Keresés

Részletes keresés

varu2 Creative Commons License 2007.01.21 0 0 47

..hátbazdmeg te egy ócska provokátor vagy...

..remélem nem akarod azt mondani, hogy 6 évig érlelted ezt a gondolatot....

..ugye azt sem kell elhinnem, hogy egy 730 ezres regszám emlékszik az ilyen piti / 45 hsz-os / fikatopicra...

.
Előzmény: Bolhás Ödön (45)
makopa Creative Commons License 2007.01.21 0 0 46
Bolhás Ödön Creative Commons License 2007.01.21 0 0 45
Annyit tudok róla, hogy a 70-es években Nyíregyházán élt, mégpedig a Szarvas utcában.
Előzmény: nevtelen (-)
fanyűvő Creative Commons License 2000.11.21 0 0 44
Halvány lila gőzöm sincs. Illetve lenne, ha végigolvasnám azt az oldalt, amiből
címmel együtt bemásoltam egy darabot. Az első site.
Előzmény: kaanga (37)
mégjobb Creative Commons License 2000.11.21 0 0 43
Hodosán vezérőrnagy a 70-es években Nyíregyháza helyőrségparancsnoka volt.

Amúgy nekem sem szimpatikus ez a családfakutatás, bárkiről is legyen szó.

Előzmény: PuPu (16)
Töfröcsó Creative Commons License 2000.11.21 0 0 42
Most mondjam azt, hogy az összes parlamenti frakciónál ilyen arányokat tapasztalhatsz 3/3-as,AVH-s, és MSZMP-s, apucik tekintetében? Sőt a nagyrésze saját személyében is érintett...
Előzmény: Kisgazda (41)
Kisgazda Creative Commons License 2000.11.21 0 0 41
Megtéveszti az embereket a "rendszerváltó" SZDSZ fasizmus és ÁVH megitélése közötti meglehetősen nagy kontrasztja, továbbá az, hogy az SZDSZ-es fejesek szülei között "meglepően" sok az ÁVH-s, illetve komcsi tisztségviselő. Tehát már gyanakvók.
Előzmény: Tecs (40)
Tecs Creative Commons License 2000.11.21 0 0 40
“Ez az elvtárs is eszdéesz felmenő, vagy kivételesen véletlen névegyezésről van csak szó???”
“Ha a Róza papája Imre, akkor kevésbbé lennék bizonytalan.“
“Na most akkor Hodosán papának nem volt egy testvére?
Én gyanítom, hogy ismerős neve lesz.”

Az idézetek szellemiségét követve ugorjunk vissza az időben:

„Véres az ujjad,
Nem vérzik hiába:
Mit kivánsz most, királyi nőm,
Fájdalom díjába?”

„Mutató ujjamért
Szép hajadon lányát;
Nagy ujjamért legény fia
Borzasztó halálát;

„A másik kettőért
Veje, lánya végét;
Piros vérem hullásaért
Minden nemzetségét!”

Bízom, benne, hogy azok, akiknek a fejében ma még középkori sötétség honol, előbb-utóbb végre felhagynak a leszármazottak és egyéb rokonok csesztetésével.

