Keresés

Részletes keresés

Kréta46 Creative Commons License 2019.07.31 0 0 16150

Még soha nem találkoztam Krétán autósokat molesztáló rendőrrel, pedig 2002 óta járok a szigetre. Kétszer láttam rendőri intézkedést, az sem "igazoltatás" volt, hanem baleset helyszínének biztosítása. Az egyik egy fejreált autó volt, a másik meg kisodródott a kanyarban. Mindkettő a gyorsforgalmin. Egyik esetben sem volt a balesetnek más résztvevője

Előzmény: qwer1234 (16149)
qwer1234 Creative Commons License 2019.07.31 0 0 16149

A new road teli van szórva traffipax dobozokkal amikről nem tudni, hogy tényleg tartalmaznak-e készüléket? Valaki kapott már itt gyorshajtásért valamit? Vagy ez egyből kiderül, mert levillognak a rendőrök?

qwer1234 Creative Commons License 2019.07.31 0 0 16148

Háát nem tudom, én már letettem erről a "görögök jól vezetnek" dologról, de az is lehet, hogy csak öregszem. Megmondom mi a bajom:

- Alapjában véve szarnak a többi résztvevőre, bár motorost kevésbé ütnek el. Megy 30-al a new road-on persze az út közepén. Azt hinnéd, hogy csak a mediterrán ráérünk életérzés kerítette hatalmába, de aztán látod, hogy a kocsiban pofáznak 1000-el és teljesen kizárták a külvilágot. 

- Sok az emlékhelyek száma az utak mentén. Ez eléggé jó indikátor szerintem. Gyorsak és vakmerőek, de ez nem a jó vezetés.

- A motorosok basznak bukót viselni, így ha baleset van, általában meg is halnak. Ezzel viszont az a bajom, hogy ha baleset résztvevője vagyok és a másik egy motoros, könnyen pályázok a gyilkos címre. Így ez nem jó deal. Inkább vegyen bukót, mert az élete is nagyobb valószínűséggel marad meg, és nekem sem kell szembenézni a gyászoló hozzátartozókkal.

 

Akik inkább tudnak azok a buszsofőrök. Bár azokra is néha igaz, hogy mennek mint a meszes. :-)

Előzmény: HBBB (16142)
ZsB Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16147

Ja, mi is találtunk remek ingyenparkolót a Réthinmóban, csak azt a kis táblát nem vettük észre, hogy este 7-ig. Szép 80 eurós mikuláscsomag várt. Jó kis meló volt kinyomozni, hogy a kikötői rendészet az illetékes. Viszont mivel bementünk perkálni, elengedődött a fele.

Előzmény: Kréta46 (16145)
HBBB Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16146

A görögök is szeretnek motorozni, mennek is mint a meszes. Szerintem nem rossz ötlet inkább motort bérelni,mint kocsit. Ha egyedül mentem volna, lehet én is inkább motort béreltem volna.Főleg a szűk utcákban jöhet jól.

Előzmény: hun_tourist (16143)
Kréta46 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16145

Retimnoban ingyenes a parkolás az Agios Georgios templom körüli területen. Ott szorultam be az Aggelou Sikelianou utcára rákanyarodva. Legalább is tavaly még ingyenes volt.

Aztán ugyancsak ingyenes a tengerparton a Prefektura és a várhegy közötti területen is. 

De szerintem a városi park melletti sem fizetős, legalábbis nyitott, nem sorompós, és nem láttam még parkolóőrt. Bár ott még nem parkoltam.

Ami biztosan fizetős az a kikötő melletti két parkoló.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16144)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16144

Ez a fizetős dolog Rethymno, Chania és Heraklion városokra igaz. Persze én tudok egy helyet Rethymnoban, de csak véletlenül :-)

Előzmény: hun_tourist (16143)
hun_tourist Creative Commons License 2019.07.30 -1 0 16143

Hát ez megint új infó (fizetős parkolás), és akkor már inkább megint a motor felé billen a mérleg.

Sem Karpathoson, sem Korfun, egyetlen helyen sem kellett fizetni parkolásért. Tehát akkor marad a motor, mert azzal ott, akkor és annyi ideig parkolok, amíg jól esik :)

Köszi mindenkinek az infókat, legalább ha valaki mostanság autót akar bérelni, akkor lesz bőven hozzászólás, ami alapján eligazodhat!

