Keresés

Részletes keresés

HBBB Creative Commons License 2019.06.02 -2 0 15935

Köszi szépen mindenkinek az infókat!Végül a kocsibérlés mellett döntöttünk,bár én a munkám miatt rengeteget vezetek,de ez tűnt a legkényelmesebb megoldásnak.Amúgy június végén milyen az időjárás észak-krétán?Agia Marinában leszünk,most csak azért szorítunk,hogy jó idő legyen!Amúgy még az Agia Marina-Elafonissi, vagy Balos úton is gondolkodom,mert valaki itt korábban írta,hogy ngyon sok a szerpentin,én meg eléggé tériszonyos vagyok,szóval lehet hogy csak Chania óváros,, meg a krétai botanikus kert,és Knosszosz lesz megnézve,minden második napra betéve  egy program,mert nem akarok minden nap vezetni.

qwer1234 Creative Commons License 2019.05.31 0 0 15934

Erről jut eszembe, éjszakai kocsi átvétel:

Tavaly Krétán voltunk 8 napot aztán átrepültünk aegean-el Rodoszra. 22:50-re kellett volna Rodoszra érnünk ahol meg volt beszélve a kölcsönzős céggel a reptéri átvétel. Persze a gép késett pár órát, így 01:30-ra értünk Rodoszra. Küldtem egy sms-t a szállásadónak és a kölcsönzősnek, hogy ez van, kicsit késünk. Leszállás után ott várt minket, átvettük a kocsit, aztán ő visszaült a parkolós őr mellé telefonozni. Gondolom volt még az éjszaka pár átadása. A szálláson meg az ajtóban volt a kulcs, másnap találkoztunk csak a tulajjal. Szóval mennek ezek a dolgok simán.

Egy probléma tud lenni, általában üres tankkal szeretik átadni a kocsit, így egyből meg kell tankolni ha nem a reptér mellett van a szállás. Jó esetben van éjszaka is nyitva tartó kút, de akad olyan is hogy nincs. Így jártunk egyszer Korfun. Este 11-kor átvettük a kocsit, a tank üres. Jó, majd lesz valami kút a közelben. Lett is egy éjszaka automata kút ami szépen benyelte a pénzt de nem adott ki benzint. Aztán csak sikerült egy újabb pénzbeadás után tankolni. 1-2 nap múlva visszamentünk arra és jeleztük a problémát, így a bent ragadt pénzt visszakaptuk. 

 

A fenti eset sima helyi kölcsönzős volt, szóval nem multi mint a eurocar, de gondolom ők is tartanak embert az ilyen esetekre.

Előzmény: HBBB (15932)
petneházyrét Creative Commons License 2019.05.31 0 0 15933

Várni fognak, táblával. Ott helyben kitöltik a papírokat, az autó valószínűleg kb. 200-300 méterre lesz a parkolóban, de ha kéred, odahozzák. 

Előzmény: HBBB (15932)
HBBB Creative Commons License 2019.05.31 0 0 15932

Sziasztok,egy kérdés,mivel még nem volt nekem ilyen autóbérlésem, ez az első.Az Eurocarnál foglaltam kocsit,és Chaniában, a repteret adtam meg felvételi pontként,és azt írja,hogy:

" Az autó elérhető lesz a megadott helyen és időben.Ha felvételi-helyként választott egy repülőtéret vagy egy kikötőt, akkor keresse meg képviselőt, az Eurocar-jellel."  Ez ilyenkor hogy megy,várni fognak az érkezési oldalon névre szóló táblával? Vagy nekem kell megkeresnem a céget? Mondjuk 22:00-kor érünk be,szóval a cég az gondolom már zárva lesz.Bocs,ha hülyét kérdeztem,de nekem nem volt még ilyen bérlésem.

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.05.31 0 0 15931

Krétán az átlag haladási sebesség kb 30-50 km/h, tehát átmenni mondjuk Xerokambosból Paleochorába (350 km) 7 óra kb, tehát simán megéri a csillag helyett a körtúra, már abban az értelemben, hogy többet ülsz a napon, vagy egy tavernában, mint autóban. Egyébként simán meg lehet csinálni Knossost, Samariát és Elafonissit (Rethymnot ki ne hagyd, az az egyik legmenőbb), csak nem egy helyről. Vagy úgy is, de sok lesz az autózás.