PuPu Creative Commons License 2000.11.20 0 0 39
1. Semmi.
2. Melyik vérengzéshez? Kettő volt...
Előzmény: kaanga (37)
PuPu Creative Commons License 2000.11.20 0 0 38
:O))))
Előzmény: Derek (36)
kaanga Creative Commons License 2000.11.20 0 0 37
Ha kifejtenéd, hogy mi köze volt ennek a Hodosánnak a mosonmagyaróvári vérengzéshez, nagyon megköszönném.
Előzmény: fanyűvő (2)
Derek Creative Commons License 2000.11.20 0 0 36
"E. Károly szocdem politikus a 20-as években, - Peyerrel együtt szőtte az ármányt Sztálin elvtárs ellen... "
Hat miccsinaljak,nem kaptalan a fejem, mert nekem csak egy Esztergalyos ugrott be aki valamikor a 60-as evekben volt hadosztalyparancsnok Egerszegen es apam javitgatta idonkent a kocsijat. Egyik osztalytarsam eppen a kanizsai Dozsaban volt katona , amikor lejott valamit ellenorizni es szeretett helikopterrel jarni es az alakuloteren ki kellett jelolni a leszallokort, de valamelyik raktaros kretapor helyett DDT-t adott ki es lett is belole cirkusz:-)))
Előzmény: PuPu (35)
PuPu Creative Commons License 2000.11.20 0 0 35
No, mondhatom...
E. Károly szocdem politikus a 20-as években, - Peyerrel együtt szőtte az ármányt Sztálin elvtárs ellen...
A Cili, meg a kiterjedt egyéb művészrokonság egyik nagybácsija, ha jól tudom...
Szép kis szocdem az ilyen...
:O)))))
Előzmény: Derek (34)
Derek Creative Commons License 2000.11.20 0 0 34
"Kellet nektek a Peyerrel, meg az Esztergályossal haverkodni!... "

Mi bajod Peyerrel , egy nagyon tisztesseges munkasember volt.
Ja ,hogy nem szivlelte a Rakosi fele tarsasagot az meg nalam csak jopont.
Ki volt az az Esztergalyos?

Előzmény: PuPu (33)
PuPu Creative Commons License 2000.11.20 0 0 33
Kellet nektek a Peyerrel, meg az Esztergályossal haverkodni!...
:O(
:O)))
Előzmény: Derek (31)
PuPu Creative Commons License 2000.11.20 0 0 32
Tuggyuk.
Te vitted a tejeskannáját...
Előzmény: speaker (30)
Derek Creative Commons License 2000.11.20 0 0 31
"Valóban egyszer régen volt olyan, hogy a volt uralkodó osztály tagjait háttérbe szorították, és származásuk alapjám
megkülönböztettek embereket,"

Na meg a munkasarulo szocdemek leszarmazottait, mert engem es az ocsemet nem vettek fel ovodaba, a tanacs elutasitotta helybol,es ugy jartunk ovodaba egy idos ovono kegyebol,hogy nem voltunk regisztralva. Aztan amikor 56-ban altalanos iskolaba kerultem a korzeti iskola(ket sarokra laktunk) igazgatoja atiranyitott a varos masik vegeben levobe,hogy egy ilyen rosszul csengo nev viseloje ne rontsa az iskola jo hirnevet, mire anyam kiverte a rikacsot a Moldova trukkot alkalmazva: ocsem, hugom kommunista.:-)). es igy jarhattam a korzeti iskolaba.

Előzmény: PuPu (25)
speaker Creative Commons License 2000.11.20 0 0 30
Egyfrászt voltam én MSZMP-s. Én nyilas voltam, a Szálasi szárnysegédje.
Előzmény: AmBesten (20)
speaker Creative Commons License 2000.11.20 0 0 29
Ki az a Moldova? (:-)))
Előzmény: Derek (24)
PuPu Creative Commons License 2000.11.20 0 0 28
Fordítanám, - PuPuról magyarra:
Mindegy ezeknek, hogy ki volt szegény H.R.-nak az apja, - él e, hal e szegény, - a lényeg, hogy kiderüljön, hogy ez is biztosan egy hazaáruló bolsi lánya.
H.R. apja viszont ha látná, hogy mit sikerült kivívni a lányának, - feltehetően úgy pofon verdesné, hogy csak úgy nyekkenne, - gondolom, ő többre becsülte a szocializmust, ahol még az ő lányából is képzett ember lehetett, - mint a lánya, aki valószínűleg nem volt elragadtatva az ő cseléd apjától, és az a téveseszméje lehetett, hogy a kapitalizmusban többre vihette volna.
Tudod, - a viceházmestert kinevezik gyárigazgatónak, - mire a felesége: Ha nem jönnek ezek a piszok komcsik, akkor most méltóságosasszony lennék....
A végén pedig megpendítettem: lehet, hogy Kádár Béla papája a Kádárjános?
Kérdezni lehet, - nemde? Legalábbis ezt kérdezte itten valamelyik majom...
Előzmény: csoma (21)
Első titkár Creative Commons License 2000.11.20 0 0 27
a volt uralkodó osztály tagjait háttérbe szorították, és származásuk alapjám megkülönböztettek embereket, - de ez viszonylag rövid ideig tartott

