Keresés

Részletes keresés

ötfelezős Creative Commons License 2022.05.02 0 0 4464

Ja, hogy te ilyen egyhozzászólásos fű alatti reklámügynök vagy. Az ilyeneket nagyon utálom.

Előzmény: ötfelezős (4463)
ötfelezős Creative Commons License 2022.04.14 0 0 4463

A kérdés az, hogy mikor mentél Balatonfüredre.

Előzmény: soonays (4461)
llori18 Creative Commons License 2022.02.24 0 0 4462

Sziasztok! 

Leírom nekem milyen gyógyszer és milyen termékek váltak be, hátha valakinek ugyanezek fognak segíteni.

Kb 15 évesen kezdődött nálam ez a betegség, jelenleg 21 vagyok. Rengeteg krémet kipróbáltam de egyik sem használt, vagy amelyik használt az szteroidos volt, szóval másikat kellett keresnem. Körülbelül 18-19 évesen találtam meg azt a krémet, ami mai napig működik, ez a Protopic nevű 0,1%-os krém. Használni általában 2-3 naponta kell nekem, általában este szoktam bekenni az arcom és reggel mosom le, tökéletesen működik. Ezentúl az arcmosó amit használok és bevált az a Himalaya Oil Clear Face Wash Blueberrys változat. Úgy vettem észre, hogy az arcmosás sűrűsége is számít, úgy szoktam lemosni a krémet, hogy először sima vízzel bármi arcmosó nelkül, majd pár órával később arcmosóval (ez akkor kivitelezhető ha nincs semmi dolgom mondjuk délelőtt) A fejbőrömre Elocom 0,1%-os oldatot használok ez is tökéletesen működik, ezt csak akkor szoktam alkalmazni, ha látom, hogy rosszabb a helyzet, tehát nem napi szinten. Samponnak pedig head&shoulders citrus fresht használok, szerintem itt fontos, hogy ne minden nap mossunk hajat, legalább 1 napot hagyjunk ki.

A tipikus dolgok amik jobban előhozzák a pirosságot azok a stressz, alkohol, bizonyos kaják pl fűszeres, csípős, csoki stb ez gondolom sokaknak így van de ha mondjuk ezek jobban el is rontják a bőrt, egy bekenés után már nagyjából helyre hozza a krém.

Remélem tudtam valakinek segíteni. :)

soonays Creative Commons License 2022.02.15 0 0 4461

Kb 30 éve küzdök a seboval kisebb sikerrel, mindig olvasva rengeteg pénzt elköltve. Nemrég belefutottam egy videó riportba dr. Tamási Béla bőrgyógyásszal a youtube csatornán https://www.youtube.com/watch?v=pk8iCEUj7F0 és átértékeltem az eddig alkalmazott technikát. Elocom, Cutivate (szteroid), zsíros krémek, Dermipsor sampon, Dercos sampon felváltva shea vaj ( még Balatonfüredre is elmentem gyógyszertárba egy krémért) és még számtalan hatástalan készítmény egy kész vagyon. Szóval bementem a gyógyszertárba vettem egy Canesten Plus-t, onnan átmentem a Dm-be vettem egy Head and Shoulders sensitive sampont és egy Seborin hajszeszt (régen már használtam).A DM saját márkás Balea ultra sensitive arctisztítóhabja és és matt krémje már volt itthon azt nem kellet venni. Amíg zuhanyoztam rajta volt a sampon az egész fejemen , majd utána nedves hajra használtam a hajszeszt. Száradás után jött a Canesten plus (nagyon kiadós) az arcra, (vigyázz szembe ne kerüljön) és a teljes fülre és mögötte és benne, nekem ott is iszonyúan kijött. Amikor éreztem , hogy nagyon száraz jött a matt arckrém, vagy a feleségem hyaluron savas könnyű arckrémje. Ennyi. Mindez kb egy hónapig Canesten reggel-este sampon 3-4 naponta, nincs mellékhatása vagyis kicsit száraz a fül mögötti rész, de nem veszélyes.A Canesten Plus a gyulladást és gombát is eltüntette most heti egyszer használom, ha eszembe jut. A % nem írja jól le az arc bőröm állapotát csak annyit mondok KÖSZÖNÖM dr. Tamási Béla

