Keresés

Részletes keresés

sarg Creative Commons License 2001.09.26 0 0 37
hölgyek urak,
ti miből fizetitek a tandíjat...? saját erőből?
nyman Creative Commons License 2001.08.06 0 0 36
"MBA csak egy piros pont, semmi több"
Az mar szvsz eppen eleg, ha van vmi, ami kiemel a tobbi jelolt kozul egy eros versenyben egy jo allasert. Ennek biztosan van anyagi es munkaeropiaci elonye.

Mondjuk en meg csak az MBA megszerzesen gondolkozom mar egy ideje az MBA kepzesek c. topikot is anno azert nyitottam, tehat meg nem tudok a masik nezopontbol valaszolni. :)

Előzmény: Adumble (35)
Adumble Creative Commons License 2001.08.06 0 0 35
Üdv,
emeljük felszínre ezt az elmerült topikot, a téma elég izgalmas.

Az MBA diploma gyakorlati hasznára lennék kíváncsi:
1 Anyagi előrelépés
2 Naprakész tudás
3 Munkaerőpiaci előny

MBA diplomások! Tapasztalataitok szerint hogyan változtatta meg karriereteket a diploma megszerzése? Milyen valós előnyötök származott belőle?

Érdeklődtem néhány Közgázon végzettől és elég vegyes a kép, véha lehangoló. Szerintük pl. munkahely váltáskor az MBA csak egy piros pont, semmi több. A magyarországi cégek nem értékelik az MBA-t? Tehát akkor: "MBA, hogy is van ez?"

ad

KisHercegnő Creative Commons License 2000.11.23 0 0 34
köszi a türelmes válaszokat. azt hiszem most mély gondolkodásba fogok esni. igazából úgy vagyok vele, h érdekel, keret van rá, szóval gyerünk. csak nem akarok és nem is jutna arra, h pénzt dobjak ki, így inkább a suliválasztáson fogok örlődni.

köszönöm a topicgazdának, h megnyitotta ezt a topicot, számomra hasznos volt.

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.23 0 0 33
én az Oxford Brookes University MBA programját végeztem, előtte ugyanott DMS-t

ez még akkor volt, amikor nem építették modulárisan egybe, hanem külön kurzusok voltak

az Omegaglenen keresztül kezdtem, első MBA eresztés voltunk, az MBA utolsó évét már gyakorlatilag közvetlenül az OBU-nál jártuk ki (önálló posta/fax/telefonforgalom és odautazás - internet még nem volt elterjedt)

az oktatók nem ma kezdték, az anyag egyszerre volt naprakész és kiforrott

az anyagi értékét hónapról hónapra konkrétan érzem - én saját zsebből fizettem, bőven megtérült már régen

Előzmény: KisHercegnő (32)
KisHercegnő Creative Commons License 2000.11.23 0 0 32
te hova jártál? és mi a vélemyényed mint oktatásról? valamint tényleg anyagi értéket is képvisel a mai Magyarországon amit ott kaptál?
Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.22 0 0 31
ja, értem

amit én végeztem, oda csak úgy vettek fel, ha már van diplomád, beszélsz angolul és állandó munkaviszonyod / működő vállalkozásod van

na, az egy állandó gyakorlat: tanulsz valamit, és össze is vetheted a napi tapasztalataiddal

sőt, olyan feladatokat kapsz, amiket a munkádba kell beépítened

Előzmény: KisHercegnő (30)
KisHercegnő Creative Commons License 2000.11.22 0 0 30
22esben írtam: ha már itt ilyen profik vannak MBAben, kérdeznék én is vmit. írtam, anno, h szerintem pénz beszél kutya ugat a köt. szakmai gyakorlattal kapcsolatban. most igazam volt, vagy nem? és ha igen, akkor mennyi az esély arra, h vmit értni is fog, az illető?
tudsz vmit?
Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.22 0 0 29
hogy érted?
Előzmény: KisHercegnő (28)
KisHercegnő Creative Commons License 2000.11.22 0 0 28
a gyakorlattal kapcsolatban tudsz vmit?
Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.22 0 0 27
ja, és a hazai intézmények nem saját programmal nyomulnak, hanem vagy európai, vagy amerikai MBA programokat adaptálnak/közvetítenek - változó színvonalon
Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.22 0 0 26
hát azért az USA-ban százalékosan több a gagyitronic MBA diplomát kiállító gyorstalpaló, mint Európában, ezt tegyük gyorsan hozzá

amúgy ha már európai / amerikai

előbbi nagyobb hangsúlyt fektet az elmélet rendszerezésére és átlátására és az átfogó szemléletre, utóbbi (mint minden amerikai dolog) a gyakorlatias, felszínközeli rétegekben mozog

