Keresés

Részletes keresés

Darrow Creative Commons License 2000.11.24 0 0 49
Off Igen, Sándor és Zoltán, stimmel.Off
Előzmény: Törölt nick (48)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 48
Uff

A Wladár testvérek egyébként - ha egyről beszélünk - kitűnő állatorvosok lettek.

Uff uff

Előzmény: Darrow (47)
Darrow Creative Commons License 2000.11.24 0 0 47
Elment vagy 10 nyári olimpia rádiós-sajtós krónikása:-((

Ő közvetitette Wladár Sanyi győzelmét-többek között- 80-ban a Rádióban..

Tisztelettel emlékszem rá...

Törölt nick Creative Commons License 2000.11.24 0 0 46
Én már értem. A politika fórumon ténykednek a leggusztustalanabb stílusban hozzászóló nickek. Amennyiben ez a topic a Kultúrán nyílott volna, bizonyos hozzászólók távolmaradtak volna...
Előzmény: erlebte Rede (43)
Bibike Creative Commons License 2000.11.24 0 0 45
Nyugodj békiben.
Előzmény: Törölt nick (-)
memoár Creative Commons License 2000.11.24 0 0 44
Peterdi végigélte az életét.
Szemben egyesekkel, akiknek sikerült az utolsó napjuk előtt jóval meghalni.
Memoár
erlebte Rede Creative Commons License 2000.11.24 0 0 43
Kedves jacksonhole öcsém,

két dolgot kifelejtesz: az egyik, hogy ez itt a Politika, a másik meg, hogy topic. Érted-e?

Előzmény: jacksonhole (40)
Carella Creative Commons License 2000.11.24 0 0 42
Peterdi utolsó szavai Kaposy Miklóshoz, néhány órával azelőtt, hogy megállt a szíve:
" - Miklós, ne aggódj, én már régen megmondtam, hogy 100 évig fogok élni!"

Miklós válasza tegnap a Petőfin:

" Paja, nincs igazad. Az írásaid kapcsán van még legalább 150 éved!"

És hogy egy humoristát ne csak szomorú dolgokkal gyászoljunk, íme egy Peterdi-poén:

- bátyám, jó legalább az a gomba, ami miatt már nyolcadszor mossuk ki a gyomrát?
- dehogy jó, olyan az íze, mint egy avarkori temetőé!
- de akkor mi a fenének eszi meg minden héten????
- mert szeretem!
:)))))

borsalino Creative Commons License 2000.11.24 0 0 41
Trebish:Még hozzá irhattad volna Ősz Ferencet is.Ő is a kortársuk volt csak hát túl korán ment el.Sajnos.
jacksonhole Creative Commons License 2000.11.24 0 0 40
Én úgy gondolom, ha van egy olyan topic, amelynek a témája nem érdekel, abba vagy bele nézek vagy nem, vagy beleírok, vagy nem, de azt, amit te öcsi itt eleresztettél, én nem írnék bele. Te meg máshogy látod.
Peterdi nem volt Karinthyhez mérhető. A te beleírásod sem volt mérhető semmihez.
Remélem a te temetéseden valami hasonlót vársz el, hogy felolvassanak.
Előzmény: erlebte Rede (27)
matachut Creative Commons License 2000.11.23 0 0 39
Ráadásul talpig melegítőben és tornacipőben! Nagyon jó sztori volt...
Előzmény: Törölt nick (36)
borsalino Creative Commons License 2000.11.23 0 0 38
R.I.P. Sajnálom nagyon.Vannak mások akikért nem lenne kár de azok vidáman és gazdagon élnek.Valóban nem volt olyan kirobbanó humora mint másoknak de volt neki.Neki ilyen volt!
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.23 0 0 37
Nevezz már meg, kérlek 3 db "még nála is nagyobb"-at!
Előzmény: Törölt nick (34)
olajbaro Creative Commons License 2000.11.22 0 0 35
nincs tobb jo vizilabda edzo? most nyertunk olimpiat. lehet, hogy a noknel tenyleg nincs.
Előzmény: Szilvió (33)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.22 0 0 34
Akkor nezd meg a Karinthy topikot! 3 hiohonapja nem szolt hozza senki. Akkor is en hoztam fel, hogy piszkaljam az elfogult irodalmarokat. A tomjen ugyanis nem art Figyes bacsinak, de a meg nala is nagyobbak miert nem jutnak szohoz? Pedig sok felszabadithato energia lenni itt minden teruleten. Csak lehet, hogy nem becsuljuk meg.
Előzmény: matachut (32)
Szilvió Creative Commons License 2000.11.22 0 0 33
Hiányozni fog az öregúr.És az a szomorú,hogy nincs igazán utánpótlása annak,amit képviselt.
matachut Creative Commons License 2000.11.22 0 0 32
Kedves Erlebte Rede!

Ne ítélj ilyen gyorsan és könnyedén. Én Sándor Györgyön ÉS Peterdi Pálon (és Rejtőn, Mikszáthon, Karinthyn, és még sok más csodálatos írónkon) nőttem fel. Peterdi hiányozni fog ezentúl, Sándor györgy hiányzik évek óta, de úgy tűnik - ha a sors kegyes lesz hozzánk -, a Pannon Rádióban rendszeres műsora lesz januártól.

