Keresés

Részletes keresés

Gona Creative Commons License 2000.12.22 0 0 43
Vedd ki a modemet, és úgy kísérletezz az IDE-vezérlő jumper-olásával (az a kártya, amire a wincsi és a floppy van kötve). Ha nincs felfestve az IDE-vezérlőre semmi, "vakon" kell kísérletezni. Átraksz egy a jumer-t, bekapcsolod, és megnézed mi változott. Érdemes leírni, lerajzolni az eredeti állapotot! Akkor lesz jó a bejumperolás, ha boot-nál csak a 3F8 (com1) van, és működik a wincsi is, meg a floppy is. Valószínű nem a wincsid szállt el, csak ütközik a modem az IDE-vezérlővel (remélem).

Üdv: Gona

Előzmény: Laja73 (42)
Laja73 Creative Commons License 2000.12.19 0 0 42
Hát, nem tudom, mi az az IDE.

De először jumperoltam a modemet, mert azon könnyű volt, volt egy táblázat rajta:

COM1-J1,J5,J6
COM2-J2,J3,J4
COM4-J1,J3,J4

és az érintkezőpárok COM4 szerint voltak beállítva, én átállítottam
COM2 szerint, most már csak - szakemberi tanácsra - le kellett tiltani a COM2-t.

Odáig rendben volt, hogy miután a modemet átjumperoltam, 3F8 és 2F8 maradt csak,
2E8 eltűnt. Következő lépésként meg akartam keresni azt, hogy hol kell letilteni a COM2-t,
de hát én ehhez nem igazán értek, azon a kártyán, ahová a mouse meg a vinyó meg a kisfloppy drive csatlakozik, viszont volt egy csomó ilyen jumper vagy mi

De szerintem mindent visszaállítottam

Előzmény: xyron (41)
xyron Creative Commons License 2000.12.19 0 0 41
Üdv
Nem lehet, hogy nem a modemet jumperoltad át, hanem az IDEkártyát? Szerintem ha minden jumpert visszaraksz oda, ahol volt, akkor újra menni fog.
Előzmény: Laja73 (40)
Laja73 Creative Commons License 2000.12.19 0 0 40
NA EZT MEGCSINÁLTAM !!!!!!!!!!

Nagy szikrázás, azóta:

"HDD Controller failure, press F1 to continue"

Aztán meg boot disket akar

B@ssza meg, most lehet, hogy elcsesztem végleg.

Laja73 Creative Commons License 2000.12.15 0 0 39
Jaja, kiszedtem, megtaláltam, átjumpereltem !
És a letiltás az hol kell ?
Előzmény: Gona (38)
Gona Creative Commons License 2000.12.15 0 0 38
Ez érdekes! Faxprogram megy, de az ie nem. Van egy jó dos-os tesztprogram Aida
http://hardware.jatekok.hu/aida/aidahu.zip
Ez nekem szépen felismerte a modemet, és azt is, melyik portot használja.
Ha van hely a vinyón, próbáld meg azt, hogy egy másik könyvtárba feltelepíted a win-t. Úgy boot-olj, hogy ne legyenek betöltve az elérések "SET PATH...", vagy amikor kiírja "Staring MS-DOS..." nyomj F5-öt és nem tölt be semmit, és így az "új" Win, nem keveri össze a régit. (Vagy berömöríted a régi win-t, vagy átnevezed a könyvtárát). Mindezt csak azért íróm, mert hátha a faxprogi kalibrált be magának valamit, és azért nem megy most.
A "jumper", kis műanyag bevonatú fém izé, amivel nyitni és zárni lehet az áramköröket (tüskéket). Volt egy belső modemem, azon "jumper"-ekkel lehetett állítani, hogy melyik COM portot használja.

Üdv: Gona

Előzmény: Laja73 (37)
Laja73 Creative Commons License 2000.12.14 0 0 37
A modemem működik faxoláskor, és elég jól.
Ezt a jumperolást már hallottam valahol, de nem tudom, mi az.

Egyébként köszi a kitartást velem kapcsolatban:))

Előzmény: Gona (36)
Gona Creative Commons License 2000.12.14 0 0 36
Hát igen, jókat lehet szórakozni a belső modemekkel! Szerintem tiltsd le a COM2-t, ártani nem árthat. Vannak a modem-en valamilyen jumper-elhető beállítások? Én még nem találkoztam olyan modemmel, ami "standard modem"-ként, ne ment volna. Maga a modem jó? Próbáltad már máshol? Az ie kérdezi, hogy mi legyen az IP-d, de érdemes "0.0.0.0"-n hagyni, akkor hagyja, hogy a kiszolgáló osszon neked IP-címet.

