Keresés

Részletes keresés

cancel Creative Commons License 2000.12.04 0 0 2
Fobb lepesek:

a szerver (vagyis eros) gepre rakj fel egy rendes linuxot, ugy,hogy elotte ulve tudjad hasznalni, meglegyenek azok a progik amiket hasznalni szeretnel a kliensekrol (gyenge gepek)
ez alapfeltetele annak, hogy a kliensek tudjak hasznalni.

a kliensek eseten pedig annyi a lenyeg, hogy elinduljon az X
vagyis maga az X (esetleg Xwrapper) progi elinduljon egy szurke hatteret mutatva es mukodjon az eger.
vagyis ezen a gepen nem szukseges semmilyen felhasznaloi program vagy hasonlo.

Ezutan ajanlatos ha a szervern fut valami xdm, gdm, vagy kdm, vagyis valami dhcp szerver ami lehetove teszi a tavoli bejelentkezest. Nalam gnome-nal ez siman ment, felraktam a redhat-et, es a gdm configjaban egy 0-t 1-re allitottam, es innen kezdve hajlando volt elfogadni a tavoli bejelentkezest is.

ezutan a kliensekrol ki lehet adni
az X -query servergep parancsot.

Az X-ben az a szep, hogy ha meg helyben futnak is a progik akkor is szabvanyos protokollal a halozati interface-eken keresztul kommunikalnak az X serverrel (ami most a klienseken fut), es abszolut nem erdekli oket, hogy az X server most epp egy masik gepen van.

A dolgot persze lehet finomitani, pl. ha a szerverrol kozvetlen nem dolgozik senki akkor nem is fontos, hogy ott fusson az X server program, eleg ha a gdm fut, meg a klienseknek nem is kell a teljes linuxot tartalmazni mehet minden a halorol...
(ld Thin Client HOWTO amint mar vki emlitette is)

Legyen a szerverben eleg ram, a kliensekben pedig
legalabb 8m ram, gyors videokartya es nagy monitor .
a cpu nem szamit.

Előzmény: Cybercat (-)
LamaXX Creative Commons License 2000.12.04 0 0 1
El?ször is X esetében a terminológia kicsit más mint ami els? látásra logikus lenne. X esetében az X server az a progi, ami nálad fut, és ami a tényleges megjelenítést, videokártya kezelést stb. végzi, és az X kliensek meg a rájuk csatlakozó programok.

Ha jól értem, te X szerver alatt olyan gép(ek)et értesz, amikr?l valójában pont, hogy X klienseket lehet indítani.

Maga a dolog elég primkó, els? körben lusta vagyok tól sokat írni róla (kérdezz, mi érdekel és mesélek) mindenesetre rövidtávon egy konkrét módszer a következ?.

Beírod a kis gépeken, hogy

X -query nagygep

...akkor, ha minden igaz, úgy fog nálad egy X elindulni, hogy a teljes ablakos környezet, minden grafikus programmal (magyarul: az összes X kliens) a nagygep-r?l fog jönni, azon fog futni.

LamaXX

Solt Creative Commons License 2000.12.04 0 0 0
Thin-client HOWTO.
Amúgy én is nyitottam ennek topicot, de azt tapasztaltam, hogy a szerver építésbe járnak az ehhez is értő népek.
Előzmény: Cybercat (-)
Cybercat Creative Commons License 2000.12.03 0 0 topiknyitó
Hi mindenki..

Hirtelen a nyakamba szakadt nehany kulonbozo erossegu szamitogep, es szeretnem ha X szerverkent uzemelhetne a legerosebb kiszolgalva a gyengebbeket.
De errol annyit tudok hogy megoldhato de azt nem, hogy pontosan hogyan.

Kerek mindenkit aki tudja a megoldast irja meg.
Elore is koszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!