ebben az esetben be kell állítani az előbbi képek alapján.


Vezérlőpult, Hálózati kapcsolatok, jobbklikk a hálózati adapterre, tulajdonságok.


Total Commanderben pedig a hálózati ikonra kell kattintani, illetve ha a legördülő választót használsz, akkor ott megtalálod.

Előzmény: NszMisi (42)
NszMisi Creative Commons License 2007.08.11 0 0 42
Nekem légyszi ne azt írjátok meg hogy mit kéne csinálnom, hanem azt hogy hogyan csináljam. Bocs de nem értem hogy mit akartok mondani. Írjátok le hogy mit tudok kezdeni egy UTP kábellel. Mert egyenlőre ennyim van. De lehet az a legegyszerűbb ha veszek egy külső HDD-t
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.11 0 0 41
Szokás szerint a fórum borítja a dolgokat, de gondolom így is érthető:

1. kép - Szerver:


2. kép - A kliens gépen jó esetben semmit nem kell változtatni:


3. kép - Vagy lehet ennél is fix IP-címet beállítani:
Előzmény: Törölt nick (40)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.11 0 0 40
Először is, ha képzeletben kinevezzük az egyik gépet szervernek, a másikat meg kliensnek, akkor az alábbi szerint kellene beállítani.

Szerver:



A kliens gépen jó esetben semmit nem kell változtatni:



Vagy lehet ennél is fix IP-címet beállítani:

Előzmény: Törölt nick (37)
locsemege Creative Commons License 2007.08.11 0 0 39
Már egy párszor leírtuk, hogy a két gép közvetlen hálózatba kötéséhez cross-link UTP, router-en, switch-en, hub-on keresztül való összekötéséhez pedig egyenes UTP kábel kell. Ha elég korszerű a géped ethernet interface-e, képes automatikusan cserélni az RX és TX lábpárjait, így jobb esetben mindegy, hogy egyenes vagy cross-link kábelt használsz.

De ne ragadj le a kábelnél, hiszen te magad írtad, van kapcsolat a két gép között. Az, hogy ezek után a file másolásra kerül vagy link készül rá, nem a fizikai rétegben dől el, hanem jóval feljebb, az alkalmazásban. Tehát te már túlvagy ezen a kábel problémán. (Ezt is leírtam már egyszer.)
Előzmény: NszMisi (38)
NszMisi Creative Commons License 2007.08.11 0 0 38
UTP. kábelem van, de  azt mondjátok el, hogy commanderrel hogy lehet megoldani, meg milyen kábel kéne!!!
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.11 0 0 37

Egyelőre azt sem tudjuk, miféle "netkábelt" szereztél be, mert a (szerinted) képen látható kép sajnos nem látható...

 

Egy soros link kábellel például érdekes lenne ennyi adatot áttolni...

 

UTP hálózati kábelre lenne szükség, és persze a gépeken is legyen LAN csatlakozás.

Előzmény: NszMisi (31)
locsemege Creative Commons License 2007.08.11 0 0 36
A hálózati összeköttetés teljesen jó. Létre kell hozni a megosztásokat, aztán valamilyen filemanagerrel másolni. Ilyen lehet a Total Commander, a Windows Intéző, de akár terminálról parancssorból, talán az xcopy parancs. (Nem tudom, nem használok Windows-t.)
Előzmény: NszMisi (34)
locsemege Creative Commons License 2007.08.11 0 0 35
Az a switch kábelnek az a teljes neve hogy Printer switch?

Nem. Egyrészt nem kábel, hanem egy hálózati eszköz ethernet interface-szekkel, másrészt pedig az a dolga, hogy kiszűrje a hálózati forgalomból azokat a csomagokat, amelyek az adott IP című géphez kellenek, hogy menjenek. Ezzel az eszköz azt éri el, hogy az illető számítógépet nem terheli a teljes hálózat forgalmával, mint a hub. Persze ez adott esetben hátrány is: nem használhatsz switch-et, ha az egész hálózat forgalmát monitorozni kell.

