Keresés

Részletes keresés

navajonki87 Creative Commons License 2003.04.08 0 0 100
szerinted így van. szerintem meg a buddhizmus. lehet, h. neked ez, nekem az való. nincs 1 olyan, ami mindenkinek jó lenne
Előzmény: Deus est Homo (82)
Azazelló Creative Commons License 2003.04.07 0 0 97
Üdv!

Nohát-nohát...

Érdekes emberkék vannak itt. Üzenek Andornak, hogy felhívjam a figyelmét egy tévedésre, ő megköszöni, de a többiek...a reakció elbűvölő, ha akarsz nyugodtan heverj a lábaim előtt, de a bemutatkozás csupán idézet. (Igaz elfelejtettem idézőjelbe rakni.)

A hozzászólásaim száma most már 2, úgyhogy gondolkodjatok még azon a választáson. :-)

Előzmény: Törölt nick (90)
Gábor Andor Creative Commons License 2003.04.07 0 0 96
Üdv!
Találó a kritika, ezt té'lleg elb..tam. Nem Józsué természetesen- utána már nekem is gyanús lett, sebaj.-V.mi hasonló, erősen héber Jézusra hajazó név volt...Biztos nem Józsue! De majdnem tök mindegy..Biztos van olyan agyament is aki azt rikoltozta volna:"Józsueeeee!!!".Azért kösz.
Előzmény: Azazelló (89)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.06 0 0 94
Szerintem elég annyi ha alázatosan a lábai előtt heverünk.
Előzmény: animaq (93)
animaq Creative Commons License 2003.04.06 0 0 93
Jóvan na! akkor ne válasszuk meg!
Előzmény: Törölt nick (92)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.06 0 0 92
Na és ha 1? Nekem kb 10. Ez a nickem ennyit ért meg. A másik háromszáz valamennyit. Na és?
Előzmény: animaq (91)
animaq Creative Commons License 2003.04.06 0 0 91
Nomeg hozzászólások száma: 1

Javaslom a srácot a fórum istene címre is.

Előzmény: Törölt nick (90)
Törölt nick Creative Commons License 2003.04.06 0 0 90
Elolvastam a bemutatkozásod. Már itt is vagyok, hogy meghajoljak és lábaid előtt heverjek, te hatalmas sátáinsta ember. Mondd, hogyan imádhatnálak, te csoda, te Isten! Alázatosan köszönöm, hogy kicsiny porszemecske létem ellenére elolvasod írásom.
Előzmény: Azazelló (89)
Azazelló Creative Commons License 2003.04.06 0 0 89
Üdv Andor!

Józsue(Józsua)=Jézus???

Nézz utána a dolgoknak, mielőtt leírsz valamit, különösen akkor, ha kritikát gyakorolsz valami vagy valaki felett. A sátánizmus nem az ész nélküli tagadást jelenti.

A Biblia szerint Józsua a zsidó nép vezére volt, Mózes halála után ő vezette be népét az ígéret földjére.(I.e. XIII. sz. végén a történészek szerint.)

Előzmény: Gábor Andor (84)
Gábor Andor Creative Commons License 2003.04.04 0 0 88
Talán a legzavarosabb dolog egy tökéletesen "lényegem a rendszertelenség" alapú dolgot rendszerbe integrálni, skatulyába tenni..Miért is kellene? Ha léteznének (számomra hiteles) sátáni tanok, ezeknek egzisztenciális alapon-személyre szabottan különbözőnek kellene lenni! A Sátán a művészetben (is) egy nagyon nemes szabadság-eszmény, vagy allegória..A mágia-és hát az okkult hagyomány is (sőt, a szentírás!?)megkülönbözteti a Sátán és Lucifer személyét, a művészetben ez nem egyértelmű. Mégis a büszke,lázadó hérosz, aki az emberiséget a tudás kincsével "megrabolta", mégiscsak nagyszerű eszménynek látom, függetlenül attól, LaVey épített-eklektikus vallásában-milyen eszményekkel szervesül..Hagyjuk meg a Sátánt(meg az -istákat is) a romantikának...Szóval nekem:)
Deimoss Creative Commons License 2003.04.03 0 0 87
Szia Akyra!

