Keresés

Részletes keresés

hc Creative Commons License 2001.01.14 0 0 190
Jawbreaker:
Azt hiszem a témától, akkor tértünk volna el, ha a szuperkoncert kapcsán magyarázni kéne, hogy melyik három zenekarról van szó, mit csináltak és valaki egyáltalán kiváncsi-e még rájuk. A alábbi közel kétszáz hozzászólás szerint az Omegát sokan szivesen látják és gyanítom, hogy a másik két banda sem lesz kifütyülve!
Inkább évente két ilyen szuperkonceert, mint a Jimmy-emlékműsorok!!!

hc

Előzmény: Jawbreaker (189)
Jawbreaker Creative Commons License 2001.01.14 0 0 189

...azonban kezdunk kisse elterni a tematol, amely a 3 zenekar 2001-ben valo fellepeserol szolna. Tehat, hogy ezek igy egyutt mit, miert, hogyan de foleg minek...
hc Creative Commons License 2001.01.13 0 0 188
A magyar nyelvű felvételek legfeljebb kuriózumként érdekelnek egy-két gyűjtőt. Az eredeti felvételek pedig jogai a német kiadónál vannak, tehát a Hungarotonnak semmi köze hozzájuk, sőt még az Omega sem tud sokat tenni. Esetleg egy másik kiadónál újrahangszerelve adhatnák ki. A magyar nyelvű felvételek ellen szól, hogy az angol lemezek - K-Ny-i a technikai különbségek miatt - sokkal jobban szóltak. Talán a Gammapolisz volt úgy készitve, hogy a német masterre énekelték fel itthon a magyar szöveget.

hc

Előzmény: kozakz (187)
kozakz Creative Commons License 2001.01.13 0 0 187
hm ezt nem ertem akkor a hungaroton miert nem lep ki az europai piacra valamilyen terjeszto segitsegevel a mega altal kiadott cdkkel? mert magyar szovegu?

a piac ott van... es kicsit nagyobb mint a magyar...

Kölnböl-G.Rinck Creative Commons License 2001.01.13 0 0 186
Az OMEGA iránti kereslethez a következôket szeretném hozzátenni:----Hozzánk is érkeznek rentgeteg kérdések az Omegával kapcsolatban:USA-ból,Mexiko,Délafrika,Svédország,Hollandia,Franciaország és természetesen Németországból a legtöbb...és még Portugáliát kihagytam, meg Olaszországból is, csak a legfontosabbakat soroltam itt fel. A www.gammapolis.de oldalat havonta kb..42.000 (negyvenkétezer).kattintása van,tehát az OMEGA-együttes itt látható milyen népszerű még az egész világban..........többet nem szeretnék hozzátenni...........
Előzmény: marylein (185)
marylein Creative Commons License 2001.01.13 0 0 185
´Sok némettel állok Internetes kapcsolatban és nem gyôzöm az e-maileket megválaszolni az OMEGA-együttessel kapcsolatban.:Az elsô kérdés mindig:"hol lehet OMEGA CD-t kapni",a második kérdés:"mikor és hol adnak koncertet", a harmadik kérdés hol lehet kapni OMEGA-videót és DVD-t. Naponta több kérdések:Stuttgarttól,-Kölnbôl,-Hamburgból,Berlinbôl,stb..stb..Mivel tudjátok,hogy egy német lemezkiadó a legutolsó OMEGA CD-t úgy adta ki,hogy az OMEGA nem kapott érte pénzt,így betiltatták-a lemezkiadócég bosszúból az összes OMEGA lemezt visszavonta a piacról,-ami azt jelenti,hogy kb. 1 éve semmiféle OMEGA produkciót nem lehet kapni Németországban és Nyugat -európában sem. Ezért a nagy kereslet az OMEGA CD-k stb-k után..Az 1999-es koncert DVD-jét viszik százasával,és a jegyeket is a juniusi koncertre is.Ez a www.gammapolis.de oldalnak köszönhetô.
Előzmény: hc (184)
hc Creative Commons License 2001.01.13 0 0 184
Exile:
Ha az európai karriert nézed, akkor a hetvenes évek második felében volt a csúcson. A nyolcvanas évektől már itthon és odakint is csökkent az Omega aktivitása, illetve népszerűsége is. De a topicból olvashatod, hogy még mindin vannak Németországban is Omega-fanok, ami nem kis dolog. Az előtte eltelt időbe számitsd bele azt, hogy melyik menedzser mer egy csomó pénzt beleölni egy olyan zenekarba, akiket az államhatalom egy tollvonással ki tud vonni a forgalomból.

