Keresés

Részletes keresés

deltoid Creative Commons License 2001.04.12 0 0 135
:-)
Előzmény: igazi hős (134)
igazi hős Creative Commons License 2001.04.12 0 0 134
De azért itthon a legtöbb csikket nem ilyen autókból dobják ki, ugye? (És az említett gyártmány az utóbbi 20 évben készült, vagy még az autóban dohányzás felfedezése előtt? Szivargyújtó azért volt benne? :-))
Előzmény: deltoid (133)
deltoid Creative Commons License 2001.04.11 0 0 133
Én már láttam hamutartó nélküli autót: amerikai gyártmány volt, vagyis egy rendkívül civilizált társadalom terméke.
Előzmény: igazi hős (132)
igazi hős Creative Commons License 2001.04.11 0 0 132
"és éppen úgy felháborít ha megaláznak": mivel aláznak meg? Ha nem mehetsz be egy étterembe mert sötétebb a bőrőd az átlagnál, akkor megaláznak, de ha azért nem mehetsz be, mert nincs rajtad öltöny, akkor nem megaláznak (sé nem is diszkriminálnak), csak egyszámodra esetleg kényelmetlen szabályt tartatnak be Veled. Azaz bizonyos helyeken mindenkinek tilos dohányoznia, még a nem-dohányzóknak is! Mivel kevésbé érint, nem ismerem pontosan a törvényt: mint írtam, lehet hogy a törvényalkotók túlzásba estek, de én remélem, hogy "csak a kijelölt helyen dohányzás" hamarosan (mondjuk 5-10 év) a kultúra részévé válik. (Én még nem láttam hamutartó nélküli autót, mégis rengetegen dobják ki a csikket az ablakon, ami engem speciel nagyon idegesít. Az ilyen dolgokban vagyunk nagyon lemaradva a "civilizált" társadalmaktól. Eleinte az emberek azért nem dobálják el a szemetet, mert megbüntetik érte, később már azért, mert megszokta a tiszta környezetet és nem akarja elrontani.)
Előzmény: deltoid (129)
deltoid Creative Commons License 2001.04.10 0 0 131
Pár nap múlva nagy ünnep lesz a házunk táján: ígértek nekem egy karton Marlboro Mediumot. Huáááááá!
Kimberly Clark Creative Commons License 2001.04.10 0 0 130
Jó beszélsz, deltoid!

Egy követ fújunk:)