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16140)
HBBB Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16142

Ja,az én voltam, aki az ingyen parkolót kereste Rhetymnoban, meg is találtam :-) . Amúgy igaz, ez benne van az emberben ez a smucigság, hogy amit lehet ingyen akar. Ja, a görögök tényleg elég faszán vezetnek, ezt én is tapasztaltam, de azért mondjuk Bp.-hez képest nem vészes a helyzet :-). Nyomják neki rendesen,na.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16140)
HBBB Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16141

itt az Athens Cars száma, a bekarikázott az egy mobilszám,vagy ott az e-mail címük is, valamilyen Natasa a csaj neve,nem tudtam elolvasni.Náluk full biztosítással adják a kocsit, a papíron legalábbis az volt.

Előzmény: hun_tourist (16133)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16140

Ez - szerintem - alapvető keleteurópai betegség, volt itt kolléga, aki azt kereste sokáig, hogy hol tud Rethymnoban (talán) ingyen parkolni. A parkolás pénzbe kerül. Az autózás költségekkel jár, ezt bele kell kalkulálni szerintem. Különösen Krétán, ahol a megszokott reflexek nem feltéltenül fognak működni (követési távolság, mire mit lép, stb). De az élethez kell egy kis szerencse is, na :-)

Előzmény: Kréta46 (16136)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16139

Akkor drágább, kauciót tőlem sohasem kértek, de valszeg törzs vagyok :-)

Előzmény: Kréta46 (16136)
Kréta46 Creative Commons License 2019.07.30 0 1 16138

Nem a jármű baleseti veszélyességéről beszélünk, hanem a bérelt járműben esetlegesen keletkező kárról. Én elhiszem, hogy jó vezető vagy, és bízol magadban, de..

Ma délután, az egyik környező faluban voltam. Idehaza. Kanyarodonák ki egyik utcából, de jön két autó, megvárom míg elhaladnak, majd megyek utánnuk. Látom, hogy az első autó indexel jobbra,  kicsit behúzódik balra, hogy rá tudjon kanyarodni a keskeny hídra a bejáróhoz, és már veszi is alá a kormányt jobbra. A mögötte haladó autó, meg mintha ez lenne a természetes előzi jobbról. Eredmény, a második autó első sárhányójától a hátsóig behorpadva, a kanyarodó autó jobb első lámpája és sárhányója kaput. Kiszáll a második autóból a vezető, és üvöltve, hogy isten barna, hogy adnak az ilyennek jogosítványt, és fizesse meg a kárt.

 Na, most képzeld el ezt a szitut Krétán

 Persze mindenki maga dönt, hogy érdemes e megspórolni 16e Ft-ot

Előzmény: hun_tourist (16133)
Kréta46 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16137

Közben írtad.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16135)
Kréta46 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16136

Megnéztem az autotrip oldalát, mert tényleg kedvező árnak tűnik. Viszont nem igazán egyértelmű a bérleti feltételek leírása. ( vagy én nem jól értelmezem?)

Úgy tűnik, hogy az ajánlott árak csak főszezonon kívül érvényesek. 

Ráadásul azt írja, hogy 

"Az ajánlatok egész évben érvényesek, kivéve a 2007. július 1. és 2009. szeptember 15. közötti időszakot

A teljes fedezetbiztosítással foglalkozó ajánlatok egész évben érvényesek, kivéve a 2007. július 1. és 2009. szeptember 
15. közötti időszakot. A 2007. július 1. és 15. szeptember közötti időszakban kérésre és rendelkezésre állás esetén foglalhatóak."

Vagy csak elfelejtették frisíteni?

Azon kivül Főszezonban kauciót kér, de nem írja, hogy mennyit.

 Mindenesetre kértem tőlük ajánlatot.

 Éveken át Pegueot 207, ill Toyota Yarist hajtottam, kivéve tavaly, akkor egy  Volksvagen Pólót. Na azt soha többé

A Yarisra, az Anna Cars 220 euró ajánlatot tett. itt 165-öt írnak 

Van valakinek tapasztalata velük?

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (16131)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16135

Mondom, nézd meg az autotripet, mi júliusban fullos midennel 26/nap béreltünk Fiat Grande Puntot. Főszezonban valszeg sehol nem kapsz 20 euró környékén autót.

Előzmény: hun_tourist (16133)
petneházyrét Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16134

https://www.europeocars.com/

Háromszor béreltünk tőlük, minél több napra kéred, annál olcsóbb. Korrektek, tavaly szeptember végén a kért sima kia ceed helyett automatát hoztak. (Azóta vernyogok, hogy itthonra is az kell.)

Előzmény: hun_tourist (16118)
hun_tourist Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16133

köszi mindenkinek!

