Keresés

Részletes keresés

Híd Creative Commons License 2002.02.21 0 0 36
Akit még érdekel esetleg: az ún. listaár és a tényleges költés viszonyáról most tudtam meg, hogy az RTL-nél 2001-ben 0,438-dal kellett szorozni a listaáras bevételt, a TV2-nél 0,184-dal. Tavaly listaáron 98 milliárd Ft értékű reklámhelyet adott el a TV2, de ezt sikerült a hirdetőknek 18 milliárd alá alkudni. (Az RTL-nél 47,21 mrd-nyi reklámidő 20,7 mrd bevétel volt.)
Híd Creative Commons License 2001.12.21 0 0 35
Semmi, ezek valós adatok, a topic címében szereplő meg hülyeség.
Előzmény: netnet (34)
netnet Creative Commons License 2001.12.21 0 0 34
Te és ennek mi köze van a topichoz?
Előzmény: Híd (33)
Híd Creative Commons License 2001.12.12 0 0 33
November 27-én voltam sajtótájékoztatón a Hiltonban, ott volt az összes magyar reklámszövetség, kiadói szövetség, tévé, rádió, outdoor, pr stb. Nagy esemény volt, bejelentették a 2000. évi nettó reklámköltést országos viszonylatban:

ez összesen 111 milliárd Ft - ez nagyon hivatalos és megbízható!!!
ebből a tévéké 40 % -> 44 milliárd

Szerény becslésem szerint az MTV 2 csatornája kb. 5 milliárddal részesedik a tortából, a Duna is vagy 3-mal, tehát marad a többinek 36 milliárd. Ennek kb. 90 százaléka lehet a két kereskedelmi tévéé, a többin osztoznak a kicsik, a jól menők (pl. Viva+) és a kevésbé jól menők (pl. Bp Tv). Marad tehát 33 milliárd. Ezt 12-vel elosztva még mindig nem marad 3 milliárd 1 hónapra az RTL-nek és a TV2-nek összesen sem.

Előzmény: IDKFA (32)
IDKFA Creative Commons License 2001.12.11 0 0 32
krz

Megtaláltam egy korábbi táblázatomat:

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

(11k)

Ezen még a növekedés is megtalálható.

A forrásom még SpydercoPolice-ként volt meg, de a moderátor az összes hozzászólásomat leszedte, így eltűnt ez is. Ha nagyon kell, akkor előkeresem. De valahol a Népszabadság környékén találtam anno...


idkfa for Doom by SpydercoPolice
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: krz (31)
krz Creative Commons License 2001.12.11 0 0 31
a figyelo top 200 az rtl televizio 18 milliardos, az mtm-sbs 16 milliardos netto arbevetelrol tud 2000-re. ez a 70 meg 48 max listaaron igaz, de talan meg ugy is soknak tunik.
Előzmény: IDKFA (30)
IDKFA Creative Commons License 2001.12.11 0 0 30
2000-ben a TV2 reklámbevétele 70 milliárd,
az RTL Klub bevétele 48 milliárd volt!


idkfa for Doom by SpydercoPolice
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Előzmény: totola (-)
dez1 Creative Commons License 2001.12.11 0 0 29
Szerencsére amit engem illet, kidobott pénz amit a TV2-nek fizetnek reklámra:-))))

Byzom benne hogy a átlagos TV zabáló emberek jó része is rádöbben előb utóbb hogy micsoda szemetet néz.