ĺrásod egy olyan ember véleményét tükrözi, aki nem igazán ásta bele magát a témába. Talán még csak bele se nézett. Nem mondanám, hogy a negatívumok dominálnak a sátánizmusban. Egy sátánista is használ “pozitív” erőket, ha úgy akarja (és persze ha képes rá).

Nehéz definiálni a sátánizmust, mert nincsenek benne dogmák. Nincs benne, hogy mindent tagadj, állandóan hazudj, gyilkolj. Bár az ellenkezőjét sem sűrűn lehet találni.

Van aki anarchista, van aki a hierarchiát tartja fontosnak. Ebben igazad van. A természetfeletti dolgokat is másképp látja a legtöbb sátánista. A saját tapasztalatukra alapoznak mindent és nem az állandó tagadásra.

Ha be kellene sorolnom magam, akkor a “hierarchikus” címszó illene rám. Ugyanúgy, mint a természetimádó. Érdekel a parapszichológia, ufókutatás, ESP (Jane Roberts). Ahogy viszont észrevettem, Req és Satanas igen szkeptikusak bizonyos témákban. És lehet, hogy igazuk van. Nagyon ritka, hogy két sátánista teljesen egyetért. Ezért nem érdemes általánosítani.

Azok a jellemzők, amiket leírtál, egy tipikus divasátánista, perwoll black magic, “hentesvagyokdarabolok” lelkivilágára illenek.

Előzmény: Törölt nick (57)
Deimoss Creative Commons License 2003.04.03 0 0 86
Kedves Adriel!

Szerinted lenne ennyi keresztény a világon, ha a Biblia azt mondaná, hogy a Sátán mindenható? Csupán költői kérdés volt...
A keresztény vallás arra épül, hogy definiálja, majd szétválassza a gonoszt és a jót. Én a saját értékrendem szerint döntök. Nagy különbség.

„Vagyis a Sátán a hívők által is legyőzhető, megfutamodásra kényszeríthető”

Akkor miért van egyre több sátánista? Csak nem gyengék a „hívők”? Vagy az istenük az?

Előzmény: Adriel (72)
svmmvm bonvm Creative Commons License 2003.04.03 0 0 85
" a zsidókhoz annyi közük lehet, mint minden judeo-keresztény közösségnek"
Vagy mint a mai palesztinoknak.
Előzmény: Gábor Andor (84)
Gábor Andor Creative Commons License 2003.04.03 0 0 84
Üdv! Magam is elcsodálkoztam ezeken a drága esszénusokon, hogy is kerülhettek ide??? Tudtommal, én az ős-keresztény közösségek között találtam rájuk-legalább 1800 év távolából, tehát K.u.100-200 évvel, és a zsidókhoz annyi közük lehet, mint minden judeo-keresztény közösségnek..A legnagyobb gnósztikus közösségnek számítottak valaha,-Gnózis-mint "tudás" letéteményesei, v.milyen kapcsolatban álltak a kopt egyházzal is, akik ma is nyomják(!!),sőt...Egyszer láttam egy dok. filmet a frigyládáról(a valódiról, ha létezik..)na, ez is az egyiptomi kopt egyháznál van.Őskeresztény ideológiába bajosan fér bele a rontás....Ugyhogy ott v.ki nagyon meg van kavarodva:)Múltkor meg láttam egy sábeszes palit rikoltozni,hogy:"Józsué így...Józsué úgy...Ami ugye Jézus..Ehhez képest megin' csak megdöbbentő az ortodox zsidóság elhatárolódása Jézustól!?Na mindegy, ezeket nem értem.. Bocs az off-ért, visszatérve: engem az ún. "Luciferiánus vallás" érdekelne, erről hallott-e v.ki?
Satanas666 Creative Commons License 2003.04.02 0 0 83
Giosue Carducci
1835 - 1907

Today's world suffers from the lack of informations about Satanism.
Many young Satanists today probably have a feeling that organized Satanism began with Dr. LaVey.
How many people today are aware that one Satanist won Nobel Prize ?
How many Satanists know of the Satanic procession through Rome and Vatican in 1889 ?

Satanic history did not start in 20 th century, nor was that implied in any literature to date.

The purpose of these pages is to preserve from oblivion great Satanists of the past, thus making the knowledge of the Satanic history of those interested in it more complete.