Kukaladik Creative Commons License 2022.02.07 0 0 4460

Hali,

Számomra elég érdegesek a trigerek: növényi olajok (nekem legrosszabb a pálma), zsírok (minél oxidáltabb anál nagyobb a rekció pl: egy kis darab avas szalonna kisütve teljesen kicsinál, egyes részek (fülem mögötti rész, fejem búbja) elkezd viszketni és égni majd gyennyes folyadék jön a sebeimből 5-10 perecel fogyasztás után) ugyanez megfigyelhető az túlsütött és öreg zsíroknál ha főzéshez van használva vagy a húsban, húskészítményben van. Vajat, gheet, szárnyas zsírokat teljesen jól bírom. 
+ egy bónusz: almasav (malic acid)

Ennél az az érdekes, hogy epe reakciót vált ki, mint minden zsír és a fenti tünetek jelentkeznek erre is, ha valami bindert pl aktivált szenet iszok az almasav előtt 30 percel akkor nem lesz semmi bajom... Valszeg ennek is a kén metabolizmusom nem működéséhez van köze (konkrétan a saját epémre reagálok).

Amik régen jól működtek tüneti kezelésre azaz külsőleg(nekem már sajnos semmit nem csinál):
Hajmosás/fürdés után Citromlé(frissen facsart) és víz 50/50 arányban külsőleg, bekened, rajtahagyod, nem mosod le.  (60%os javulás kb egy nap alatt)

Hidrogén peroxid 1,5%+almaecet 50/50 arányban keverve, majd vízzel 3-4x esére hígítva, eljárás ugyanaz, kicsit rosszabb a szaga de nekem ez 100% osan vissza szorította heti 1-2 kezeléssel.
Amit belsőleg néha használok "rossz"(Én: "rakok egy kis extraszűz oliva olajat a lazacomra, mert így még egésségesebb lesz!" seborrea: "oké, én most akkor jól begyulladok") kaja előtt 30 percel egy adag aktivált szén, én 15g-ot használok de lehet 1-2g is elég nektek.

Nekem 15 éve van ilyenem, és egyre romlik 1000000 féle dolgot kipróbáltam kívül belül valószínűleg ezeknek köszönhetem a folyamatos romlást :D (gyógyszeres és természetes samponok/szappanok/krémek,tisztító kúrák, csodaszerek, táplálkozási módok: keto, glutén/tej/lektin mentes étrend, OMAD, intermittent fasting, több napos böjt stb...).

Mivel már tök elegem van, utolsó próbálkozásként egy összetett kb fél éves belső gombára és HSO4 SIBO-ra célzott kúrával próbálkozok ha ez nem jön be, akkor szépen feladom és leélem így az életem.

A kúra alatt először a HSO4 SIBO-t célzom, mivel az elpusztult gombák micotoxinjait ki kell ürítenem majd valahogy, az pedig szisztematikus szinten nem megy csak kén alapú detox útvonalon ami jelenleg bennem teljesen korruptálódott (szerzett kénérzékenyég alakult ki bennem az utóbbi 2 évben a bacik miatt.
Ezt addig csinálom amíg mondjuk egy gerezd fokhagyma nem offol le 2 napra. Ezután bismuth thyol kombóval 2 hónap biofilm bontás, majd végül 2 hét Nystatin és újabb SIBO kúra. Ha érdekel valakit szívesen posztolom a fejleményeket. 

