Keresés

Részletes keresés

egy hazafi Creative Commons License 2014.05.23 0 0 1619

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy amelyik lejátszó tudja kezelni az Xvid formátumot, az a DivX-et is ismeri-e? Azért kérdezem, mert lehet, veszek használtan vagy egy Sony dvp-sr100-as vagy 170-es lejátszót, és utóbbi tudja elvileg az Xvid-et is, nameg időben is újabb.

Az mondjuk nem ad okot a bizalomra, hogy korábban már két sr150-est kellett visszavinnem az üzletbe, mert alig ismert fel valamit az adat DVD-ről (még az mp3-as zenéket tartalmazó mappát sem), de hátha egy használt, bejáratottal nem lesz bajom.

Bújom a világhálót is ezzel kapcsolatban, de sok hasznosat nem találtam, csak egy véleményt, ami arról szólt, hogy "nagy márka, de egy kalap sz*rt nem ér, mert csak ugrál az olvasója, de nem talál semmit".

Szóval akinek van valami tapasztalata, kérem, segítsen. Köszönöm.

tamáspapa Creative Commons License 2013.03.18 0 0 1617

Sziasztok!

 

Van egy Pana dvd S48 lejátszó, aminek a távirányítója költözés közben eltünt. Tudtok-e forrást, ahol beszerezhető, vagy van-e olyan olcso univerzális, ami tartalmazza ennek a lejátszónak is a kódját? Tanítható nem jó, mert ugye nincs meg a tanitó-ketyere, nincs mivel szembefordítani.

Votom Creative Commons License 2013.03.17 0 0 1616

Sziasztok!

 

Eladó egy Sony BDPS490B 3d Blu Ray lejátszó!

 

Újszerű dobozos!

 

Új ára 35 ezer Ft, én odaadom 28 ezerért!

 

av256 Creative Commons License 2012.11.06 0 0 1615

Eladó egy Panasonic DMR-ES35V típusú DVD-felvevő. Távirányító nincs hozzá.

Ár: 10.000 Ft.

 

Elkelt!

 

 

Előzmény: av256 (1600)
t.zsolti Creative Commons License 2012.09.23 0 0 1614

sziasztok!

segítséget kérnék asztali dvd szoftver frissítéséhez , az egyik orion dvd 3000 , a másik scott 1820 dvix, elvileg mind a kettő alkalmas dvix lejátszására, de többek között a letöltött filmet nem tudja lejátszani. vettem orion 5100-ast de az sem tudta ( kevesebbet tudott lejátszani mint a scott )

 

villanyhuszár Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1613

Sziasztok!

 

Egy kérdésem lenne. Van egy Somogyis FM transmitterem,az a bajom vele,hogy zenehallgatás közben ha léptetem a számokat pl következőre akkor össze-vissza játsza le,tehát nem sorrendben,ha hagyom hogy magától játszon le,akkor is ezt csinálja- (pl 1-es után 9 jön,utánna pl 6 utánna megint 6) van amit ki is hagy van amit többször játszik le.

Próbálkoztam már minden féle átnevezéssel is,sorszámmal ABC betűvel de semmi eredmény. Szerintetek? Amúgy jól,és tisztán szól csak ez az egy ami nagyon idegesítő tud lenni.

 

Ha valakinek lenne ötlete,megköszönném!

TOM Creative Commons License 2012.08.27 0 0 1612

Megvettem és jól működik, "szépen" szól.

Minden fontos funkciót tud, kb 6 órát biztos elmegy 1 feltöltéssel - USB-n keresztül tölthető csak...

T

Előzmény: TOM (1610)
lédús lárva sarja Creative Commons License 2012.08.09 0 0 1611

Sziasztok!

Remélem nem lógok ki nagyon a témából ezzel a kérdéssel, de nincs véletlenül valakinek a képen látható távirányítóból egy eladó? Sony DVP-SR típusú DVD-lejátszóhoz tartozik a szóban forgó eszköz, de én TV-hez (Sharp) használnám, mert - elvileg - ahhoz is jó.

TOM Creative Commons License 2012.07.10 0 0 1610

Sziasztok,

csak félig-meddig vág témába, de remélem tudtok segíteni.

Tehát autóban szeretnék MP3-at hallgatni, FM transzmitteres MP3 lejátszót keresnék. Amita anno vettem az gagyi volt, 1 napig működött (visszakaptam pénzem).

Namármost körülnézve a neten nemigen találtam nem gagyinak tűnőt ma sem... 

Ti mit ajánlananátok?