hc

Exile Creative Commons License 2001.01.13 0 0 183
OK, így már korrektebb... De abból a tényből, hogy néhány hétig megelőzték őket, elég durva azt a következtetést levonni, hogy a "Stones-on kívül a Zeppelint is megelőzték a lemezeladási listákon". Ez így kicsit általánosítás volt... Mi van akkor a maradék harmincegynéhány évvel?
Előzmény: hc (182)
hc Creative Commons License 2001.01.13 0 0 182
Exile:
Kapaszkodj meg! A hír igaz. Az Időrabló angol változata a német, svájci és Benelux lemezeladási listákon heteken keresztül a Top 10-ben volt! Ez egy csöppet sem kissebbiti a nagy bandák image-ét, azt mutatja, hogy ez az öt bácsi fiatalabb korában nem semmi dolgokat produkált!

hc

Exile Creative Commons License 2001.01.13 0 0 181
Ez annyira rossz, hogy még röhögni se tudok rajta... Ki találta ki ezt a baromságot???
Előzmény: mud (176)
Kölnböl-G.Rinck Creative Commons License 2001.01.13 0 0 180
Szintén ilyen probléma!!!Érdekel minden régi Omega-koncertfelvétel, ami magnóval lett felvéve a 60-as, 70-es és 80-as évekbôl.!!!!!!!köszi.Az e-mail címemre az ajánlatokat.
Előzmény: marylein (179)
marylein Creative Commons License 2001.01.13 0 0 179
Hello! Keresek régi Omega-koncertfelvételeket a 60-as, 70-es és 80-as évekbôl! Ha valaki magnóval valamelyik koncertet felvette és van szalagja,megveszem!!!!!!!!! Ajánlatokat az e-mail címemre. Köszi.
Előzmény: marylein (178)
marylein Creative Commons License 2001.01.12 0 0 178
Az OMEGA valóban rendesen belehúzott, mert tényleg megelôzte ezeket az együtteseket , utánaolvasni: a www.gammapolis.de oldalon:-))
Előzmény: mud (175)
mud Creative Commons License 2001.01.12 0 0 177
izé...bocs, de szorakozott velem ez az atkozott gep. Szal' csak eccer...
Előzmény: mud (176)
mud Creative Commons License 2001.01.12 0 0 176
"Omega elég rendesen belehúzott, ha jól tudom a Stones-on kívül a Zeppelin-t is megelőzték a lemezeladási listákon"

Na ne kúrjatok már fel...

Előzmény: hc (172)
mud Creative Commons License 2001.01.12 0 0 175
"Omega elég rendesen belehúzott, ha jól tudom a Stones-on kívül a Zeppelin-t is megelőzték a lemezeladási listákon"

Na ne kúrjatok fel...

Előzmény: hc (172)
marylein Creative Commons License 2001.01.12 0 0 174
A "gyakorlás hiánya"-ez valóban egy ok, mert a karácsonyi OMEGA-Klub találkozón a Mihály Tamás a következôt mondta :"majd májusban elkezdünk egy kicsit összejátszani". Elefánt szintén azt mondta,hogy azt a Kb.nyolc számot, ami az 50 percbe belefér, a koncert elôtt pár nappal majd összehozzuk. Énszerintem nem lehet tôlük megkövetelni, hogy "egész évben gyakoroljanak".-Persze nem lenne az sem rossz, ha többet gyakorolnának és persze többet "koncerteznének.A találkozón (karácsonyin") volt olyan kérdés, hogy miért nem mennek Európai túrára:-a válasz: túl kényelmesek lettünk- ajánlat volt sok az 1994-es koncert után jöttek a nyugati managerek,sorjában,de a--Mecky--mindig mondta,hogy :ja,ja,ja majd meglátjuk,meggondoljuk,a negyedik-ötödik manager után aztán hirtelen nem jött több, és így abbamaradt.--A tanulság:----azt hiszem nem kell kitalálni,hanem kézenfekvô. Több ilyen storyk vannak még,de nem akarok vele senkit untatni.
Előzmény: jobbhorog (173)
jobbhorog Creative Commons License 2001.01.12 0 0 173
Szerintem nem rosszak a 80-as évekbeli lemezek sem, pl. a Föld árnyékos oldalán és a Babylon, bár azok voltak olyan emlékezetesek. A nagy hanyatlás utána következett be.
A fo probléma szerintem a zenélni tudás hiányában van, ami a gyakorlás teljes mellozésére vezetheto vissza.
Előzmény: hc (172)
hc Creative Commons License 2001.01.12 0 0 172
marylein:
Ebben igazad van. Nekem addig tűnt töretlennek a fejlődésük és ott mintha megtorpantak volna. Természetesen minden tiszteletem az övék, mert nélkülük, valószinűleg még nagyobb lett volna a lemaradásunk a nyugati bandáktól.
Ez egyben lehet válasz mud-nak is. Hiszen a hetvenes évek közepe, másodk fele, szerintem nem a csúcs-korszaka a Stones-nak - mielőtt bárki bármit mondana: a Stones-t is szeretem. Akkor bizony az Omega elég rendesen belehúzott, ha jól tudom a Stones-on kívül a Zeppelin-t is megelőzték a lemezeladási listákon.

