Keresés

Részletes keresés

Janibacsi Creative Commons License 2001.01.13 0 0 5
Hogy ezt én nem vettem észre... Köszi:o))

JAno

Előzmény: lx (0)
lx Creative Commons License 2000.11.23 0 0 4
Hmmm, ilyet még nem láttam.
Nem lehet, hogy ahol Teveséged látta, ott a mountolást végző rc szkript írogatta ki mindezt, és nem a mount?

Ugyan ext2-es partíciókat el lehet látni címkével, és az fstab manuálja szerint ez alapján mountolni is lehet, de a valóság még nem olvasta ezt a doksit.
Persze ez a rendszer már majdnem egy éve frissítetlen. Azóta lehet, hogy a linux már a reggelit is az ágyba szervírozza. :)

lx

Előzmény: NevemTeve (3)
NevemTeve Creative Commons License 2000.11.23 0 0 3
Mükszik, mükszik, de azért ezt nem nevezném megoldásnak... szerintem a kernelnek kellene kiírnia mount-kor a CD/floppy/partíció címkéjét...
Előzmény: lx (2)
lx Creative Commons License 2000.11.23 0 0 2
Szerencséd, hogy tevés napom van. :)

Lehet, hogy van a problémádra valami standard progi, de mivel én nem találtam meg, csinálunk egyet...
Belekukkantottam egy hexa böngészővel a /dev/cdrom
eszközbe, és megtaláltam a címkémet a 32808-as offszeten. Ez arra késztetett, hogy leírjam:

echo `dd bs=1 skip=32808 count=32 if=/dev/cdrom 2>/tmp/cdlabel.log`

Be sem kell mountolnod a lemezedet hozzá. Ez egy 32 bájtos szeletet kivág a lemezből a megfelelő helyen.
További info: man dd.

lx

Előzmény: NevemTeve (1)
NevemTeve Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1
Más probléma: van egy megírt CD-m (vagy floppym stb) és szeretném látni a label-jét (azt, amit már a mount sem ír ki :)
lx Creative Commons License 2000.11.22 0 0 0
Hali!

Egy válaszom volna:

-V "Ez a címke."

lx

Előzmény: Janibacsi (-)
Janibacsi Creative Commons License 2000.11.22 0 0 topiknyitó
Üdv!

Egy kérdésem lenne: mkisofs-sel kreálok egy image fájlt. Hogyan tudok neki labelt adni?

Kösz a segítséget:

Jano

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!