Keresés

Részletes keresés

hair001 Creative Commons License 2019.09.09 0 0 16211

Remélem szerencsésen megérkeztetek már Krétára. Nagyon szeretünk utazni, Kréta a nagy kedvenc. Amikor felkerestem a fórumot és mielőtt kérdeztem (nem 1 nappal az utazás előtt), elolvastam az első bejegyzéstől az utolsóig. Több napomba került. Nagyon sok információt tartalmazott, még ha némelyik már idejét is múlta, akkor is jó olvasmány. Ha nincs ennyi időd, akkor a kereső is hasznos. Az utazást megelőző felkészülés szerintem már az utazás része, én egy kicsit már ott érzem magam. De a google is nagy barátunk ilyen szempontból, ott számos információt találsz pl: https://www.cretanbeaches.com/en/, túrázáshoz pedig a My Crete Guide-ot szoktam használni mobilon, abban majdnem mindent megtalálsz, ráadásul GPS alapú, el sem lehet tévedni.

A konkrét kérdésedre 1-2 tipp: a Melidoni barlangot meglátogatnám, előtte vagy utána útba ejteném Margerites nevű falut, ahol csodaszép kerámiákat illetve finom kávét is készítenek. Ammoudi beachen megmártoznék,  (és hogy hol együnk jót Krétán kérdést is megugorjam :)) a fölötte lévő úton van egy apartman, egész jól főznek, de étlap nincs, bevisznek a konyhába és nektek kell választani. És ha már arra jársz Spilibe is elmennék.

Sok napsütést és töltsd le az alkalmazást!

Előzmény: paler (16210)
paler Creative Commons License 2019.09.07 0 0 16210

Miért ilyen nehéz topikleírást olvasni?

 

Bocsánat, ha már az is akkor bűn hogy megemlíttettem a Hotel nevét. 

 

 

Rethymno 60-80 km környéke az kb teljes kelet-Kréta...

 

Szerintem inkább Nyugat-Kréta inkább ;-)

 

Mivel autót béreltünk úgy gondolom hogy a 60/80km-es környék reális. Igazából ezen belül bármilyen tipp érdekkel hogy mit lenne érdemes megnézni, nem kihagyni. Pl. Elefonissi, Gramvousa, Balos beach már fent van a listán. Ezenkívül tájak, okóri/középkori romok, templomok, erődök is érdekelnének. 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16209)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.09.07 0 0 16209

"Holnap indulunk krétára, a szállásunk Rethymno közelébe (Adelianos Kampos, Hotel Kathrin) lesz."

 

Miért ilyen nehéz topikleírást olvasni?

 

"Bérelünk autót is, és érdekelne hogy Rethymno kb, 60-80km-es körzetébe milyen strandokat, eldugott öblöket, tavernákat illetve látványosságokat javasoltok megtekintésre."

 

Rethymno 60-80 km környéke az kb teljes kelet-Kréta, mínusz Elafonissi meg Falassarna, pedig azok az igazi turistamágnesek ... Szóval ennél specifikusabb kérdést tegyél fel, ez egyenértékű azzal, hogy "hol együnk jót Krétán?"

 

Déli partot azért végig tudod nézni Matalától kb Chora Sfakionig, északi parton kevés lesz az eldugott hely.

Előzmény: paler (16208)
paler Creative Commons License 2019.09.07 0 0 16208

Sziasztok!

 

Holnap indulunk krétára, a szállásunk Rethymno közelébe (Adelianos Kampos, Hotel Kathrin) lesz. Lenne pár kérdésem azokhoz akik ebbe az időszakba voltak itt, vagy éppen most vannak krétán, hogy esti időszakokra elkelnek-e már a hosszabb, melegebb ruhadarabok, vagy elég a rövidebb is?

Bérelünk autót is, és érdekelne hogy Rethymno kb, 60-80km-es körzetébe milyen strandokat, eldugott öblöket, tavernákat illetve látványosságokat javasoltok megtekintésre. 

Melyik oldalon a legpontosabb időjárás előrejelzést Nyugat-Krétára. Én most ezen az oldalon keresztül próbálom figyelemmel kísérni az ottani időjárást. Nem tudom hogy ez mennyire lehet pontos?

 

Köszönöm előre is a segítséget.

Törölt nick Creative Commons License 2019.08.31 0 0 16207
Ha adott méretű pitába zöldség és hús helyett krumplit is raknak akkor olcsóbb előállítani ,mjntha csak zöldség és hús van benne:')
Amúgy nem drága a gyros.
2,5-3.
Amúgy a többi kaja attól függ mennyiért vetted az eurót:)
Most 335sem ritka.
Augusztus 31 van,északi parton 27fok van,pesten 33.
Mindenhol kint van a piros zászló,óriási a szél napok óta,
A déli részen viszont nyugalom van.
Mi inkább motorozunk vagy kirándulunk,nem szeretem a napot egész nap.
Az ital ára tényleg attól függ hogy mennyire frekvebtelt a hely.
A lidl ben 6xfél liter kóla 3euro.
Jobb étteremben meg 3,33as dobozos 4.
Előzmény: uraaam (16178)
gyongyhalas Creative Commons License 2019.08.28 0 0 16206

Szia !