 

Amiket itt ajánlunk, azok nagyon nem ilyen sétálós, nézelődős, bazársoros helyek (mondjuk Rethymno de), azok inkább a turistás helyek. Persze, élet van, meg pörgés is, de máshogy. 

 

Pl. így: https://www.youtube.com/watch?v=9mWfzPVTCp0, ahol alapból nem nagyon van mit nézelődni: https://www.google.com/maps/@34.9296341,24.9143879,3a,75y,86.28h,86.15t/data=!3m6!1e1!3m4!1sCzlRHOUn_L8x4ZcHlrrUjQ!2e0!7i13312!8i6656

 

Mégis, valszeg az egyik legjobb hely a szigeten.

 

Vagy ez, itt sincs klasszikus nézegetnivaló: https://www.google.com/maps/search/xerokambos/@35.0414444,26.2333857,193m/data=!3m1!1e3

 

Esetleg ez: https://www.google.com/maps/@35.2484189,23.8109327,3a,75y,314.19h,75.66t/data=!3m6!1e1!3m4!1sGlD2F7RFmt__oRBNcq4wfA!2e0!7i13312!8i6656

 

 

 

Előzmény: scream24- (15929)
dokeee Creative Commons License 2019.05.30 0 0 15930

Paleochora jó hely, Samaria-tűra, Elafonissi, kicsit messzebb Balos, én szeretem Chania-t, Rethymnno-t is, egy-egy napot azok is megérnek, hunyorítva még egy Knossos-i túra is belefér, aztán egy hét már el is ment.

Előzmény: scream24- (15929)
scream24- Creative Commons License 2019.05.30 -1 1 15929

A helyzet az, hogy külföldön dolgozom, így rengeteg utazás van már ilyenkor is a hátam mögött, így még nyaralás alatt is pakkolgatni. Azt most kihagynám. De az egy hétig a parton fekvős túrista sem én vagyok. S, ha már elutazik az ember nyilván szeretne egy kis bepillantást a sziget szépségebe, mint írtam csak ésszerű keretek között. Nyilván jó lenne végigsétálni a Szamarai szurdokon, elmerengni Knosszosz régi falai között, vagy éppen Elafonissi csodálatos homokjában sétálni stb.. Szóval valami kompromisszum kell. Ezértis kérdeztelek titeket, hogy mely környék lehet az ami a legtöbbet adhatja vissza Krétából egy hét alatt. Tudom, nem könnyű kérdés. :) Az éjszakai élet, hmm. Semmi komoly, hisz nem vagyok már tizen, huszon éves. Ha lemegy a nap , is legyen élet, sétálgatni, nézelődni, betérni egy- egy zenés helyre. De nem ez a legfontosabb. Csak megemlítettem. :)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (15927)
scream24- Creative Commons License 2019.05.30 0 0 15928

Köszi. Nagyon a délipartot nem is nézegettem szállás miatt. Utána nézek. 

Előzmény: dokeee (15925)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.05.30 0 0 15927

Én még keleten vagy nyugaton is legalább 2 helyet céloznék meg. 

 

Pl. nyugaton: Paleochora vagy Sougia 4 nap (vagy 2-2), 1 este Rethymno vagy Chania, 2-3 Falassarna. Valamelyik helyről szépen el lehet autózni Elafonissire

Arconpörgés északon van, ott viszont súlyos turizmus van. Délen is vannak jó éjszakai helyek, kicsit másak. Pl Matala elég jó ilyen szempontból.

 

Keleten kicsit trükkösebb, Ag. Nicolaos pörög, de szar a tengerpart. Ierapetra ugyanúgy. Xerokambos titkos favorit, de nagyon messze van (időben főleg).

 

Mit is jelent az éjszakai élet?

