Keresés

Részletes keresés

GroundZero Creative Commons License 2000.11.22 0 0 41
Mi is, mi is .
Előzmény: Frank (40)
Frank Creative Commons License 2000.11.22 0 0 40
A tegnapi népszabiban olvastam, hogy az idô mulasa a vegen mar idegesitette.

Nagyon sajnalom

cory Creative Commons License 2000.11.21 0 0 39
Árpád Gimnázium, Budapest
Előzmény: GroundZero (38)
GroundZero Creative Commons License 2000.11.21 0 0 38
Jelentem a "Tücsök & Bogár - In Memoriam Peterdi Pál" c. topik megnyitva, és máris szerepel benne egy nagyon rangos darab, egyenest innen, ay Indexből!

Gro

cory, ez melyik suli?

cory Creative Commons License 2000.11.21 0 0 37
Én ugyan fiatal vagyok, de apám a 70-es évektől gyűjtötte a Ludast, úgyhogy azokat szinte mind olvastam. Peterdihez még egy szál fűzött, hogy ugyanabba a gimibe járt, mint én, és döbbenetesen ragaszkodott hozzá. Mikor én odajártam (a 90-es években) összehozott egy öregdiák találkozót, ami azóta hagyomány lett, és minden évben megrendezik. Eddig mindig ott volt, és szinesítette a találkozásokat. Hiányozni fog!
cory
GroundZero Creative Commons License 2000.11.21 0 0 36
OK, megnyitom a tücsükbogaras topikot, OK?

Amúgy nagyon meglepett - pozitívan, persze - hogy mennyien szerettük őt.Féltem, hogy a mai ember számára ő már egy elmúlt kor humoristája volt.

AAAAargh, csak ez a "volt" ne lenne ott...

Amúgy nekem csak még letaglózóbbá tette a hírt - akárcsak Boncznál - hogy semmi előzetes "felvezetés" nem volt, csak bumm, a vég.

Nézegetem a már említett Farkasházy-könyv borítóját... osztályfénykép-stílusú csoportkép... Boncz, mellette Peterdi. Szilágyi (a riporter, a "Kettesben-es), vigyázz, te vagy Peterdi után!

Tudjátok kit féltek még nagyon: A Puskást.Ha ő meghal... Még egy ekkora - még élő - legendája, asszem még nagyon sokáig nem lesz ennek az országnak. De mindegy, maradjunk PP-nél. A másik topikot pedig más nyitom is.

Gro

George Sand Creative Commons License 2000.11.21 0 0 35

Nyugodjék békében.
Nélküle szomorúbbak leszünk.
Humora volt, ami a legnagyobb adottságok egyike. Finoman pikáns mondatai még a prűdeket is megnevettették.

GroundZero,
Ha megnyitod az "Im memoriam Tücsök és Bogár" c. topicot, szállítok majd anyagot.
Szerintem is ez lenne az igazi emlékezés. Biztos, hogy félszemmel lekacsintana rá...

Előzmény: GroundZero (9)
cyber.greg Creative Commons License 2000.11.21 0 0 34
És a mai Népszabadság Computertechnikában van írása!
Youwine Creative Commons License 2000.11.21 0 0 33
Kedves pancho

Ezt a néhány szót nem gyűjteményből szedtem elő, a saját érzéseimet írtam le. Ezek azóta sem változtak. Közhelyesek? Biztosan, hiszen az emberek nagy többsége hasonló helyzetekben hasonlóan érez, gondolkodik, viselkedik. Én - sajnos - nem vagyok költőóriás. Egyszerű, hétköznapi emberként egyszerű gondolataim és érzéseim vannak, mint bárki másnak. Ne kérd hát rajtam számon az átütően új kifejezések hiányát.

Mondd, ha Peterdi Pálról nincs mondanivalód, minek írsz ide? Nem volt neked elég az az ámokfutás, amit a Bonz Géza emlékére nyitott topikokban műveltél?

Előzmény: pancho (24)
Sam R.A. Banesh Creative Commons License 2000.11.21 0 0 32
Én is nagyon szerettem, sajnálom, hogy elment. :(((

Mi lenne, ha az emlékére ehelyt gyűjtenénk sajtóhubákat?

nebula Creative Commons License 2000.11.21 0 0 31
Ezt én is hallottam!
Azt mondta, hogy eddig minden ember élete halállal végződött, most már biztosan lesz olyan
, aki nem fog meghalni, és ez ő is lehetne.
Nagyon meggyőzően mnodta ezt, el is határoztam, hogy szurkolok neki.
Sajnálom, hogy igy alakult.
Előzmény: jocó (29)
Kilroy Creative Commons License 2000.11.21 0 0 30
Én a TV-ben hallottam, nagyon megdöbbentett. Bizonyos szempontból pótolhatatlan ember távozott vele körünkből. Ugyanakkor azok közé az emberek közé tartozik, akik halálukkal sem mennek el, hanem örökké velünk maradnak, legalábbis amíg emlékezünk rájuk. Bár úgy, mint ő, senki nem fogja csinálni a "Tücsök és bogár"-t, de azért ha csináltok ilyen topikot, azt talán valóban ő sem fogja bánni.
Nyugodjék békében!