Az összekötés alatt természetesen az ethernet hálózaton történő hálózati összeköttetést értettem, többnyire UTP kábellel.

csak az a baj, hogy az adaatokat, nem átmásolja ezzel a kábellel hanem csak linkeli

Te kevered a rétegeket. A hálózati összeköttetés a fizikai réteget jelenti, azaz adatok átvitelét teszed lehetővé a két gép között. Az innentől már szoftveres, illetve felhasználói kérdés, hogy milyen adatokat viszel át. Azaz a linkelés vagy másolás már nem az összeköttetés módján, hanem a felhasználáson múlik. Tehát ha az a gondod, hogy nem másol, hanem linkel, akkor leszel kedves másolni, s nem pedig linkelni. Ez rajtad múlik, nem a fizikai layer-en.
Előzmény: NszMisi (33)
NszMisi Creative Commons License 2007.08.11 0 0 34

A hdd-ket meg nem bírpm áttenni, mert az újgép az le van mataricázva, blombázva, és ha megsérül elveszti a garanciát, tehát itt meg van kötve a kezem, pedig ez lenne a legegyszerűbb megoldás.

 

 

 

 

Külső HDD-kéne. Mert azt lehetne űgy használni mint egy 360 GB-os pendrive.

NszMisi Creative Commons License 2007.08.11 0 0 33
Kössze, de végül is sikerült összekötni magamtól is a két gépet, csak az a baj, hogy az adaatokat, nem átmásolja ezzel a kábellel hanem csak linkeli, ami meg nem mjó megoldás, mert akkor állandó összeköttetésben kéne hogy legyenek, de az egyik gép másra kell. Az a switch kábelnek az a teljes neve hogy Printer switch? És az átmásolja vagy az is csak linkeli?
locsemege Creative Commons License 2007.08.10 0 0 32
Ha van router-ed - vagy hub-od, switch-ed -, ezt könnyen megoldhatod, hiszen akkor eleve tud kommunikálni egymással a két gép. Ha nincs, akkor egy cross-link kábellel kösd őket össze. Adott esetben viszont hatékony megoldás, hogy az egyik gépből kiveszed a winchester-t, s a másikba teszed, majd gépen belül másolgatsz.
Előzmény: NszMisi (31)
NszMisi Creative Commons License 2007.08.10 0 0 31

Hy. Segítségeteket szeretném, kérni, mert össze szeretnék kötni két gépet, amik egy szobában vannak egymás mellett, egy  (a képen látható) netkábellel, amit sikerült beszerezni, erre a feladatra. CSak nem tom hogy csináljam. Nem akarok veleük netezni, hanem arra kéne, hogy az egyikről átmásoljak dolgokat a másikra. DVD-vel is meglehetne oldani, csak 40 GB-nál ez egy kicsit nyűgös feladat. Segítsetek!!!

HELP!!!HELP!!!

 

NevemTeve Creative Commons License 2003.07.13 0 0 30
Programok / Kellékek / Közvetlen kábelkapcsolat
Előzmény: FOCUS (29)
FOCUS Creative Commons License 2003.07.12 0 0 29
Sziasztok!

Szeretnénk két gépet direkt kábelecskével összekötni win98 alatt...
Ennyire fussa a technikánk :)

Szóval összedugtuk a két gépet, de nem látjuk egymásét. Sem networknél sem windows commanderben, sehogy. Mi lehet a baj?

Köszi

blr Creative Commons License 2001.02.19 0 0 28
Már visszaadtam, de majd elküldetem én is...
Előzmény: Tomathos (27)
Tomathos Creative Commons License 2001.02.19 0 0 27
Hello blr!

El tudnád nekem küldeni azt a driverlemezt (USB LinQ) e-mail-en.

Előre is köszi

Tomathos
varga@zeiss.hu

Előzmény: blr (26)
blr Creative Commons License 2001.02.18 0 0 26
Lásd alattam...

Egy Blackbox USB LinQ (IC149A) kábellel próbálkoztam, egy magyar 98SE és angol ME között. A driverlemezről felment a driver (98-as) a ME-re, a kábelt látja is "USB LinQ 1000 Cable (Windows 98)" néven, de semmi több. A melléadott program a setup-ba belefagy.
Tud valaki ehhez driver-t/programot, ami ME alatt is megy? A 98SE alatt simán megy, két 98-at össze is tudtam vele kötni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!