Előzmény: scream24- (15924)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.05.30 0 0 15926

:-)

Előzmény: dokeee (15925)
dokeee Creative Commons License 2019.05.30 -1 2 15925

Én előszörre talán Paleochora, vagy Plakias környékét javasolnám, aztán úgyis visszamész még. :)

Előzmény: scream24- (15924)
scream24- Creative Commons License 2019.05.29 -1 0 15924

Sziasztok. Már többször el akartam utazni Krétára, de valahogy mindig máshogy alakult. De az idén pótólnám. :) Görögországban már sok helyen jártam már, de még Kréta szűz vagyok. :) Egy hetem lenne most. Melyik régiót, várost ajánlanátok?A lehető legtöbbet szeretném megtekinteni a szigetből, természetesen ésszerű távolságokon belül. Nyilván nem Rodosz vagy Zakynthos , ahol ugye nincs távolság.Legyen élet éjszaka is a közelben. Szép, homokos tengerpartok a környéken stb. Olvastam sokat az elmúlt hetekben, de kissé tanácstalan vagyok. Biztosan sok hozzáértő van itt a topikban , ha valaki adna egy kis iránymutatást, hogy kelet, észeak, nyugat.... Autót mindenképpen bérelek. Előre is nagyon szépen köszönöm. Addig is folytatom a topik átolvasását.

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.05.26 0 5 15923

Szia Esztebán 2019!

 

Érdeklődni szeretnék szállt már meg valaki a Meliti szállóban? (Agiosz Nikolaosz).

 

Igen, ha a képek alapján jól tippelem, van vagy 20-30 szoba, az naponta mondjuk 100 fő, idény az kb 200 napig tart, 70%-os kihasználtsággal számolva az évi 100*200*0,7=14000 ember. Lehet, hogy kicsit több, vagy egy kicsit kevesebb, vagy sokkal több, netán sokkal kevesebb, nem tudom, de mindenképpen valaki már megszállt a Meliti szállóban (Agiosz Nikolaosz). Elképzelhetetlennek tartom, hogy senki sem szállt meg még ott.

 

Szívesen hallanék a szállodáról is a városról is. Köszönöm előre is!

 

A szálloda szép, a képek alapján van medencéje, és nem fogadnak gyerekeket. Internetes keresés alapján mondom ezt.

A városhoz elég jól használható a baloldali kereső: https://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9027043&aq_ext=1&aq_text=Ag%20nikolaos

 

Egyébként elolvastad a topik leírását? Tudod, amiben le van írva, hogy nem tárgyalunk szállodákat, főleg nem csak azt.

 

Maradok minden tisztelet nélkül,

te ló.

Előzmény: Esztebán2019 (15921)
uraaam Creative Commons License 2019.05.26 0 5 15922

Hozom a popcornt :)

Esztebán2019 Creative Commons License 2019.05.25 -5 0 15921

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék szállt már meg valaki a Meliti szállóban? (Agiosz Nikolaosz). Szívesen hallanék a szállodáról is a városról is. Köszönöm előre is!

 

Pontikos1 Creative Commons License 2019.05.22 0 0 15920

Busz szinte mindig van a menetrendszerinti gépekhez - esetedben Chaniáig. Onnan lehet, hogy lesz csatlakozásod, de lehet, már nem, a KTEL mindig feltölti az aktuális menetrendet. 

(Nyilván mindenkinek magát ismerve érdemes eldönteni, hogy ár, ráfordított idő, kényelem és egyéb huncutságok alapján melyik verzió éri meg.)

Előzmény: Triply (15918)
ZsB Creative Commons License 2019.05.22 0 0 15919
Előzmény: Triply (15918)
Triply Creative Commons License 2019.05.22 0 0 15918

sziasztok,egy kérdés:chaniából kellene majd eljutnunk Agia Marinaba az apartmanunkba,a gép elég későn,este 22:00-kor száll le,az apartman tulaja azt mondja a taxi a legegyszerűbb.Tudja vki hogy kb.milyen taxi árak vannak Chaniaban?kb.20 km az út,buszban nem gondolkodom,mert késői időpont.

Vad Creative Commons License 2019.05.20 0 0 15917

Azta, és tényleg :)

Előzmény: dokeee (15916)
dokeee Creative Commons License 2019.05.20 -1 0 15916

Nem is igaz, az szeptemberben volt. :)

Előzmény: Vad (15914)
hair001 Creative Commons License 2019.05.20 0 0 15915

Köszi a tanácsokat, megpróbálom így alakítani.

Előzmény: Vad (15914)
Vad Creative Commons License 2019.05.17 0 1 15914

Mindazon túl, amit Pontikos mondott, én Gavdost mindenképpen a legelejére tenném, és simán ráhagynék legalább egy hetet.

Tavaly októberben akkor a mákom volt Gavdossal, hogy az csak a Gondviselésnek köszönhető.