Remélem segítettem,
Üdv
Kukaladik

Előzmény: Zosze (4456)
Sniper84 Creative Commons License 2022.01.09 0 0 4459

Sziasztok

olyan 30 éves embert keresek aki :

-soha nem cigizett,
-nem ivott alkoholt,
-nem végzett megterhelő fizikai munkát,
-vegetáriánus,
-A természetben lakik messze nagyvárostól ,légszennyezettségtől
-nem iszik semmilyen üdítőitalt ami színezett ,szénsavas
-Nem iszik kávét
-Nem fogyaszt semmilyen cukros ételeket ,,,kekszek ,csokik ,sütik ilyesmik
-nem használ dezodort ,
-Nincsenek semmilyen egészségügyi problémái
-Nem volt semmilyen gyerekkori traumája
-Nem szed semmilyen gyógyszert vitamint ilyesmit
-Egyedül él, stresszmentes életet

És ha van ilyen ,és neki is van az arcán bőrprobléma elváltozás, ami sebhorrea vagy rosacea stb.
Akkor én már nem hiszek egy orvosnak sem :-)

Anti Bakter Creative Commons License 2022.01.03 0 0 4458

Szia Zsolt!

Rég jártam erre szerencsére, mert több évre megszűnt a problémám. Mostanra azonban újra visszatért a gyulladás az arcomra, szerencsére más testrészt most nem érint. Újra megvizsgáltam a bőrömet és sajnos ismét elszaporodtak a demodexek.

Bizonyára fél év elteltével már nem aktuális a kérdésed, viszont kíváncsi vagyok, hogy sikerült-e otthoni körülmények közt kimutatni az börödön az atkákat?

Üdv

Előzmény: zollzsolt (4454)
An21 Creative Commons License 2021.07.11 0 1 4457

Üdv!

Szerintem is az étrend változtatás lehet a megoldás. A szteroidos kenőccsel pedig tényleg vigyázni kell, mert elvékonyítja és öregíti a bőrt.

Én jelenleg tejterméket, olajos magokat és glutént nem fogyasztok. A papaya nagyon jót tesz az emésztésnek, a beleknek. A saláta, főtt krumpli, őszibarack segít bizonyos esetekben kitisztítani a szerveszetből a gyulladást okozó anyagokat. Valamint a gyógyteák is segítenek(tejoltó galaj, diófa levél). Persze minden embernél más használhat.

Zosze Creative Commons License 2021.07.06 0 1 4456

Sziasztok!

Nem írom le a történetemet, mert akkor senki sem fogja elolvasni ezt a bejegyzést...

A lényeg, hogy szerintem gyógyítható és a belekben van probléma. Tehát, a megfelelő táplálkozásban kell keresni a megoldást. A tüneti kezelés többet árt mint használ.

Szeretném kérni azokat, akik hasonlóan gondolkodnak erről a betegségről mint én, hogy írják le, nekik mi segít. Milyen ételeket kerültök? Mik azokat amiket sűrübben érdemes enni?

Köszönöm!

zollzsolt Creative Commons License 2021.06.12 0 0 4454

Szia!

A nevem Fodor Zsolt és egy kérdéssel szeretnélek Önt zavarni és nagyon hálás lennék, ha szánnál rám rám egy kis időt! Kb. 3 évvel ezelőtt diagnosztizálták nálam a sebborhea dermatitis bőrproblémát, melyet szerencsére szteroid nélkül karban tudok tartani. Az utóbbi néhány hétben azonban azt vettem észre, főleg homloktájon, hogy makacs, nehezen múló pattanások jelentek meg rajtam. Több helyen olvastam így ezen a fórumon is, hogy a Demodex atka képes különböző bőrproblémákat, így pattanásokat is okozni, hiszen emberi faggyúval táplálkozik. Békés Megyében élek és szerettem volna egy atka szűrésre jelentkezni, de ebben a megyében sajnos ez nem lehetséges. Ha bőrgyógyászhoz mennék (sajnos már van elég tapasztalatom) csak különböző pattanások elleni krémet írnának fel ami - amennyiben a problémát az atka okozza - nem sokat segítene. Ezen a fórumo, a Te bejegyzéseid között olvastam, hogy az atka szűrés otthon is elvégezhető, amennyiben az ember rendelkezik egy mikroszkóppal. Én beszereztem egyet. Úgy tudom, hogy a vizsgálat celluxszal történik, mellyel mintát veszünk a bőrről és ezt metilkék festékkel megfestjük, melynek hatására az atka mikroszkóp alatt láthatóvá válik. A kérdésem az lenne, hogy hogyan/honnan tudok mikroszkópos vizsgálathoz szükséges metilkék oldatot beszerezni valamint, hogy pontosan hogyan működik a megfestés. Csupán pipetta használatával rácseppentem az oldatot a mintára?  Bocsáss meg, hogy ezzel zavarlak, de mivel a megyében ahol élek sajnos nincs lehetőség a szűrővizsgálat elvégzésére így kénytelen vagyok magam azt magam megoldani.  

