Keresés

Részletes keresés

martinaxe7 Creative Commons License 2021.03.20 0 0 1425
Patreides Creative Commons License 2021.02.04 0 0 1423

Én "koca" operahallgató vagyok, a klasszikusban a slágereket szeretem. :)

Az ilyet, meg az ilyet, például. 

Patreides Creative Commons License 2021.02.04 0 0 1422

Hm, pont a kérdés évében adták ki újra. :)

Tótfalusi István - Operamesék

Előzmény: Amerigo61 (1417)
Őszinte Ököl Creative Commons License 2020.12.16 0 0 1421

Én nem szeretem az operát.

Dulcynea Creative Commons License 2019.12.29 0 0 1420

Sziasztok!

49 éves átlagos műveltségű, és intelligenciájú nő vagyok. Egészen véletlenül belehallgattam ebbe:

Mozart: Requiem (National de France zenekar / James Gaffigan) és ottragadtam. Nem érdekelt eddig a klasszikus zene, de ezalatt könnyeztem, egyszerűen kimondhatatlan, mennyire elvarázsolt. Az lenne a kérésem, ha még jár valaki erre hozzáértő, hogy tudnátok nekem ajánlani kezdő művelődőnek hasonló szépeket? Ami nem nehéz, de legalább ilyen gyönyörű.

Soha nem rajongtam a komolyzenéért. Lehet csak azért, mert nem is tudtam, mi az. :)

PitykeMester Creative Commons License 2019.12.20 0 0 1419

Rost Andrea 2019.12.22.-i koncertjére 2db egymás mellé szóló jegy betegség miatt eladó.

Eredeti ár:20900Ft/db

Hivj és megegyezünk.

Tel.:+36702674585

Professor Woland Creative Commons License 2019.11.18 0 0 1418

Jó régi poszt, de azért megválaszolom: Pelléas és Mélisande

Előzmény: amikertunk (1416)
Amerigo61 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 1417

Sziasztok,

Ajánlanátok olyan könyvet, ami az operákkal és azok cselekményével foglalkozik? Karácsonyi ajándék lenne egy családtagnak, aki most kezd rajongóvá válni :-)

Nézegettem a neten, de csak antikváriumokban láttam ilyent, újabb kiadásút keresek ...

Köszönöm!

Üdv: A.

amikertunk Creative Commons License 2012.09.21 0 0 1416

Sziasztok! Jár még ide valaki? Egy operának a szerzője és a címe nem jut eszembe, csak a történetéből néhány jelenet.

Egy lányt az erdőben egy nála idősebb férfi megtalál és hazavisz, feleségül vesz. Erre az öccse? beleszeret a lányba, kiszöknek a várból, aminek a kapuját napnyugtakor bezárják. A lány már terhes a férjétől, aki szintén titokban velük együtt kiszökik, és karddal leszúrja az öccsét, miközben csókolózik a lánnyal. Ezután a lány kómába esik, halva szüli a gyerekét és ő maga is meghal.

Ki nyer ma?... Nem emlékszem abszolút, szégyen gyalázat..., ez valami XX. századi opera, csak ennyi jut eszembe. Ha valaki ért hozzá, akkor segítsen légyszi, előre is köszi! :)

inverz Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1415

Világpremier Budapesten – 3D-s előadás lesz az Operaházban[Életmód] 2011.08.24 16:10

A Magyar Állami Operaházban szeptember 7-én látható először a világon olyan színházi produkció, amelynek megtekintéséhez 3D-s szemüveget kap a közönség, hiszen a vetített hátteret ezen keresztül élvezhetik majd. A nemzetközi alkotógárda már Budapesten próbál.

Talán a legizgalmasabb részhez értek a 3D-s opera- és balettelőadás alkotói. Míg egy film esetében a jeleneteket újra és újra össze lehet rakni, meg lehet vágni, könnyebb szinkronizálni a hangot, egy élő műsor esetében erre nincs lehetőség. A világpremierig hátralévő alig több mint két hét alatt a próbákon alakul majd ki, hogyan tudják ezt az eddig csak filmekben használt kifinomult szoftver rendszert élő produkcióban is alkalmazni.

Komlósi Ildikó, a nemzetközi operaszínpadok jelenleg egyik legismertebb mezzoszopránja, a produkció ötletadója, Judit szerepének megformálója, a közönségnek különleges élményt ígér: „Bartók zenéjét egy palettához tudom hasonlítani. Ezt a végtelen színvilágot egy egyszerű, megépített díszlettel nagyon nehéz bemutatni. Az új technológia, a 3D elképesztő mélységet ad a színpadképnek: fantasztikusan alakítható, formálható, mozgalmassá tehető. Ez a technika többet tud számunkra nyújtani, mint egy deszkákból és szögekből összeállított színpadkép.” A Bartók-mű előtt Ravel Bolerójára készült balettet láthat a közönség, ami a spanyol Ballet Espanol Ensemble előadásában, Lola Greco koreográfiájával kerül színre, ugyancsak 3D-s környezetben.