2-3 napot akartam ott tölteni, de inkább maradtam hat napot, mert nagyon élveztem.

A vihar előtti utolsó napon utaztam vissza Krétára, másnap bejött a hurrikán, és eljátszott velünk 4-5 napig.

A többi részét most nem mesélem el, hogy emiatt hogy alakult a maradék egy hetem (motorral egyáltalán nem volt biztonságos a hegyekben), de hálistennek nem Gavdoson ragadtam, mert akkor tutti lekéstem volna a gépet.

 

Előzmény: hair001 (15912)
Pontikos1 Creative Commons License 2019.05.16 0 0 15913

Én legalább két napot rászámolnék a helyedben (de én az ilyeneket túl szoktam biztosítani :)). Októberben már nem biztos, hogy jár a kishajó, és akkor csak a komp opció van. Amikor én voltam (októberben), csak másnap jött a hajó - és késődélután értünk vissza Krétára. 
A kockázat kiszámíthatatlan, hiszen lehet viharos tenger, és kimarad a járat, de lehet csodaszép idő is, amikor minden percre pontosan jár. Aztán az is lehet, hogy csak elromlik a hajó, vagy másmilyen okok miatt módosul a menetrend. Ha nem okoz gondot akkor hirtelen plusz repjegyet venni, szállást keresni, meg ilyenek (főleg anyagilag), akkor felesleges aggódni, ha nem szeretnétek/tudnátok pluszt áldozni rá, akkor sztem megéri biztonsági játékot úzni, és a hazaút előtt inkább Krétán időzni. Kinek-kinek vérmérséklete szerint. :)

Előzmény: hair001 (15912)
hair001 Creative Commons License 2019.05.15 0 0 15912

Szeretnék tanácsot kérni Gavdossal kapcsolatban. Októberben elvileg pénteken hajózunk vissza Gavdosról, tervezhetek-e repülőutat még péntek estére, mekkora lehet a kockázat, hogy késik/kimarad a hajó. Szombati repülőút is beleférhet, de akkor is csak estére foglaljak?

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.04.26 0 0 15911

Egy napra tökmindegy, úgyis relatíve drága lesz, viszont ha helyben bérelsz, van mozgástered, hogy mikor.

Valamint ha három napra bérelsz, elmehetsz Elafonissibe és a déli partra, mondjuk Sougiába vagy Paleochorába, és rögtön látsz is, Ag. Marina valszeg szörnyű ezekhez képest.

Előzmény: HBBB (15909)
kabret Creative Commons License 2019.04.25 0 0 15910

Nincs autópályadíj, bérelj bátran akár három napra is. Több minden felfedezhető a környéken vagy egy kicsit távolabb és nem nem kell a buszra várni. Kréta szép.

Előzmény: HBBB (15909)
HBBB Creative Commons License 2019.04.25 -2 1 15909

Köszi!Akkor lehet hogy az lesz,hogy 1 napra bérelek kocsit,és azzal megyünk át Knossosba,ill. Heraklionba.A busz így átszállással Agia Marinából annyira nem vonzó.Most még azon filózom,hogy kint béreljek majd helyben kocsit, vagy még itthonról, neten keresztül? Amúgy autópályadíj vagy ilyesmi az hogy van Krétán(ha van)?Agia Marinából pl. Heraklionba a tenger melletti utat hozza ki a google maps,de nem tudom van -e útidíj?

Előzmény: Pontikos1 (15899)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.04.21 0 0 15908

Én nagyon élvezem az írásaidat, lécci, még, még :-)

 

És ha van időd, ülj fel a mireszi buszra, majd Mireszben a lentasira, és vigyél magaddal egy sátrat/hálózsákot. Dytikoban szállj le a buszról, ülj be egy az Odysseasba, a többire majd rájössz magadtól. Szerintem értkelnéd.

Előzmény: Never Man (15905)
_chillout_ Creative Commons License 2019.04.21 0 0 15907
😁
Előzmény: Never Man (15906)
Never Man Creative Commons License 2019.04.21 0 1 15906

Sosem tudtam elképzelni, hogy a krétaiak honnan szerzik azt a rengeteg palackozott vizet amit megisznak, illetve a látogatókkal megitatnak. Szeptemberben megtaláltam hol termesztik:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!