Keresés

Részletes keresés

édesanya Creative Commons License 2002.05.30 0 0 48
Csak azért vigyázzunk. Ehhez kevés, Orbántól szabadon az akarat.

édesanya

Előzmény: JO (47)
JO Creative Commons License 2002.05.30 0 0 47
ÜDV!

Szerintem, ha jól megvizsgálják a dolgokat, nem lesz olyan probléma amivel ne lehetne megbírkózni.

Bár lehet, hogy ennek ára a kedvezőtlenebb egyensúlyi mutatókban fog megmutatkozni, ami nem gond, amennyiben szigorúan csak átmeneti jelenségről van szó.

m.t.:
JO

Előzmény: édesanya (46)
édesanya Creative Commons License 2002.05.30 0 0 46
Ehhez a kapitális baklövéshez - bár szeretném ha nem következne be - az előző kormány minden feltételt megteremtett.

édesanya

Előzmény: JO (45)
JO Creative Commons License 2002.05.30 0 0 45
ÜDV!

Szvsz a Fidesz támogatottsága, a párt jellegéből adódóan, a második fordulóban elérte a kulminációs pontját.

És ezen csak az új kormány valmilyen kapitális baklövése változtathat.

m.t.:
JO

Előzmény: édesanya (-)
Újlaki Creative Commons License 2002.05.30 0 0 44
Szerintem egyszerű. Most függetlenül pártállástól és meggyőződéstől, ebben a pillanatban a jobb a rosszabb. Ezen kellene változtatni.
Előzmény: édesanya (43)
édesanya Creative Commons License 2002.05.30 0 0 43
Talán érdemes volna ezt a topikot feléleszteni azoknak, akik írtak bele. Most azért már elég sor kérdésre választ kaptunk, de ezzel együtt újabb sor kérdés keletkezett.
Nem nagy dolog végigolvasni, mindössze két oldal.

édesanya

frankatibi Creative Commons License 2002.04.11 0 0 42

Írjatok mán Pistának,he4
Úgy el van árvulva

forum@miep.parlament.hu

toniokröger Creative Commons License 2000.11.19 0 0 41
Mert két év alatt sikeresen elbaltázta azt a lehetőséget, amit nem a választók, hanem a választójogi törvény adott neki.
A FIDESZ folytatta az előtte olyannyira lenézett baloldali lenyúlást, szereposzást stb.
A kisgazdák hirtelen nem tudták, hogy mit kell tenni, amikor már nem csak szájtépésből áll a feladat.
Az MDF pedig a hatalom érdekében beállt a két párt mögé, bár néha kikiabál, hogy ő mást akar, de pl. ezzel a kétéves költségvetés megszavazással elrontották a növekvő hitelüket( és még meg is ideologizálja az igazság legfőbb őre, hogy azért teszik, mert olyan még nem volt, hogy az országnak ne lett volna jan.1-én ktsg vetése).
Szóval nem kell annyira örülni a baloldalnak, mert nem mi vagyunk jók, hanem-és ezt őszintén mondom- az ellenfelek rosszak, hiteltelenek( márpedig az országnak szüksége van hiteles, korrekt jobboldali pártra).
csabika25 Creative Commons License 2000.11.19 0 0 40
ToJó szerint a közv. kutatás hazudik, mert a nép (konkrétabban a polgármesterek) szerint nincs kormány az FKGP nélkül.
Kérdés 1.: A kisgizda minisztérium pénzétől függő polgármesterek mióta reprezentálják a magyar népet?
Kérdés 2.: Miért nem most vannak a választások? Nyugodtabban aludnék, ha az agrárbohóc és élősködői nem lennének a Parlamentben (kivéve azt a néhány tisztességes embert, aki nem elsősorban a saját zsebére dolgozik).
Kérdés 3.: Mikor megy végre ez az idióta orvoshoz, hogy végre kezeltessék? Kezd kicsit kínos lenni az országnak, hogy egy elmebeteg garázdálkodik ilyen fontos poszton.

Ez a harmadik kérdés csak kifakadás szintű költői kérdés volt. Elnézést érte...

csabika

édesanya Creative Commons License 2000.11.18 0 0 39
Átadom.