Előzmény: KisHercegnő (24)
Stefan Raab Creative Commons License 2000.11.22 0 0 25
köszi ez +volt, hamá godolkodom rajta..
csak a nagytöbbség tapasztalatára vagyok kiváncsi: mivel én fiatalabbakra gondoltam akik nem hiszem hogy 1böl a chefetage-on kezdhetnének és mégis 1 év +térüléssel számolnak.. van ilyen is?
Nem az elve, hanem a ferdült magyar gyakorlat érdekelne :)
Előzmény: KisHercegnő (24)
KisHercegnő Creative Commons License 2000.11.22 0 0 24
MBAvel elvileg automatikusan felsővezető vagy/lehetsz, szóval arra képesít. Mo.on sokkal könnyebb megszerezni mint USAban, ott értéket képvisel. ennyit tudok hozzátenni.
Előzmény: Stefan Raab (23)
Stefan Raab Creative Commons License 2000.11.21 0 0 23
huhu
én is kérdeznék: több MBA-t jelenleg végzötöl hallottam, hogy 1 éven belüli +térüléssel számolnak.. Meredeknek hangzik, akkor mé' nem jár oda minden diplomás? Csak az arcuk nagy vagy jó esélyük is van rá? 1átalán, mi a tapasztalatotok, kb mennyi idő reális és meddig/mennyire igaz hogy MBA=menyországaköbön? Mikor "telitődik" a piac? (akár szakmától függetlenül is, hamár a közgáz-BME :)) vita kicsattant :) )

SR

KisHercegnő Creative Commons License 2000.11.21 0 0 22
ha már itt ilyen profik vannak MBAben, kérdeznék én is vmit. írtam, anno, h szerintem pénz beszél kutya ugat a köt. szakmai gyakorlattal kapcsolatban.
most igazam volt, vagy nem? és ha igen, akkor mennyi az esély arra, h vmit értni is fog, az illető?
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 21
nagyságrendi különbséget képzelj el

mivel olyan az oktatási rend, hogy az első év végén CMS-sel, a második végén DMS-sel, a harmadik végén MBA-val fejezheted be, érthető, hogy az első év cirka középiskolai szintű

Előzmény: Ittse (19)
Ódri Creative Commons License 2000.11.21 0 0 20
Hidd el nekem légyszi, hogy a Műegyetem maradt BME. Nem változott meg a röviditése. Nem tudom, honnan vetted ezt a baromságot.
Előzmény: Suzi Quatro (15)
Ittse Creative Commons License 2000.11.20 0 0 19
Ahoj, Polacsek!

Fél éve mentorálok egy Omegaglenes hallgatónak. Egyenlőre csak az MBA bevezető tananyagánál tart (DM - Diploma in Management), de meg kell mondjam: tartalmasabb anyaggal is találkoztam már. Nem mondanám, hogy évi 1M-ért ez a legjobb választás, persze még nem láttam az MBA fokozat (utolsó év) könyveit...

i

Előzmény: Törölt nick (14)
Jozsef Creative Commons License 2000.11.17 0 0 18
Akkor helyesbitek. Attól függ, hogy milyen az alapdiplomád. Két egyforma alapnál, szerintem jobb a műegyetemi.
Hülyeség ezen vitatkozni. Nyilvánvaló, hogy számviteli, pénzügyi, marketing stb. területen Közgázé a Magyarországon első számú diploma, IT vagy mérnöki területen a Műegyetemé.