Előzmény: deltoid (129)
deltoid Creative Commons License 2001.04.10 0 0 129
Természetesen nem örülnék a cigiző óvónéninek; azok közé sorolom magam, akik úgy gondolkodnak: bizonyos helyeken, helyzetekben kisebb kín kibírni cigi nélkül, mint amekkora kínt az ott lévő nemdohányzóknak okoznék, ha rágyújtanék. Egy példa: dohányzó fülkébe váltottam helyjegyet az Intercity-re, Miskolcig. Hogy, hogynem, a fülkében mégis csupa nemdohányzó ült (a saját helyemen is). Talán máshová már nem volt hely-jegy? Nem tom, de az ordító piktogram ellenére a vécén töltöttem a fél utat, mert nem tudtam elképzelni magam, amint öt nikotintagadó között fogom magam és rágyújtok.
És akkor jöjjön itt a tanulság: egyáltalán nem öröm, hogy dohányzom, de leszokni nem tudok, és igazából nem is akarok. Ezt nyilván keservesen megbánom majd, viszont ez az én bajom. Ugyanakkor megjegyezném, hogy a Magyar Köztársaság teljes jogú állampolágra vagyok, és éppen úgy felháborít ha megaláznak, mint egy nemdohányzót az, ha füstöt fújnak a képibe.
Előzmény: igazi hős (128)
igazi hős Creative Commons License 2001.04.10 0 0 128
deltoid, Téged zavarna, ha mondjuk (szélsőséges példaként) a gyerekedre vigyázó óvonéni dohányozna munka közben? Engem a plázákban dúló füst erősen zavart. (Mostanában többnyire kijelölt területek vannak, amit vagy betartanak, vagy nem.) Ha higgadtan állsz hozzá rájöhetsz, hogy a füst elleni rendeletek éppenhogy szabadságjogot védenek: a nemdohányzók egészséghez való jogát. Persze a rendelet alkotók is eshetnek túlzásokba, és a dohányosok is megszokták a korábbi szabados helyzetet...
Az, hogy az államnak sok bevétele van valamiből, az nem jelenti azt, hogy ebből szabad/muszáj lopni: én a fiam születése előtt sosem voltam betegállományban (saját jogon azóta sem), de ez nem jelenti azt, hogy ha nincs kedvem hozzá (mert valójában igencsak sokallom) nem fizetek TB-t vagy csak kevesebbet...
Előzmény: deltoid (127)
deltoid Creative Commons License 2001.04.09 0 0 127
A világ összes kulturált országában magas a cigi adója, és fix áron adják. (kiv pl. Románia, ahol zárjegy már van rajta, de adójegy nincs; ahány kóceráj annyiféle ár) Nem öröm, de ez van. Ami viszont felháborító: miközben a dohányosok naponta százforintokat adóznak, mindenféle fasisztoid rendelet hoznak ellenük, lépcsőházak aljába, 4 x 4 es kutricákba zavarják őket vagy egyáltalán nem engedik meg nekik, hogy cigizzenek. Miközben, mondom az állam szedi és élvezi a sápot. Ha ezt nézem, szinte szeretettel gondolok a csempészekre.
Előzmény: igazi hős (126)
igazi hős Creative Commons License 2001.04.04 0 0 126
Micsoda szuicid nosztalgia topik ez :-))
Én úgy tízévesen szívtam bele az első cigibe, talán Fecske volt, talán Munkás, de biztosan mezítlábas. Utána hosszabb kihagyás, kb. 2 év. Majd rendszertelenül heti egy-két szálat, később -főlg házibulikon- többet. Aztán katonaság és sokkal többet. (Edzett egyetemista vizitúrán, evezés közben is elszív napi egy doboz Symphit :-)) Aztán sok köhögés és (szinte) semennyit.
A Symphinél tényleg számított a gyártó.
Cigarettacsempészésről:
Az államnak pedig meg kell élnie, mindenütt magas adók vannak a "luxuscikkeken": cigaretta, alkohol, benzin :((( A zavaró inkább az, hogy az alapélelmiszerek egy részére is a magasabbik forgalmi adót vetik ki. (A 12% sem kevés, de a 25 nagyon magas.) Jobb ha a cigarettán van magas adó, mint ha a benzinen növelnék még tovább, abban már "utolértük Európát"...
Nem tudom pontosan de százmilliárdos nagyságrendű bevétele (és hasonló méretű kiadása) van a magyar államnak a cigarettából, ebből "csípnek le" a csempészek, "nagy biznisz", az állam természetesen megpróbálja minden eszközzel (zárjegy, látványos finánc letartóztatások) megóvni az érdekeit... Valahol a magas adók összefüggnek a gyenge adózási morállal: ha csak az emberek fele adózik, akkor nekik kell az összes emberre jutó adót befizetniük, magasak az adók (SZJA), ill. a mindenki által fizetett adókat (ÁFA) kell megemelni/magasan tartani.
Emeric Creative Commons License 2001.04.04 0 0 125
Hajjaj, tényleg... kifelejtettem a Kimet :) (92 körül, az sem adózott termék volt)
Előzmény: Kimberly Clark (124)
Kimberly Clark Creative Commons License 2001.04.04 0 0 124
Hjajj, a régi szép idők, amikor a piacon a bóti ár feléért jutottam hozzá a Kimhez. Akkor tényleg ezt szívtam:)

Én az államot ítélem el, amiért a büdös bagósokból, meg a rohatt alkoholistákból akar megélni, holmi zárjegy ellenében.

Kim, a dühös büdös

Előzmény: deltoid (122)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.04.03 0 0 123
Ha lehet, kibújnék e felelősség alól (persze ha csempéz volnék perszehogy, de csak a többijeket, ne azén üzletem roncsák)
Előzmény: deltoid (122)
deltoid Creative Commons License 2001.04.03 0 0 122
Körkérdés: elítéljük-e e a cigarettacsempészetet?
Előzmény: K. N. Zordonbordon (121)
K. N. Zordonbordon Creative Commons License 2001.04.03 0 0 121
Doktorbá!
még statisztikákban sem mutat6tó ki aza 15 szál? (persze, tudom, előbb 1 korrekt statisztika kellene :))

amúgy 1-lőször Csongort, valami iszu csípős volt.

Előzmény: Doktorbá (106)
Skulk Creative Commons License 2001.04.03 0 0 120
Én a jó öreg Fecskével kezdtem,aztán persze szimfi,szofi és azóta multi(piros,majd kék).
deltoid Creative Commons License 2001.04.03 0 0 119
Sajnos egyre drágább a kva cigi; nemrég Fülöp Móricot szíttam, de 375 each, és kettő elmegy. Ez két gyerek mellett már luxus, úgyhogy olcsóbb megoldás után néztem. És ekkor megtaláltam a Sopianae Gold Ultrát, amely teljesen rendben lévő. A műfaj kedvelőinek bátran ajánlhatom. Ára 250 peták, tehát 5-tel olcsóbb mint a sima szofi ultra, de 50-nel jobb. A kérdés már csak az, hogy mi lesz, ha ezt is megemelik. A Mustang és a Főnix azért túlzás volna.
Előzmény: Emeric (118)
Emeric Creative Commons License 2001.03.31 0 0 118
Szimfivel kezdtem 17 évesen, aztán Szofi (barna), Helikon, piros Multi, kék Multi (ekkor tértem át a light cigikre), Szofi lájt, Pall Mall light, Pall Mall ultra light.