édesanya

Előzmény: fanyűvő (37)
édesanya Creative Commons License 2000.11.18 0 0 38
Kedves Moha bácsi!

Kinn a konyhában órák óta töprengek főzés közben, hogy mit válaszoljak neked, mivelhogy szavadat nem értem. Nem tudom, hogy milyen gyűlöletkeltő kérdést tettem fel? Nem tudom mi köze ehhez a PTF-nek.
De szerintem elég ha te tudod. Valszeg már kinőttem a hupikék törpikékből, így a jelbeszéded számomra már/még felfoghatatlan.

édesanya

Előzmény: Moha bácsi (2)
fanyűvő Creative Commons License 2000.11.18 0 0 37
Tisztelt nick!

Szép az, ami érdek nélkül tetszik.
Faludy Györgyöt ismeretlenül is ( a tisztelője vagyok ) üdvözlöm! Irigyellek.
Másban nem segíthetek. Jőjj rá magad!

Üdv

Előzmény: édesanya (32)
Derek Creative Commons License 2000.11.18 0 0 36
"Úgyhogy csak nyüszítsél Rockler kispajtás, 2002-ben hoppon maradtok a végelszámolásnál."

En? Engem amerikai magancegek fizetnek:-) Jo van koztuk egy nemet is.

Előzmény: rocky (34)
édesanya Creative Commons License 2000.11.18 0 0 35
Azt én sem vitatom, hogy J.A.tudta, hogy miről ír. Csak ebből a költeményből két sort kiragadni arra a kérdésre, hogy miért nem győz a jobboldal 2002-ben, az enyhén szólva is csúsztatás.
Ez itt különben nem egy verselemző topik, de nyithatunk ilyet, és remélem, hogy erről a versről talán még fogok tudni neked újat mondani.

édesanya

Előzmény: S. Pig Bodine (33)
rocky Creative Commons License 2000.11.18 0 0 34
Rockler,

Ha több a bevétel, akkor az azt is jelenti, hogy az üzletvezetés (kormány) jobb, mertr közben nem volt adóemelés (kivéve a Demszky adót, de ez ügybenb érdeklödj Demszky fömaó SZDSZ-s elvtársadnál).

Azt kell, hogy mondjam, hogy a mostaniak is lopnask ugyan, dew sehiol sincsenek az MSZP-SZDSZ duóhoz képest. Pl. most azért egy törvény be nem tartásából eredö kár egy részének megtérítéséért nem kérnek legalább 800 dokumentumot (Tocsik-ügy). Vagy nem iktatnak be millárdokért kijáróembereket egy szigorúan titkos berendezés behozatalához (Nádor Kft). A Postabankot is a "szürkeállomány" idején rabolták ki (150 ezer dokumentum). Az SZDSZ alapítványainak száma messze meghaladja az MDF-Fidesz-FkGP összes alapítványainak a számát. Most itt baloldalnak a rendszerváltásig (évtizedekig) folytatott rablását már nem is említem.

Úgyhogy csak nyüszítsél Rockler kispajtás, 2002-ben hoppon maradtok a végelszámolásnál.

Előzmény: Derek (24)
S. Pig Bodine Creative Commons License 2000.11.18 0 0 33
Bocs, nem rád válaszoltam döbbenten, hanem édesanya előzőjére. Amikor elkezdtem írni, még nem volt fenn a válaszod. J. A. nagyon pontosan tudta, miről ír.
Előzmény: fanyűvő (31)
édesanya Creative Commons License 2000.11.18 0 0 32
Most megfogtál. A vers így teljes egészében valóban gyönyörűen szép. A kérdés, hogy a néhány előzőleg idézett sort milyen ideológia nevében terjeszted? Mert a teljes vers szövegösszefüggése azért nem biztos, hogy azt támasztja alá, amit te sugallni akarsz.
Vagy ugye te sem gondolod komolyan, hogy József Attila már akkor a mai magyar baloldal nemzetveszejtő veszélyeiről írt?
Mindenesetre a jövő héten megbeszélem ezt a verset Faludy Gyuri bácsival. Ő jó ismerője József Attilának és költészetének.

