Keresés

Részletes keresés

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.08.13 0 0 15751

Próbálnál meg hívni!

Előzmény: Vad (15748)
qwer1234 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 15750

Na akkor jártam arra, az a kép valahol arra készült. Legalábbis 5km sugarú körben valahol. :-D

Előzmény: Vad (15747)
Vad Creative Commons License 2018.08.13 0 1 15749

Nyilván csak azokat szabad lehúzni, akik megküzdenek érte

Előzmény: Vad (15748)
Vad Creative Commons License 2018.08.13 0 1 15748

De, annak tűnsz. De nyugtasson meg, hogy nem neked nyitnám, én magam nem engedném, hogy begyere

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (15746)
Vad Creative Commons License 2018.08.13 0 0 15747

Igen, ott.

Amíg nem volt New road, addig arra vezetett az út nyugatnak, át a hegyen. Aztán néhány őrül később is használta

Előzmény: qwer1234 (15744)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.08.13 0 0 15746

Hát, én azt az irodát azért tisztes távolból nézném az elején, de nem akarok rosszfejnek tűnni ...

Előzmény: utazópár (15743)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.08.13 0 1 15745

Jó, de az az illető legalább világosan elmondta, mit akar, majd számon is kérte. Itt csak számonkért, ez eggyel menőbb azért :-)

Előzmény: _chillout_ (15734)
qwer1234 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 15744

Malaxa az valahol Chania fölött van? Nekem ezt dobta ki a google.

Közel van hozzá Stilos ahol palackozzák a Samaria nevű ásványvizet. Érdekes, hogy még Rodoszon is lehet kapni ezt a vizet.

Ez valahol arra van:

Előzmény: Vad (15741)
utazópár Creative Commons License 2018.08.13 -1 2 15743

Feltétlenül szólj, ha nyitsz irodát😁, ott vok👍.

Előzmény: Vad (15739)
_chillout_ Creative Commons License 2018.08.13 -1 2 15742
:-DDD
Hát ez az, hogy ők akkor először, utazási iroda nélkül, "egyénileg" akarták megszervezni :-D
Előzmény: Vad (15739)
Vad Creative Commons License 2018.08.12 -1 2 15741

Hú, ez azért nagy dolog, meg romantikus.

Persze, ha tudnám, hogy jársz néha Malaxa felé, akkor én is felmennék még egyszer, és megemlítenélek a vendégkönyvben

Előzmény: qwer1234 (15736)
Vad Creative Commons License 2018.08.12 -1 2 15740

Narancsligetek itt is vannak, nyugaton, a Chania-Sougia, ill. Paleochora útvonalon megtalálod.

A Samaria két esetben lehet zárva, az egyik a hőség, a másik a folyó áradása, na ez utóbbi télen és tavasz elején esélyes, de tuti van weblap, ami megmondja.

Imbros szerintem működik.

Nem kell félni egyébként nyáron se, mert ezekben a szurdokokban sok az árnyas rész, simán kibírható nyáron is.

 

Előzmény: qwer1234 (15735)
Vad Creative Commons License 2018.08.12 -1 2 15739

Azonnal küldd őket hozzám. Régi tervem nyitni egy utazási irodát. 

Előzmény: _chillout_ (15734)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.08.12 -1 2 15738

A Samaria alt. majus elejen nyit - teli (es tavaszi) csapadek fuggvenyeben. Nem meglepoen logikus modon hajo is van hozza. :)

Az Imbros juliusban sem kibirhatatlan.

Narancs, mandarin, citrom erni fog, a tenger lehet huvos es hideg is, az ido lehet kellemes tavaszi (napon meleg), vagy esos, dzsekis, fazos - aprilis elejen. Szurdokoknak nezz utana, mert akad, ami pl. junius tajan nyit (szinten csapadekfuggo). 

Előzmény: qwer1234 (15735)
_chillout_ Creative Commons License 2018.08.12 -1 2 15737
Nem intéztem én semmit, kaptam is tőle egy nagy mínuszt :-))

Az üveg bor szép gesztus! Nyilván az ember segít az esszerűség határain belül, de szállást és repjegyet nézni pontos dátumok és helyszín nélkül nem egyszerű ;-)
Előzmény: qwer1234 (15736)
qwer1234 Creative Commons License 2018.08.12 -1 3 15736

és miután elintéztél mindent, eltűnik mint a kámfor, semmi visszajelzés vagy valami. Igaz nekem volt olyan élményem is, hogy egyszer egy korfui apartmanban egy üveg bor fogadott és rajta egy kézzel írt üzenet, miszerint köszönik a fórumban írt segítséget. 