Üdv: Gona

Előzmény: Laja73 (35)
Laja73 Creative Commons License 2000.12.14 0 0 35
Belső modem, "standard modem"-ként detektálta a COM4-en.
Ettől függetlenül letiltsam a COM 2-est ?

Arra is figyeltem, hogy a Cheyenne Bitware faxprogit bezárjam...

Ugye ilyen DNS vagy mi számokat (ezek a 192.202.245.24) nem kell megadni ?

Előzmény: Gona (34)
Gona Creative Commons License 2000.12.14 0 0 34
Külső modem, vagy belső? Ha külső, akkor látszik-e a led-jein amikor az ie macerálja (próbál tárcsázni, vagy amikor telepítéskor detektálta)? Ha belső, akkor lehet, hogy biosban kell letiltani valamelyik com portot (általában a com2-t), talán rá is van festve hogy melyiket akarja használni.

Üdv: Gona

Előzmény: Laja73 (33)
Laja73 Creative Commons License 2000.12.13 0 0 33
Fenébe...

Teljesen jól sikerült minden, telepítettem az IE3.03-at, csak amikor tárcsáznia kellett volna,
kiírta, hogy "cannot open serial port"
Na most mi van.

Laja73 Creative Commons License 2000.12.12 0 0 32
Jajj de jókor vetted észre ! Képzeld, majdnem megőrültem, már harmadszor próbáltam hazavinni feldarabolva a progit, és valamelyik lemez mindig sérült volt !
De ezek szerint akkor nem is baj. Jöhet ez a másik, na majd meglátjuk eztet.

Kösz.

Előzmény: Gona (31)
Gona Creative Commons License 2000.12.11 0 0 31
Bocs! Rosszul írtam! A Tucows-on lévő verzióban nincs benne az "internet mail". Viszont megtaláltam az utolsó ie3-ast: Internet Explorer 3.03 Service Pack 1 (full). Archiváltam is:

http://www.tar.hu/gona/ie303sp1_win31x_nt351/dlful30f.exe

Üdv: Gona

Előzmény: Laja73 (28)
Gona Creative Commons License 2000.12.05 0 0 30
Próbáltam a Trumpet Winsock 3.0 -t, de nekem nem jött be. Tárcsázni jól tudott, de belépni már nem lépett be a szerverre. Kerestem, van béta 4-es és 5-ös, de azok már nem mennek Win3x-alatt. Marad az ie3 (With TCP/IP Stack & Dialer).
http://classic.tucows.com/files/dlbas30f.exe
Próbáltam, és működik is. Van a telepítőcsomagjában "Internet Mail" is, ami az Outlook őse.

Üdv: Gona

Előzmény: Laja73 (28)
netizen Creative Commons License 2000.12.02 0 0 29
a winsock.dll a windozer tcp/ip stekkere. Enélkül nem fog menni internetes alkalmazás. ajánlanék win3.11-et win32s-sel. igy már lesz 1 gyengus tcp/ip-d (winsock.dll)-ed.
Előzmény: Laja73 (28)
Laja73 Creative Commons License 2000.11.30 0 0 28
Haladok...volkovot hazavittem, de nem jöttem rá, melyik a fileösszecsináló kommand,
szerencsére emlékeztem, hogy a DOS-t is említetted, csak azt nem, hogy melyik parancsot.
Viszont a HELP-nél rákerestem az "INTO ONE" szavakra, és magam sem hittem el, amikor rátalált a COPY-ra. Valami kis exe filét hozott létre a parancs, viszont működött: ha mást nem is csinált, de veszettül sipolt az összepakolt progi :))) De aztán még arra is rájöttem, hogy kell a /b kapcsoló, és ez nekem nagy szám biza, tudom, hogy nektek ez alap.

Na szóval, már túljutottam az egész telepítésen, a végén volt pár gomb (register, lite cersion, meg egy pár) én a lite version-t nyomtam, jó az ?

Sajnos nem derülhetett ki, mert valami WINSOCK.DLL-t reklamált.

