Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.28 0 0 114

A hazaszeretet teljesen normális dolog.

 

Mindenki normális, szerethető országot szeretne hazájának.

 

A magyarkodás már nem normális, ezt nem szabad összekeverni a hazaszeretettel.

 

Erzsébetváros sem csak az Erzsébeteké, a Vivienek is jól érezhetik ott magukat!

 

Magyarország is lehetne normális, szerethető ország.

nandras0824 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 113

...különben nem mondott volna ilyen botorságot

Előzmény: nandras0824 (112)
nandras0824 Creative Commons License 2011.06.27 0 0 112

"A hazaszeretetet nehéz megmagyarázni,megérteni.De amikor Kennedy azt mondta,hogy ne azt kérdezd mit adott neked a hazád,hanem azt,hogy te mit adhatsz a hazádnak,akkor elég közel járt."

 

azt hiszem, kennedy nem olvasta dürrenmattot, különben nem volna ilyen botorságot.

számomra sokkal inkább igaznak tűnik az, amit dürrenmatt romulussal, az utolsó római császárral mondat ki:

 

REA
De hát nem kötelességünk-e a hazát minden másnál jobban szeretni?

ROMULUS
Nem. Kevésbé kell szeretnünk, mint egy embert. Mindenekelőtt pedig gyanakvással. Senkiből sem lesz olyan könnyen gyilkos, mint a hazából.

ROMULUS
Hazának mindig olyankor nevezi magát az állam, amikor tömegmészárlásra készül.

Előzmény: szende (23)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 111

Durva blog...de pont a topiknyitó kérdését feszegeti

Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.27 0 0 110

A rossz dolog

Ez kemény lesz.

Aki megteheti, legyen olyan jó, és hagyja el Magyarországot!

Szánalmas, ami ott történik. Orbán úr hülyébbnél hülyébb dolgokat művel, az EU azon gondolkozik, hogyan tudná az országot kizárni az EU-ból. Ehhez képest a nép (Ti, igen, Ti!) semmit nem csinál, csak panaszkodik, hogy jajdeszar.

Plusz elhiszem én, hogy a kutyát akkor ki fogja sétáltatni, meg anyukám nem jönne velem, meg nem hagyhatok csak úgy ott mindent, de akkor ne panaszkodj. Mindenkinek saját kezében van a saját élete. Ha úgy döntenek, hogy Magyarországon maradnak, akkor viszont csend, és csendben tűrjétek azt, ami ott megy. De az eléggé gyengeség, hogy maradtok, és panaszkodtok is, hogy mennyire szar. Csináljatok valamit!

Igen, igen, "neked könnyű, mert fiatal vagy", stbstbstb. Ez nem kor kérdése, se nem pénz kérdése, se nem akármi kérdése. Ez annak a kérdése, hogy melyik fáj jobban: megfizetni azt, ami ahhoz kell, hogy más országban új életet kezdjetek, vagy tűrni a magyarországi állapotot. Amikor valaki azzal jön, hogy "de hát ez pénz / kor / nyelvtudás / anyukám / kutyám / aranyhalam", akkor ez pusztán azt jelenti, hogy nem fáj még eléggé neki a magyarországi helyzet. Semm gond, bokafogás, tűrd még, amit csinál az ország. Addig azok az emberek, akik külföldre menekültek (mert hallok olyanokat, akik politikai menekült státuszt kérvényezték meg országokban) talpra állnak, megnyugszanak, és szép csendben kialakítanak maguknak egy boldog életet.

Haza? Ugyan már. Hogy lehet egy olyan országot "hazának" hívni, ami folyton megaláz, pofátlanul a képedbe hazudik, megnehezíti az életed, elvesz tőled jogokat, amiket évekkel korábban megszereztél, és amikor valaki megkérdőjelezi, hogy "de hát az alkotmány..." akkor csak megváltoztatják az alkotmányt? Ez egy "haza"? Tényleg? Vagy csak iskolában megtanították, hogy a "hazaszeretet" nélkül egy senki vagy, és a barátaid is lenéznek, ha nem imádod vallásosan a "hazát". Akármit is jelent az a szó.

Hát ennyi. Tessék utálni érte. Aztán elgondolkozni rajta, és csendben sírni a sarokban. Tovább »

forrás: Blogspot.com

Neocortex Creative Commons License 2011.02.06 0 0 109

A hazaszeretetnek semmi értelme, ha egymást nem szeretjük, vagy ha kifejezetten utáljuk egymást. Amúgy segítheti a hatékony együttműködést.

