Keresés

Részletes keresés

wizes Creative Commons License 2000.11.18 0 0 156
Te mint író, nem olvasó, nem hallgató, ezek szerint semmit sem értesz!
Hátha elolvasod!
Soha nem volt "elvtárs"-am!
Keress, hátha találsz!
wizes.

Előzmény: speaker (155)
speaker Creative Commons License 2000.11.18 0 0 155
Kérd meg az egyik elvtársad, hogy magyarázza meg.
Előzmény: wizes (154)
wizes Creative Commons License 2000.11.18 0 0 154
" ... . A menórán, meg a Dávid csillagon sem, vagy ha mégis akkor inkább."
Min? Mit?
nem válasz!!!!
wizes.
Előzmény: speaker (153)
speaker Creative Commons License 2000.11.18 0 0 153
Ez Purperlainnek szólt, aki ezt írta:
"A Magyar Köztársaság alkotmányos rendje nem a kereszten, sőt nem is annak szellemiségén alapul, "

A menórán, meg a Dávid csillagon sem, vagy ha mégis akkor inkább.

Előzmény: wizes (139)
Derek Creative Commons License 2000.11.18 0 0 152
"nincs pártszimpátiám a szocdemekre szavaztam eddig.."

En is!
Baratsag PVC elvtars:-))

Előzmény: Törölt nick (151)
Derek Creative Commons License 2000.11.18 0 0 150
"89 előtt? "
Akkorul.Amig otthon voltam.Ugy kb 89-91 korul(?)
Előzmény: Törölt nick (146)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.18 0 0 149
Nekünk még van házmesterünk.
Úgy, hogy akkor még ez a kérdés is aktuális :-)
Előzmény: wizes (147)
fanyűvő Creative Commons License 2000.11.18 0 0 148
pvcpadlo, most fölszívódok, mint a vakbéltünet! Éljenek az Erzsébetek!

Téged legjobban a saját eszmetársaid vágnak át. Az indoklással még adós vagyok, de nem sokáig.( Auch Morgen ist ein Tag.)

Üdv

Előzmény: Törölt nick (143)
wizes Creative Commons License 2000.11.18 0 0 147
"5. Hova tűnt a Berzsenyiből a pedellús?"
Ahová a házmesterek.
Előzmény: Törölt nick (145)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.18 0 0 145
>Franka újságíró urat a Berzsenyi Gimnáziumból egy biztonsági ember eltávolította, miután bejelntés nélkül beállított és az igazgatóval akart beszélni.

1. Minek megy oda a Franka? A gyerekeket már kicsapták.
2. Mit akart az igazgatóból? Csak nem felelősségre vonni az igazgatót? És milyen alapon?
3. Miért nem jelentkezett be előre?
4. Mit keres egy gimnáziumban biztonsági őr.
5. Hova tűnt a Berzsenyiből a pedellús?

Derek Creative Commons License 2000.11.18 0 0 144
"ja!...meg hős ellenálló lett a Tibi..bár utána mér lett a komcsi rendszer újságírója ?
elég hogy gyöngécske tollforgató volt? "

Ez nem igaz. Magyar Hirlapos koraban egesz jo cikkei voltak, en kedveltem az irasait akkoriban.

Előzmény: Törölt nick (141)
fanyűvő Creative Commons License 2000.11.18 0 0 142
Tisztelt pvcpadló !

Kiléptem, meg visszaléptem. Láttam, hogy nyitottál egy vérvádas topicot...

Vonul egy hangos tömeg az úton, köztük egy cigány, teli szájjal ordibálja " éljen a menstruáció, éljen a menstuáció....". A mellette lévő figyelmezteti, nem jó, mondja azt hogy éljen a revolúció. A válasz: nekem mindegy, csak vér folyjon.

Hát, rohadt szemét ez a vörös köd, az biztos.

Üdv

Előzmény: Törölt nick (141)
wizes Creative Commons License 2000.11.18 0 0 139
Speaker!
120 alatt.
" Elvégre Magyarországon nem államvallás az izraelita sem. "
Mi az államvallás?
Mi az állam vallása?
?
w.
fanyűvő Creative Commons License 2000.11.18 0 0 138
Tisztelt pvcpadlo!

Névnapon vagyok, kellemes hangulatban, emiatt közlékeny is.
Ha egy atyai jótanácsot megfogadsz, légy egy kicsit óvatosabb, mert gondolom Te sem vagy az, aki szereti, ha kiröhögik. Ha kéred, kifejthetem bővebben.