Híd Creative Commons License 2001.12.11 0 0 28
A tv2 nem hozta nyilvánosságra nettó reklámbevételeit, de az RTL-ét idemásolom, bár exkluzív MédiaFigyelő-anyag:

jan: 807 858 000
feb: 1 208 312 000
márc: 1 853 290 000
ápr: 2 113 774 000
máj: 2 262 369 000
jún: 1 652 550 000
júl: 1 014 191 000
aug: 801 492 000
szept: 1 933 594 000

Ehhez képest az újság másik oldalán ott a listaáras bevétel augusztusra: 2 674 704 000 Ft. A különbség oka, ennyiért értékesítik hivatalosan a reklámidőt, de az alkudozások során ennek a 2/3-át kénytelenek elengedni. Listaáras bevételhez egyébként nagyon könnyű hozzájutni, de senki nem veszi komolyan. Nagyobb tv-knél osztani kell a számot 3-mal, 4-gyel, 5-tel, kisebbeknél mondjuk 10-zel...

Remélem, tanulságos voltam valamennyire.

Előzmény: Híd (27)
Híd Creative Commons License 2001.12.11 0 0 27
Néhány tény:

1. Magyarországon a legmagasabb reklámbevétele az RTL Klubnak van a kereskedelmi televíziók közül, erről nekem van tényleg megbízható (nem listaáras, hanem nettó bevételes) forrásom), ez 2001. január-szeptember között 13 647 430 000 Ft volt, a legeslegjobb hónapokban (április, május) 2 milliárd fölé ment, de a hirdetési ipar és a reklám számára holt időszakokban, pl. január, augusztus, alig érte el a 800 milliót.

2. Ebből a pénzből a kereskedelmi televízió nemcsak a munkatársait fizeti ki, hanem többek között jogdíjakat, közvetítési díjakat, a földi sugárzás díját, az ORTT büntetéseit, na meg koncessziós díjat fizet az MTV-nek, sőt még a rezsire is telik neki.

3. Tessék osztani-szorozni! Az RTL-nek van a legtöbb tisztességes bevétele, ez éves szinten alig éri el a 20 millirádot. Az MTV kap ugyanennyit közpénzekből, elengedtek neki idén 14 miliárdnyi köztartozást és kap több milliárdnyi koncessziós díjat. És ezért igen színvonalas, magas költségű műsorokat sugároz, ugye. :))

4. A Médiatörvény a földi sugárzású csatornák számára a napi műsoridő 25 százalékában írja elő közszolgálati tartalmú műsor sugárzását. A tv2 40, az RTL Klub 31 százalékot írt alá, és igyekszik betartani, tehát bőven túlteljesíti a kötelezőt. (Szerintem be is tartja, az ORTT ebben kekeckedik persze.) A kereskedelmi adók egyébként úgy élnek meg, ahogy tudnak, ahogy lehet. Furcsállom, hogy most ilyen topic indul, amikor köztudott, hogy az elmúlt évekhez képest rossz idők járnak a kereskedelmi médiumokra, a gazdasági recesszió hatására a vállalatok a marketingköltségeket faragják le a leghamarabb, az európai RTL-csoport EBITDA-ja várhatóan 40 százalékkal lesz kisebb, mint tavaly. A Slágerrádió sem bírja kifizetni a koncessziós díjat... Ugyanakkor a médiának nincs olyan sok pénze, hogy keresztbe ne tudjon neki tenni bármilyen kormányzat, ha akar. Berlusconi úr Itáliában már felvásárolta az összes nagyobb tévét, rádiót, napilapot; itthon az ORTT próbálja idomítani a tv2-t. Érezzék csak magukat "igazi vészhelyzetben" ;)

Törölt nick Creative Commons License 2000.12.12 0 0 26
Látod ilyenek vagyunk és ezért él meg belőlünk ilyen szépen a tv2.
Előzmény: picur (22)
gross Creative Commons License 2000.12.12 0 0 25
... a televízióknak továbbá nem az a feladatuk, hogy "neveljék a népet". Vannak szabályok, amelyek érvényesek rájuk, így például az ORTT rendelkezik fleettük bizonyos jogosíványokkal arra nézve, hogy mit mutathatnak be és mit nem... A koncessziós szerződésben meg vállaltak bizonyos "közszolgálati" műsorok vetítésére is kötelezettséget. Ezt úgy-ahogy teljesítik is, bár nagyon szívósan próbálnak mindenféle szórakoztató műsort beletuszkolni ebbe a kategóriába.