AMit én találtam és kicsit jobbak tűnik:

http://www.argep.hu/popup.asp?pid=178718422&pnr=10001&foto=1

 

 

Vagy Ti hogy hallgattok MP3-at az autóban?

1. autórádiót/CD-t ezért nem cserélném ki, hacsak nem mondjátok van olcsó és igen jó rádió

2. van BT-s Androidos telefonom - ennek hozzákötése FM átalakítással? Ilyet nemigen találtam...

 

Előre is kösz,

TOM

Isabelespana Creative Commons License 2012.07.01 0 0 1609

Tenyleg itt szigoruan veszik :((( Ez eszembe se jutott...remelem talalok valahol olyat ami lejatssza, majd korbenezek. Vagy esetleg ebayrol valahonnan kulfoldrol..

Koszonom

Előzmény: Ati_66 (1607)
Doky586 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 1608

"Szerintem itthonnról szerezz egy lejátszót."

Azzal csak az a baja lesz hogy nem fogja lejátszani a gyári DVD lemezeket amit kint vesz...  Másik régió.

Inkább egy médialejátszót szerezzen be hdd-vel.

Előzmény: Ati_66 (1607)
Ati_66 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 1607

Az USA-ban komolyabban védik a szerzői jogokat. Ezzel is nehezítik a film másolók dolgát.

Szerintem itthonnról szerezz egy lejátszót.

 

Az itthon kapható  Panasonic DVD lejátsza a DivX-et  :

 

http://www.panasonic.hu/html/hu_HU/Term%C3%A9kek/DVD-S54/specifications/4523191/index.html?trackInfo=true

 

Az USA-aban kapható párja  DVD viszont nem játsza le:

 

http://shop.panasonic.com/shop/model/DVD-S68?t=specs

 

 

Szerintem nem a lejátszód a gagyi, hanem a törvényeik szigorúak.

Előzmény: Isabelespana (1606)
Isabelespana Creative Commons License 2012.07.01 0 0 1606

Orok hala es koszonom mindannyiotoknak a turelmes valaszolgatast! :)

Tehat en kifogtam az elmult evtized leggagyibb dvd lejatszojat ugy nez ki..a Mo-i dvd lejatszom kb 10 eve vettem es siman lejatszik mindent. Azt gondoltam itt az USA-ban 2012-en ez mar alap feltetel hogy lejatszik szamitogepes formatumokat is..

Tehat csere es a kovetkezot mar hozzaertokent veszem :)

Nagyon hasznos hogy leteznek ilyen forumok es ilyen segitokesz emberek. Tovabbi szep napot mindenkinek!

Előzmény: Ati_66 (1605)
Ati_66 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1605

Szia !

 

Sajnos a manual szerint is csak azt játsza le amit a dobozáról beírtál.

 

Tehát filmet csak DVD formátumban és fotókat. Sem VideoCD  sem a DivX formátumot nem eszi meg, tehát *.AVI -t nem tud lejátszani.

Ezt gondolom most már Doky586 is elfogadja, bármilyen hihetetlen is számára.

Ahogy megnéztem azon az oldalon található egyik Magnavox lejátszó sem eszi meg ezeket a formátumokat.  A BD lejátszók is csak a BD és DVD filmeket viszik.

Csak nem az USA-ban vagy Kanadában  élsz ?  Csak mert a régió kódja 1-es

 

Az ottani választékot nem ismerem.

 

Az itthon ismertebb gyártók készülékei közül én úgy találtam, hogy az LG az ami leginkább támogatja a szabvány DVD és BD lemezeken mellett a számítógépes video szabványaokat.

 

Javaslom csere, vásárlás előtt a neten válaszd ki a neked megfelelő készüléket.

Ha DVD lejátszónál maradsz ezeket keresd a lejátszható formátumok felsorolásánál:

Video formátumok

- MPEG2

- DivX

- VideoCD

-SVCD

 

Előzmény: Isabelespana (1604)
Isabelespana Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1604

Sziasztok!

Koszonom a hozzaszolasokat.

A lejatszo tipusa: "MDV3000" www.magnavox.com itt lehet a manualt letolteni.

 

Előzmény: Ati_66 (1602)
Tharus Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1603

Bocsi, de azt hol kell kikapcsolni?

Előzmény: Doky586 (1597)
Ati_66 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1602

Tisztelt Isabelespana !

 

Megírnád a lejátszód pontos típusát !

 

Akkor megnyugtató választ kaphatnál, hogy mit játszik le és mit nem .