 

Igen igen 2018 ról  beszéltem ...Elnézést amiért nem írtam egyértelműen...

Üdv.

Előzmény: Montessy (16205)
Montessy Creative Commons License 2019.08.28 0 0 16205

08.21-én írtad a hozzászólásodat, amiben a szeptemberi zsúfoltságról beszélsz.

 

Talán egy tavaly szeptemberi útról szólsz?

Előzmény: gyongyhalas (16203)
fcseh74 Creative Commons License 2019.08.24 -1 0 16204

Kréta csodálatos sziget, megannyi történelmi örökséggel.

1 hetet voltunk igy csak kicsi részét láttuk.

Sajnos a tengerpart és az idegenvezető nem a legjobb választás volt.

Nekünk szerencsénk volt, hogy nappal repültünk:

https://youtu.be/i84ABFONYLk

 

gyongyhalas Creative Commons License 2019.08.21 0 1 16203

Szia Sziasztok !

 

Kréta  szép és hatalmas....2 hét  1500 km   és talán 1/5 ét ha láttuk.

   Más léptékkel kell ide látogatni. Nekem egy kicsit húzós volt  és itt a hasonlóságot fedeztem fel  a hazai rendőrökkel....85 eurós  cetli amit a postán fizettem  sajna elkerülhető lett volna .

  Vagyis körültekintően kell vezetni.

Mindegy...nagyon szép helyeken jártunk és sok sok kimaradt...

  Ami nekem szemet szúrt az a zsúfoltság  ,szeptemberben  tömeg minden strandon,,,,,beépülve  sajna már majd minden öböl ..(napágyak büfék stb)

  Alig találtunk  kocsival megközelíthető  magányos öblöket még délen se....

Persze ez legyen az én problémám.

  Forgalom is van ám  és az a fránya kettős záróvonal  ...(ami nekünk turistáknak  lett kitalálva )

Figyelni kell rá nagyon mert, láttam ám a rendőr  szelektíven  méri a szabályokat....

   Szóval a lényeg 1 hét  semmi !!!!!!

2 hét  már  belekóstolsz.....

üdv 

 

 

Előzmény: 1zsakkrumpli (16202)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2019.08.20 0 0 16202

Nekem nagyon tetszett Rodosz, oda is vissza kell még menni. :)

 

Azt sem lehet bejárni 7 nap alatt, 3 napot kirándultunk (naponta 2 közeli nevezetességet néztünk meg+egy 1-2 óra strandolás), a többin inkább strandoltunk, illetve sétálgattunk. (a gyerekek miatt sem lehet mindig kirándulni.)

Krétát is így gondolnám.

Előzmény: Montessy (16201)
Montessy Creative Commons License 2019.08.20 0 0 16201

Kréta remek hely, de meg se próbáld egy egyhetes út során betervezni magadnak a szigetet.

Legalább kétfelé oszd: Kelet-Kréta és a nyugati rész. Ez legalább és minimum 2 út oda.

De megéri, remek hely...

 

...és hogy tetszett Rodosz?

Előzmény: 1zsakkrumpli (16194)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2019.08.20 0 0 16200

Mi hatan mennénk (4 gyerek van), eddig azt tapasztaltam, hogy kevés/kevesebb az ilyen apartman, vagy ház. Sajnos autókölcsönzőknél is kevés a 7 személyes autó.

Köszi, a segítséget!

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16199)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.08.20 0 0 16199

Szerintem csak finoman kaptad az ívet :-) Szerintem nincs olyan, hogy repjegyekről nem lehet beszélni, csak az egésznek volt egy olyan íze, hogy mondjuk akkor meg neked a tutit, holott ilyen nincs, főleg a jegyekkel.

 

Szállásért nem kell aggódnod szerintem, hacsak nem kifejezetten turistás helyre akarsz foglalni, mert szinte mindig van, mindenhol, én még azt is megkockáztatnám, hogy egyáltalán ne foglalj előre, hanem menj, és nézd meg helyben, hogy tetszik-e az adott hely, szállás.

Előzmény: 1zsakkrumpli (16198)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2019.08.20 0 0 16198

Ok, köszi, nálam 80.000.- a felső határ, majd figyelem, nem akarom annyira a végére hagyni, mert szállást, autót időben le kell foglalnom.