édesanya

fanyűvő Creative Commons License 2000.11.18 0 0 31
VILÁGOSÍTSD FÖL

Világosítsd föl gyermeked:
a haramiák emberek;
a boszorkák - kofák, kasok.
(Csahos kutyák nem farkasok!)
Vagy alkudoznak, vagy bölcselnek,
de mind-mind pénzre vált reményt;
ki szenet árul, ki szerelmet,
ki pedig ilyen költeményt.

És vígasztald meg, ha vigasz
a gyermeknek, hogy így igaz.
Talán dünnyögj egy új mesét,
fasiszta kommunizmusét -
mivelhogy rend kell a világba,
a rend pedig arravaló,
hogy ne legyen a gyerek hiába
s ne legyen szabad, ami jó.

S ha száját tátja a gyerek
és fölnéz rád, vagy pityereg -
ne dőlj be néki, el ne hidd,
hogy elkábítják elveid!
Nézz a furfangos csecsemőre:
bömböl, hogy szánassa magát,
de míg mosolyog az emlőre,
növeszti körmét és fogát.

1936. júl. - okt.

Előzmény: S. Pig Bodine (30)
S. Pig Bodine Creative Commons License 2000.11.18 0 0 30
József Attila?
Előzmény: édesanya (27)
fanyűvő Creative Commons License 2000.11.18 0 0 29
Kedves nick!

Isten ments, hogy vitassam azt a kritikát. amit rólam írtál. Saját véleményedet Nálad jobban ugyan ki érthetné meg?
A verset szívesen vállalnám, ( nagyon köszönöm, hogy nekem tulajdonítod ) de nem tehetem.
József Attila írta, a címe "VILÁGOSÍTSD FÖL".

Üdv

Előzmény: édesanya (27)
édesanya Creative Commons License 2000.11.18 0 0 28
És még lehetne beszélni a mostani kisgazda érdekeltségű minisztériumok és hivatalok lenyúlásairól. De itt nem érdemes, mert több topik foglalkozik ezzel.
Mindenestre jobboldali tasztaltársaink nem a lopást és lenyúlást tartják elitélendőnek, ha ők csinálják, rendben van ez a napnál is világosabb. Ha a baloldal keveredik ilyen helyzetbe, jön a sárdobálás de csak azért, mert félnek hogy eztán már nekik majd kevesebb jut.

édesanya

Előzmény: Derek (24)
édesanya Creative Commons License 2000.11.18 0 0 27
Vitapartnernek is elég gyenge vagy, de költőnek kritikán aluli.

édesanya

Előzmény: fanyűvő (19)
pindiy Creative Commons License 2000.11.18 0 0 26
Na lya ezért fontos a közvéleménykutatás, kis mécses az éccakába, hogy hazatanálj.::))))
Előzmény: Kettes számú törzsvendég (25)
Kettes számú törzsvendég Creative Commons License 2000.11.18 0 0 25
"A lakosság érdekében fogják felhasználni a pénzt"

Melyik pártba kell belépnem, hogy én is lakosság legyek? ;-))

Előzmény: rocky (23)
Derek Creative Commons License 2000.11.18 0 0 24
"A lakosság érdekében fogják felhasználni a pénzt, s nem tocsikolásra, hujberolásra, Nádor kft-kre, meg SZDSZ alapítvanyok, stb. feltöltésére? Hja, apukám a nyíltszíni fosztogatásnak vége."

Nem emlekszem,hogy igy horogtel volna a lakiteleki alapitvany es tarsai lenyulasai ellen.

"Nem véletlenül marad több az államkasszában"

Azert en osszehasonlitanam az allam akori es mostani beveteleit is mielott ugatnek.

Előzmény: rocky (23)
rocky Creative Commons License 2000.11.18 0 0 23
Szabados,

Mi van, savanyú a szölö? Nincs mit lenyúlnia az SZDSZ-nek meg az MSZP-nek? A lakosság érdekében fogják felhasználni a pénzt, s nem tocsikolásra, hujberolásra, Nádor kft-kre, meg SZDSZ alapítvanyok, stb. feltöltésére? Hja, apukám a nyíltszíni fosztogatásnak vége. Nem véletlenül marad több az államkasszában. Egyébként Demszky fömaó elvtársad egyszer már 1994-ben a Népszabóban (tudod, ez az "antikommunista" ellenállók fö szócsöve) ugyanígy hörgött a Lakástörvény ellen, s a törvényes rend megerösítését "választási osztogatásnak" nevezte. Persze megértem, hogy pipa volt, mert az "ingatlanszakmától" sokkal több jatt jött volna be, mint a kisnyugdíjasoktól, akik meg tudták venni roncs lakásaikat.