 

őőő, igen, valóban van rizikója, kár is lenne vitatni. de sokat vezettem külföldön, köztük görögországban is, sokat motoron. na az még veszélyesebb, mint az autó, gondolom ebben egyetértünk. olajbógyók az úton, nem megfelelő guminyomás: ezt autóval észre sem veszed, motorral meg...

nem akarok vitatkozni veletek, hiszen egyetértünk valahol. biztosan nem pénzkidobás a casco, de igyekszem vigyázni, figyelni, a többi autóvezetőt is figyelve közlekedni, nem belemenni olyan szituációba, amiben nem vagyok 100%-ig biztos. bízom magamban.

Igen, most mondhatjuk, hogy sokan így van ezzel de mégis elég sok a baleset. mégis így érzem, hogy eddig is megoldottam és most is meg fogom.

Ha bajt okozok, kifizetem. vállalni fogom.

 

HBBB: igen, megköszönöm a kontaktot, hátha! :)

 

ui: egyébként pont ezért szoktam motort bérelni inkább, mert azzal bárhova (értsd az úttalan úton a partra) oda tudsz menni, nincs olyan, hogy megkarcolják (ugye nem az autók között parkolok), nincs olyan, hogy sérül az alváz, illetve ha mégis valamit találnak rajta, akkor is 1-200 euróból megúszom. Míg ha egy autón komolyabb sérülés kerekedik, akkor már 4 jegyű lesz a kár... És minden bérlés megkezdésekor szigorúan videót csinálok az állapotáról.

 

Tehát egyet értek, ésszerű kifizetni azt a plusz 70 eurót, ha kicsit is úgy érzi valaki, hogy kockázatos lenne nélküle. De mégsem attól hangzatos a fórum, hogy mindenkinek megsérült így vagy úgy az autója, tehát nem én leszek az egyedüli :)

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16132
Előzmény: Marmarossy (16130)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16131

"nekem nem kell casco, meg ilyen-olyan biztosítás."

 

Híres utolsó mondatok - milliókkal baszhatsz rá nagyon gyorsan, és nem nagyon ajánlom, hogy vitába keveredj egy (görög) autóbérlőssel, mert ő abból él, hogy ezeket a dolgokat behajtja a kuncsafton, és isten őrízz, hogy egy sima görög úrvezetővel akassz bajszot, mert abból valszeg rosszul jössz ki. Főleg úgy, hogy itt 50 eurón rugózól, tehát szemmel láthatóan kicsi a mozgástered - amikor rádvernek 100 eurót egy sima defektért, már az is nagyon fog fájni.

 

Nézd meg ezt is, ez fullos: https://www.autotrip.gr/

Előzmény: hun_tourist (16125)
Marmarossy Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16130

Sziasztok!

Tudna valaki aktuális hajó/komp menetrend hivatkozást Sougia - Ag.Roumeli közötti járatra?
Amúgy milyen sűrűn jár?
Csak egy hajó/komp jár, vagy vannak mások is?

HBBB Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16129

Eseteleg az Athene Car-os közvetítő elérhetőségét meg tudom keresni,otthon megvan a számla,meg az egész, valami Natasa volt a csaj neve,közvetlen mobilszámot is tudok adni,jól beszél angolul.Chania, a reptér mellett vannak,a Shell kút mellett közvetlenül.Ha kell elérhetőség,megkeresem,elég sok autójuk volt.

Előzmény: hun_tourist (16125)
Kréta46 Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16128

Az valószínűleg azért van, mert a közvetítő társaság az alapárat adja meg, a közvetlen weboldal meg már a biztosítással emelt tarifát írja.

Nem béna vagy, szezonban ilyenek a bérleti díjak. De szerintem még így is kedvezőbb, mint ha fizeted az 50 Eurós transzfert, és helyben bérelsz motort.

Azért én ezzel a "nekem nem kell caszcó, meg biztosítás"-al csínján bánnék. Ez azért mégis csak Kréta, és nem csak a gyorsforgalmin fogod, használni az autót. Autószélességű utak, beláthatatlan derékszögű kanyarok, szűk sikátorok, zsúfolt parkolók, rengeteg, a helyi viszonyokat nem ismerő túrista bérelt autóval, mediterán vezetési stílus, azaz lazán vett közlekedési szabályok. Lehet, hogy te jól vezetsz, csak mások is vannak az úton. Én, közel 10e km krétai vezetésssel  Retimnóban egy parkolóból való kikanyarodásnál úgy szorultam be, hogy majdnem úgy kellett az autó farát arrább tenni, mert az egyirányú utca mindkét oldalán végig álltak az autók, és az egyik nagyeszű úgy parkolt le a bejáratnál, hogy csak autónyi széles hely maradt, a másik másféleszű meg az utcában a kanyarodási oldalon közvetlenül a bejárat  vonalában. Szemben a másik oldalon meg végig álltak az autók

Előzmény: hun_tourist (16125)
HBBB Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16127

Ja,igaz,az még előszezon volt azért.Amúgy a 125€-s kategória már akkor nem volt,visszaírtak,hogy foglalt sz összes már,válasszak magassabbat,így lett a 140-es.