Peterdi nem volt egy jó előadó, ezt Ő is tudta. Az írásai beszéltek helyette. Nem örültem, ha politizált, de a humorát nagyon kedveltem.
Kérlek, ez esetben ne vedd szó szerint a mondást: "A halottakról vagy igazat, vagy semmit."

Előzmény: erlebte Rede (31)
erlebte Rede Creative Commons License 2000.11.22 0 0 31
Stílusom, kedves W. P., magam,

az ember. Engem bánt, hogy itt azoknak hiányzik már most, P.P., akiknek egyáltalán nem hiányzik évek óta Sándor György. Pedig "mecsoda különbség". Téged meg az bánt, hogy leírom P.P.-ról, amit. A magyar szórakoztató műsorok - benne a humor műfajának - helyzete katasztrofális. A kialakult helyzet egyik szorgos munkása volt az elhunyt. Ez van, ne hallgassuk el. Mert még téves megítélés fog kialakulni (nem először) a közvéleményben... bár ez P.P.-on már nem segít, nekem meg S.Gy. hiányzik, már régen.

Előzmény: Törölt nick (28)
olajbaro Creative Commons License 2000.11.22 0 0 30
Ez az, amire en is gondolok.O sem potolhatatlan ember, sajnos mi sem vagyunk azok.
Előzmény: erlebte Rede (27)
erlebte Rede Creative Commons License 2000.11.22 0 0 27
Igazi magyar jelenség volt, sőt, pesti jelenség: humorista a humorérzék tökéletes hiányával. (Lásd még: beszédképtelen tévés műsorvezető, dadogó riporter, debil médiaszociológus, garázda főpolgármester...) Karinthy Frigyes méltatlan (de nem egyetlen) örököse. Elévülhetetlen érdemei, csakúgy, mint legtöbbünknek, nincsenek. Semmi maradandót nem alkotott, életútja kis túlzással kimerült a fahangon elrontott faviccek felolvasásában, némi összekacsintós összeröhögésben. Egyetlen értékelhető eredménye egykori tartós haragszomrádja Farkasházyval, azon kevesek egyikével, akik alulmúlták őt. Talán még fél pont a tücsök és bogár - bár rosszabb, ízléstelenebb és humortalanabb kommentárokat nem hordott még a hátán az ultrarövidhullám - de a bakik legalább valódiak voltak, mégha P. P. erről nem is tehetett.

Nyugodjék békében. Béke poraira. Isten nyugosztalja. Az örök világosság fényeskedjék neki.

Előzmény: Törölt nick (23)
matachut Creative Commons License 2000.11.22 0 0 25
Vagy a másik:

"Egyen Primikém csak nyugodtan, úgy ahogy otthon megszokta...(Félre:Abban a piszkos kócerájban, ahol világra pottyantottak...)

A Cini-féle történetek, pl. az Örkény-Zelk ugratások - Félelmetes!

Iszonyúan fog hiányozni a pesti szleng szakavatott művelője, a humanista pesti polgár.

Példaértékű, hogy a humorát megtartotta az utolsó napokig, holott két éve sugárkezelésekre járt...

Isten nyugosztalja!

Előzmény: Pásztörperc (19)
Töfröcsó Creative Commons License 2000.11.22 0 0 24
Isten nyugosztalja! Jó ember volt.
dekóder Creative Commons License 2000.11.22 0 0 21
Nyugodjék békében.
Trebitsch Creative Commons License 2000.11.22 0 0 20
Így van, Peterdi Pál igazi úriember volt. Elegáns, fanyar, szellemes, szerintem sose bántott meg senkit a humorával, ami az ő esetében magától értetődik. Humanista volt, szerette az embereket.
Most ott ülnek egy felhő szélén a Somogyival meg a Mikessel, és derűsen mosolyognak. A felhő a Somogyi szivarjától van...
Isten nyugosztalja.
Előzmény: Geyza (2)
Pásztörperc Creative Commons License 2000.11.22 0 0 19
Kedven idézeteim egyike:

"Az ösvény eleinte szelíden kanyargott, majd hirtelen gonosz fény gyűlt ki szemében, és meredeken emelkedni kezdett." (Bedő-Peterdi: A Derékmájer)

toniokröger Creative Commons License 2000.11.21 0 0 18
Nagyon sajnálom, szerettem az írásait...
És azt is sajnálom, hogy bármilyen témáról nyílik egy topic, egyből megjelenik valaki,
aki megpróbálja félrevinni, elkomolytalankodni vagy elpolitizálni a dolgot...
Nyugodjon békében!
Carella Creative Commons License 2000.11.21 0 0 17
Peterdi: legyen neki könnyű a föld!

OFF
Ha valaki egy gyászszertartáson bunkó, már kegyeleti okokból sem foglalkozom vele. A dolog nem szólhat róla.
ON

olajbaro Creative Commons License 2000.11.21 0 0 9
miert van az, hogy majdnem mindig elrontotta a poent? kommentar nelkul jobban tudtam volna nevetni.
Geyza Creative Commons License 2000.11.21 0 0 2
A legnagyobb humoristák közé tartozot!!
A Kellér és társai féle "úri", intellektuális pesti humort művelte. Nagyon jó fej volt!
Szomorú, hogy ez a generáció szinte kihalt...
Kulminator Creative Commons License 2000.11.21 0 0 1
Sajnálom tök jó fej volt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!