Viszont határozottan mail kezelő külalakja volt, idáig még sosem jutottam el ! :)))

Előzmény: Gona (22)
Gona Creative Commons License 2000.11.28 0 0 27
Bocsi netizen! Igazad van! Akkor ezért volt nekem 16 színű a jó kis Trident 8900-amon! :-)

Üdv: Gona

Előzmény: netizen (23)
TaXiN Creative Commons License 2000.11.28 0 0 26
LXXII
Előzmény: TaXiN (25)
TaXiN Creative Commons License 2000.11.28 0 0 25
MonkeyLinux ? 15 MB (X is) és képes a win3.11 swap file-t használni.

386-oson Mono Hercules monitoron (szerencsere fekete-feher es nem borostyanszinu vagy zold) 8 MB RAM-mal mukodik az X is. Lehet amobazni. Demonstracio celbol - vö: ezt csinald meg a w2k-val.

De NE HASZNALJ 386-oson Linux-ot !!! Van 286-osra is :-) Butított.

Azt hiszem a win3.11 kényelmesebb mint a 3.1, a gyári tcp/ip miatt. Egy Mosaic + PMail tökéletes összeállítás. Sebesség is OK.

A mondott feladatra egy 286-os is elegendo (DOS kell) !
Váncsa is írt erről az ámítástechnikában. 1997 szept 30.-i szám. A mentőcsónak csinosítgatása címen. Namost ez lehet, hogy benne van a szállodai minibár (eredetije 1998 dec 22) címen megjelent publicisztikai gyüjteményében (ez tavaly jelent meg asszem). a lényeg:

Kell egy 286-os.
DOS
4DOS 6.0 fakultatív
WordPerfect 5.1 vagy VDE Editor fakultatív

NetTamer csomag (editor: RainEdit, Web böngésző, ftp-kliens, e-mail progi, hírolvasó, telnet kliens. XT-n is, ha még mond ez valakinek valamit.) Beszerezhető:

http://www.simtel.net/simtel.net/msdos/nettamer-pre.html

Net-Tamer DOS PPP dial up access program

Namost vannak akik TCP/IP-zni akarnak. És egy egyetemi Unix vagy W2k szerverre betelnetelve levelezni.

SMC Ultra hálókártyát feltételezve:

ezsetup.exe hálókártya beállítások, és adatkiolvasás
gpk116 - packet driver
felrak:
ptk8000 0x60 0x280 3 0xd000
leszed:
pkt8000 -u

NCSA telnet:

config.tel

myip = 192.168.1.22
netmask = 255.255.255.0
hardware = packet
interrupt = 3
ioaddr = 0x60

------------------

Lynx karakteres web böngésző
Arachne web böngésző (van hozzá TTF font konverter is) A régebbi verzióknak elég egy 286-os is. Egy új: CHIP VXXII CD 2000 május

------------------

Off: emlékeztem a cikkre (nem olyan rég jelent meg) elkezdtem keresgélni. 1997 - Jajj. Alig 3 év.

Előzmény: Laja73 (-)
Laja73 Creative Commons License 2000.11.28 0 0 24
Töltöm le. Hazaviszem, kipróbálom...
Előzmény: Gona (22)
netizen Creative Commons License 2000.11.27 0 0 23
Gona:
Tudom hogy tudták a VESA 1.0-t és a VESA 1.2-t de de VESA 2.0 kell a lienar framebuffer modhoz amit a QNX szeretne.

Laja73:
Ha linuxot szeretnél kis mennyiségű RAM mellett probálkozz a floppys installú debian/poatoval. 1 igényes konzolos linuxod már 40-50 megából összejön ha nem pakolászol rá mindenféle devel cuccokat. A hozzáértés itt arra irányul hogy mit NE telepítsél. Grafikus módhoz (X) ajánlok 16 MByte-ot minimum (8-on is megindul igaz)

Előzmény: Gona (22)
Gona Creative Commons License 2000.11.27 0 0 22
Laja73:

Ha nincs otthon wincmd-d, a darabolt fájlokat gyalog is összemásolhatod, a *.crc kivételével. Jó ha van egy Volkov kommandante, az felajánlja hogy overwrite vagy append. Ha nincs, akkor simán dos-ban kell összemásolni binary-ként: "copy file.001 /B + file.002 /B file.exe"
Akit érdekel a Volkov, itt a címe:
http://www.egner-online.de/vc/
A 4.99-essel nem érdemes foglalkozni, elég teszt verzió szegényke. A 4.05 a nyerő!

netizen:

A 486-osak végén jött be a PCI, de a VESA VBE-t már az újabb ISA buszos vga-kártyák is tudták!
Amúgy a QNX tényleg jó kis OS. Viszont a Netscape és az IE4 valamint újabb verziókat igencsak el lehet felejteni mind a 386-os, mind a 486SX procikon (kegyetlen lassan fut). Én továbbra is az IE3-at és a Netscape 3-at tudom ajánlani. Ha van hely, akkor legjobb ha mindkettő fenntvan!