This page, is dedicated to Giosue Carducci (27 July 1835 Valdicastello, Toscany - 16 February 1907 Bologna), winner of the Nobel prize for Literature in 1906.
Author of the "Hymn to Satan".
Some will haste to say that in that poem he just used Satan as a symbol of free spirit.
Why not ?
That is what lots of Satanists today regard Satan to be.
It is no secret that large amount of Satanists today doesn't really believe that Satan exists as a being, but considers Him to be a symbol of free spirit.

If you do not consider Carducci to be a Satanist, how would you call a man who wrote these verses:
( Translated from Italian to Croat, and from Croat to English, so it will certainly differ in details from the one in US books) :
" Hail Satan,
Oh rebellion, Oh revenging force of the reason ...
Satan, you defeated jehova , the priest, ...
in the matter, that never sleeps,
Satan, king of all the wonders of the nature,
Satan is the only who lives"

and describes how

" ... rust consumes the sword of michael,
and angel falls into abyss,
while thunder has frozen in the arms of jehova..."

Does anyone have the lack of common sense to say that author of these verses wasn't a Satanist ?
Mr. Carducci was a Freemason of the 33 degree.
He was the professor on the University in Bologna from 1860 to his death.
Memory of him is still very respected in his country.
We can see his face on the postal stamps, and if you enter his name in various search engines on the net, you will find that many educational institutions are named after him.

http://www.geocities.com/Athens/Parthenon/2026/carducci.html

Deus est Homo Creative Commons License 2003.02.27 0 0 82
A sátánizmus az E.M.B.E.R. vallása, az út az emberi én kiteljesedése és megvalósulása felé, ami valós értelmet és élvezetet ad a földi létnek. Egy szép napon azonban már nem lesz vallás, mert az emberek a tudomány fejlődésével olyan hosszú életet és tökéletes embert fognak teremteni, hogy az istenre, mint ember feletti hatalomra a régmúlt idők népi hiedelmeként fognak csak tekinteni.

req999 Creative Commons License 2003.02.25 0 0 81
"Indulgence... NOT compulsion..." ;]
Előzmény: svmmvm bonvm (80)
svmmvm bonvm Creative Commons License 2003.02.25 0 0 80
A scythe community nevében felajánlok egy felhúzható nővért, hogy csipkedd magad:)

Előzmény: req999 (79)
req999 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 79
Diabolus9: Nem tudom, mostanában nagyon kevés időm van.
svmmvm bonvm Creative Commons License 2003.02.24 0 0 78
Gondoltam:) Ezért érdekel jobban Adriel válasza:))
Előzmény: Satanas666 (77)
Satanas666 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 77
Lényegtelen, hogy a kísértés belülről fakad-e, vagy valaki felajánlja a lehetőséget. A lényeg az: Jézus éhes maradt. Én biztos degeszre zabáltam volna magamat, a pokolban ugyis lesz elég koplalás az örökkévalóságig...
Előzmény: svmmvm bonvm (76)
svmmvm bonvm Creative Commons License 2003.02.24 0 0 76
Csodálkozom, hogy senkinek sem szúr szemet ebben a példabeszédben az, ami nyilvánvaló: a sátán, azaz a kísértő maga Jézus Krisztus, az ember. Megéhezik, és elfogja a vágy, hogy éljen a hatalmával.
(a böjtnek nyilván rituális oka van, nem hiszem, hogy azért koplalt, hogy sokáig éljen (bár azt mondják, van ilyen))
Előzmény: Adriel (72)
Diabolus9 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 75
Satanas666... Tipikus, de igazad van. :)

Req999! Mikor frissited az oldaladat?

Ave.

malleus maleficarum Creative Commons License 2003.02.24 0 0 74
:)
Előzmény: Satanas666 (73)
Satanas666 Creative Commons License 2003.02.24 0 0 73
Adriel, igazán köszi a felvilágosításért, most már tudja minden sátánista, hogyha valakiben érdemes hinni, az nem más, mint a názáreti jézus.