S a BME a nemzetközileg is magasan jegyzett.
Hál' Istennek, a műszaki vagy természettudományok nemzetközileg elég jól konvertálhatóak + Magyarországon ezen területek oktatása is nemzetközi színvonalú (volt?! :(( ) Ma gyakorlatilag egy IT-s, ha van benne elég kitartás, abba az országba mehet dolgozni, amelyikbe akar. De pl. egy építészmérnök előtt, hiába magasan képzett, zárva vannak a kapuk.
Ez fokozottabban igaz olyan tudásra, ami nehezebben konvertálható, pl. hiába magas színvonalú oktatás az ELTE Jogi Karán, nem tudnak a jogászok külföldre menni dolgozni.
Az oktatói gárda tudományos elismertsége egy másik dolog, itt egyik egyetemnek sem kell szégyenkeznie.

Üdv
József

P.S. Magam az ELTE TTK-án végeztem :))

Előzmény: Ódri (17)
Ódri Creative Commons License 2000.11.17 0 0 17
Akkor helyesbitek. Attól függ, hogy milyen az alapdiplomád. Két egyforma alapnál, szerintem jobb a műegyetemi.
S a BME a nemzetközileg is magasan jegyzett.
Nézd, én még a BME-n se nagyon láttam nyomorgó oktatót:-))
Előzmény: Jozsef (16)
Jozsef Creative Commons License 2000.11.17 0 0 16
OFF
Ismerek olyan embereket, akik a BME-re járnak Dess-re, és teljesen elégedettek vele. És bárki bármit mond, nagy neve van egy BME-es diplomának, talán nagyobb, mint a közgázosnak.
Ezt magyarázd el valamelyik bankigazgatónak! :))

Az, hogy olcsóbb valszeg azt jelenti, hogy jobban tud a BME gazdálkodni. Én nem mennék a Közgázra sosem. Ugye elvileg ott közgazdászokat képeznek, mégis csődbe került. Ez azért sokat mond számomra:-((
A Fővám térem nézd meg milyen autók állnak a parkolóban... Nem sok olyan tanárt fogsz látni, aki Trabival, kitérdelt farmerben, pulóverben járna be tanítani. Ez valamennyire magyarázza, hogy miért került az egyetem ilyen helyzetbe :))
ON
Szerintem Magyaroszágon elérhető legjobb MBA képzés a BKÁE VKI nemzetközi MBA programja. Magyaroknak kb. 17k USD, de ezért tényleg elismert (Purdue, Tilburg) külföldi diplomát kapsz, nem egy noname egyetem papírját.

Üdv
József

Előzmény: Ódri (13)
Suzi Quatro Creative Commons License 2000.11.17 0 0 15
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem rövidítése a BMGE, a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem rövidítése a BKÁE.

Az általam leírtakban próbáltam általánosan fogalmazni, hiszen nem tisztem a minősítés, de ha már elhangzottak a nevek is, mindenképpen az Omegaglen pozitívumaként fogható fel az is, hogy a tanárok csak ott oktatnak, más MBA kurzuson nem.

Előzmény: Ódri (13)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.17 0 0 14
Omegaglen (lásd www.omegaglen.hu), azon belül Oxford open MBA - távoktatás, munka mellett megy

válaszd az angol oktatási nyelvet

(Oxford Brookes University-nél van a program, ők lettek a legjobb "new university" az UK-ban, továbbá a legnagyobb hallgatói létszámú egyetem Oxfordban)

(én is attól lettem nagyon okos :-))

Számalk és Közgáz viszont erősen ellenjavallt (színvonal okokból)