Előzmény: Anti Bakter (3594)
kiripi Creative Commons License 2020.12.20 0 1 4453

Sziasztok!

Jó régen jártam már itt, és sajnos most sem azért írok, mert megvan a tuti recept, de talán pár tanácsot tudok adni azoknak akik nem tudják hogy mi legyen. Ez a betegség ugyebár nem gyógyítható, de megelőzhető, kordában tartható, és ha az ember talál egy lelkiismeretes, jó bőrgyógyászt, és hajlandó tenni a javulásért, akkor azért lehet jó eredményeket elérni. Röviden az én történetem: megállapították az SD-t, de rendes volt a bőrgyógyász, mert látta hogy ez engem mennyire megvisel (persze, huszonévesen csajozni nem tudtam, mert csak azt figyeltem, hogy vajon mit gondolhat az arcomról, biztos a hámlásokat nézi stb, szerintem sokan voltunk így, meg persze volt más negatív hatás is) ezért elküldött kétféle allergia tesztre, meg hasi ultrahangra, nehogy májprobléma legyen. Az szerencsére nem volt, viszont kiderült hogy allergiás vagyok egy csomó mindenre: vanília, fahéj, de még sorolhatnám a kozmetikai összetevők legnagyobb részét, de nem ez a lényeg, mert egyénfüggő, mindenkinek magának kell kinyomozni, hogy mik a kiváltó okok. Szóval első körben el kellett kezdeni elkerülni azokat a dolgokat, amikre allergiás vagyok, de például a dokinő már a legelején megmondta hogy a csípős fűszerek és a bors az nagyon elősegíti az SD megjelenését. Ja, míg el nem felejtem, napallergiám is van, meg a halló járatokban ekcéma szóval nem egyszerű a helyzet. Nem is sikerült örökre megszabadulni a betegségtől, úgyhogy nincs happy end, de azért nagyságrendekkel jobb az életminőségem azóta, hogy ismerem az okokat, és próbálom elkerülni. Ha meg jönnek az ünnepek és elkezdek napokig inni meg zabálni, hát akkor meg is érdemlem hogy begyullad az arcom. Ami Nekem bevált a hajas fejbőrömre, az a Vichy dercos száraz korpára való sampon, hetente 1-2 alkalommal. Ez tökéletes, na itt ha figyelek, akkor a korpa tényleg csak a homlokom és a hajas fejbőr találkozásánál jön elő nagyritkán. Jó drága, de nekem egy tubus egy év, meg itt próbáltam sokféle sampont, de csak ez vált be. Arcra az itt sokat emlegetett kerium ds-t használom, de ez nem teljesen elég, ha érzem hogy kezd belobbanni az arcom, akkor besegítek dermofil pasztával 4-5 napig és helyreáll egy elviselhető minőségre az arcom állapota. Ez a dermofil paszta nagyon jó, csak borzasztóan csíp, de a javulásért el kell viselni és kell 2-3 nap türelem a látványos javulásig. Viszont gondoltam rá hogy a kerium helyett keresek valami mást, mert már baromi drága lett, és túl sok arckrémet eddig még nem próbáltam, hátha jó lenne egy olcsóbb is. Napallergiára meg az anthelios XL arcra való napvédőt használom. Biztos jó más is, de ez elsőre bevált, nem keresgettem tovább, és kb 5 ezer forint egy évi adag, annyit rá tudok áldozni. A kozmetikumokra is odafigyelek, alig használok valamit, és arra figyelek, hogy minél kevesebb összetevő legyen benne. Sokáig sanexet használtam, de egyre kevésbé elérhető, szerencsére tudtam váltani. A Müller drogériákban van a saját márkás aveo, annak a tusfürdőiben, meg a dezodoraiban szó szerint fele annyi összetevő van, mint a híres neves nagy márkákban. És itt nálam ki is fújt a dolog. Na jó, nyáron használok lábsprayt, de pl szakállvágóval borotválkozom, tehát ezzel is kímélem az arcomat, nem habozok, nem after shaveezek Meg ami a legfontosabb, a feleségem elfogadja, hogy van ez a dolog, és segít a megelőzésben is, tehát egy jó társ is aranyat ér. Sokat jelentene a stresszmentes élet, de akinek ez megy, az előtt le a kalappal. Zárásként azt tudom ajánlani a tanácstalanoknak, hogy ne csak azon gondolkodjanak, hogy miként kezeljék az SD-t, hanem hogy mik lehetnek a kiváltó okok. Azt mindenképp javaslom, hogy találni kell egy jó bőrgyógyászt, de addig is érdemes kerülni az erős fűszereket, a túl sok kozmetikumot, a rendszeres alkohoizálást. Nekem az is jót tett, hogy leszoktam a cigiről. Tudni kell úgy hozzáállni, hogy nem gyógyítható de megelőzhető, és hogy ezt valami kiváltja, és azt kell megszüntetni. Egyszerű ez, de mégis baromi nehéz eredményt elérni.

