Keresés

Részletes keresés

FZ Creative Commons License 2003.07.07 0 0 52
Itt egy cikk a Fortune-ből a QNX weblapján:
http://www.qnx.com/resource/rs_pdf/rs_fortune.pdf

Tényleg szó szerint agyondicsérik:). Állítólag ez a legbiztonságosabb oprendszer, használják atomerőművekben, egészségügyben, postai szortírozásban, közlekedésirányításban, és egy csomó cuccban (nem sokára több millió autóban is lesz...)
Gondoltam kipróbálom, (WinXP alá Connectix Virtual PC-re tettem fel) 250 MB körüli a telepítője (rajt van az fsn.hu-n is.)

Nem viccelek, 2-3 perc alatt fullra felmászott a gépre!(70 mega körüli csak.) Csak azt kérdezi hogy hova tegye, aztán látsz három sort ahol a számok felmennek 100%-ra és már indul is a grafikus környezettel... Net beállítása egy perc. ADSL-t (PPPoE) is támogatja, csak meg kell adni az ethernet adapter ip-jét és az alhálózati maszkot (Windowsból ipconfig-gal látod az adatait).

Nálam a gyakorlati haszna, hogy vannak olyan szerverek amik, ha nem vagy vip-es csak kis sávszélességet adnak egy géphez és szeletelve vannak rajtuk nagy állományok , ilyenkor pár QNX-et indítok és felturbózom a letöltést…:)

BOB Creative Commons License 2003.06.21 0 0 51
Azt mondta, hogy egy 678MB-os fajlt toltott le. Valoszinu hogy az NEM a telepito CD image-e, az 6.2.0 valtozatnal 200MB korul van, 6.2.1 eseten meg 240MB korul (emlexem, azert irtam ki annak idejen a 6.2.0-asat mert rafert egy 210MB-is 8cm-es CD-re, a 6.2.1-es meg nem :))

De kitettem ftp-re (oktatasi es maganhasznalatra kiteheto ahogy tudom), megtalalhato a ftp://domino.ngo.hu/pub/QNX/qnx-6.2.1-i386.iso cimen. Az tutira mukodik, bootolhato, stb.

Előzmény: MGperY (50)
MGperY Creative Commons License 2003.06.20 0 0 50
1. ha nem egy nagy fileod van,akkor az nem cd image, az életben nem lesz bootolhato, imho.
2. ha mégis van image-ed (1 file, és nem kicsi), akkor azt éges rá egy korongra (ez már elhangzott), ha felirtad rá, akkor több file-t fox látni a cd-n (ellenőrzésiből megnézheted), ha ok, akkor.
3. bios ban a boot szekvencben vedd előre a cdromot.

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.20 0 0 49
Hát sajna így sem bootol! :((
Előzmény: Tesco Gazdaságos Sertés (47)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.20 0 0 48
:))
Thx!
Előzmény: Tesco Gazdaságos Sertés (47)
Tesco Gazdaságos Sertés Creative Commons License 2003.06.20 0 0 47
Látom amott megmagyarázták :-)
Az iso file-t nem kell bontogatni, daemon tols-ozni, hanem a CD író programban (gondolon Nero?) a File menüpontban van egy CD kép felírása pont, kiválasztod, majd a megjelenő file ablakban megadod az .iso file-t és indítod az írást.
Utánna gép újra indít, CD-ről bootol...
Előzmény: Törölt nick (46)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.20 0 0 46
Sajnos nem működik. :(
Mármint nem bootol be. :(
Előzmény: Tesco Gazdaságos Sertés (44)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.20 0 0 45
Köszi!
Előzmény: Tesco Gazdaságos Sertés (44)
Tesco Gazdaságos Sertés Creative Commons License 2003.06.20 0 0 44
Boot CD-s!
Tedd be és mehet...
Pár hete kibpróbáltam, de már nem emlékszem pontosan, asszem felrak egy alap rendszert, újraindít, majd megkérdezi, hogy grafikus felületet akarsz -e (akarj, szép!). Programokat utánna tudsz rá telepíteni, ha működik az alap rendszer.
Előzmény: Törölt nick (43)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.19 0 0 43
Üdv!

Nekem halvány lila gőzöm sincs a qnx-ről, de leszedtem egy kb.673 mb-os qnx 6.21-et és szeretném majd kipróbálni(eddig csak windowst használtam).
Az lenne a gondom, hogy nem látok egy darab futtatható fájlt sem rajta, van ellenben egy 363 mb-os src.zip és egy repository nevű könyvtár ami tele van mappákal és fájlokkal, de ezek között sincs egy futtatható sem.
Na már most, akkor hogyan kell telepíteni? Be kell bootolni??
Az is érdekelne, hogy magától feltesz minden programot ami a cd-n van vagy azokat egyessével kell felraknom?
Még egy kérdés:)(: kezeli-e az ntfs fájlrendszert?

