Keresés

Részletes keresés

Never Man Creative Commons License 2019.04.21 -1 3 15905

Szia, 

 

Négyszer voltam már Knossosban Heraklionbol, kétszer gyalog, kétszer pedig hölgytársaságot kisértem buszon. Kicsit költői túlzás hogy külön település, mert úgy kezdődik, hogy a heraklioni kórháznál (itt is megálltam megnézni milyenek a krétai betegek:) van egy körforgalom ameddig a városi busz is kimegy, ami gyalog is eltéveszthetetlen mert a városban ki van táblázva az irány. Aztán egy Heraklion-vége tábla majd kb 1km (15 perc) gyaloglás után Knossos. Annyi nehezités van, hogy járda nincs, háborodott közlekedők meg vannak, és néha bele kell ugrani a csalán közé hogy megmeneküljünk és végül lássuk Knossost - ami ugye nem csak a palota, hanem egy élő település is.

Egy nagyhatékonyságú jelentős fejlesztés lehetne az 1km-es szakaszra járdát épiteni, dehát drága,  talán az EU majd segit, a heraklioni tengerparti sétányt egészen jól megcsinálták.

 

 

Heraklionban elvből csak gyalog közlekedek, pontosan azért a fílingért amit a topiknyitó szöveg is említ, meg amiért fukar vagyok és sajnálom a pénzt buszjegyre. Persze lehet a távolsági buszállomáson is átszállni, ha jól emlékszem tán másfél euroért kivisznek Knossosba, viszont fogalmad sem lesz róla hogy hol van mert annyit tekereg a busz a városban, kivéve ha amúgy is ismered Herakliont, de akkor meg minek. Gyalog egy rakás érdekes dolgot meg lehet ismerni, az útmenti zöldségeseket, borozókat,  és ott ismertem meg egy kirakatban a propelleres motoros horgászbotot, amiről kiderült, hogy az olajbogyó lerázására használják. A legtöbb embernek Knossosban véget is ér a kirándulás, de még jócskán lehet és érdemes is továbbsétálni az úton - vannak olajfák meg agave-kaktuszok, meg egy hollók által lakott félelmetes kő-viadukt. Gondolom rövid látogatásba ezek nem férnek bele, de nekem mindig volt időm bőven. Első alkalommal amikor még nem ismertem az utat eltévedtem, de találkoztam egy göröggel aki jól beszélt németül is, sajnos én egyáltalán nem :-))

 

... ha nem lőnek le érte itt, egy javaslat ami persze a te egyéniségedtől, szokásaidtól és elvárásaidtól is függ - ne vegyél igénybe szakszerű idegenvezetést mert éppen attól a fílingtől veszi el a figyelmet amit érdemes lenne átélni, mert amit érdemes tudni azt előzetesen is el lehet olvasni, ráadásul (szvsz) sok a spekuláció az egész palotával kapcsolatban is - kicsit a túrisztikai kombinát irányába húzódik el a produkció, de azért persze bakancslistás hely a világban. Ami nekem érdekes volt, a palota földrajzi poziciója és mérete, a korabeli üzemeltetésének kérdései, megközelithetőség, vizellátás, katonai védhetőség, és főleg elképzelni milyen lehetne ott élni ... akár kint a faluban.

 

Én sajnos egész Krétából csak Herakliont és környékét ismerem, minél többet vagyok ott annál jobban kedvelem és annál kevésbé tudom elképzelni, hogy mi a csuda érdekelhet ott másokat (még lógok itt egy múlt szeptemberi heraklioni élménybeszámolóval)  Előre szólok, hogy elsőre nem lesz átütő élmény, persze kit mi érdekel és ragad magával.

 

Előzmény: HBBB (15898)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.04.20 0 0 15904

Illetve zárás előtt egy-másfél órával, eddig kétszer voltunk így, és mindig bejött. Alig valaki, szellős az egész, turistabuszok elmentek, stb.

Előzmény: Vad (15902)
zsebikutyus Creative Commons License 2019.04.20 0 0 15903

Közben rájöttem, köszönöm azért!!!

Előzmény: Vad (15901)
Vad Creative Commons License 2019.04.20 0 0 15902

Pontikos jól írta le a helyzetet.