Remélem tudtam segíteni.

Perbál Pál Creative Commons License 2020.12.07 0 0 4452

Sziasztok!

Régóta (20 éve) időnként piros foltok vannak a homlokomon, főleg hajmosás után.

Nem viszket, nem fáj.

Az utóbbi időkben kicsit hámlani is szokott, mint ha ki lenne száradva a bőr.

A napokban bekentem Candibene krémmel, na attól főleg hámlani kezdett.

Ez lehet SD?

Illetve sajnos a hajam is korpásodik, 2-3 naponta hajat kell mosnom, mert korpás és viszket.

Köszönöm előre is a tanácsokat.

OriginalStrayer Creative Commons License 2020.10.07 0 0 4451

Sziasztok!

Nekem ez a termék vált be a Seborrheara: https://www.mezbarlang.hu/sebkezeles-390/medihoney-derma-krem-50g-1590

"Legyen áldott eddigi utad,
És áldott legyen egész életed."

Ransom789 Creative Commons License 2020.06.16 0 0 4450

Szia! Ha még aktuális nekem van nuskin azonosítóm, amivel olcsóbban tudsz hozzájutni akármelyik termékhez. Ha érdekel, írj nyugodtan privátba!

Üdv

Előzmény: termosz (2845)
wtbtf Creative Commons License 2020.06.15 0 0 4449

Kedves PFS! Elolvastam sok régi hozzászólásodat. Ez a teff lisztes megoldás demodex ellen is jó? És amiket régebben ajánlottál: pálmarozsa olaj, mandarin olaj, muskotályzsálya olaj ,ezeket is demodex ellen alkalmaztad? Az a gond hogy az én arcbőröm nagyon érzékeny, a teafát se bírja :/ Chuleevandevit már nem használsz?

Előzmény: PFS (4431)
wtbtf Creative Commons License 2020.06.12 0 0 4448

Sziasztok! Érdekelne hogy van-e olyan köztetek aki véglegesen visszaszorította a demodex atkákat és nincs gondja többé? Leírná pontosan miket használt és hogy?

PFS Creative Commons License 2020.06.05 0 0 4447

ha érdekelnek még lehetséges megoldások , hivj ezen a skyp cimen :puskas.zsolt7001

Előzmény: Az Utolsó Jet-Ski-k (4446)
Az Utolsó Jet-Ski-k Creative Commons License 2020.05.13 0 0 4446

Sziasztok/Üdvözlök mindenkit!:)

Hátha valaki tud valami jó tanácsot adni az én helyzetemre, na szóval!

