Keresés

Részletes keresés

Gice Creative Commons License 2001.11.11 0 0 14
Letöltöttem a Free Pascalt, és egy igen elemi problémám van. Nem tudok exe fájlba fordítani, nem találom, hogy hol lehet átállítani, hogy ilyenbe fordítson. Segítsen valaki rajtam!
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.13 0 0 13
hopp ez a sor kimaradt a program utan:

uses windos, wincrt;

na, ez van

csókolom

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.13 0 0 12
És akkor szerinted milyen beállítást kell megváltoztatni? Mert egész egyszerű programoknál, vagy mintaprogramoknál is ezt írja ki.
Előzmény: micu (11)
micu Creative Commons License 2001.09.13 0 0 11
A fájl nem nyitható meg írásra.
Amúgy R.T.F.M ! ;-)
Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.12 0 0 10
A Runtime error 105-at 0001:0060 milyen hiba?
micu Creative Commons License 2001.09.12 0 0 9
Úgy hogy lefordítod és a keletkez? exe-t elindítod.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.12 0 0 8
Pascalban hogyan kell elindítani a programot?
Előzmény: micu (7)
micu Creative Commons License 2001.09.10 0 0 7
A mai modern OS-ek alatt nagyon nem illik közvetlenül a vasat csesztetni. Erre valók a driverek. Amúgy a szoftver struktúrájának sem árt ha leválasztod a hardvert csesztető részeket a többitől (sőt az igazi megoldás ha külön van a hardver, a logika és a user interface). Amúgy én a helyedben megpróbálnék összehaverkodni a C/C++-szal is, az ilyesmihez manapság inkább ezt használják (mivel az OS-eket is C-ben írják és a hozzájuk tartozó lib-eket dettó).
Amúgy Free Pascal rulez, bár én még csak linux alatt nézegettem (Kylix még inkább rulez)).
Előzmény: Dark Future (1)
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.10 0 0 6
Én is letöltöttem a Free Pascalt, de nem fut. Vajh miért nem?
Y3K Creative Commons License 2001.01.06 0 0 5
Amennyire en lattam a driverek tobbseget C-ben irjak (neha pici assembly segitsegevel).
Előzmény: wdmhfsb (2)
gudella Creative Commons License 2001.01.03 0 0 4
Én használom(/tam) a Free Pascalt, szerintem király, főleg ha kicsit belenyúlsz a fordító beállításaiba.
Előzmény: Dark Future (-)
karex Creative Commons License 2000.12.28 0 0 3
nekem meg kifagyott mint az allat, a win32-es. tok szivas. de valami 0.99-es volt. majd letoltom az ujjat talan megy.
PASCAL RULEZ!
sajna en nem vagyok _annyira_ profi benne.. :)

udv, karex

wdmhfsb Creative Commons License 2000.12.28 0 0 2
A drivereket ma is assemblyben irjak, meg windows ala is. Ha csinalsz egy real-time(foleg ha atomeromuvet iranyitasz:) rendszert akkor szerintem logikus, hogy nem windows ala teszed, mert akkor csak az az egy task kell, hogy fusson.

Az FPC vel kapcsolatban en is folraktam asztan compile-olasnal azt irja ki Fatal: Can't find unit SYSTEM. es a Uses Crt; -nel villog. Nem tudja valaki, hogy mi lehet vele??

Udv.
bata

Előzmény: Dark Future (1)
Dark Future Creative Commons License 2000.11.23 0 0 1
Ebben igazad van, de én nem erre gondoltam.
Természetesen játékprogram íráshoz stb. ott a directX. Ügyviteli programok, adatbázisok, irodai szoftverek írásához is kiválóan megfelel oprendszernek az NT, környezetnek meg a C++, a VisualBasic, a Delphi.
De hogyan lehet windows alatt (méregdrága, speciális (pl. National Instruments) hw.kártyák (időzítők, spéci IO-k, számlálók, DMA-s ki/bemenetek és azok driver-ei)) nélkül HARDVER KÖZELI programokat írni? Mert ilyenre is szükség van, igaz nem otthoni usereknek, hanem pl. az ipari folyamatirányításban. DOS alatt villám gyorsan és olcsón (ISA kártyák, pascal programok) meg lehetett oldani ilyen jellegű feladatokat. Windows alatt kín szenvedés bármilyen szorosan időzített vagy real-time probléma megoldása. Van szép pofás user interface-d, van mindenre kész megoldásod, egyszerű a programírás (drag&drop), csak éppen alapfeladatokat (már ilyen szemszögből alapfeladatokat) nem tudsz megoldani. Hiába teszem fel az NT-t egy 800MHz/128MB top modellre, ha a user elkezd mozgatni egy ablakot, vagy CD lemezt cserél, akkor megáll az élet, és felrobban az atomerőmű :-)

Olyan kollegákat keresek, akiknek hasonló problémáik vannak, és tudnak is rá megoldást. (Spéci célhardver nélkül.)

Előzmény: Iwo (0)
Iwo Creative Commons License 2000.11.22 0 0 0
Jól van, ügyes vagy. A baj csak az, ahogy te is említetted, senkit /pénzforrást/ nem érdekelnek ma már ezek a dolgok.

Felejtsd el a pascalt, és használj c++-t windoz alatt, ha mondjuk pénzt is akarsz keresni.

Ma már nem kell ismerni a hardware-t, ahhoz hogy valaki programozó legyen :) directx rulez.

Dark Future Creative Commons License 2000.11.21 0 0 topiknyitó
Dolgozik valaki közületek ilyennel?
Mi a tapasztalata? (Én 6..7 éven keresztül Turbo Pascal-oztam, írtam néhány 1MB+ forráskódú hw. közeli alkalmazást, de amióta betört a szép új világ (winfos), a kutyának sem kellenek a programjaim. (Pedig mutass valakit, aki windoze (főleg NT) alatt 10 usec-os időzítésrasztert ír, vagy command/data jelzésre használja a paritásbitet a soros porton, persze real-time kapcsolgatva...)

Pascal rulez :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!