Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.23 0 0 2
1. igen
2. igen
3. vedd ezt sárgalapos figyelmeztetésnek, és ha már a munkahelyen vagy, akkor próbálj meg dolgozni.
Előzmény: .next (-)
ubulx Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1
Ismerős a szitu. A 2-es pontot én a helyedben jobban körüljárnám, itt meg lehet támadni az ügyet!
Vanek Creative Commons License 2000.11.23 0 0 0
Hát egy ilyen cég igen nagy nulla!
Előzmény: .next (-)
.next Creative Commons License 2000.11.23 0 0 topiknyitó
Sziasztok

-ezt már feltettem az érdekvédelem egyik topicjába is, de a t.asztalon nagyobb a forgalom-

remélem van köztünk (jogi beállítottságú) valaki aki tudja a választ kérdésemre. A történet:

Elég menő telekom cégnél dolgozok. Az internethasználattal kapcsolatban egyszer ment körbe egy email midnenkinek (februárban), hogy csak üzleti célból, semmi magánhasználat, etc... szokásos szöveg.
A minap súgta nekem egy HR-en dolgozó barátom hogy írásbeli figyelmeztetést fogok kapni, mert a log alapján túl sokat internetezem, és olyan site-okat is nézek, ami kizárja az üzleti cél lehetőségét.
Tény, hogy szoktam a saját kedvemre netezni, viszonylag sokat (bár a munkám minősége minden elvárást felülmúl - ezt nem én mondtam!). Letölteni nem igazán (azaz fájlokat, zenéket), inkább csak "szörfözni" :)
Kérdésem az, hogy
1. joga van-e a munkáltatónak logolni hogy milyen webcímeket nézek meg.
2. adhat-e írásbeli figyelmeztetést szóbeli nélkül.
3. milyen hátrányt jelent ez nekem.

Remélem tudtok segíteni, mielőtt "hivatalosan" is megkapom. (De akkor kitűzöm a falra 100 példányban :-) !!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!