Keresés

Részletes keresés

Tappancs Creative Commons License 2001.10.08 0 0 26

Hamburg/Mainz, 2001. október 7. (MTI) - Adolf Hitler homoszexuális volt - állítja Lothar Machtan brémai történész.A kutató "Hitler titka - egy diktátor kettős élete" című, kedden 12 országban egyszerre megjelenő könyvében állítja ezt, az általa talált dokumentumok alapján. A könyből a hétvégi német lapok közöltek részleteket.
A történész szerint Hitler az 1920-as évek végéig számos, homo-erotikusnak minősíthető kapcsolatot tartott fenn - s ezek közül kortársai néhányat nyíltan homoszexuális kapcsolatként jellemeztek. A harmincas évek elejétől viszont sebezhetőnek érezte magát múltja miatt és mindig tagadni próbálta azt - állítja a szerző.
A politikában Hitler nem pusztán önigazolást, de férfibarátokat is talált. A szerző szerint Ernst Röhm SA-vezetőt - aki ugyancsak homoszexuális volt - azért ölette meg 1934-ben, mert Röhm tudott homoszexualitásáról. Machtan - mint mondja - az egymást kiegészítő és erősítő ismérvek olyan meggyőző sokaságára bukkant, hogy ezek alapján Hitler homoszexualitása biztosnak tekinthető.A szerző 1989 óta XIX. és XX. századi történelmet tanít a brémai egyetemen, s szerzője az 1998-ban megjelent nagysikerű, Bismarckról szóló könyvnek.+++
madám sosa Creative Commons License 2000.12.28 0 0 25
de
két főétel van benne
Előzmény: Bumburnyák (24)
Bumburnyák Creative Commons License 2000.12.28 0 0 24
A gecik.
Egyébként sajnálom, hogy csak a terítés dísze, a virág tűnt fel. A menüvel semmi zűr ?
Előzmény: madám sosa (23)
madám sosa Creative Commons License 2000.12.28 0 0 23
amelyikről én hallottam, az nem egy kedves tavaszi virág, hanem a katyusa, amivel szarrá lőtték pestet.
Előzmény: Bumburnyák (22)
Bumburnyák Creative Commons License 2000.12.28 0 0 22
Ezt a fajtát. Tán még nem hallottál felőle?
hmmmm
Előzmény: madám sosa (21)
madám sosa Creative Commons License 2000.12.28 0 0 21
ezexerint az orgonát nevezték el Sztálinról?

hmmm

Előzmény: Bumburnyák (20)
Bumburnyák Creative Commons License 2000.12.28 0 0 20
Azért mindehhez hozzá kell tennem, hogy a Trianon elnevezésű étkészlettel a legjobb terítéket kolozsvári káposztából, bácskai rizseshúsból és pozsonyi kifliből lehet létrehozni.

Ha mindezek elfogyasztása után a Hitler kanapén isszuk meg kávénkat, az csak hab a tortán.

Semmi kivetnivalót nem találok abban, hogy nevezetes (esetleg hírhedt) történelmi személyiségekről elneveznek ezt azt.

Gondoljatok csak a kedves tavaszi virágra az orgonára. Sztálin orgonára.

madám sosa Creative Commons License 2000.12.28 0 0 19
kedves Lajos bácsi!
ne gondold, hogy olyan szellemes a kérdésed! Sokan, akik a miépes vezért szajkózva egy emberként szajkózzák trianont, nem tudják, hogy az egy kastély neve. Osztán jóval többen vannak, akiknek semmi más, csak egy kastély. (jó, ezek nem beszélnek magyarul)

kedves akkorcsakmi!
csodálkozom. A sztori elhangzott a hírekben, de a cirkusz elmaradt. Nem tudom, ki reklámozta, német bútorgyárat mondtak, de nekem nem is ez volt az érdekes, hanem az ügyészség reakciója.

A trianonból meregetés pedig egy réteg számára biztosan előnyös: nekik sózni sem kell a levest, hiszem megteszi ezt helyettük sűrű könnyeik zápora!

George Sand Creative Commons License 2000.12.18 0 0 18
Kedves Derek,
Talán két hónapja láttam először a hírdetést a Trianon étkészletről, ha jól emlékszem 19 darabos volt, képet is mellékeltek. Igen mutatós készlet. Úgy tűnik, reneszánszát éli :)
Előzmény: Derek (7)
akkorcsakmi Creative Commons License 2000.12.18 0 0 17
Kedves Derek!
Nem tán az Úttörőt (bár az mintha korábban lett volna)? Semmi fotó, miegymás?:-(

Madam sosa kedves!
Hát, névadó ügyben tényleg nem kompatibilisek, de gondolj bele, egy mély Trianonból meregetni, kanalazgatni nap, mint nap szintén nem túl ízléses. Még, ha csak lapos tányérok lettek volna.
Amúgy, ha belegondolok, ki az, akinek Hitler kanapé kell ahhoz, hogy elpihenjen, háááát.... Nem valami kórházi ellátó cég reklámozta?;-)

Előzmény: Derek (12)
Lajos bácsi Creative Commons License 2000.12.18 0 0 16
"Trianon egy kastély neve"
Komolyan? Ki gondolta volna...
Előzmény: AmBesten (5)
madám sosa Creative Commons License 2000.12.18 0 0 15
jobbulást?
hol írtam, hogy beteg vagyok? :-O
Előzmény: bubis (14)
bubis Creative Commons License 2000.12.13 0 0 14
Micsoda sertes ez a zsidok reszerol, felhaborito! Ketsegtelen, hogy a vegso celjuk a nemeteket megfosztani a nemzeti identitasuktol!