Nem is volt ilyesmi, csak a Szabad Európa képzelgett, meg a belső ellenség !

speaker Creative Commons License 2000.11.20 0 0 26
Szóval Hodosán Rózsa papájának hogy hívják a testvérét?
PuPu Creative Commons License 2000.11.20 0 0 25
Tán kikérném magamnak, kedves AmBesten, - a kommunista többek között én voltam, - de azt hiszem, hogy a származása miatt senkit soha nem ítéltem el. Jelzem, a pártom se.
Valóban egyszer régen volt olyan, hogy a volt uralkodó osztály tagjait háttérbe szorították, és származásuk alapjám megkülönböztettek embereket, - de ez viszonylag rövid ideig tartott, és ezzel az én generációm, - de apám generációja sem tudott azonosságot vállalni.
Olyan ez, mintha a keresztényeken számon kérnénk a boszorkányüldözést, a zsidókon a házasságtörő asszonyok megkövezését...
A speakert se pártpolitikai szempontból kőne értékelned, - ő rendszerfüggetlenül ilyen szegény...
És SZVSZ ilyen ökröt azért az MSZMP is csak úgy 57 táján vehetett fel, - ott cipelte egy tejeskannában a tagkönyvét, - később azért már megválogatták, hogy ki léphetett be...
Derek Creative Commons License 2000.11.20 0 0 24
"Miért viselkedsz úgy, mint a
kommunisták anno?"

Mert meg most is az. Mi ebben a meglepo. Speaker egy szektas, dogmatikus. Orola mintazta Moldova Pikler et-t a Lakinger Bela zsebcirkaloba.

pernahajder Creative Commons License 2000.11.20 0 0 23
Mindenkitül elnézést!!! Főleg pedig Rózátul.

Felhívtam még élő ősömet, és megtuttam, hogy én emlékeztem rosszul. Hodosán Imre csak közeli névrokona a Rózának, a közvetlen családban nem volt Imre. Oldalágra vonatkozóan nem nyomoztam.

Derek Creative Commons License 2000.11.20 0 0 22
"Én gyanítom, hogy ismerős neve lesz."

Hangszoro, nekem Hodosanrol leginkabb a Letenye utani elso falu jut eszembe a hatar utan Murakozben.

Előzmény: speaker (19)
csoma Creative Commons License 2000.11.20 0 0 21
Azt kérdeztem, mire gondolsz? Mert valamire biztosan. Írtam: nem az apja, a hivatalos életrajza alapján. Erre jött ez a barom-zagyvalék.

:-000))))) (hogy egy klasszikust idézzek, bár nem biztos, hogy pontos volt az "idegrángás")

Előzmény: PuPu (18)
AmBesten Creative Commons License 2000.11.20 0 0 20
Speaker, ez teljes amnézia a részedről! Te voltál az MSZMP tagja, a Te pártod tette azt, amit tett, ti. hogy embereket a származásuk miatt ítélt meg.
És most egy másik párt szimpatizánsaként Te ugyanezt teszed.... de vajon miért? Miért viselkedsz úgy, mint a kommunisták anno?
Előzmény: speaker (19)
speaker Creative Commons License 2000.11.20 0 0 19
Csak eljátszadozunk a gondolatokkal, hogy érezzétek mit kellett átélnünk tőletek negyven évig.
Na most akkor Hodosán papának nem volt egy testvére?
Én gyanítom, hogy ismerős neve lesz.
Előzmény: AmBesten (15)
PuPu Creative Commons License 2000.11.20 0 0 18
!
Előzmény: csoma (17)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!