Egyenlőre ennyi. :)))
Nagyon örülnék ha tudna valaki segíteni szegény láma személyemnek. :)

HuHa Creative Commons License 2003.06.13 0 0 42
Végül a root-al sikerült belépnem.
És akkor most hogyan tovább...talált valaki valami használható "hogyan induljunk el a QNX rendszerben" kiadványt?
Egoist Creative Commons License 2003.06.12 0 0 41
A QNX eredetileg UNIX ot is a nevébe foglalta, csak az sajna védett, és talán az SCO (vagy valaki hasonló) "kérésére" lett átnevezve. Cselesen kjunix-ra :).
Előzmény: HuHa (39)
Egoist Creative Commons License 2003.06.12 0 0 40
Mit adsz meg user és passwordnek?
Ha jól emléxem alapból root és NO jelsyo beleptet (6.2).
Előzmény: HuHa (39)
HuHa Creative Commons License 2003.06.12 0 0 39
Úgy tűni kez a topic nagyon elhalt, de azért reménykedem.

Letöltöttem a QNX 6.2.1 non-commercial verzióját, mivel ígéretes OPrendszernek tűnik. Fel is telepítettem, külön merevlemezre, el is indul, grafikai és konzol módban is fut...de istennek sem akar beloginolni. Kéri a usernevet, és a jelszót, de a login gombra nem reagál. Mi a baj?

És erősítsetek vagy cáfoljatok meg: a QNX nem UNIX rendszer...

és tényleg ez vezérli az űrsiklókat?

Egoist Creative Commons License 2002.09.16 0 0 38
-qnxstart nem megy
-qnx oldalan es a rendszer mellekletekent szinte csak fejlesztoknek szolo doksik vannak

Aki ugy erzi, hogy ert hozza, az irja mar meg, honnan lehet alap dolgokat megtudni!
pl:
-egyeb progik installja nem egeszen vilagos
-ha mar mikrokernel, akkor hogyan lehet ezzel varialni
-a konyvtarszerkezet is magyarazatra szorul:
-/pkgs/repository
-/x86/opt
-/opt/
...
konyvtarak szerepe.
Es meg sorolhatnam, de mara (tegnapra) nekem epp eleg volt ebbol a rendszerbol. 2 ora mulva keles van, ugyhogy viszlat kesobb. Remelem addigra valaki tud valami hasznalhato infoval szolgalni.

Udv: Ego

Egoist Creative Commons License 2002.09.12 0 0 37
Ujrainstallaltam (hasonloan jartam anno a win2000-rel. 1 het utan ujra kellet rakni, azota rendben van). Install utan volt lehetoseg a frekik allitgatasara. Mivel a videokartyam nem tamogatott (i740), ezert csak a VESA modokban lehetett mit kezdeni vele, de ott is van 80Hz. A kesobbiekben viszont mar csak 60Hz a kivallaszthato. Valaki meg tuja mondani, hogy hozhatom elo a tobbi frekit? Vagy melyik konfigfajlt nezzem meg.

Elore is koszi: Ego

Egoist Creative Commons License 2002.09.12 0 0 36
A konzol pl mar meg is van.
Egoist Creative Commons License 2002.09.12 0 0 35
Az elmult nehany ora tapasztalatai:
-eleinte volt akar 80Hz is beallithato, kesobb mar csak 60-at tudok beallitani, sehogy sem sikerult elocsalogatni a magasabb frekiket (mindjart kifojik a szemem :( )

-sebesseg: kb 4* lasabban futnak a progijaim, mint Linux, vagy win alatt. Ezek olyan progik, amik sok memoriat es szamolast igenyelnek, semmi output, es semmi filebol olvasas

-nem talaltam a parancssort, csak a terminala ablakban tudok jo kis karateres feluletet kapni

-a doksik szvsz eleg nehezen hasznalhatoak. A man-rendszer jobban teccik.

Udv: Ego

PS1: biztos sokminden az en hibam, ezert fontos hozzatennem, hogy a fentiek csak annyit jelentenek, hogy nekem MEG nem sikerult megoldanom az adott problemat

PS2: Na vajon milyen rendszer alol irok most?

unix guru Creative Commons License 2002.09.11 0 0 34
En attam neki egy primaryt. De keszulj fel ra, hogy az MBA-t felulirja. Ill. tudod cdrol futtatni asszem. Akkor bekin hagyja a merevlemezt.
udv
Előzmény: Egoist (33)
Egoist Creative Commons License 2002.09.11 0 0 33
A doksik kozott nem nagyon lattam telepitesi utmutatot, igy van 1 lenyeges kerdes:
Milyen particiora lehet foltenni?