Jobbulast madám!

Andras

Előzmény: madám sosa (-)
madám sosa Creative Commons License 2000.12.13 0 0 13
nu azé durva dolog hitlert és trianont egy tányérton említeni....
Derek Creative Commons License 2000.12.04 0 0 12
"Honnét tudod, hogy az étkészlet neve Trianon volt?"

Lehet ,hogy Irredenta volt, mint a nagyanyam haza elotti teren allo emlekmu romjai.
Erdekes modon ahol laktak a bejarati kapun belul volt egy reztabla egy turullal es rajta a Nagy Mo terkep es a felirat :Nem ,nem soha, es vegig ott volt a kommunista idokben is pedig eleg gyakran megfordultak arra a zsaruk es az AVH is:-) Aztan a hatvanas evek vegen lebontottak a hazat es aruhazat epitettek a helyere.

Előzmény: AmBesten (11)
AmBesten Creative Commons License 2000.12.04 0 0 11
Meggyőztél. :-))))
Honnét tudod, hogy az étkészlet neve Trianon volt?
Előzmény: Derek (10)
Derek Creative Commons License 2000.12.04 0 0 10
"Maradjunk annyiban, Neked nem a palotáról és annak XV. Lajos korabeli stílusáról szólt. :-) "
Aligha szolhatott, mert a nem , nem ,soha volt minden darabra rapingalva az tanyerokra meg az elszakitott megyek.
Előzmény: AmBesten (9)
AmBesten Creative Commons License 2000.12.04 0 0 9
Maradjunk annyiban, Neked nem a palotáról és annak XV. Lajos korabeli stílusáról szólt. :-)
Bevett gyakorlat, hogy egyes porcelánmanufaktúrák kastélyokról neveztek el bizonyos sorozatokat. Létezik pl. Gödöllő étkészlet is, ti. ezt használta a királyi pár a gödöllői kastélyban. Tehát a használat helye alapján nevezték el az étkészletet.
Előzmény: Derek (7)
ÁVH-ás et. Creative Commons License 2000.12.04 0 0 8
Az izraelita hitközségek feljelentést tettek, mire az ügyészség azt mondta, hogy itt nem lát semmi törvénytelent.

Az ügyészség tagjai nyilván beépített nácik, akik beépültek a jogi testületekbe, ily módon előkészítve a náci hatalomátvételt. Mi az AVH-nál mindig mondtuk hogy szervezkedik a reakció, ami ellen keményen fel kell lépni.

Javasoljuk végrehajtásra Ilja Ehrenburg elvtárs 1945-ben kelt akciótervét, amely javasolja a német lakosság szibériai munkatáborokba telepítését, a kiürített területekre pedig a 3. világ éhezőit kell betelepíteni. Csak így kerülhető a nácizmus újjáéledése!

Éljen Sztálin, éljen Ehrenburg!

Derek Creative Commons License 2000.12.04 0 0 7
Valoban volt ilyen etkeszlet en meg lattam a nagyanyamnal par megmaradt darabot belole. Nem a Trianon palotarol szolt:-))
Előzmény: AmBesten (5)
Derek Creative Commons License 2000.12.04 0 0 6
"A Hitler-szalonna ellen például személyesen tiltakoznék :))))) "

Rohej, de en szerettem gyerekkoromban. Egymas mellett alt tombben ez a vegyes marmelad meg a disznozsir aztan a boltos sokszor ugyanazzal a kessel kanyarintott belole. Igy aztan lekvaros zsiros , vagy zsiros lekvaros kenyer lett az vegeredmeny.

Előzmény: szalonna (3)
AmBesten Creative Commons License 2000.12.04 0 0 5
Lajos bácsi, megnevettettél. :-)))
Trianon egy kastély neve, amelyik a világörökség része. Nyilvánvalóan a kastélyról, nem pedig a békeszerződésről nevezték el azt az étkészletet.
Előzmény: Lajos bácsi (0)
zöld agyar Creative Commons License 2000.12.04 0 0 4
Pedig még néha hallani az öregektől hogy a lekvárt így nevezik.
Előzmény: szalonna (3)
szalonna Creative Commons License 2000.12.04 0 0 3
A Hitler-szalonna ellen például személyesen tiltakoznék :)))))
micacska Creative Commons License 2000.12.04 0 0 2
A Goebbels és Adolf név használata nem etikus.
/Szászország/
Nem szabadna egyetlen ilyen nevű- "fantázianevű?" terméket sem megvenni!Nem bevonni a termékeket, maradjanak azok csak rajta a gyártó/ forgalmazó/ nyakán!/
Hadd menjenek tönkre mindketten!
Mert ha erre "nosztalgiából?" kereslet mutatkozik, akkor az tényleg azt mutatja: a nácizmus ideológiája reneszánszát éli a keleti német tartományokban.
Remélem nem.
Üdv. mic.
Lajos bácsi Creative Commons License 2000.12.04 0 0 0
Én már láttam kicsi hazánkban Trianon étkészletet...
Na, asse 0.
Előzmény: madám sosa (-)
madám sosa Creative Commons License 2000.12.04 0 0 topiknyitó
Most hallottam, hogy Németországban egy bútoripari cég a náci korszak elhíresült neveivel forgalmazza a termékeit. Az izraelita hitközségek feljelentést tettek, mire az ügyészség azt mondta, hogy itt nem lát semmi törvénytelent.
Érdekes mi?
Kíváncsi vagyok, mekkora világhiszti lesz ebből!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!