 

 

 

Neocortex Creative Commons License 2011.02.06 0 0 108

"Ti is így éreztek?"

 

Az én hazaszeretetem leginkább Adyéhoz hasonlít.

 

Előzmény: Geyza (-)
Neocortex Creative Commons License 2011.02.06 0 0 107

Jellemző, hogy ebben a topikban már a 0. hsz-t ki kellett moderálni. Pedig ez a legritkább esetben fordul elő! A magam részéről ilyet még soha nem is tapasztaltam.

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.06 0 0 106

Az egyszerűsített honosítási eljárásnak köszönhetően a moldvai csángó magyarok is magyar állampolgárokká válhatnak - írta a köztársasági elnök a XV.csángóbálra írt köszöntőjében. Schmitt Pál úgy fogalmazott: idén még erősebben kapaszkodhatnak egymásba, azok is, akik évtizedeken át éltek számkivetetten és akiknek nem járt magyar könyv, magyar pap és tanító.

 

 

Előzmény: Geyza (-)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.16 0 0 105
Hm, a kötelességtudat nálam nem pozitív tulajdonság, ugyanis szerintem a jószándéknak belülről kell jönnie, nem kötelességnek lennie - tehát akarni a jót, nem erkölcsi kötelességből megtenni... Nagy sz*r van ott, ha az ember csak kötelességtudatból cselekszi a jót, és valójában nem akarja...

A bajtársiasság nekem militáns kifejezés, fenyegetett időben van értelme csak.

A jobbítás, az odafigyelés nekem is tetszik, ez lenne a legfontosabb, azaz az elidegenedés megszűntetése, de nem hiszem, hogy a hazaszeretet ezekben segíthet - inkább a tudatosság növelésére van szükség. A testvériesség - hiszen erről van szó - a tudatosság függvénye... Szerintem a tudatosság növelése kivül esik a politika területén, inkább a művészet, a vallások, meg különféle technikák - a pszichológusok autogén tréningjétől az indiai transzcendentális meditációig - segíthetnek ebben.

A dicsőség növelését meg viccnek szántad ? Nekem ez a szó a gyerekes gondolkodás - én akarok első lenniiiiíííí - fogalomkörébe tartozik.

Előzmény: Mario (103)
Törölt nick Creative Commons License 2001.03.13 0 0 104
Teljesen kazi dolog. Nem tudom, mikor létesítik az első behin-telepeket, ahol az ilyen betegeket elzárják az egészséges hinek társadalmától. A szerveiket, ha már "megszüntették" őket, talán fel lehet használni, mostanában már eléggé előrehaladtak az ezirányú orvosi kutatások...
Mario Creative Commons License 2001.03.13 0 0 103
A hazaszeretet értelme? Nem tudom. De jó esetben kötelességtudatot, hűséget, bajtársiasságot generál. Ezek a tulajdonságok pedig a személyiség fejlődéséhez, kiteljesedéséhez nagy mértékben hozzájárulnak.

Nem értek egyet azzal, hogy a hazaszeretetnek csak bajban van értelme. A jobbítás szándéka, a dicsőség növelése, a kölcsönös odafigyelés stb. a nzugodt időszakokban is értelmes dolog.

Conscience Creative Commons License 2001.03.13 0 0 102
"Nincs semmi értelme, ilyesmikről csak a sült parasztok képzelegnek meg a Csurka."

Aha, s hol "sültek" meg ezek a "parasztok" ?
Neked pszichológia a szakterületed? Akkor feltehetőleg most írod a diplomamunkádat - s az abban foglaltakat alátámasztandó - adatokat gyűjtesz, mint provokátor. Ha így van, célodat elérted. Ha mégsem, akkor szegény hozzád fordulókat a Jóisten mentse meg !

Előzmény: tolerancia tréner (99)
cirmos Creative Commons License 2001.02.02 0 0 101
"Hazaszeretetre nem tudlak megtanítani: Őrült az, aki önmagát tagadja. Hazád a történelmi méretekben megnagyított és időtlenített személyiség. A haza a végzet, személyesen is. Nem fontos, "szereted"-e, vagy sem. Egyek vagytok."

