Keresés

Részletes keresés

Vad Creative Commons License 2019.06.08 0 0 15962

Lendas-Dythiko.

De a tengerparton olvasás felejtős, tízpercenként mész a vízbe, a többire kíváló. A pletykák szerint Kazatzakis ide járt alkot i.

Előzmény: firga20 (15955)
ZsB Creative Commons License 2019.06.08 0 0 15961

Ja, és igen, jobbára fizetős, nagyon is.

Előzmény: HBBB (15959)
ZsB Creative Commons License 2019.06.08 0 1 15960

Haniában (akárcsak Réthimnóban, Iráklióban, Ajíosz Mikólaoszban, vagyis a városokban) nehéz parkolóhelyet találni. Pontosítok: kurva nehéz parkolóhelyet találni. Haniában még az sincs, mint pl. Réthimnóban, hogy a kikötői fizetős tuti működik. Vagyis ha az óvárosba, a kikötőbe mégy (hova máshova mennél), akkor nyugatról a Néa Hóra táján jó, ha megcsípsz valamit, keletről meg még még a gimnázium előtt a Nikiforun lehet helyet találni, meg az ottani fizetős grundparkoló játszik.
És hát olyanok is bejöhetnek, mint nekünk pár éve Réthimnóban egy mikuláscsomag, mert nem vettük észre, hogy ahol leálltunk, ott csak este 7-ig lehet parkolni. Szép munka volt kinyomozni, hogy a kikötői rendészeten köll fizetni, viszont mivel bementünk fizetni, csak a bünti felét kellett kiperkálni (asszem, 40 euró volt).

Előzmény: HBBB (15959)
HBBB Creative Commons License 2019.06.08 0 0 15959

Mi a helyzet Krétán a parkolással? Van,ahol fizetős, pl. Chaniában? Mennyire könnyű parkolóhelyet találni? Azért kérdezem,mert pl. Szicíliában elég rossz volta a helyzet parkolási téren.

petneházyrét Creative Commons License 2019.06.07 0 0 15958

Tényleg, erre nem is emlékeztem. Tavaly a kölcsönző volt, pár éve a mi nevünk. Nálunk férj nézi az ilyeneket, én vezetek. :) 

Előzmény: Vad (15950)
scream24- Creative Commons License 2019.06.07 0 0 15957

Szia. Nem egészen értem a válasz minden pontját. Nem tudom miből gondoltad, hogy sok cuccal utazunk, pláne puccosan! :) Elég nekem egy kényelmes cipő, papucs, pár póló meg naci.Bizonyára már Te is láttál cifra dolgokat rendesen, hogy az emberek miket nem képesek magukkal cipelni a nyaralsra. :)  Lassan már  bejárjuk a Görög szigetek java részét , bár nem ott kezdtük a Görög ismerkedést. Kíváncsiak voltunk Athénra, a Meteorákra, az Olympos (Zeus pont nem volt otthon :D ) stb. Tehát van tapasztalat, csak Kréta eddig mindig kimaradt. Testhezállóbbak a kisebb szigetek, itt Krétán mérlegelni kell, kompromisszumot kell kötni magunkal, hogy ne egy rohanás legyen az egész. Az északnyugati rész lett végülis a bázis. Majd kiderül mi fért bele és mi nem. Lenézek a déli partra is az tuti, úgy a távolság sem tűnik oly vészesnek. Természetesen nagyon köszönöm a figyelem felhívást és a jó tanácsokat. Jó hétvégét. 

Előzmény: Vad (15949)
scream24- Creative Commons License 2019.06.07 0 0 15956

Köszi. Ez jó hír. E hónap 23.-án megyek. El sem hiszem, hogy ilyen korán tudom már, hogy megyek. :D Én pont a sziget másik oldalán leszek, így csak egy virtuális italra tudlak meghívni. És irigykedem kicsit, hogy a hobbid a munkád. 

Előzmény: Vakuvillan (15947)
firga20 Creative Commons License 2019.06.07 0 0 15955

A kutyáim alatt a pénzem, a falamon Tony Montana 
Dolce, Vuitton, Rolex, Ray-Ban, Georgio, Emporio, Prada :-)

Sok orosz nő van ám aki 40 fokban is ezekben díszeleg szerte Európában. Amúgy valaki nem tudja hogy a Continental szálló medencéjének vize hány fokos augusztus 15 környékén??

Na, csak vicceltem, mielőtt jönne  Bertrand és élve felboncolna mint pár más tagot itt korábban ahogy láttam, a déli partra vonatkozna a kérdésem. Azért a déli part mert utánaolvasva  úgy találtam az a rész lenne az én esetem.

Nyugodtabb, legalább részben még autentikus, ez alatt a viszonylag kevés turistát értem, kisebb helyet keresek ahol szép a part és lehetőleg mentes a részeg fiatal angol hordáktól esténként. Lehet nagyon egyszerű is, szimpla apartmanra gondoltam, jó ha van egy kis bolt is a környéken, ilyen nyugis, pihenős, belassulós, tengerparton fekvős, olvasós, jóféle tavernában kajálós egy hétre gondoltam. 