 

Egyébként ha a lemezt a MAC -on nem írod tele és később még tudsz írni rá, akkor biztos, hogy nem zárja le.

Ati_66 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1601

 

 

Egyébként honnét tudod, hogy nem ilyen lejátszója van ?

 

http://www.funaiservice.com/manuals/MAGNAVOX/DP170MS8/DP170MS8.pdf

 

Csak annyit írt róla, hogy Magnavox  HDMI kimenettel.

 

Amit linkeltem az ennek megfelel és nem viszi a DivX fájlokat a leírása szerint. Az 5. oldalon találod a kompatibilitási listát.

 

 

 

 

 

Előzmény: Doky586 (1599)
av256 Creative Commons License 2012.06.30 0 0 1600

Üdv!

 

Eladó egy Panasonic DMR-ES35V típusú DVD-felvevő. Távirányító nincs hozzá.

Ár: 10.000 Ft.

 

Érdeklődni e-mailen lehet.

Doky586 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1599
Egészségedre. De azt a DVD lejátszó nem fogja vinni. Lehet hogy a te azért hitted hogy nem tudják az avit mert nem nyelte be az SD játékosod a HD avidat..
Előzmény: Ati_66 (1598)
Ati_66 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1598

Nem haragszom :-))

 

Nekem van *.avi kiterjesztésű videóm 1280x720 felbontással.

 

Előzmény: Doky586 (1596)
Doky586 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1597

Az Orion setupjában kapcsold ki az átkódolást..

Előzmény: Tharus (1595)
Doky586 Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1596

Bocsáss meg hogy közbeszólok, de már nem bírtam hallhatni amiket írtál.

Az utóbbi évtizedben a legtöbb olcsó DVD lejátszó már nemcsak DVD-ket hanem AVI vagy más forrást is lejátszik adatlemezként megírt DVD-ről...

Például a kérdező lejátszója is. A lezárás valószínű fontos. Egy *.avi film max.720 oszlop és max.576 sorból állhat. (semmi HD), és más korlátok is vannak, amiket a linkelt oldalon látni..

Előzmény: Ati_66 (1594)
Tharus Creative Commons License 2012.06.29 0 0 1595

Sziasztok:)

Van egy problémám, van egy házi mozim szettem, de elromlott a dvd lejátszó része, de az erősítője nagyon faja, ezért nem akarom kidobni.
Ajánlották, ha össze kötöm optikai kábellal egy másik dvd-vel akkor a sima dvd adja a képet és az erősítős dvd a hangot, eddig oké. Megvettem a kábelt, bekötöttem, de csak dolby prologic 2 van rajta és nem dolby digital hang. Mi lehet a probléma? Az erősítős dvd Samsung HT-TZ215 márkájú, a sima dvd Orion 5000 M.
Köszönöm előre is a javaslatokat.

Ati_66 Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1594

A DVD-R és +R vagy RW csak az írható DVD lemez formátumok. Bármit ráírhatsz számítógéppel, a WORD doksiktól a HD kódolású MKV film fájlokig,  de egy DVD lejátszó csak a szabványos DVD struktúrából az mpeg-2 kódolású videó állományokat tudja lejátszani a lezárt lemezről.

 

Tehát filmeket a lemezről egy VIDEO_TS könyvtárban található .vob kiterjesztésű MPEG-2 kódolású fájlokból tudja csak lejátszani.

 

Bármi egyéb film fájl  lejátszását szerintem hiába várod attól a készüléktől.

 

 

Előzmény: Isabelespana (1592)
Isabelespana Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1593

Meg egy dolog: letoltottem az asztali lejatszo hasznalati utmutatojat a netrol (a dobozban nem jar hossza, ott irja hogy gyartasi szam alapjan honnan toltsd le) es ebben nem irja a DVD-R-t!! A DVD+R-t igen..A dobozon mindkettot irja.

Mpeg-et, avi-t es divX-et egyaltalan nem emlit.

Szoval mostmar tenyleg nem tudom hol hibadzik a dolog..

Isabelespana Creative Commons License 2012.06.27 0 0 1592

Koszonom a kimerito valaszt Ati!

 

A dobozon azt irja pontosan: Plays DVD, DVD-R/RW, DVD+R/RW, JPEG and Kodak Picture CD formats

Hmm nem irja hogy mpeg vagy avi vagy divX..