Én kb 8-9 különböző bőrgyógyásznál jártam állami és magán orvosoknál is

Szinte kivétel nélkül ekcémát állapítottak meg most utoljára seborrhoeás dermatitist 

De én egyébként bakteriális fertőzésre gyanakszom vagyis meggyőződésem az évek alatt, hogy az

Mert 8 éve vannak az arcomon most már egyre több helyen piros viszkető terjedések

Igen kísértetiesen hasonlít a tünet az sd-re, de nem az mert azért nem úgy hámlik, nincs úgy begyulladva

És főként ami a legeltérőbb tényleg csak az arcon nem az orr mellett közvetlenül hanem csak úgy össze vissza

Még a szem alatt is elkezdett terjedni, gondolom ahogy viszketett, valahogyan átvittem oda

Hogy mondjam és értessem meg egy doktorral, hogy ez nem ekcéma és hiába irkál fel egyéb készítményeket

Az lenne a cél, hogy valamiféle kenetet vagy kaparást nem tudom mit lehet arcról venni mintát amit kivizsgálnak, hogy tényszerűen ki lehessen mondani mi ez

Tőlem még vérvétel is lehet, de azt tudtommal csak csoportonként lehet pl hpv, hiv, szifilisz vagy bármi

Esetleg megpróbálkozzak önként antibiotikum kúrával? mert már nagyon azon vagyok! csak nem tudom milyet, hogyan és meddig, mellé bármi más esetleg

Ha van köztetek olyan aki hasonló cipőben jár, kérem írjon mert már tényleg nem tudom mit tegyek

Nem vesznek komolyan egyből rávágják, hogy ekcéma vagy sd vagy atópiás, de nem minden betegség az mint aminek látszik

Köszi a figyelmet és előre köszi a segítő válaszokat!

jason444 Creative Commons License 2020.04.10 -1 1 4445

Erre az üzenetedre volt egy értelmi fogyatékos aki negativot adott...Én viszont hálásan köszönöm a megosztást. Az a helyzet hogy a legtöbb gyógyszer valójában üzlet és kizárólag tüneti kezelésről beszél a mindenható jelenleg uralkodó orvoslás és rohadtul nincsnen globális rálátásuk a dolgokra(Popper Péter mondta anno hogy ez a túlszakososdás a rákfenéje az orvostudománynak is) ez pedig a legtöbb esetben kártékony...

Eleve egy elferdült értékrendű, erkölcsű világban ahol a legjelentősebb dolgok is érdek/üzleti mechanizmusok alapján működnek ember legyen a talpán aki mentálisan egészséges tud maradni és emellett meg tudja válogatni az élelmiszereket amik "tiszták" vagy legalábbis kevésbé károsak mint a finomitott élelmiszerek a-z ig....

Valahol olvastam régebben hogy az emberi immunrendszer túlnyomó részben a bélrendszertől függ, ha ott baj van akkor komoly bajok lesznek mindenhol.Szóval mentális-állapot és gyomor bél-rendszer rendbetétele és ott kezdődik valahol a gyógyulás..... Persze addig lehet finoman tünetet enyhíteni de szisztematikusan hosszú időn keresztül nem megoldás, sőt az eredeti kiváltó ok elmélyül és jön a többi baj, én így gondolom.

Előzmény: doomsterson (4441)
Sebo segély Creative Commons License 2019.12.25 0 0 4443

8 év utan valamiféle változás, pozitív irányban: 

Azt hiszem mindenkinek más és más módszer jön be, engem két szerencsés eset juttatott el a közel megnyugváshoz.

1. 18-19 évesen jött elő, egyetemi éveim alatt lángolva, voltam sok helyen, ajánlottak sok mindent a bőrgyógyaszok (Diprosalic, La Roche Posay stb.)

2. Ami nekem először tudta lehúzni az a Nizoral sampon, ha ezzel mosom a hajam - 2 naponta- akkor viszonylag az arcom rendben tud lenni minimális pirossággal. (Ezt 2 naponta reggel meg kell csinálni és közben nem csak a hajat, de kicsit az orr környékét is bekenni.

3. Meglepetés: 

Pár hete szemölcs jött ki a talpamon és bementem a SZTE Bőrklinikai Osztalyára leszedetni.