Kilroy

jocó Creative Commons License 2000.11.21 0 0 29
Nagy mondása volt, hogy a nagy számok törvénye szerint mindig vannak kivételek, és Ő kivételnek hitte magát. (már abban, hogy ő nem halhat meg) Szerintem nem is halt meg, mert amiket alkotott az még sok nemzedéknek lehet ujdonság. Amig pedig ujdonságnak hatnak írásai addig él. Nem kerül a felejthetők közé. Sajnos lassan mi is abba a korba érünk, amikor sok kedves ismerőstől kell búcsuzni, utánna már mi jövünk... Isten legyen vele!
keményen Creative Commons License 2000.11.21 0 0 28
Őszintén nagyon sajnálom, megdöbbentett
Laja73 Creative Commons License 2000.11.21 0 0 27
Valahogy nem lehet elfogadni azt, hogy az ilyen emberek elmennek. Olvasod a villamoson a halálhírét, megdöbbenve felnézel az újságból, kinézel az ablakon, és fürkészed a kinti tömeget.
Hátha ott mászkál köztük, és akkor röhögve mutogathatod neki a cikket...

OFF
Akinek nem inge, az ne vegye magára, de legalább az ilyen témáknál ne egymást fikázzuk !
Még akkor se, ha alapvetően ilyen a beállítottságunk, köszi.
ON

S.M.I.L.E Creative Commons License 2000.11.21 0 0 26
Peterdi Pál – ezt nyugodtan kijelenthetem; zseni volt. Pótolhatatlan veszteség.

S.M.I.L.E

Nagyon szeretem a Kárpátival írt könyveit, a Karinthy Cinivel írt könyveit, a sportkönyveit, de még a hahota-beli írásait is...

caixa Creative Commons License 2000.11.21 0 0 25
:((((((
pancho Creative Commons License 2000.11.21 0 0 24
A közhelygyűjtemény második kötetéből is szemezgethettél volna. Ezek (pótolhatatlan veszteség, ez a világ sem lesz már olyan) mind olyanok, amiket bárkire el lehet mondani (legalábbis az ismerősei el tudják). Ennél lehet, hogy többet érdemelne.
Előzmény: Youwine (14)
tamara Creative Commons License 2000.11.21 0 0 23
Én egy szerkesztôségben dolgoztam a Pesti Viccel és egy karácsonyi összeröffenésen a Balázs Piri mesélte, hogy ôk, a régi Ludas Matyisok (Peterdi, Kalmár, egykor Árkus stb.) minden évben összegyültek.
Évrôl-évre meghalt valaki, és ha nem a "soron-következô" rangidôs halt meg, akkor számon kérték tôle.
Elég morbid, de úgy látszik ôk így humorizáltak egymás között. Lassan nem lesz kinek meghalnia.
sziasztok, t.
hóember Creative Commons License 2000.11.20 0 0 22

hóMbR

Pittyke Creative Commons License 2000.11.20 0 0 21
Most akkor ki fogja hordani azokat a szép színes garbópulcsikat? :-(
Lunatic Creative Commons License 2000.11.20 0 0 19
:-(
Sorra mennek el a nagyok.....:-(
el se hiszem...

L.

NaNe Creative Commons License 2000.11.20 0 0 18
Tiszteletem emlékének, nagy ember volt!
ktibor Creative Commons License 2000.11.20 0 0 17
Azt hiszem,ezt a szállóigét Ő bocsátotta útjára, amikor a kocogást kezdte népszerűsíteni:
A láb mindig kéznél van!
hc Creative Commons License 2000.11.20 0 0 16
Döbb! :-(

hc

Don_Fülig_di_St_James Creative Commons License 2000.11.20 0 0 15
Kárpátinak(ról) is írt vagy három könyvet, olvastad?
Előzmény: GroundZero (13)
Youwine Creative Commons License 2000.11.20 0 0 14
Nagyon elszomorított, nagyon sajnálom őt. Boncz után megint egy pótolhatatlan veszteség. Magunkat is sajnálom, mert nekünk, akik szerettük őket, ez a világ már sosem lesz olyan nélkülük, mint amilyen még velük volt.
GroundZero Creative Commons License 2000.11.20 0 0 13
Hová nem írt ő akkoriban? :)

Írt egy könyvet, a címe Ugrók. Farkasházy, a "22 bolond a Rádiókabaréból" c. könyvében (1987, átlag 3 évente elolvasom) erről így ír:

"Munkát még sohasem utasított vissza. Néhány hónapja felkérték, hogy írjon egy könyvet az ugrókról.
- Ejtőernyősökről, disszidensekről, artistákról, vagy atlétákról?
- Csak az utóbbiakról.
Peterdinek a szeme se rebbent, néhány hónap múlva leadta a kéziratot, a könyv nemrégiben jelent meg, Hoppá címmel."

Szerintem ez annyira Peterdi, nem??? A könyvet olvastam, és ugyanolyan fantasztikus volt, mint a többi.

Gro

Előzmény: Don_Fülig_di_St_James (10)
dr_strange Creative Commons License 2000.11.20 0 0 12
Bocs, nem Shana vagyok, hanem dr_strange...
Előzmény: Törölt nick (11)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 11
hanyas vagy? ezeregyes?
(én hatvannégyes)
Előzmény: GroundZero (9)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!