Előzmény: _chillout_ (15734)
qwer1234 Creative Commons License 2018.08.12 -1 2 15735

Azért gondolkodtam április elejében, mert Cipruson már voltam abban az időszakban és nagyon szép volt a vegetációt tekintve. Virágzottak a narancsfák és egyben értek is narancsok. A banán is épp szüretkész volt. Igaz ezek a gyümölcsösok Krétán nem annyira elterjedtek mint Cipruson. A víz még eléggé hideg volt áprilisban és meglehetősen kevesen voltak a szigeten, tehát nézés/fotózás szempontból ideális ez a hónap.

 

Jó lenne végigjárni néhány szurdokot. Nem tudom, hogy a Szamária szurdok üzemel-e május elején illetve a hozzá kapcsolódó hajójáratok mennek-e? Az Imbros szurdok mellett már sokszor elmentünk de valahogy júliusban sohasem volt kedvünk végigmenni rajta.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (15725)
_chillout_ Creative Commons License 2018.08.12 -1 2 15734
"Azt hiszem, eddig ezzel te viszed a pálmát az internetes fórumokat félreértő és ügyfélszolgálatnak tekintő olvtársak népes táborában"

Ó, a Mallorca fórumon volt, aki elvárta volna, hogy nézzünk neki repjegyet, szállást és bérautőt, mert ő nem tudta, hogy kell. Vannak ilyenek.
Előzmény: Bertrand de Beaufourt (15731)
Pontikos1 Creative Commons License 2018.08.12 -1 3 15733

Azert, mert neked most pont fuj a szel Gorogorszagban, ne gondold, h aug 1-31-ig minden evben az orszag minden szegleteben orkan van... Sot.

Előzmény: Törölt nick (15728)
Vad Creative Commons License 2018.08.12 -1 3 15732

A görög, főleg a krétai, minden évben, amikor esik az eső, márpedig minden évben vannak pár perces/órás esős napok Krétán, azt mondja, hogy itt húsz éve nem esett nyáron.

Minden télen, amikor leesik a hó, azt mondja, hogy itt húsz éve nem volt hó.

A legkülönbözőbb hónapokban látogattam meg Krétát az elmúlt 25 évben, és a legkülönbözőbb anomáliákat tapasztaltam bármely hónapban. Volt júniusban 50 fok is, hajnalban 35, de ez annyira nem jellemző. De szintén június-júliusban történt, hogy egyszerűen felborított a szél motorral.

Nem tudok általánosítani, és te sem teheted. Max azt mondhatod, hogy idén augusztus elején kurvanagy szél volt. Elhiszem, mert szokott szél lenni Krétán.

Ha elég hosszú időre mész, és nem vagy kifejezetten szerencsétlen, akkor kibekkeled, mert 3-4 napig szokott tartani az ilyen.

De lehet ettől különböző is.

Volt olyan is, hogy motorozás közben azt láttam, hogy egy hirtelen jött forgószél felkapja az apró kavicsokat, és mindet a pofámba vágja.

Mégse mondom, hogy július 24-én ne menjetek Krétára, főleg ne Cria Vissi felé, mert ott tornádók vannak. Nem lenne igaz.

Ennyit tudtam hozzáfűzni barátságosan, témát lezárnám. Kérem, kapcsolja ki.

Előzmény: Törölt nick (15728)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.08.12 -1 4 15731

Értem, tehát az én hibám (is), hogy nem írtam le előre fórumon egy krétai nyaralás minden lehetséges aspektusát, nem találtam ki a gondolataidat, úgy is, hogy mondjuk nem tudtam, hogy olvasod a topikot. Sőt, nem találtam ki, hogy neked mondjuk Kefalónia jobban tetszik, mint dél-Kréta, és ezért szintén hibás vagyok, személyesen. Azt hiszem, eddig ezzel te viszed a pálmát az internetes fórumokat félreértő és ügyfélszolgálatnak tekintő olvtársak népes táborában, ekkora vicces arcátlanságot kitalálni sem tudtam volna :-) :-) :-)

 

Továbbá, ha jól értem, azt hiszed, hogy elloptam egy Bertrand de Beaufourt nevű francia ember személyazonosságát, és a nevében magyarul kommentelek, csúnyán, őt befeketítve.