A vetített háttér készítéséért felelős Andrew Quinn, többek között a Mátrix, a Dark City és a Tomb Raider című filmek egyik alkotója. A számítógépes szakember két építésszel dolgozott együtt a látvány megteremtésén. Gian Marco Campanino és Marcella Gallotta hozták létre a vár főbb helyiségeit. „Hangulatukban a képek inkább egy sötét atmoszférát adnak majd a térnek, de aztán folyamatosan egyre szürreálisabb, álomszerű tájat ábrázolunk. A Bolero háttere inkább absztrakt, hiszen a színpadon is több a mozgás, a táncosokról nem szerettük volna elvonni a figyelmet. A fények itt is nagyon hangsúlyos szerepet kapnak majd.”

A szoftver, amit az előadás során használni fognak, a Touch Designer nevet kapta, és Greg Hermanovic, a sidefx szoftver Oscar díjas feltalálója alkotta meg. Ezt a programot olyan filmekben használták már mint a Mátrix, a Dark City, az Eredet és a Harry Potter filmek. Ez a piacon fellelhető legkorszerűbb real time 3d/interaktív/hangfelismerő szoftver. Az alkotók ígérete szerint a látvány hatalmas mélység érzetét kelti majd a nézőkben. A virtuális, vetített tárgyak “kilépnek” majd a színpad mélységéből és szinte megérintik majd a közönséget. A szereplőket hagyományos lámpákkal világítják meg, így a polarizált lencsékkel tökéletesen látható lesz bárki a színpadon a 3D-s szemüvegen keresztül is.

Az alkotók szerint a legnagyobb kihívást az arányok megtalálása jelentette. Ennek kiküszöbölése érdekében mint minden televíziós, vagy filmes forgatáson, az előadás előkészületei során mindent újraalkotnak számítógépes grafikával, méghozzá a rajzfilmekhez használt technológiát követve.

Azoknak, akik már több Kékszakállú rendezést láttak, nem kell aggódniuk amiatt, hogy a zenekari hangzás szerepe csökken a látvány miatt. Komlósi Ildikó szerint épp ennek köszönhetően nem vész el a lényeg: „Ebben az operában a szólista nem engedheti meg magának, hogy akár csak egy pillanatra is oldalra fordítsa a fejét. Mindvégig arra kell koncentrálnia, hogy áténekelje a zenekart. Jobban szeretem a Kékszakállút koncertszerű előadáson énekelni. A mostani rendezés megadja nekem ezt a koncertszerű élményt. Ahhoz, hogy mindenhonnan jól látható legyen a vetített színpadkép, a tér első részét használjuk az interpretációra. Ez a vizuális rendszer összességében lehetővé teszi, hogy a tökéletes zenei és előadói színvonal megtartása mellett, kevés mozgással formáljuk meg a szerepet.”

A nemzetközi hírű operaénekesnő szerint a 3D-s előadás egy hosszabb távú célt is szolgál majd: „Az operának élnie kell. Haladni kell a korral, olyat kell ajánlanunk a színházakban, színpadokon, amire bejön a közönség, sőt még a fiataloknak is tetszik, és azt mondják: “Ez érdekesnek ígérkezik!”

A virtuális opera- és balettelőadás szeptember 7-én, 9-én és 10-én este látható a Magyar Állami Operaházban. Az előadás karmestere Győriványi Ráth György, a Magyar Állami Operaház mb. főzeneigazgatója. Az előadásokra jegyek még kaphatók az ismert jegyárusító helyeken és a Jegymester honlapján.

OrientPress Hírügynökség

inverz Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1414
Bayreuth Creative Commons License 2011.05.11 0 0 1413

Wagner Rajongók!!! 

A Bayreuthba, a Wagner fesztivál Lohengrin előadására 2 jegy eladó

dátum: 2011. augusztus 14. 

hely: földszint 8. sor.

Tel.:06-20-34-64-134

operafan Creative Commons License 2010.12.10 0 0 1412

Sziasztok, nagyon megörültem a topicnak. Azonnal meg is kérdeznélek benneteket, hogy tudtok-e esetleg olyan helyeket, ahonnan Erkel operákat lehet letölteni? A Hunyadi és a Bánk bán nem érdekelne, mert azokat jól ismerem. A többi, nem annyira ismert opra érdekelne. Köszönöm...

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 1411

kedvcsinalo

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.09 0 0 1410

Puccini - MANON LESCAUT jat Jose Cura-val latta esetleg valaki? 

derekbell Creative Commons License 2010.09.20 0 0 1409

A minap véletelnül láttam a MEZZO-n az Ezred lánya c. Ddonizetti vígoperát. Natalie Dessay főszreplésével... Bécsből, a Metropolitan elődsának adaptálásával...