Ódri Creative Commons License 2000.11.17 0 0 13
Csak két dolgot szeretnék hozzátenni.
A Műegyetem röviditése nem BMGE, hanem BME!!!!! Mikor fogják ezt már fel az emberek?
Ismerek olyan embereket, akik a BME-re járnak Dess-re, és teljesen elégedettek vele. És bárki bármit mond, nagy neve van egy BME-es diplomának, talán nagyobb, mint a közgázosnak.
Az, hogy olcsóbb valszeg azt jelenti, hogy jobban tud a BME gazdálkodni. Én nem mennék a Közgázra sosem. Ugye elvileg ott közgazdászokat képeznek, mégis csődbe került. Ez azért sokat mond számomra:-((
nickwarren Creative Commons License 2000.11.17 0 0 12
hát én németnyelvtanár leszek :))))
jelenleg a gsm csodálatos világában izgek-mozgok, túl sokat voltam már itt ahhoz, hogy ezt veszni hagyjam. valami ilyenjellegűt szeretnék végezni. TEhát képessé akarom tenni magam arra, hogy beüljek egy jó pozicíbó ahol fontos az MBA-n megtanult általános vezetői tudás (talán van itt is valami témába vágo), valamint a már megszerzett tapasztalat.
szerinted megéri 2,4milliót belefektetetni egy isibe? milyen gyorsan térül az meg? (meg honnan a fenéből szedek annyi pénzt? nem biztos, hogy el akarom magam adni vmi cégnek...)
nem igazán értem a kifejezéseidet... mi az a bákere?
Előzmény: KisHercegnő (10)
KisHercegnő Creative Commons License 2000.11.17 0 0 11
még vmi ehhez: báken: 2+1 év
ez első 2 év általános másodipi képzés a +1 az MBA képesítés, ami már csak angolul folyik.
Előzmény: Suzi Quatro (8)
KisHercegnő Creative Commons License 2000.11.17 0 0 10
hali nw! én is mbare akartam menni még egy fél éve, azóta úgy döntöttem gondolkodom még egy kicsit, mert saját pénzből akarom finanszírozni, ha megyek.
kérdés: milyen irányú a dipid, és milyen irányú mbat akarsz?
közgazdasági-marketing irányban:
bme? hát, én oda nem mennék. nem régi, mondhatni új keletű és gyanúsan alacsony a tandíj nekem a normál főisi volt 100 e.
báke: igen! 600 e körül lehet, jó neve van. többféle dipi de köt. angol, oktatás egy része is azon folyik. olyan a prosijuk, h csak éppen meg nem szólal, szóval nekem ők megbízhatónak tünnek.
infoimat ne vedd kézpénznek, semmi sem biztos. én úgy tudom, h kb. 8-10 helyen van. van amelyik csak külföldi isi (nem emlékszem pontosan kb 3 hónapja olvastam) 40 e $ (!) tandíjjal. ez azért túlzás szerintem.
a szakmai gyakorlat 2-3 éves kell hogy legyen, szakirányú, szóval vmi gazdasági. de nem hiszem, h ez gond, pénz beszél kutya ugat. pl. bákere bizti felvesznek, hisz olyan sz@rban van az egyetem, h csak na.
parttime, amit én tudok (a báken) az azt jelenti, h minden héten pénteken egész nap, reggeltől estig vannak órák. de szerintem ez máshol is így van legfeljebb szombaton, a másoddipis képzések ált ilyenek.
üdv, KH
Előzmény: nickwarren (7)
nickwarren Creative Commons License 2000.11.17 0 0 9
külföld: éééééééértem már, szóval te arra gondoltál, hogy kint tanuljak mba-t?
partime lesz ebből érzem már :)
a munkahelyi gyakorlatnak milyennek kell lennie? én már ötödik éve dolgozom, ebből az utolsó kétésfél évet két nagynevű cégnél ügyfélszolgálaton. Tehát az mba-irányvonalhoz kapcsolód tapasztalatom nincs - dehát ezért akarok odamenni :)))))

nw

Előzmény: Suzi Quatro (8)
Suzi Quatro Creative Commons License 2000.11.17 0 0 8
-Külföldi kínálatot részletesen nem ismerem, (legutóbb az ausztrál egyetemekről kaptam infót)ha kiválasztottad az "uticélt", akkor majd szűkíthetjük a kört.
-Elvégezhető 1 év alatt is, de a 2 év a munka mellett javasolt és ha jól emlékszem ezt hívják part-time-nak.
-Német nyelven jelenleg csak a BMGE indít a jövő szemesztertől.
-Az "üzleti iskolák" franchise rendszerben működnek, és a külföldi partner diplomáját kapják kézhez a végzősök.
-Munkahelyi gyakorlatra gondoltam (egy vagy két év), tehát nem lehet jelentkezni rögtön az első diploma megszerzése után (Talán ezalól is van kivétel, nem tudom.)
SQ
Előzmény: nickwarren (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!