 

Összességében azt kell mondjam, hogy te tényleg hülye* vagy :-)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------

* A hülyeség bonyolultabb. Az egy viselkedési forma. Hülye az, aki mindig elbeszél a pohár mellett. (...)  Arról akar beszélni, ami a pohárban van, de hogy, hogy nem, elbeszél mellette. Esetleg közérthetőbben: ő az, aki mindig bakot lő; olyankor kérdezi meg valakitől, hogy na és hogy van a kedves neje, amikor az illetőt épp elhagyta az asszony. (...) A hülyék nagyon kapósak, különösen társasági alkalmakkor. Mindenkit zavarba hoznak, de azután remekül ki lehet őket tárgyalni. A pozitív esetekben diplomata válik belőlük. Elbeszélnek a pohár mellett, ha épp nem ők lőttek bakot, másra terelik a szót. De minket ők sem érdekelnek; a hülye sohasem kreatív, ő csakis készből dolgozik, úgyhogy nem házal kéziratokkal a kiadókban. A hülye nem mondja azt, hogy a macska ugat, viszont olyankor emleget macskát, amikor kutyáról van szó. Keveri a társalgás szabályait, és amikor jól kever, akkor lenyűgöző. Azt hiszem, kihalófélben lévő fajta, kimagasló polgári értékek hordozója. Verdurin-szalon, sőt, Guermantes-ék háza való neki. (Umberto Eco)

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (15728)
ZsB Creative Commons License 2018.08.12 -1 4 15730

namost, minden hisztit félretéve, az ember rákeres a meteorológiai statisztikákra, és pillanatok alatt kiderül, hogy az alapállítás (miszerint augusztusban sokkal erősebb a szél) egész egyszerűen nem igaz. Krétára különösen nem. Na, szevasz.

Előzmény: Törölt nick (15728)
_chillout_ Creative Commons License 2018.08.12 -1 2 15729

Elmentél valahova úgy, hogy nem néztél utána az adott időszak és hely jellegzetes viszonyainak. Nyilván egy vadidegen hibája ez, nem pedig a tied :-))))

Előzmény: Törölt nick (15728)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.08.12 -1 2 15727

Ööö, te tényleg nem érted.

 

Léccilécci, válaszolj egy kérdésre: miért hánytorgattad fel minden előzmény nélkül (tehát nem is jártál ebben a topikban előtte, nem is kérdeztél semmit, a kérdés csak alig kötődik Krétához), hogy: "Arról pedig nem is szólt senki eddig, hogy augusztusban Görögországban általában jóval erősebb szél és magasabb hullámok vannak, mint júliusban." Miért ide írtad? Krétán volt szél? Mert Görögország északi és déli része között kb 800 km van, jelentős klimatikus különbségekkel, sőt, még Krétán belül is eltérő szélerősséggel.

 

Tényleg, térden állva kérlek, hogy mondd el, miért ebbe a topikba írtad. Köszönöm.

Előzmény: Törölt nick (15726)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.08.12 -1 2 15725

Május. Van egy west-crete.com nevű oldal, ott a nap fotója alapján május elképesztő lehet növényzet szempontjából.

Előzmény: qwer1234 (15720)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.08.12 -1 1 15724

Az északipart nem egy földrajzi hely, hanem egy desztináció, amiről személyes véleményt kérdeznek, és hogy mennyire van a part, esetleg ti melyik turnusban mentek, illetve van-e mikró. Perdze, az ilyenek főleg északon vannak, de nem csak :)

 

Ez az utazófasiszta jó, bár inkább utazónáci, a fasiszták túl puhák voltak ;)

Előzmény: qwer1234 (15718)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2018.08.12 -1 2 15723

Az első hozzászólásod ebben a topikban az, hogy jól számonkéred, hogy nem szóltunk neked az augusztusi nagy hullámokról. Nincs előzmény, soha nem jártál a topikban, csak ez. Tehát az én kérdésem helytálló, mert vagy hülye vagy, vagy troll, vagy mindkettő, esetleg gyengeelméjű. Szóval, melyik?

Előzmény: Törölt nick (15721)
Vad Creative Commons License 2018.08.12 -1 1 15722

Szerintem az a két legszarabb hónap.

Nagy szerencsével kis napsütést ki lehet fogni, de úgy gondolom, tökmindegy, hogy március vagy április.

Előzmény: qwer1234 (15720)
qwer1234 Creative Commons License 2018.08.11 -1 1 15720

Ha választhatnátok, hogy márciusban vagy áprilisban menjetek Krétára, akkor melyik hónap lenne a befutó?

Vad Creative Commons License 2018.08.11 -1 4 15719

Miért szólt volna?

Nem vagyunk meteorológusok.

Vagy írtam volna azt, hogy júniusban 50 fok van, július elején meg elviselhetetlen, ráadásul kellemetlenül hűvös a szél?

Nem írtam, mégpedig azért nem, mert ez néha így van, de többnyire nem.

Néhány napja pl volt egy kiadós eső. Akkor augusztus elején esik? Nem. 

Az a személyes, időszakos tapasztalatod, amit éppen számonkérsz.

Nem nekünk, hanem neked kell róla beszámolni, amennyiben kedved van.

De szerinted pl Budapesten télen hányadikán havazik úgy általában?

Gondolkodj már egy kicsit, úgy józan ésszel.

 

Előzmény: Törölt nick (15712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!