hc

marylein Creative Commons License 2001.01.12 0 0 171
A www.gammapolis.de honlap valóban nagyon jó, amit az OMEGA-együttes tagjai is elismertek.Hogy az Omega a Gammapolisban maradt-e, arról lehet vitatkozni, mert nem tudok sok olyan bandát akik 39 éven át "csak jót" produkáltak.Mindenkinek voltak,vannak és lesznek kevésbé sikeres napjaik, éveik.De most junius 2-án a hármas koncerten megint mernek fellépni, habár azzal behatároltsággal, hogy csak 50 percet "szabad" játszaniuk,mert 3x50 perc+szünetek közte az együttesek cseréjére, a végén pedig a három együttes ca.20-25 perc közösen fog zenélni.Ez így összesen 3 óra hosszú lesz.
Előzmény: hc (170)
hc Creative Commons License 2001.01.11 0 0 170
Tetszik a gammapolisiak honlapja. Szerintem az igazi Omega ott maradt Gammapoliszban. A későbbi lemezeken már csak a régi csapat árnyai vannak - néha egy-egy kis csillanással.
Kölnböl-G.Rinck Creative Commons License 2001.01.11 0 0 169
Egy megjegyzés,ami a R.Stones Fanaknak is érdekes lenne:-Az OMEGA játszott a Rollig Stones-sal egy koncerten is!!!!!!!!!!!!:-)))))))
Előzmény: marylein (168)
marylein Creative Commons License 2001.01.11 0 0 168
Sebaj!!!!!!!!!De azért a: www.gammapolis.de nagyon jó--UGYE!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: mud (167)
mud Creative Commons License 2001.01.11 0 0 167
Kosz, marylein, nagyon kedves vagy, de nekem az a bajom, hogy en nem vagyok Omega fan. Bocsika...
Viszont Stones, az igen.
Előzmény: marylein (166)
marylein Creative Commons License 2001.01.11 0 0 166
Ha a külföldi angol meg német szövegeket akarod olvasni az Omegáról, akkor ott is sok ůjságcikk(németül és angolul).Term. akkor a német zászlót vgy angol zászlót kattintani........:-))))))))Remélem tudtam Neked segíteni...
Előzmény: mud (164)
marylein Creative Commons License 2001.01.11 0 0 165
Egy Tipp a "keleti Stones"-ra: nézzél bele a: www.gammapolis.de-oldalba,1.)a zászlókra kattintani,2.) a magyar zászlóra kattintani.3.)a balról a negyedikre kattintani(szövegek)4.)itt az "Omega-Titkok"(zöld)-ra kattintani-és a negyedik oldalon van.........
Előzmény: mud (164)
mud Creative Commons License 2001.01.11 0 0 164
Halálosan kíváncsivá tesz, hogy millen "nyugati sajtoban" emlegetik a zomegát, minta keleti Stones.
Helyesen Rolling Stones-szal. Erre kényes vagyok...
Előzmény: marylein (140)
Alhazred Creative Commons License 2001.01.10 0 0 163
Emberek, én az Illésen nőttem fel, nagyon szerettem őket, csak mostanában kicsit sokallom a búcsúkoncertjeiket...
Jawbreaker Creative Commons License 2001.01.10 0 0 162

Én meg oda is adtam volna a jegyet, (amit maximum nyertem) egy jó kis kocsonyáért...
Előzmény: hc (161)
hc Creative Commons License 2001.01.10 0 0 161
Nekem a ocsonya nem jön be. De régebben egy Omega-koncert zsugáért még azt is megettem volna!! :-)

hc

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!