Üdv

Előzmény: Törölt nick (137)
fanyűvő Creative Commons License 2000.11.18 0 0 136
pvcpadlo, kérem!
Így a kettő együtt nem rossz! ( A hang Jákob, a kéz Ézsau)
Minek írtad oda a szerzőt és a forrást? Nélkülük néhányan sokkal szabadabban
vizionálhattak volna.
Az alaphelyzet viszont maradt. Öt ekkora bunkó egy gimnáziumból ( esetleg még egy osztályból is ) mégiscsak kuriózum.
Franka kidobásával az iskola letette a garast (hogy nép- nemzeti legyek ).
Üdv
Előzmény: Törölt nick (135)
fenevad Creative Commons License 2000.11.18 0 0 134
"Nem, a kereszt az egy romai kori kivegzoeszkoz, es eleg morbid dolog ezt valasztani jelkepnek egy olyan egyhaz szamara amely ,( legalabbis szavakban) a szeretetet hirdeti. Nem tudom,hogy neznel egy olyan egyhazra amely mondjuk az akasztofat valasztana jelkepeul, mert valaha , valamelyik vertanujat fellogattak."

A krisztusi jelkép erejét nem mutatja semmi sem jobban, mint hogy te még kétezer év múlva is kényszeresen vihogva próbálsz ironizálni rajta. Kényszer alatt állsz, úgy látszik.

Mellesleg pont akkor próbálsz gúnyolódni, mikor egy ételmetlen, leketlen és borzongatóan tudatlan tettet, egy keresztledöntést próbálunk megbeszélni.

A keresztröl, mint jelképröl pedig úgy látszik nem sok mindent tudsz. Igaz, más dolgokról is sokszor beszélsz itt összevissza,

Előzmény: Derek (130)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.17 0 0 133
és a tisztességes embernek illik mocskolódni ?
Előzmény: speaker (132)
speaker Creative Commons License 2000.11.17 0 0 132
Maradjunk abba szadistáknak kivégzőeszköz, tisztességes embereknek az önfeláldozó szeretet jelképe. Egyébként is azok restelkedjenek, akik az Isten fiát felfeszítették rá.
Előzmény: Derek (130)
fanyűvő Creative Commons License 2000.11.17 0 0 131
Mit akartok? Az iskola (Berzsenyi) következetes. Akár a Nyilvánosság Klub.
Léderer papa is megszólal majd, ha az Indexről eltünnek a fasiszták.
Az Alma Mater sem akar kényelmetlen helyzetbe kerülni. Majd nyilatkozik valaki, ha kellően felkészült újságíró keresi meg őket. ( pld. Léderer Pál)
Derek Creative Commons License 2000.11.17 0 0 130
"Talán még azt sem tudják, hogy az a kereszt a Krisztusi szeretet jelképe ..."

Nem, a kereszt az egy romai kori kivegzoeszkoz, es eleg morbid dolog ezt valasztani jelkepnek egy olyan egyhaz szamara amely ,( legalabbis szavakban) a szeretetet hirdeti.
Nem tudom,hogy neznel egy olyan egyhazra amely mondjuk az akasztofat valasztana jelkepeul, mert valaha , valamelyik vertanujat fellogattak.

Előzmény: Szabadelvue (122)
Bumpy Creative Commons License 2000.11.17 0 0 129
Szabadelvue!
Volt ilyen ez igaz mert mindíg voltak olyanok akik túl akartak teljesíteni mindent.
Ha viszont csak az lenne igaz amit írsz,akkor a mai politikai elit 8o százalékának az iskolai végzettsége csak 8 általános lenne,mert az volt kötelező!
Előzmény: Szabadelvue (116)
speaker Creative Commons License 2000.11.17 0 0 128
A fene akarja őket lecsukatni, de egy atyai seggberugást megérdemelnének. De ki lehet az apjuk. Szerintem ők se tudják.

Erőszakos fajtalankodás gyanúja miatt indul eljárás egy kunbaracsi általános iskolás gyerek ellen - tájékoztatta az MTI-t pénteken a Bács-Kiskun megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Hortobágyi István őrnagy elmondta: a 15 éves fiút azzal gyanúsítják, hogy három nappal ezelőtt a helyi oktatási intézmény illemhelyiségében hat esztendős - ugyancsak fiú - iskolatársát erőszakkal fajtalankodásra kényszerítette. A rendőrségi szóvivő az MTI kérdésére közölte: tanuló büntetőjogi felelősségre vonásának elvi akadálya nincs, a büntethetőséget kizáró életkor felső határa ugyanis 14 év.