A szemölcs leszedése után rákerdeztem van-e valamiféle új csodaszer a seborrea ellen.

Dr. Gaál Magdolna egyetemi adjunktus a következőt válaszolta:

Férjének is seborreája van és a BIODERMA DS+ hasznalja (6000 Ft - 40 ml), 

Kipróbáltam és az arcbőröm közel 8 éve nem volt ilyen normális.

Napi 1-2 alkalommal kell kenni, velem ha nem is csodát, de egy normális életminőséget hozott.

Kb 1 hónapja használom, remélem így is marad és sorstarsaknak remélem tudtam segiteni.

gabegabe Creative Commons License 2019.12.06 0 0 4442

Nekem a fejbőrömre az Epiderma bioaktív CBD sampon psoriasis használt mostanában, a nyakamnál lévő hajas részről eltüntette a foltokat, az egész fejbőrről még nem, de így legalább nem látszik annyira.

A korpásodást is visszafogta. Még tovább fogom használni hátha jobb lesz az egész fejbőrömre. Gondolkozok még CBD-s arckrémen is, hátha az is jó lenne. Egy ideig a La Roche Kerium DS hatásos volt, de most a hideg miatt megint rosszabb.

doomsterson Creative Commons License 2019.11.10 -1 1 4441
kísérleti patkány Creative Commons License 2019.10.10 0 0 4440

Tetszik a recept! 😃

Brutál de ki fogom próbálni!

Ahogy látom mások is kigyógyultak vele mert azóta meghalt a forum! 😂😂😂

Előzmény: zsasdf (4438)
doomsterson Creative Commons License 2019.07.28 0 0 4439

Sziasztok!

Én is hasonló problémával küszködöm: fejbőr, orr, halánték és szemöldök körüli rész száradt ki és pirosodott be mindig. Évek óta ez a helyzet. Nemrég lejöttem teljesen a húsevésről, és az állapotom legalább 60 százalékot javult. Arról nem is beszélve, hogy a fáradékonyság is elmúlt, tehát kb. 3x annyi energiám van, amióta nem eszem húst, sem állati zsiradékot. Ez azért van, mert a hús feldolgozása nagyon sok energiát elvon a szervezettől, és ebben fáradunk el, míg a zöldségek-gyümölcsök-gabona gyorsan felszívódnak és hasznosulnak. Patikai krémet nem használok, hanem bio jojobaolajat, ami szintén működik hosszú távon. Tejtermékekről és cukorról még nem tudtam lejönni, de ki fogom próbálni, hátha teljesen megszűnik a szebohrreás bőr.

Hallottam olyan verziót is, hogy férgesedés okozza a szebohrreás bőrt. Erre a Likarap nevű, gyógynövényes féreghajtót ajánlják.

zsasdf Creative Commons License 2019.05.04 0 0 4438

Ismét üdvözöljük kedves nézőinket, a reklám előtt elárultuk egy titkos készítmény kiváló hatásait, most pedig fellebbentjük a fátylat.
A titkos recept nem más, mint a:
F O K H A G Y M A
Vágj félbe (vagy negyed-háromnegyedbe) egy gerezd fokhagymát, és a levágott részénél dörzsöld bele a bőrödbe. Előny, ha kicsit borostás vagy és a hajad is pár mm-es, mert akkor az jól "lesmirglizi" a fokhagyma gombaölő hatású darabkáit. Minden problémás terület jól kenj be, ne sajnáld. Kicsit csípni fog, de pozitív értelemben: érezni fogod, ahogy gyógyul a bőröd.
Ezután hagyd magadon a fokhagymát, amíg csak lehet. Nem mondom, h nem lesz hagymaszagod, úgyh lehet, h néhány napig nem lesz szex, de vmit vmiért :)

Na hajrá, mihamarabbi gyógyulást mindenkinek!