Kocsival elmozognék a környékre is látnivalók vagy szép partok miatt, de sokat semmiképpen nem markolnék. Túl nagy ez a sziget, tehát korlátoznám magam a szálláshely és környékére, inkább hiszek a kevesebb az több mondásban tapasztalataim alapján. Aztán ha tetszik akkor úgyis visszamegy az ember.

Előzmény: Vad (15949)
HBBB Creative Commons License 2019.06.07 0 0 15954

Köszi,most elbizonytalanodtam,ha tényleg olyan jó,akkor lehet mégis meg kéne nézni Knossost.

Előzmény: Vad (15953)
Vad Creative Commons License 2019.06.07 0 0 15953

Az északi pályán másfél-két óra alatt ott vagy

Előzmény: Vad (15952)
Vad Creative Commons License 2019.06.07 0 0 15952

Pedig jó az a Knossos. A jegyben benne van a heraklioni archeológiai múzeum, ami szintén elképesztő. Ha csak egy kicsit is érdekel Európa múltja, ne hagyd ki.

Előzmény: HBBB (15946)
Vad Creative Commons License 2019.06.07 0 0 15951

Szia, mit melózol?

Előzmény: Vakuvillan (15939)
Vad Creative Commons License 2019.06.07 0 0 15950

De valszeg nem a te neved lesz a táblán, hanem a kölcsönző cég neve

Előzmény: petneházyrét (15933)
Vad Creative Commons License 2019.06.07 0 0 15949

Krétára nem kell sok cucc. Éjjel is meleg van, kiöltözni meg nem érdemes. Közben számolj azzal, hogy a Nap, a páratartalom és a szél együttes hatásáraa ruhák hamar tönkremennek, ezért sem javallott a Prada.

Sokszorki se pakoltam a kocsiból, motor csomagtartójáról, ha csak egy éjszakára szálltam meg valahol.

A déli rész, mint már írtam, kifejezetten a csavargóknak ideális.

Előzmény: scream24- (15929)
Vad Creative Commons License 2019.06.07 0 0 15948

A déli part szálláshelyeit nemigen találod meg a booking.comon, tripadvisoron stb.

Rengeteg kiadó szoba meg apartman van délen, helyben tudsz foglalni.

Ez az oldal elsősorban utazóknak készült annak idején, az apartman-, illetve szobabérlés nagy előnye, hogy szabadon garázdálkodhatsz az időddel, és akkor lépsz tovább, amikor kedved tartja

Előzmény: scream24- (15928)
Vakuvillan Creative Commons License 2019.06.07 0 0 15947

Hihetetlen gyorsan melegszik egyébként, partközelben a felszínen már 23! Hajóról, kintebb, odalent 20, de lesz ez jobb is, hamarosan! Csodás az idö, fini a kaja, szép a víz! 😊

Előzmény: scream24- (15945)
HBBB Creative Commons License 2019.06.06 0 0 15946

Köszi mindenkinek az infókat.Mivel 1 hétre megyünk Agia Marinába(már csak 2 hét!), asszem Knosszoszt kihagyjuk,egyrészt a távolság,meg a sok uatzási idő miatt,meg mert azt olvastam,hogy elég kiábrándító hogy az eredeti köveket múzeumban lehet megnézni,a várost meg újra építették.Szerintem 1 nap lesz Elafonissire, aztán 1 nap mondjuk Chania óváros, meg Réthimno. Minden második nap gondoltam az autózást,a többi időben meg strandolás.Aztán esetleg még 1 nap mondjuk Balos.Ja,meg van az a krétai botanikus kert a közelünkben,kb. 20 km,azt is megnéznénk.Vagy Balos helyett esetleg Sougia? Nem akarunk folyamatosan autózni,az a helyzet,de szerintem kétnaponta egy-egy út az beleférne.

scream24- Creative Commons License 2019.06.05 -2 0 15945

Szia. És már melegszik a tenger? Én is olvastam a blogod, "beleástam" magam a szigetbe. :D :D

Előzmény: Vakuvillan (15944)
Vakuvillan Creative Commons License 2019.06.04 0 0 15944

Ja, jó hülye vagyok, de ez van. :-D Itt nagyon barátságos a helyzet, jobban élvezem.

Előzmény: hair001 (15940)
kabret Creative Commons License 2019.06.04 0 0 15943
Előzmény: HBBB (15942)
HBBB Creative Commons License 2019.06.03 -3 0 15942

Egy újabb kérdés:Mi a helyzet krétán a zéró-toleranciával?Ha mondjuk megiszom egy sört,és utána vezetnék,akkor az még belefér?Mennyire ellenőriznek?

scream24- Creative Commons License 2019.06.03 0 0 15941
Szia. Köszi. Ezen valahogy átsiklottam!
Előzmény: forceberg_avs (15937)
hair001 Creative Commons License 2019.06.03 0 0 15940

Épp most olvastam a blogodat, valahogy a google elém dobta, biztos sokat keresek a kréta szóra :) A Maldív szigetekről Krétára, ez igen. Idén is megyünk Krétára, de nem Agios Nikolaos felé.