 

A Mac-ken levo dvd iroval irtam ki, ott nem ajanlott fel semmit a formatummal illetve a lezarassal kapcsolatban. Csak belehuzom a felirni kivant avi-kat es burn. Az irasi sebesseget lehet csak kivalasztani es a dvd lemeznek nevet adni ennyi. Arra emlekszem hogy PC-nel neronal megkerdezte hogy lezarom-e. Itt nincs ilyen. Akkor ez most lezarodik vagy nem? Mert lehet ez a problema es nem a dvd lejatszoval van a baj. Neroval PC-n ezerszer irtam ki avi-kat - adat dvd lemez irasa - iras - lezaras - kesz. Es le tudtam jatszani a regi asztali dvd lajatszomon.

 

A tv-m nem HD tehat ez a resze nem erdekel jelenleg.

 

Multimedia lejatszo az miyen? Mert nalam az lenne a lenyeg hogy a nagy kepernyos tv-men szeretnem nezni a felirt avikat. Es amugy is kiirnam oket mert mindent archivalok ami szamomra fontos. 

 

Ja es DVD meg Video CD formatumban nem szoktam kiirni mert ugy keves fer egy dvd lemezre. (Remelem nem montam hulyeseget ezzel)

 

Koszonom ha van valami tovabbi otlet. Tovabbi szep napot. 

Előzmény: Ati_66 (1591)
Ati_66 Creative Commons License 2012.06.24 0 0 1591

Szia!

 

A DVD lejátszók általában DVD-t, Video-CD-t (SVCD) és DivX-et Xvid-et  tudnak lejátszani + audio CD-ket.  Ami nem DVD formátumú arra  én úgy emlékszem csak CD lemezről játsza le.

 

Tehát a lényeg, pont az mpeg utáni stb-k.ben van :-). Abból derül ki mit tud lejátszani.

Sok kódolásnak .avi a kiterjesztése, pl az SVCD formátumnak is,  ezért önmagában a kiterjesztés nem mérvadó, mert HD kódolások is használják.

 

DVD player with full HD up-conversion  Ez csak azt jelenti, hogy van rajta HDMI kimenet és felskálázó elektronika. Ettől még nem tud HD kódolású anyagokat lejátszani egy DVD lejátszó. 

 

A DVD  és a Video-CD meghatározott könyvtár struktúrát igényel, tehát ha  pl a DVD formátumot  nem ilyen struktúrában írod ki a lemezre, akkor nem játsza le. Természetesen a lemezt le kell zárni.

Pl a Néro író program DVD-re és SVCD-re automatikusan megcsinálja a struktúrát és lezárást, ha a megfelelő írási műveletet választod ki.

 

Jobban jársz ha veszel mellé egy olcsóbb média lejátszót és egyszerűbben meg tudod nézni a netről, számítógépről leszedett filmeket.

Megspórolod a DVD, CD  lemezre írásokat.

 

Előzmény: Isabelespana (1590)
Isabelespana Creative Commons License 2012.06.24 0 0 1590

Sziasztok! Nem tudom kapok-e valaszt de azert megprobalom.

Van egy uj Mac book pro-m amit meg nem nagyon tudok hasznalni..azzal kiirok dvd-re avi formatumu filmeket, a gepen megy de az asztali lejatszon nem. Nem tudom lehet-e/kell-e lezarni vagy valamit csinalni a feliraskor?? Egyebkent a PC-vel felirt dvd-t sem jatssza le. A lejatszo markaja Magnavox (olcso fajta), egyebkent meg az asztali lejatszo is uj, szoval arra gyanakszom hogy az avit nem tamogatja..Lehet az?? Azt irja ki hogy disc error...A dobozan azt irja hogy DVD player with full HD up-conversion, lejatszik DVD-R (amire irtam), mpeg stb.. 

Ha az a baj hogy nem tamogatja az avit, akkor kicserelnem, de milyet kell keressek, mi legyen rairva?

Elore is koszonom ha kapok valaszt

caputo21 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 1589

Üdv

Van egy curtis 5091 UK dvd lejátszóm.
Ami elvileg angliai gép és 2-es régiókódú.
Dvdket játszana le divx-ket stb.
Próbáltam lejátszani dvdt és divx-et de mindig megállt a film és zúgott a gép olyan 35 másodpercig ment a film vagy még kevesebb.
Tehát valamiért dvd lemezeket nem játszik le.
Próbáltam audio cd-t azt lejátsza gond nélkül.
Mi lehet a gond?
Mit lehet ilyenkor tenni?
Másik kérdésem az lenne hogy mi baja lehet az audio részének ugyanis az egyik oldali hangszóró a jobb oldali zúg?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!