Azok az idők azonban elmúltak, hogy "majd a komrány megmondja, hogy mit kellene sugározni a televízióban, elvtársak!" Én nem kívánom vissza...

Előzmény: gross (24)
gross Creative Commons License 2000.12.12 0 0 24
Mellesleg a reklámpiaci elemzők elég jó becsléseket készítenek a kereskedelmi televíziók reklámbevételeiről... Nem olyan nagy titkok ezek, legfeljebb csak az egészen pontos számokat nem tudjuk meg...
Előzmény: gross (23)
gross Creative Commons License 2000.12.12 0 0 23
Az EU országjelentése szerint Magyarországon "működő piacgazdaság van, amely képes a csatlakozás utáni kihívásoknak megfelelni" (nem szó szerinti idézet).

Egyébként bizonyos értelemben persze valóban mapilulált. Te mit értesz az alatt, hogy "manipulált piacgazdaság"? Hogy a kormány beavatkozik a gazdaság logikájába, mondjuk az energia- és gyógyszerárak ellenőrzésével?

Előzmény: totola (12)
picur Creative Commons License 2000.12.12 0 0 22
Tegnap, amikor hazaertem, akkor ment elo egyenesben a vad angyal vagy mi a retek foszereplonojenek a megerkezese. Kinn volt a tv2, Habsburg Gyorgy (o valami igazagatoja a tv2-nek), meg visitozo lanykak (szo szerint). Jo nagy tomeg volt, mert megerkezett a "tv2 legnagyobb sztarja". Ja.
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.12 0 0 21
mi volt ferihegyen?
Előzmény: picur (9)
K.Trout Creative Commons License 2000.12.12 0 0 20
Oké picur, bocs, a címzett általában is a topicnyitó totola
picur Creative Commons License 2000.12.12 0 0 19
"A többi csak szimpla már-megint-több-a-pénze-valakinek-mint-nekem-hogy-dögölne-meg típusú irigység..."

Ezt tutti nekem szantad? En ugyanis pont azt mondom, hogy ha megfizetik, akkor kapjon annyit. Olvass plz.

Előzmény: K.Trout (18)
K.Trout Creative Commons License 2000.12.12 0 0 18
Ajánlat picurnak:

Ha nem tetszik a TV2, ne nézd, és tönkre fog menni. Ha mégsem menne tönkre, téged az már úgysem érdekel, mert nem nézed....:-))))

A többi csak szimpla már-megint-több-a-pénze-valakinek-mint-nekem-hogy-dögölne-meg típusú irigység...

Szilvió Creative Commons License 2000.12.12 0 0 17
És kinek mi köze van hozzá???Ha jól tudom,ez egy magáncég.Fordított esetben-ha mondjuk havi 100 mila köztartozást halmozna fel-azonnal menne a végrehajtó,és lefoglalná az utolsó kameraállványt is.Nem úgy,mint a magyar kir. tv-nél,akinek elengedik a 9 milliárdos köztartozását.Ha jól tudom most már ennyi,ugye?
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.12 0 0 16
Eddig lyó, most lapozz vagy 15 évet előre.
Ugye, mennyivel jobb lenne, ha a tv2 bevé-
tele az államkasszát gyarapítana és az
urak felosztanák egymás között a koalició-
ban?
Milyen szép kis házakat építhetnének ebből
a képviselők szépen sorban...
Előzmény: totola (11)
K.Trout Creative Commons License 2000.12.12 0 0 15
Ha nekem nem tetszik a vad angyal a hegylakó, bármi, akkor elkapcsolok. TV-zni nem kötelező.
Nem is nézem ezeket, már a dallasztól is hánytam...
De azért kárhoztatni a TV-ket, pláne a kereskedelmit, mert a nézőkből él...könyörgöm, erre találták ki! Szabadon választhatsz egy könyv, a számítógép monitorja és a TV közt.
Én pontosan ezt a sorrendet preferálom.
Mellesleg októberig egy éven keresztül nem volt TV-nk. Nem hiányzott...hát nem fura?
Előzmény: picur (13)
zuzmo Creative Commons License 2000.12.12 0 0 14
hasonlítsd össze clinton és gates fizuját, illetve vagyonát!
( a szívsebész engem is zavar!:))) )