Előzmény: hun_tourist (16126)
hun_tourist Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16126

annyi még, hogy itt (amit adtál linket) valóban 125 eur lenne, de csak júniuisban. Júli-aug már 190 eur...

Előzmény: HBBB (16123)
hun_tourist Creative Commons License 2019.07.30 0 0 16125

és HBBB

köszi mindkettőtöknek!

 

nekem nem kell casco, meg ilyen-olyan biztosítás. Csak egy kis autó, max 150 euro-ig.

Sajnos azonban az általatok is említett oldalakon ugyan írják, hogy 128 ero/hét, meg 140 euro/hét, de ha írok nekik, kalkulációt kérek, akkor azonnal 220-225 euros árat kapok.

 

Egy oldalt találtam, ami közvetítő oldal, ott a legkisebb autó 148 eur. Azt írják, hogy a Holiday Cars adja az autót. Na, felkerestem direktbe az oldalukat, ott már rögtön 200 eur felett van...

 

nem értem én ezt, nem lehetek ennyire béna, hogy ne találjam meg a 150 eur alatti lehetőséget...

 

Jó lenne itthonról foglalni, így legalább a transzfert sem kell kifizetnem (50 eur), és kényelmesebb is lenne a reptéri felvétel/leadás...

Előzmény: Kréta46 (16119)
HBBB Creative Commons License 2019.07.29 0 0 16124

A kocsit nekem full biztosítással adták,és deposit nélkül,ahogy itt ajánlották a fórumon. Egy gond volt utolsó nap,hogy a jobb hátsó gumit valaki leengedte.Utolsó nap úgy gondoltuk,hogy dél körül kicuccolunk,aztán estig még a strandon döglünk,mivel a gépünk csak 22:40-kor indult Chaniából,úgyhogy délben legurultunk a strandra,ami kb. 4-500 m-re volt beálltunk egy bár mögötti parkolóba,és ott vettem észre,hogy totál lapos a gumi.A pincér srác rögtön jött segíteni,kérdezte mi a helyzet,mondtam neki,hogy vagy defeketes,vagy leengedte vki.Kicseréltem a kereket,aztán megnéztük,de sehol sem volt rajta sérülés.Aztán a másik pincér srác mondta,hogy előző éjjel az ő kocsiját is leengedte vki,úgyhogy nem defektes volt.A reptér felé megálltunk tankolni,meg felfújtam a lapos kereket,aztán bevágtam a csomagatartóba a pótkerék helyére,és ennyi.A kölcsönzős csaj meg sem nézte a kocsit,beült a helyemre,aztán kidobott minket a reptérre,és elköszöntünk.Ja,és a pótkerék kicsit meg volt padkázva, szóval mondhatta volna,ha megnézi,hogy én voltam,de hát nem nézte meg.

HBBB Creative Commons License 2019.07.29 0 0 16123

Üdv,én itt béreltem,ezt a topicon ajánlotta valaki régebben,nekem bevált:

 

http://www.cretecarhire-eurocar.co.uk/

Előzmény: hun_tourist (16118)
bppt Creative Commons License 2019.07.29 0 0 16122

Szia,

 

Én anno úgy csináltam, hogy elmentem reggel autóval Chora Sfakionig (ha jól emlékszem), onnan hajóval a szurdok kvázi "végpontjáig" a tengerparton. Innen mentem be a szurdokba (már nem emlékszem, hogy pontosan meddig, de kb. a fele), majd vissza a partra. Ott délután hajóval vissza, majd autó. Egyedül , nem szervezetten, ezt találtam a legjobbnak.

Tényleg nagyon meleg van bent. De gyönyörű. Német csajok szandálban jöttek, ám túracipő javallt.

Nekem így kompletten, hajóúttal volt élmény, bár nyilván sajnálom, hogy nem tudtam teljesen végigmenni.

Előzmény: Remontoir (16120)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.07.29 0 0 16121

Ha nem vagy rutinos túrázó, akkor ne, mert 

- nem tudod, mennyi lefele mennyi felfelét jelent

- k.b.szott meleg bír lenni, nem tudod, mit jelent

- a legjobb út Sougia -> Omalos busszal, Agia Roumeli -> Sougia hajóval, ehhez Sougiában kell aludni, vagy ötkor elindulni akárhonnan, és hétre ott lenni.

 

Használd a keresőt, csomó infó van itt.

 

 

Előzmény: Remontoir (16120)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!