Márai Sándor: Füveskönyv a hazáról és az államról

wizes Creative Commons License 2001.02.02 0 0 100
meg te!
Előzmény: tolerancia tréner (99)
tolerancia tréner Creative Commons License 2001.02.02 0 0 99
Nincs semmi értelme, ilyesmikről csak a sült parasztok képzelegnek meg a Csurka.
big-lesz Creative Commons License 2001.02.02 0 0 98
PuPu(81)
"A hazaszeretet az olyan, mint egy nőhöz való viszony."
Pontosítanék: olyan, mint egy férfihez való viszony! A többi stimmel!
:O))
big
Előzmény: PuPu (81)
wizes Creative Commons License 2001.02.02 0 0 97
Nincs az, hogy csak van?
?
PuPu Creative Commons License 2001.02.02 0 0 96
:O))))
Meg kell mongyam, először azért megnyugodtam, mikor kiderült, hogy nem gombapörkölt a menü...
:O))))
Előzmény: Gyurkaferko (94)
PuPu Creative Commons License 2001.02.02 0 0 95
Nana!
Rendőrtisztin azért kell!
Közben le-lekapják a hallgatók a fejükről a fülhallgatót, amelyikből a folyamatos belégzés-kilégzés utasításokat veszik...
:O)))))))
Előzmény: topikrendőrség (93)
Gyurkaferko Creative Commons License 2001.02.02 0 0 94
Hallod ezt PuPu! KOALÍCIÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!
Azorbánék megint lemaradtak! Éjjen a balos-jobbos baráccság!
Előzmény: topikrendőrség (93)
topikrendőrség Creative Commons License 2001.02.02 0 0 93
Kedves Gyurkaferko-PuPu koalíció! Én ám szitkozódtam az előbb. Azt meg nem kell tanítani még a policeakadémián sem!
Előzmény: Gyurkaferko (92)
Gyurkaferko Creative Commons License 2001.02.02 0 0 92
Te PuPu! Te jó helyre tetted a részvényeidet, nyugodtan hátradőlhetsz! Remélem negyven év múlva én is, de addig még el kel néhán ybennfentes információ:-)

Mr.Police!
Ne mongya má', hogy ottan a tiszti főiskolán ezeket a szavakat taníccsák!

Előzmény: PuPu (90)
topikrendőrség Creative Commons License 2001.02.02 0 0 91
Kedves Gyurkaferko! A perszisztens itt paranoiát jelent. Aztán előbb utóbb - megint egy idegen szó - xenofóbiát.
Előzmény: Gyurkaferko (88)
PuPu Creative Commons License 2001.02.02 0 0 90
Hogy is hívják ezt a tőzsdén, mielőtt leültetik a brókert ezer évre?
Valami bennfentes információkról, vagy miről is van szó...
:O)))))))
Előzmény: Gyurkaferko (87)
Törölt nick Creative Commons License 2001.02.02 0 0 89
Hát kiindulva abból, hogy minden katonatiszt alkoholista - éljenek a hülye sztereotípiák, ez itt úgyis divat :-) - és milyen mozdulatokat végez az ember a szájával, amikor hozzáemeli a vodkásüveget és iszik belőle - tényleg meg tudnál tanítani egy nőt valamire ... ;-))))))))))))))
Előzmény: PuPu (85)
Gyurkaferko Creative Commons License 2001.02.02 0 0 88
"perzisztensen" - ez most jót jelent, vagy rosszat? Hiányoztam az iskolából, amikor ezt a szép szót tanították:-(
Előzmény: topikrendőrség (86)
Gyurkaferko Creative Commons License 2001.02.02 0 0 87
A rutin...:-)

Te PuPu!
A feleséged keresi a papucsát! :-))))

Előzmény: PuPu (85)
topikrendőrség Creative Commons License 2001.02.02 0 0 86
Ha amcsiban vagyok már vagy 6 hónapja, akkor is van valami értelme a hazaszeretetnek. Ha megtudom a szomszédról, hogy éppen államellenes összesküvést hoz össze, akkor is van szerepe a hazaszeretetnek. És nem zárkózok el attól hogy egyeseknél a hazaszeretett perzisztensen megvan. Hülyüljenek csak bele, ez már az ő egyéni szocproblemük.
Előzmény: Törölt nick (82)
PuPu Creative Commons License 2001.02.02 0 0 85
Hát még ha nő lennél, - akkor milyen okosságokra tudnálak megtanítani!
A rutin, a rutin...
:O)))))
Előzmény: Gyurkaferko (83)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!