zuzmo

Előzmény: totola (6)
picur Creative Commons License 2000.12.12 0 0 13
Az egy dolog, hogy mit tanitanak, es az is, hogy manipulalt. Kereslet/kinalat van, erre van kereslet, ennyiert.
Előzmény: totola (12)
totola Creative Commons License 2000.12.12 0 0 12
Kedves Vajk!
Elfogadom amit mondasz, egy kitétellel (és ez Picurnak is szól). Még OXFORDban is úgy tanítják, hogy a "közép- és kelet-európai demokráciákban nincs piacgazdaság (1999 októberéből származik a mondat, tehát nem a régmúltból), hanem ún. manipulált piacgazdaság van" Valaki mindig manipulál! Ki jobban, ki rosszabbul! És akkor emlékezzünk a kereskedelmi TV-k megalapításának körülményeire...
Előzmény: Vajk (10)
totola Creative Commons License 2000.12.12 0 0 11
Lapoztam. Holnap dec 13. lesz! És minő véletlen, tegnap meg éppen dec 11.
Előzmény: Törölt nick (8)
Vajk Creative Commons License 2000.12.12 0 0 10
nem baj, ha en is valaszolok?

Az aranytlansag nem a tv hibaja, hanem a mindenkori (es talan a regebbi) kormanyzate.
A tv feladata a tajekoztatas lenne, de ha arra van igeny, hogy juliokat meg esmeraldakat nezzenek az emberek, es ezt a tv a megelhetese remenyeben ki is hasznalja, akkor szerinted hibazik?
Szerintem nem. Ugyanis a nepneveles, az ertekrendek kialakitasa nem a tv feladata, es eleg baj, hogy megis ezt teszi.
A szegenyek tamogatasa sem feladata, max magara veheti ezt a ~kuldetest~ , ha eppen a sajat penze ellen van.
Meg kell szokni lassan mar, hogy piacgazdasag van, ahol a penz iranyitja a dolgokat.
Es aki sikeres, az nem fogja a nehezen(?) megszerzett tokejet a gyengebbeknek adni.

Előzmény: totola (6)
picur Creative Commons License 2000.12.12 0 0 9
Ahh, te latens kommunista vagy.

Mondom meg egyszer: piacgazdasag. Jelen pillanatban Mo-n ket kereskedelmi teveadas uralja a piacot. Mindenki nekik tejel, ergo gyakorlatilag nincs ellenfeluk. Annyit kernek, amennyit akarnak.

Az allampolgar mindennapi hujitese meg csak hozzaallas kerdese. Azok, akik naponta nezik a vad angyalt, es rekedtre visitottak magukat tegnap Ferihegyen, azoknak az kell, hogy hujitsek. Miattuk fizetnek annyit a reklamozo cegek.

Az, hogy szerintem jol/rosszul hasznaljak e a penzuket, hotmindegy. Nem nekem/neked/allamnak tartoznak elszamolassal, csak es kizarolag a reszvenyeseiknek. Azoknak meg mindegy, hogy milyen szemetet adnak, csak jojjon a zse'.

Előzmény: totola (6)
Törölt nick Creative Commons License 2000.12.12 0 0 8
Elvtárs kicsit lapozni kellene a naptárban.
Előzmény: totola (6)
Kham Creative Commons License 2000.12.12 0 0 7
Tetszettek volna TV-t csinálni:)
Előzmény: totola (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!