pushup Creative Commons License 2001.03.31 0 0 117
Camel,
barátaim,
az se egy rossz cigi
Előzmény: vismaior (116)
vismaior Creative Commons License 2001.03.31 0 0 116
Nekem Winston Lights volt a kiiiiráály...

vis

Kimberly Clark Creative Commons License 2001.03.31 0 0 115
Hogy először mit, azt már nem tom', de most egy Sopianae Ultra Leight-ot nyomtam el:))

Jó kis topic ez, nehogy meghaljon már!

Kim

deltoid Creative Commons License 2001.01.18 0 0 114
Nehéz idők járnak. És még nehezebbek jönnek. Lassan át kell szokni a Főnixre.
Előzmény: Kimberly Clark (113)
Kimberly Clark Creative Commons License 2001.01.18 0 0 113
Én most nagyon szívok:((
Kim, a rabszolga
Előzmény: deltoid (112)
deltoid Creative Commons License 2001.01.18 0 0 112
Bocs, hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem, de tudjátok, éppen amputálták a lábamat, amikor hirtelen infarktust kaptam. Nem nagy ügy, csak annyi a bibi, hogy most biciklizés közben nem tudok cigizni.
:-)
Előzmény: karhu (111)
karhu Creative Commons License 2001.01.17 0 0 111
Még én is elszívok egyet. Végül is alig dohányoztam ma. Talán ha tíz szálat. (Már a megengedett 15-ön felül. De ha 15 nem árt, akkor az a plusz tíz tényleg nem tétel.)
Előzmény: Kimberly Clark (110)
Kimberly Clark Creative Commons License 2001.01.17 0 0 110
Asszem én ma már nem is gyújtok rá:))) Na jó, egy uccsót!
Előzmény: karhu (109)
karhu Creative Commons License 2001.01.17 0 0 109
Ez valóban elég furcsán hangzik. Ha 15 szálnak még nincs kimutatható káros hatása, akkor nem lehet 16-nak, meg 17-nek sem. A 20 alig több, pedig az egy egész doboz. Na jó, azt elhiszem, hogy egy-két szál naponta még nem a világ vége. De annyit meg minek? Vagy dohányzik az ember, vagy mi a fenének gyújt rá egyáltalán.
Előzmény: Emeric (107)
Kimberly Clark Creative Commons License 2001.01.17 0 0 108
Juj, az az amputáció, meg gégerák:((( Teljesen rámijesztettél Doktorbá! Különben igaz, ami igaz: óránként 1-gyel is be lehet érni. És te dohányzol? Mert azért a mellékhatások ellenére sok dr. füstöl, meg iszik, mint az a bizonyos háziállat:)
Előzmény: Doktorbá (106)
Emeric Creative Commons License 2001.01.17 0 0 107
"A cigarettának napi 15 szálig nincs kimutatható káros hatása"

Ne mondd... Ez hülyeségnek hangzik.

Előzmény: Doktorbá (106)
Doktorbá Creative Commons License 2001.01.17 0 0 106
A cigarettának napi 15 szálig nincs kimutatható káros hatása. Viszont kimutatható, hogy aki rászokik, az nem áll meg 15 szál alatt, valamint páratlanul gyorsan kialakul a durva fizikai és ennél enyhébb pszichikai függőség.
A nikotinnak rövid távon jó tulajdonságai vannak a szervezetre, javítja a koncentráló készséget, aktuálisan értágító, feszültségoldó stb. Hosszabb távon ellenben ismertek a hatásai, a végtagok, főként a láb amputálásától a szívinfarktuson keresztül a tüdőrákig, szájrákig, gégerákig, gyomorrákig.

Az érdekesség, hogy valójában 15 szálnál többre a fizikai függőségben szenvedőknek sincs szüksége. Óránként maximum 1 szál (ha az alvási időt leszámítjuk). Az ezen felüli cigarettamennyiség akaraterővel pótolható placebókkal. Célszerű, hiszen pusztán pótcselekvésről van szó. Elő lehet venni a cigarettát, szájba venni, de nem rágyújtani. Majd eltenni.

A fizikai függőség páratlanul gyors kialakulása miatt célszerű semmit sem szívni először. Meg másodszor sem!
Ha kialakult a függőség és nincs szándék a leszokásra, érdemes a fentieket megfontolni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!