zsasdf Creative Commons License 2019.05.04 0 0 4437

Sziasztok. 40 éves férfi vagyok, kb. 20 évesen kezdődött az arc- és fejbőröm vörösödése, égése, viszketése, hámlása. Bőrgyógyász, sokféle szteroidos és szteroidmentes krém és sampon; vmelyik egyáltalán nem használt, vmelyik ideig-óráig használt, de aztán mindig visszatért a szörnyű vörösödés, égés, viszketés, hámlás.
Aztán ezt a fórumot olvasgatva itt is majdnem mindenki ilyen-olyan krémeket-samponokat írt, de nekem nem volt kedvem újabb vegyszereket kenni magamra. Ezért néhány hozzászólás alapján összeraktam egy, kizárólag természetes anyagokból álló receptet magamnak. Ezt kb. 2 éve kipróbáltam, és már az első alkalmazásnál éreztem, h nagyon jót tesz. És valóban, 1-2 alkalmazás után az arc- és fejbőröm ismét babapopsi finomságú lett!!! :)
Az első időkben 1-2 hetente kellett felvinni a készítményt, aztán egyre ritkábban, és most már csak 1-2 havonta kell, és csökkennek a tünetek.
És hogy mi ez a készítmény? A reklám után kiderül.... :)

judit0817 Creative Commons License 2019.05.03 0 0 4436

Sziasztok. Frissen diagnosztizáltak seborrhea dermatitist az arcomon. Meg vettem a La Rosay kerium Ds krémet, de nem vált be. 2x kentem vele az érintett területen de nagyon csípte marta az arcom. Nem hogy csökkentette volna a pirosságot hanem még vörösebb lett. ☹️ Ha valakinek bevált átadnán fél áron. 

Bundi03 Creative Commons License 2019.04.07 0 0 4435

Sziasztok! 

Visszaolvastam a rengeteg hozzászólást, sok hasznos tippet találtam. Nem tudom mennyire él még a fórum, sorstársakat, tippeket keresek.

5 éve küzdök hajhullással, az első gyermek megszületése után 10 hónappal kezdődött. Mindenki azt mondta normális, így szülés után, majd visszanő. A fodrászom csalán sampont ajánlott, használtam 0 sikerrel. A hajhullás fokozódott először homlok fölötti, halánték rész volt érintett. Jött a bőrömet mindjárt lekaparom eszeveszett viszketés, kis piros pöttyök, hólyagok, elvakarás, hegesedés. Ahol viszketett ott a hajam elvékonyodott, kifakult, letört majd kihullott. Időközben bőrgyógyásznál is jártám, 1 méter távolságból hozzám sem érve, meg sem vizsgálva seborreás dermatitiszt állapított meg, írt fel vmi krémet a hajamra, hasznáktam eredmény nélkül. És diprosalicot, amit a szoptatásra tekintettel nem használtam. A hajhullás és az említett tünetek továbbra is fenntálltak, terjedt az egész fejbőrömön. Szépen lassan, hullott ki a hajam több mint a fele. Mára az egykori oroszlán sörényével vetekedő loboncom a múlté, a fejemre lapuló, gyenge, vékony és zsíros, koposzodó ill kopasz foltos, ritka hajam lett. Mérhetetlenül elkeserít a látvány ami a tükörben fogad, pláne ha arra gondolok hogy 30 éves vagyok és a 75 éves nagymamámnak is dúsabb a haja. Az arcom időnként viszket, de a fejbőrömön tapasztalt tüneteket nem mutatja. Pár napja elkezdtem a teafa és menta olajos bedörzsölést, eddig azt mondhatom el a viszketést mindenképp enyhíti. Ja, igen, mennyit érdemes rajta hagyni, mennyi idő után illik lemosni?

Rendelek ch sampont is. 

Van itt olyan aki hasonló tünetekkel küzd? Vagy aki gyógyult valamennyire? Az elveszített haj kinőhet újra, lehet olyan még mint régen? 

Köszönöm

koroseck Creative Commons License 2019.02.18 0 1 4434

Szerintem menj el bőrgyógyászatra mindenképp, ott megmondják pontosan.

Törölt nick Creative Commons License 2019.02.18 0 0 4433

Edit: Elírtam. Most 3 naponta mosom a hajam. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!