(amugymeg meg csak most jon az ISO, meg a doksi ISO-ja, de nehany ora mulva nekiesek)

Kistel Creative Commons License 2001.04.27 0 0 32
Kernel: igen is meg nem is. A QNX mikrokernel architektúrán alapszik, azaz "maga a kernel" nagyon kicsi, csak alapvető feladatokat végez (taszkváltás, memóriakezelés), minden más modulszerűen van megoldva. (Elég csúnya lenne egy atomerőművet rebootolni, ha hálózati upgrade-et akarsz, vagy mert kernel pánik van a hangkártya-kezelés miatt :-)

Ennek megfelelően a kernel forrását nem adják ki, de az nem is kell neked. A modulokat viszont igen.

Kistel

Előzmény: gykoka (31)
gykoka Creative Commons License 2001.04.26 0 0 31
A menük között keresgélj, van valami progi, a nevére már nem emlékszem, de netről is, meg CDről is lehet installni vele, alapinstallban benne van, biztos megtalálod (mivel nincs is olyan sok alkalmazás), vagy konzolról a "pkg-installer -u csomag.qpr"...

Mas:
Valaki probálta már RAMdiskbe tenni a QNX-et? Lemezről boot, utána RAMdisk, aztán beletenni a szükséges dolgokat, stb..?

Van neki a kernelben IP masquading funkcio? Lehet pl. gatewayként, firewallként (packet filtering) használni? Kernelbe bele lehet nyúlni és újrafordítani, mint linuxban?
(Most nincs fennt, ezért nem tudom ezeket megnézni, de ha meg lehet csinálni a free változattal, akkor megint felrakom..)

Udv.: Zoli

Előzmény: O_naRan (30)
O_naRan Creative Commons License 2001.04.26 0 0 30
Halee!

Skacok ! Hogy a frászba kell új modulokat felrakni. (pl: game1.qnxde). Előre is thanx.

wolfeinstein Creative Commons License 2001.04.26 0 0 29
Ne en is feltettem vegre. Szep meg gyors meg minden, mindossze ket problemam van vele. Nem ismeri a hangkutyumet, ami meg meg is bocsathato, mivel nem egy hudenagyonmarkas darab, az viszont mar nem, hogy nem tudta 1024x768 16bit non-interlaced modba nyomni a videot. Grrrrrr.
kisbetu Creative Commons License 2001.04.24 0 0 28
Az én gurigás egerem csak vízszintesen ment, a függöleges mozgatáshoz a középsö gombot folyamatosan nyomnom kellett :((
Normál egérrel úgy alakult, hogy a gördítösávon csak kicsit volt szabad húzni, mert nagyobb húzásnál (kb fél oldal) egyszerüen visszaugrott az oldal az eredeti helyére, az egérkurzor meg kiugrott az ablakból.
Előzmény: gykoka (27)
gykoka Creative Commons License 2001.04.24 0 0 27
Mar nehany honapja igy van..

Ami most elerheto QNX CD image, az pontosan melyik verzio? Mert feltettem, de mar nem emlekszem ra, mert 2 nap mulva leszedtem, igy viszont nem tudom kovetni az esetleges frissitest. Nekem nagyon bejott, az egeszben egyetlen baj az volt, hogy az eger neha ugralni kezdett, es klikkelt esz nelkul.. Igy azert kenyelmetlen... Mas gepen ugyanez volt a helyzet.. Nem tudjatok, kijavitottak-e mar? Vagy ez azert nem ugy mukodik, mint a linuxos bugok eseteben? (masnapra kesz a patch)..

Udv.: Zoli

Előzmény: WinFan (26)
WinFan Creative Commons License 2001.04.22 0 0 26
Hali!
No most feltörék a qnx.hu oldalát, vagy ez csak poén, netalán csak natúr ez???
www.qnx.hu
Sodeb Creative Commons License 2001.04.22 0 0 25
A floppy már megy mindössze a jogosultságaim nem voltak rendben. Bocs.
Előzmény: bedos (23)
crash__override Creative Commons License 2001.04.17 0 0 24
Honnan lehet beszerezni a QNX-es JDK-t ?
Előzmény: ejb (6)
bedos Creative Commons License 2001.04.11 0 0 23
QNX RTOS 6.0B avagy Neutrino 2.1 --- van egy internet config, kell neki: neved, jelszavad, meg egy telefonszam. Ennyi. Mindent automatikusra allit + amit a rendszer felismer (persze kezzel is lehet piszkalgatni de nem tettem) Ha kell kuldok screenshotot ha akarod latni, hogy van vagyis hogy hogyan nincs beallitva. Cserebe az lenne a kerdesem hogy a floppyt hogyan latja a file manager? Mert nekem sehogy. Help ->floppy-> mount -tdos /dev/fd0 /fs/dosfloppy beirom asztan permission denied. Itt megallt a tudomanyom. Meg-megpoccegeti a floppyt aztan semmi ugyanez a qnx4 probalkozassal is. Lemezt is mindig a megfelelot teszek bele. passz. Szoval help please. thnx.
Előzmény: kisbetu (22)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!