Üdv: Gona

Előzmény: Laja73 (21)
Laja73 Creative Commons License 2000.11.27 0 0 21
Na nem találtam.
Előzmény: Laja73 (18)
Cybercat Creative Commons License 2000.11.25 0 0 20
Dragonman:
Jolvanna... -.-"
Csak a netten mindig is ekezet nelkul irtam, ha meg valami szoveget irok aminek illik olvashatonak lenni ott ugyis szol a szovegszerkesztom helyesiras ellenorzoje.. ^_^"
Es a 2-3 oldal utan mar visszaszokok a magyar irasra.. -.-"
(Es nem netnyelven irok.. )
Előzmény: xyron (10)
Laszlo- Creative Commons License 2000.11.24 0 0 19
Hasznalj arj-t . Az egy tomorito ,a legtobb cd mellekletes ujsagban benne van.
Pelda:

IZE.MPG - x megas file

betomorites : arj a -r -jt -y -v1440 IZE.ARJ --ez csinal 1.44 es meretu fileokat +tomorit

kitomorites: arj x -v -y IZE.ARJ -- elotte masold fel az osszes floppyt

Előzmény: Laja73 (14)
Laja73 Creative Commons License 2000.11.24 0 0 18
Váó, sikerült!
Fel lett darabolva mint Koppány.

Most már csak remélni tudom, hogy otthon is van win commander 3.11-hez

Előzmény: xyron (16)
Laja73 Creative Commons License 2000.11.24 0 0 17
Jujujujujjjj...ezt majd tanulmányoztatom egy szakemberrel, én egy kicsit megijedtem.
De azért csak nem lehetetlen...ugye ?
Előzmény: netizen (15)
xyron Creative Commons License 2000.11.24 0 0 16
Már miért nem mernél leírni bármit is? Ha nem tudsz valamit, akkor azt meg kell kérdezni. Legalábbis én így csinálom:-)
File-t több lemezre többféleképpen lehet rakni. Egy egyik lehetőség, hogy egy tömörítővel eleve több lemezre rakod. Én pl. a rar-t használom(a dos-ost). Ez minden tömörítőnél máshogy megy.
De ennél sokkal egyszerűbb, ha a Windows Commandert használod. Ennél a file-menüben van egy File darabolása... menüpont. Csak kijelölöd a file-t, majd kiválasztod ezt a menüpontot, megadod a darabok méretét(pl.1,44), meg hogy hova rakja a darabokat és már szedi is szét. Összerakéshoz meg van egy másik menüpont(alatta), de sokkal egyszerűbb, ha rákattintasz az ellenörző file-ra, mert akkor rögtön összerakja(ez egy valami.crc file, autómatikusan létrejön darabolásnál, ezt is rá kell rakni a kislemezre)
Előzmény: Laja73 (14)
netizen Creative Commons License 2000.11.24 0 0 15
Nos a dolog 1 lemezzel sem lehetetlen, sőt van még igényes is! A leghíresebb a 1 floppys QNX demo. Fontos: Kell neki minimum 8MByte RAM és 1 VESA 2.0 kompatibilis videókártya. tekintve hogy 386-osod van mindkettő lehet gáz (valszeg a gépbedben nincs PCI busz). De ha jól emléx elindum 16 színű VGA módban is, bár úgy elég ufó képet ad.
Ami van benne:
-GUIs desktop
-HTML3.2-t megértő böngésző
-dialler
-Baró 32 bites OS, rendes TCP/IPvel

Másik járható út: Win31+IE5 for win31. Ide kelleni fog 1 packet driver+tcp stack és 1 dialler. Régebben sok ijen volt pl. az FTP software-től vagy a shareware Trumpet Winsock.

Linuxból is skálázhatsz lefele számodra jó rencert, itt csak az a baj, hogy a kurrens disztribúciók mindegyike legalább 8-16 mega ramot igényel installkor. Nem lehetetlen a telepítés de kell némi hozzáértés és "kézimunka"

Laja73 Creative Commons License 2000.11.24 0 0 14
Le sem merem írni: nekem még az is új feladat, hogy egynél több lemezre rakni egy progit...
Előzmény: xyron (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!