Mielőtt azonban leírnál valamit, esetleg győződj meg az iromány "igazságáról": koplalj 40 napig, utánna val'szeg sátánra sem lesz szükséged ahhoz, hogy akár egy lócitrom tetejéről is megegyél egy szelet kenyeret. (feltéve ha 40 nap böjt után életben maradsz, mert ugyebár ez sem magától érthetődő)

Előzmény: Adriel (72)
Adriel Creative Commons License 2003.02.21 0 0 72
Most nézzük meg, hogy a názáreti hogyan bánt a Sátánnal (szintén érdekes párbeszéd alakult ki köztük):

Akkor Jézus viteték a Lélektől a pusztába, hogy megkisértessék az ördögtől.
2. És mikor negyven nap és negyven éjjel bőjtölt vala, végre megéhezék.
3. És hozzámenvén a kisértő, monda néki: Ha Isten fia vagy, mondd, hogy e kövek változzanak kenyerekké.
4. Ő pedig felelvén, monda: Meg van írva: Nemcsak kenyérrel él az ember, hanem minden ígével, a mely Istennek szájából származik.
5. Ekkor vivé őt az ördög a szent városba, és odahelyezé a templom tetejére.
6. És monda néki: Ha Isten fia vagy, vesd alá magadat; mert meg van írva: Az ő angyalainak parancsol felőled, és kézen hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőbe.
7. Monda néki Jézus: Viszont meg van írva: Ne kisértsd az Urat, a te Istenedet.
8. Ismét vivé őt az ördög egy igen magas hegyre, és megmutatá néki a világ minden országát és azok dicsőségét,
9. És monda néki: Mindezeket néked adom, ha leborulva imádsz engem.
10. Ekkor monda néki Jézus: Eredj el Sátán, mert meg van írva: Az Urat, a te Istenedet imádd, és csak néki szolgálj.
11. Ekkor elhagyá őt az ördög.
És ímé angyalok jövének hozzá és szolgálnak vala néki.
12. Mikor pedig meghallotta Jézus, hogy János börtönbe vettetett, visszatére Galileába;
13. És odahagyva Názáretet, elméne és lakozék a tengerparti Kapernaumban, a Zebulon és Naftali határain;
14. Hogy beteljesedjék, a mit Ésaiás próféta mondott, így szólván:
15. (Zebulonnak földje és Naftalinak földje, a tenger felé, a Jordánon túl, a pogányok Galileája,
16. A nép, a mely sötétségben ül vala, láta nagy világosságot, és a kik a halálnak földében és árnyékában ülnek vala, azoknak világosság támada.

Vagyis Jézus sikeresen visszaverte az ördög támadását, nem győzetett le, hanem megállt az igazságban.

Az egyik apostol is ezt írja a hívőknek:

"Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek. "

Vagyis a Sátán a hívők által is legyőzhető, megfutamodásra kényszeríthető.

üdv:

Adriel

Adriel Creative Commons License 2003.02.21 0 0 71
"Ha engem kerdezel, hogy ki Isten, akkor en megmondanam, hogy a Satan, mert a ketto egy es ugyanaz a dolog. Elvegre a keresztenyek Istene a Mindenhato, akkor viszont a Satan csak akkor kepes akarmit is bekavarni, ha o is a Mindenhato."-írod.

Ennek cáfolatára nézzünk egy a múltban lezajlott beszélgetést Isten és a Sátán között (néha beszélnek egymással):

1. Vala Úz földén egy ember, a kinek Jób vala a neve. Ez az ember feddhetetlen, igaz, istenfélő vala és bűn-gyűlölő.
2. Születék pedig néki hét fia és három leánya.
3. És vala az ő marhája: hétezer juh, háromezer teve és ötszáz igabarom és ötszáz szamár; cselédje is igen sok vala, és ez a férfiú nagyobb vala keletnek minden fiánál.
4. Eljártak vala pedig az ő fiai egymáshoz és vendégséget szerzének otthon, kiki a maga napján. Elküldtek és meghívták vala az ő három hugokat is, hogy együtt egyenek és igyanak velök.
5. Mikor pedig a vendégség napjai sorra lejártak vala, elkülde értök Jób és megszentelé őket, és jóreggel felserkene és áldozik vala égőáldozattal mindnyájuk száma szerint; mert ezt mondja vala Jób: Hátha vétkeztek az én fiaim és gonoszt gondoltak az Isten ellen az ő szivökben! Így cselekedik vala Jób minden napon.
6. Lőn pedig egy napon hogy eljövének az Istennek fiai, hogy udvaroljanak az Úr előtt; és eljöve a Sátán is közöttök.
7. És monda az Úr a Sátánnak: Honnét jösz? És felele a Sátán az Úrnak és monda: Körülkerültem és át meg át jártam a földet.
8. És monda az Úr a Sátánnak: Észrevetted-é az én szolgámat, Jóbot? Bizony nincs hozzá hasonló a földön: feddhetetlen, igaz, istenfélő, és bűngyűlölő.
9. Felele pedig az Úrnak a Sátán, és monda: Avagy ok nélkül féli-é Jób az Istent?
10. Nem te vetted-é körül őt magát, házát és mindenét, a mije van? Keze munkáját megáldottad, marhája igen elszaporodott e földön.
11. De bocsássad csak rá a te kezedet, verd meg mindazt, a mi az övé, avagy nem átkoz-é meg szemtől-szembe téged?!
12. Az Úr pedig monda a Sátánnak: Ímé, mindazt, a mije van, kezedbe adom; csak ő magára ne nyujtsd ki kezedet. És kiméne a Sátán az Úr elől.