Akit theti, keressen egy ismétlést, mert szenzációs volt...::))))

Nálam amúgyis N.D. az egyes számú sztár. Már vagy 3 főszerepét láttam és tényleg egy rendkívüli csodabogár....

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.16 0 0 1408
Szia,egyik kedvencem Wagner (Ring) :)

Siegfried funeral march
(conductor: Klaus Tennstedt)

nagyon durva:)
Előzmény: nilnocere (1407)
nilnocere Creative Commons License 2010.06.13 0 0 1407
Én nagyon szeretem az operákat!Ez is jó lehet!
Előzmény: Törölt nick (1406)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.09 0 0 1406
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 1405
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.17 0 0 1404
Gounod - Faust - "Le veau d'or"

elado az egesz vilag
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.11 0 0 1403

Zenei műsorkészítőket keresünk!

A Civil Rádió munkatársai keresik a klasszikus és kortárs zene szerelmeseit, akik önkéntes alapon szívesen készítenének műsorokat heti, esetleg 2 heti rendszerességgel.
Ha szeretnél részt venni a jövő koncertlátogatóinak nevelésében, köztünk a helyed!

Jelentkezni a kdgyorgy@gmail.com címen lehet.
ZP Creative Commons License 2010.02.07 0 0 1402
'stét!

Nem emlékszik valaki közületek, (vagy van ötlete, hogy mire guglizzak...DE, EN) hogy 1985 vagy 86 elején Giacomo Aragall pesti vendégszereplésekor mi volt a Tosca szereposztása?
Arra tisztán emlékszem, hogy ő olaszul, a többi szereplő pedig magyarul énekelt.

Azt esetleg tudja valaki, hogy az akkori és a mai rendezés ugyanaz-e?

Köszi,
ZP
Balu-1341 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 1401

Nekem nagyon nem tetszett. Az igaz, hogy én leginkább Verdit kedvelem, bár más szerzőket is szívesen nézek időnként az Operában, de ez az "opera" szerintem borzasztó volt.

A cselekmény szinte követhetetlen nekem. Nem volt zene, inkább csak zaj; az énekből inkább csak itt-ott kisebb foszlányokat lehetett megérteni (talán csak a kihallgatás volt az egyetlen jelenet, amit jobban lehetett hallani) talán azért is, mert az ének és a zene mintha külön utakon járt volna. Elég sokan már az első rész alatt távoztak, de a szünetben is sokan indultak a kijáratok felé. A végén pedig nagyon gyenge taps volt, se vastaps se bravózás. Nem akarok felesleges összehasonlításokba belemenni, de a Carmen nyitánya nagyobb vagy lelkesebb tapsot szokott kapni, mint a Napfogyatkozásban az egész mű. (de nem is igazán lehet ezt a kettőt összehasonlítani).

Bár volt olyan, akinek tetszett... Ha legközelebb lesz Sári opera, nem tudom rá tudnék-e majd valakit venni vagy magamat hogy a közelébe merészkedjek... :-)

Előzmény: Törölt nick (1400)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 1400
Nem sajnos azt nem, en utoljara a Tannhausert lattam novemberben. Miert ,milyen volt,tetszett?
Előzmény: Balu-1341 (1399)
Balu-1341 Creative Commons License 2009.12.02 0 0 1399
Nem látta esetleg valaki a Napfogyatkozást az Operában?
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.12 0 0 1398

Szüleim voltak Operát nézni. A Toscát látták.

Nem is akárhogy.

A kecskeméti Malom Mozi a legnagyobb termében élőben közvetítette a new york-i Metropolitan Operából az ott szombat 13 órási Tosca előadást 3 felvonásban.

Az nálunk este 7-kor kezdődött az időeltolódás miatt.

Magyar és angol felirat ment közben, hogy lehessen tudni miről énekelnek.

HD képminőség, 5.1 hang, sok méteres vászon. Mindent jól lehetett látni.

3500Ft volt egy jegy, ebben kaja és pia is volt benne.

Megnéztem a kinti árakat, kb 5000 és 70000Ft között van egy jegy.

Szüleim nagyon-nagyon elégedettek voltak. Mennek még később is.

Akit érdekel, bővebb infó:

www.metropolitanopera.hu

derekbell Creative Commons License 2009.09.24 0 0 1397

Ma megnéztük a Fidelio-t. Remek volt. A premiernél tapasztalt fújolás helyett vastaps, örömünnep, visszatapsok....

Igazából nem is értem, miért volt ez akkor olyan nagy bukás és botrány??????

Törölt nick Creative Commons License 2009.08.29 0 0 1396
Előzmény: L. Sergius Catilina (1393)
Balu-1341 Creative Commons License 2009.07.13 0 0 1395

ha még nem tudtál esetleg róla:

Mezzo, Szombat (Július 25.)

20:30   Monteverdi: Poppea megkoronázása

Opera 3 felvonásban, vezényel: Emmanuelle Haim

Előzmény: L. Sergius Catilina (1393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!