Ámbár ha csak egyszer mentek Krétára, mert világutazók vagytok, ne hagyjátok ki Knossost.

De nagy időveszteség. Ha buszoztok, előző éjjel érdemes Heraklion környékén megszállni, mert Knosszoszba a nyitás óráiban a legjobb menni, ami Haniából busszal nem kivitelezhető.

Ha még tervezitek a visszatérést, akkor maradjatok a nyugati oldalon, máshogy ketyeg az idő Krétán

Előzmény: HBBB (15898)
Vad Creative Commons License 2019.04.20 0 0 15901

Ez nem az a fórum, de gyerekkel Falassarnát javaslom. Ha mindenképp hotel, akkor az északi parton tökmindegy, melyiket választjátok.

Előzmény: zsebikutyus (15900)
zsebikutyus Creative Commons License 2019.04.20 -2 0 15900

Sziasztok! Nyáron mennénk 4-5 gyerekekkel Krétára, melyik részt ajánlanátok? Illetve van valakinek tapasztalata a Palm Bay hotellal kapcsolatban Sissiben, sok jót és rosszat is olvastam róla.

Előre is köszönöm! 

Pontikos1 Creative Commons License 2019.04.20 0 1 15899

Ha a Chania közeli Agia Marinában lesztek, akkor előbb nézegesd a térképet, h hány km oda Knossos, és az megéri-e... Busszal egyébként két átszállással tudod kivitelezni (Chania, Heraklion). Krétának kiváló a buszközlekedése attól függően, hogy hol szállsz meg, és hová akarsz menni... Szóval minden relatív, de a klasszikus turista pontok remekül elérhetők.
A busztársaság neve KTEL, és a neten mindig elérhetők a friss menetrendek, árak, menetidők (angolul is), szóval remekül tervezhető és megbízható. Nyaralás előtt és idejére érdemes követni a facebook oldalukat is, ahol rögtön közzéteszik, ha valami átmenetileg változik a menetrendben (ünnep, baleset, időjárás, akármi miatt).

 

Ui.: Nyilván szubjektív, de én Nyugat-Krétáról max. Rethymnoig utazgatnék, van bőven látnivaló nyugaton és dél-nyugaton is.  Persze, ha Knossos a nagy álom, akkor hajrá!

Előzmény: HBBB (15898)
HBBB Creative Commons License 2019.04.19 -1 0 15898

Sziasztok,Krétán milyen a busz közlekedés? Melyik társaságot érdemes igénybe venni? Én eddig a KTE-t találtam a neten. Agia Marinán leszünk júniusban, és max 1-2 napot kirándulnánk pl. Knosszoszra, Heraklionba, és a buszozás más országokban elég jól bevált nekünk, ha nem muszáj,nem autóznék. Bár lehet 1-2 napra érdemes lenne kocsit bérelni, ha nem túl jó a busz közlekedés.

Vad Creative Commons License 2019.04.16 0 0 15897

Elvileg odaviszik, ahol vagy, csak kérni kell

Előzmény: M_Eszter (15895)
Never Man Creative Commons License 2019.04.12 -1 4 15896

Mindenestre ha a lányommal  találkozol, fokozottan vigyázz! A férje is migráns, bár a gyerekeik(4) azok nem, mert ott születtek. Heraklionon kivül biztonságban vagy :-))

Előzmény: M_Eszter (15891)
M_Eszter Creative Commons License 2019.04.10 -2 0 15895

Köszönöm szépen a segítségedet, küldtem nekik is ajánlatkérést. Azért kérdeztem kifejezetten Malia-t, mert ott lesz a szállásunk, ezért nekünk az lenne a legegyszerűbb, ha ott vehetnénk fel/tehetnénk le a kocsit. :)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (15894)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.04.09 0 1 15894

Egy kicsit vissza kellett volna olvasni, pl. autotrip, blue sea olcsóbbak, persze ők nem Maliában vagy hol vannak, ott eleve turista-lehúzásról szól minden.