13. Lőn pedig egy napon, hogy az ő fiai és leányai esznek és bort isznak vala az ő elsőszülött bátyjoknak házában.
14. És követ jöve Jóbhoz, és monda: Az ökrök szántanak, a szamarak pedig mellettök legelésznek vala.
15. De a Sabeusok rajtok ütének és elhajták azokat, a szolgákat pedig fegyverrel ölék meg. Csak én magam szaladék el, hogy hírt adjak néked.
16. Még szól vala ez, mikor jöve egy másik, és monda: Istennek tüze esék le az égből, és megégeté a juhokat és a szolgákat, és megemészté őket. Csak én magam szaladék el, hogy hírt adjak néked.
17. Még ez is szól vala, mikor jöve egy másik, és monda: A Káldeusok három csapatot alkotának és ráütének a tevékre, és elhajták azokat; a szolgákat pedig fegyverrel ölék meg, csak én magam szaladék el, hogy hírt adjak néked.
18. Még ez is szól vala, mikor jöve egy másik, és monda: A te fiaid és leányaid esznek és bort isznak vala az ő elsőszülött bátyjoknak házában;
19. És ímé nagy szél támada a puszta felől, megrendíté a ház négy szegeletét, és rászakada az a gyermekekre és meghalának. Csak én magam szaladék el, hogy hírt adjak néked.
20. Akkor felkele Jób, megszaggatá köntösét, megberetválá a fejét, és a földre esék és leborula.
21. És monda: Mezítelen jöttem ki az én anyámnak méhéből, és mezítelen térek oda, vissza. Az Úr adta, az Úr vette el. Áldott legyen az Úrnak neve!
22. Mindezekben nem vétkezék Jób, és Isten ellen semmi illetlent nem cselekedék.

Ebből az derül ki, hogy a Sátán nem mindenható, csak azt tudja elpusztítani, amit Isten a "kezébe ad".

A kóbor kutya is csak a kerítés nélküli helyeken tud garázdálkodni, és ott, ahová beengedik.

Adriel

Előzmény: Magustanonc (42)
req999 Creative Commons License 2003.02.21 0 0 70
Világosítsa fel a jónépet a sátánizmusról az, akinek fizetnek ezért... Akit érdekel a téma, utánajár, akit meg nem, az írogat róla mindenfélét, és így mindenki jól jár.
Előzmény: gfkbfkblgfd (69)
gfkbfkblgfd Creative Commons License 2003.02.21 0 0 69
"a katoikus stánisták leginkább anarchistakén írhatók körül, a hierarchikus sátánisták pedig amolyan inkvizitorok)"

Szerintem nem sok közük van az anarchistáknak a "divatsátánistákhoz".
Bár a "most punk vagyok felveszek egy körbe A bet?t oszt elmegyek telefonfülkét zúzni a haverokkal" típusú inkább huligán mint anarchista egyének talán hasonlítanak hozzájuk.

Az anarchizmusnak próbálj utánna nézni az origo.hu-n.
A sátánizmussal kapcsolatban pedig kérj tanácsot req-t?l!

Req999:Te meg világosítsd már fel a jónépet mi is az a sátánizmus!

U.I.:
"a bölcs ki ismerei az utat"
:)

Előzmény: Törölt nick (57)
req999 Creative Commons License 2003.02.21 0 0 68
Azirafael: Csak a vicc kedvéért, mit tudsz a sátánizmusról? Az érdekelne, amit _tudsz_, nem az, amit feltételezel. Nos?
Előzmény: Azirafael (67)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!