Előzmény: Vakuvillan (15939)
Vakuvillan Creative Commons License 2019.06.03 -1 2 15939

Sziasztok, Agios Niko-ban tengödök egész nyáron (meló), ha valaki erre jár, és van kedve bandázni, szóljon! Vevö vagyok túrázásra, hajózásra, kocsmázásra, meg bármi ilyesmi.

marotihajni kukac gmail pontkom

petneházyrét Creative Commons License 2019.06.02 0 0 15938

Ez a balosi út, de a CreteMedia csatornáján nagyon sok video van.

 

https://www.youtube.com/watch?v=klxIEXnQ-00&t=1s

Előzmény: HBBB (15935)
forceberg_avs Creative Commons License 2019.06.02 0 1 15937

Szia!

Nem sokat kellett volna visszaolvasnod :)

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=148745500&t=9027043

Előzmény: scream24- (15936)
scream24- Creative Commons License 2019.06.02 -2 0 15936
Köszönöm Neked és mindenkinek a választ. Úgy döntöttünk, hogy most csak a sziget nyugati részének felfedezésével foglalkozunk. Tehát Chania környékén nézek valami szállást. Így relatíve közel van a kinézett látnivalók egy jelentős része. Rethymno megközelítése sem tűnik vészesnek a főúton, vagy autópályán vagy mifene! 😁 Van olyan autó kölcsönző ami különösen nem ajánlott??! Vagy valami titkos favorit? És még valami. Megnéznénk a Szamarai szordokot. Namost, ha északról végigsétálunk a szurdokon, hogy jutunk vissza a kocsihoz? Erre van valami tömegközlekedés, vagy bármi. Illetve, ha nem mennénk végig az egészen , csak délről a vaskapuig, erre mik a lehetőségek? Gondolom kocsival nem lehet teljesen odagurulni, van vizitaxi? Köszönöm!
Előzmény: Bertrand de Beaufourt (15931)
HBBB Creative Commons License 2019.06.02 -2 0 15935

Köszi szépen mindenkinek az infókat!Végül a kocsibérlés mellett döntöttünk,bár én a munkám miatt rengeteget vezetek,de ez tűnt a legkényelmesebb megoldásnak.Amúgy június végén milyen az időjárás észak-krétán?Agia Marinában leszünk,most csak azért szorítunk,hogy jó idő legyen!Amúgy még az Agia Marina-Elafonissi, vagy Balos úton is gondolkodom,mert valaki itt korábban írta,hogy ngyon sok a szerpentin,én meg eléggé tériszonyos vagyok,szóval lehet hogy csak Chania óváros,, meg a krétai botanikus kert,és Knosszosz lesz megnézve,minden második napra betéve  egy program,mert nem akarok minden nap vezetni.

qwer1234 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 15934

Erről jut eszembe, éjszakai kocsi átvétel:

Tavaly Krétán voltunk 8 napot aztán átrepültünk aegean-el Rodoszra. 22:50-re kellett volna Rodoszra érnünk ahol meg volt beszélve a kölcsönzős céggel a reptéri átvétel. Persze a gép késett pár órát, így 01:30-ra értünk Rodoszra. Küldtem egy sms-t a szállásadónak és a kölcsönzősnek, hogy ez van, kicsit késünk. Leszállás után ott várt minket, átvettük a kocsit, aztán ő visszaült a parkolós őr mellé telefonozni. Gondolom volt még az éjszaka pár átadása. A szálláson meg az ajtóban volt a kulcs, másnap találkoztunk csak a tulajjal. Szóval mennek ezek a dolgok simán.

Egy probléma tud lenni, általában üres tankkal szeretik átadni a kocsit, így egyből meg kell tankolni ha nem a reptér mellett van a szállás. Jó esetben van éjszaka is nyitva tartó kút, de akad olyan is hogy nincs. Így jártunk egyszer Korfun. Este 11-kor átvettük a kocsit, a tank üres. Jó, majd lesz valami kút a közelben. Lett is egy éjszaka automata kút ami szépen benyelte a pénzt de nem adott ki benzint. Aztán csak sikerült egy újabb pénzbeadás után tankolni. 1-2 nap múlva visszamentünk arra és jeleztük a problémát, így a bent ragadt pénzt visszakaptuk. 

 

A fenti eset sima helyi kölcsönzős volt, szóval nem multi mint a eurocar, de gondolom ők is tartanak embert az ilyen esetekre.

Előzmény: HBBB (15932)
petneházyrét Creative Commons License 2019.05.31 0 0 15933

Várni fognak, táblával. Ott helyben kitöltik a papírokat, az autó valószínűleg kb. 200-300 méterre lesz a parkolóban, de ha kéred, odahozzák. 

Előzmény: HBBB (15932)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!