 

Elnézést a törzsközönségtől, fejlécben leírtakból nem volt egyértelmű, hogy a repjegyek árairól sem szabad beszélni, előtte a keresővel még rá is kerestem, többször is volt itt téma, gondoltam friss információk miatt megkérdezem. 

 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16197)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.08.20 0 0 16197

Egyébként kb 2 hónappal az indulás előtt lesz a wizzair az optimumon, olyan 40-60e között odavissza.

Előzmény: 1zsakkrumpli (16196)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2019.08.20 0 0 16196

Ok, látom hülyeséget kérdeztem.

 

Bocsi!

Előzmény: 1zsakkrumpli (16194)
totopad Creative Commons License 2019.08.20 0 0 16195

November 11-én éjjel 11 órakkor ajánlom, hogy nézz repjegyet az olcsokretairepjegy.hu-n. 11000 Ft környékén várható az ár, de lehet, hogy nem. 

Előzmény: 1zsakkrumpli (16194)
1zsakkrumpli Creative Commons License 2019.08.19 -6 0 16194
Sziasztok!
Most jöttünk haza Rodoszról, saját szervezésben voltunk a szigeten. Jól sikerült, ezért szeretnék jővőre Krétára menni.
Szeretném kérdezni, hogy repjegy mennyibe kerül kb. ill. mikor olcsóbb?
Vad Creative Commons License 2019.08.14 0 2 16193

A közepét kihagytad, pedig ott is lehet

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16186)
ZsB Creative Commons License 2019.08.14 0 1 16192

nemcsak a topikleírást nem tudod elolvasni, de azt se, mi van a jogosítványodra írva (segítek: ha magyar jogsid van, EU-s jogsid van, Görögo. meg ugye EU-tag...)

Előzmény: Stuszibacsi (16191)
Stuszibacsi Creative Commons License 2019.08.14 -1 0 16191

Koutsouras 720 55, South Coast lett a cél. Szeptember 18-tól. Gondolom az idő még strandos lesz... A közelben tudtok ajánlani látnivalókat? Illetve a fővárosban mit érdemes megnézni? Továbbá a helyi szabályokról is mondhatnátok valamit. Kell e nemzetközi jogsi, hol érdemes kocsit bérelni, szuvenírt vásárolni stb. Minden jó tanácsot szívesen fogadok.

hair001 Creative Commons License 2019.08.14 -1 1 16190

mi is gyűjöttünk azokban a hegyekben fűszernövényeket, zsályát, kakukkfüvet, de ez inkább hasonlít a borsos varjúhájra

Előzmény: Törölt nick (16188)
'szti Creative Commons License 2019.08.13 0 0 16189

ezt most kérdezed? kép alapján elég nehéz felismerni, kéne a levele, magja, illata

lehet oregánó, majoranna, esetleg kakukkfű vagy egész más😃

Előzmény: Törölt nick (16188)
Törölt nick Creative Commons License 2019.08.12 0 0 16188

Itt szerintem vannak inyencek, hatha valaki felismeri, mi ez a noveny. Nagyon eros, fuszeres/gyogynovenyes illata van, a Lentas feletti hegyekben futottam bele.

 

bppt Creative Commons License 2019.08.12 0 0 16187

Saját tapasztalat (12x) a déli rész jóval szelesebb, ráadásul a Szahara felől porosabb is.

Bár szeptemberben csak 1x voltam, lehet, hogy akkor más?

 

Előzmény: Stuszibacsi (16185)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.08.12 0 0 16186

Vagy a keleti, de néha a déli.

Előzmény: Stuszibacsi (16185)
Stuszibacsi Creative Commons License 2019.08.12 -1 0 16185

Szeptemberben melyik része a szelesebb a szigetnek? Általában a nyugati és az északi szokott ha jól tudom.

 

hair001 Creative Commons License 2019.08.07 -1 2 16184

Palaikastrot én is ajánlom, nincs tömeg, finom ételek annál inkább, habitustól függően a tengerparti vagy a faluban lévő tavernákban, körülötte kavicsos/sziklás partok (túl a birka/kecske kerítésen), nem messsze a Chochlakies szurdok, az elején a Cafe, a végében a Karoumes strand. Ej de jó visszaemlékezni.

Előzmény: Stuszibacsi (16179)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.08.06 -1 0 16183

https://www.cretanbeaches.com/en/sea-tourism/central-crete-beaches-heraklion/trafoulas-beach-lentas

 

Van egy apartman és taverna együtt 2 km-re innen: http://www.casadoria.net/en/home.html

 

Itt biztos nincs nyüzsgés, tradicionalitás annál több :-)

Előzmény: Stuszibacsi (16179)
Vad Creative Commons License 2019.08.06 0 0 16182

Ja, még egy, Glyka Nera, de oda csak bérelt csónak megy

Előzmény: Vad (16181)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!