Előzmény: M_Eszter (15890)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.04.09 0 0 15893

Értem, menő :-)

Előzmény: pythmis (15889)
_chillout_ Creative Commons License 2019.04.09 -1 1 15892
A magyarokra gondolsz, ugye? Van pár bunkó arrafelé is, de a többség jófej ;-))
Előzmény: M_Eszter (15891)
M_Eszter Creative Commons License 2019.04.09 -10 0 15891

Egy másik kérdés, hogy Krétán vannak-e, ill. okoznak-e bármiféle konfliktushelyzetet bevándorlók, vagy Kréta kiesik ebből az útvonalból?

M_Eszter Creative Commons License 2019.04.09 -4 0 15890

Néztem két másik céget (Artemis és Crete Royal), mindkettő drágább. Ha szerinted ez nem olcsó, tudsz ajánlani olcsóbbat, ami megbízható? Előre is köszönöm.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (15888)
pythmis Creative Commons License 2019.04.08 -1 2 15889

Ha valaki emigrál, a magyar-mentes Samos tökéletes hely. DE!!! Tényleg létezik szerelem első látásra és tényleg létezik végzetes vonzerő. A pirinyó Samost „kinőttük”. Nem tudunk Kréta nélkül élni.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (15858)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.04.08 0 1 15888

Ez kifejezetten nem olcsó szerintem.

Előzmény: M_Eszter (15887)
M_Eszter Creative Commons License 2019.04.08 0 0 15887

Sziasztok! 

 

Ismeri valaki a Sterling autókölcsönzőt Malia-n?

https://sterlingrental.gr/

Olcsóbb, mint a többi, amit néztem, ezért gondoltam megkérdezem, valakinek van-e tapasztalata velük. Előre is köszönöm!

 

Üdv, Eszter

Málta1 Creative Commons License 2019.03.26 0 0 15886

Köszönöm!

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (15885)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.03.25 0 3 15885
Előzmény: Málta1 (15884)
Málta1 Creative Commons License 2019.03.25 -4 0 15884

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni gépkocsi bérléssel kapcsolatban. Melyik céget tudnátok ajánlani?

Depositot nem szívesen fizetnénk. A gépkocsit a reptéren vennénk fel érkezéskor.

 

A régi hozzászólásokban egy elérhetőséget találtam, de az az oldal már nem működik.

 

Köszönöm a segítséget!

Vad Creative Commons License 2019.02.16 0 0 15883

Meg Mirthos. Bocs a félregépelésér, mingyán letöltök egy használható billentyûzetet

Előzmény: Vad (15882)
Vad Creative Commons License 2019.02.16 0 0 15882

Én voltammetry bent a városban párszor, a környék alapján tényleg member vonzó, de valójában egész jó kis hely. Mármint Ierapetra.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (15875)
Vad Creative Commons License 2019.02.16 0 0 15881

Én we javasolnám a csillagtúrát, ott aludj, ahova mész, több napnyi idõt lehet megspórolni

Előzmény: szaffi14 (15874)
Vad Creative Commons License 2019.02.16 0 0 15880

Kihagytad Palekastrót, Vaihoz közel. Partha nincs, ellenben hangulatos kicsi hely. Pár kilométerre meg a szörfösök a lakókocsikkal a szikla körül

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (15866)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.02.08 0 0 15879

A wizz átállt a végén olcsóbb algoritmusra, pár éve még a korai jegy olcsóbb volt. Türelemmel és odafigyeléssel lemegy kb 50+extrák körülre per fő. 

Előzmény: nautilus1 (15877)
Teo papa Creative Commons License 2019.02.08 0 0 15878

Én is ezen csodálkoztam. Az alja volt 125 körül annak, amit találtam elfogadható körülménnyel. Mert - nekem - se az éjfélkor érkező, se a 15+ órás 1 átszállásos út nem a barátom. Így idén lemondtam a Kréta meglátogatásról :o

 

Teo >

Előzmény: nautilus1 (15877)
nautilus1 Creative Commons License 2019.02.08 0 0 15877

Sziasztok !

Bár idén nem Kréta az uticél de most nézem hogy milyen repjegy árak vannak.

Ez most komoly ? Mert 3 éve voltunk és a mostani árak simán a duplája.

100-ból nem jön ki ? ez elég durva.

Jön a hajózás ?

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2019.02.05 0 0 15876

Nade Kréta = hátradőlés :-)

Előzmény: _chillout_ (15871)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!