Szabadság Szabados elvtárs! Néztél már valami rendes foglalkozás és munkahely után, mert az SZDSZ nem fogja tudni kitartani 2002 után a hozzád hasonló heréket.

Előzmény: Jaccuse (22)
Jaccuse Creative Commons License 2000.11.18 0 0 22
Kedves édesanya!

Kérdezed:
"van még valami a Viktor tarsolyába, amivel az elkövetkező időben jelentősen meg tudja fordítani ezt a trendet?"

Igen. Idén 150 milliárd, jövőre meg kétszer ennyi költségvetési többletbevétel. Elkezdődik a nagy osztogatás, visszasüllyedünk a húzd-meg-ereszd-meg gazdaságpolitikába. Annyi remény azonban van, hogy eddig sem Borossnak, sem Hornnak nem jött be az osztogatás politikája. A magyar választó ennél józanabb.

Előzmény: édesanya (-)
Robin Food Creative Commons License 2000.11.18 0 0 21
De, győz.
Seki Waker Creative Commons License 2000.11.18 0 0 20
A közvélemény-kutatók többnyire két féle számot szoktak adni a pártok aktuális támogatottságáról. Két választás között az első szám a fontosabb. Ez azt jelzi, hogy az összes megkérdezett hány százaléka nevezi meg kedvenceként az egyes pártokat. Ez a szám annak becslésére szolgál, hogy a választópolgárok populációjában hány híve van egy-egy pártnak. A választásokat viszont azok döntik el, akik elmennek voksolni, és érvényesen szavaznak. Az e populáción belüli támogatottsági arányokat az úgynevezett biztos pártválasztók körében mért számok alapján tudjuk a legjobban becsülni. Ezek a számok azt mutatják, hogy ha tényleg most vasárnap lennének a parlamenti választások, akkor milyen listás eredményre számíthatnának a pártok az 1. fordulóban. Ahogy közeledünk a választások felé, értelemszerűen egyre fontosabbá válik a 2. féle szám. Az egyes pártok támogatói tábora ugyanis nem azonosan aktív szavazó. Ugyanakkor a választásoktól távoli időben másként viszonyulunk a pártokhoz, mint amikor tényleges döntési helyzetbe kerülünk.

Az összes megkérdezett körében az előző ciklusban 1-2 százalék körül ingadozott a MIÉP támogatottsága, most pedig 2-4 körül. A MIÉP elsősorban annak köszönhette '98-ban azt, hogy átlépte a parlamenti küszöböt, hogy az utolsó pillanatokban nagyon megugrott híveik szavazókedve, illetve viszonylag alacsony volt a választáson résztvevők aránya.

A pártok természetesen sikerorientáltak, mert a szavazók jobban kedvelik a sikeres pártokat, mint a sikerteleneket. A bajnokaspiráns csapatoknak mindig több drukkere van, mint a kiesés ellen küzdőknek. Amit tehát el lehet adni sikerként, azt a pártok igyekeznek tupirozni.

Előzmény: a_yose (18)
fanyűvő Creative Commons License 2000.11.18 0 0 19

Móra Ferenc írt egy aranyos mesét Mátyás királyról. Íródeákot keresett és a három
jelentkezőnek a következő feladatot adta: magyarázzák meg, miért nem fáj az ember
feje, ha márványba veri. Ketten egy-egy hosszú értekezéssel ezt megindokolták, egy
pedig kipróbálta.
Tisztelt nick, csak lendületesen!

"És vígasztald meg, ha vigasz
a gyermeknek, hogy így igaz.
Talán dünnyögj egy új mesét,
fasiszta kommunizmusét "

Üdv

Előzmény: édesanya (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!