Előzmény: Youwine (127)
Youwine Creative Commons License 2000.11.17 0 0 127
És most, hogy pár 15-17 éves kamaszt börtönbe lehet csukni, már rendbe is van a hétvégéd, mi? Gratula.
Előzmény: speaker (126)
speaker Creative Commons License 2000.11.17 0 0 126
A rendőrségi szóvivő az MTI kérdésére közölte: tanuló büntetőjogi felelősségre vonásának elvi akadálya nincs, a büntethetőséget kizáró életkor felső határa ugyanis 14 év.

Előzmény: Szabadelvue (122)
pindiy Creative Commons License 2000.11.17 0 0 124
Valszeg még sok helyről fogják kidobni szegény Franekot.
Dabasról okvetlenül.
Előzmény: Törölt nick (88)
Szabadelvue Creative Commons License 2000.11.17 0 0 122
"ez a topik pl. mintha arra született volna, hogy megtudjuk, Frankát jogosan dobták-e ki a Berzsenyiböl, mit mondott ö erröl, mit mondtak a többiek"

- ezt egy jogász tudná megítélni, bár biztos akadna rögtön egy másik, aki annak az ellenkezőjét állítaná. Nem tartom különösebb tragédiának, hogy egy újságíró nem jutott be egy középiskolába, függetlenül attól, hogy az órásmestert valszeg nem merték volna kirúgni.

"már mindenki a templomrombolás jogosságát vitatja, ami azért mégiscsak furi. Persze érdekes is, mert én, porszem, nem tudtam volna azelött elképzelni, hogy az ilyen események kérdésesek lehetnek."

- Ez viszont már nem lehet kérdéses. A gyerekek túllőttek a célon, és az ilyen esetek megfékezésében nagy a felnőtt "társadalom" felelőssége. Most vizsgázunk, ki-ki a maga vérmérséklete szerint. Akik ma megpróbálják elmaszatolni a kérdést, holnap hangosan fogják követelni más jelképek (még) határozott(abb) védelmét más emberekkel szemben. Talán még azt sem tudják, hogy az a kereszt a Krisztusi szeretet jelképe ...

Előzmény: szalonna (121)
szalonna Creative Commons License 2000.11.17 0 0 121
Node kedves Tamáska.

Írod itten: "Purplelane-ével egeszen hasonló következtetést levonva, én is plauzibilissé tettem, hogy miért pont ez ellen az objektum ellen következett be a támadás, ö meg megmagyarázta, hogy miért éppen most. "

Még a végén kiderült, szükségszerü volt a dolog. Isten ujja, mondhatni.

Amit Te plauzibilissé tettél, az szerintem csak annyi, hogy egy bizonyos - szerintem kicsi és elég zárt - körben esetleg lehet addig hülyéskedni, hogy a végén még a keresztledöntés is plauzibilisnek tünik. A társadalom lakhatósága viszont nem kis részben múlik azon, hogy az ilyen dolgok ne legyenek plauzibilisek.

Az, hogy Te velem a Politika fórumon vitatkozol, az meg részben azzal függhet össze, hogy én másutt nem vitatkozom - nem tudom Te jártál-e a vallás és filozófia topikban vitatkozni.

Kedves Carella,

"A fiúk keresztdöntése valóban sérti sok ember vallásos érzelmeit, sokaknak viszont csak újabb alkalmat ad arra, hogy előadhassák a hívő köntösbe öntött coclibgyűlöletüket."

Hát ez könnyen meglehet. Minden esemény alkalom, hogy a lelátók szídni kezdjék egymást. Most sem történik más. Coclib kartácsaink némelyike viszont gyanútlanul belement abba a csapdába, hogy elkezdte védeni a magát a templomrombolást, és plauzibilisnek kezdte nevezni a keresztledöntést. Hát ezek nehezen védhetö vonalak - szerencse, hogy nem nekem kell védeni öket :-).

Az érdekesség az, hogy ez a topik pl. mintha arra született volna, hogy megtudjuk, Frankát jogosan dobták-e ki a Berzsenyiböl, mit mondott ö erröl, mit mondtak a többiek. Hát, lehet, hogy ez nem derül ki, mert már mindenki a templomrombolás jogosságát vitatja, ami azért mégiscsak furi. Persze érdekes is, mert én, porszem, nem tudtam volna azelött elképzelni, hogy az ilyen események kérdésesek lehetnek.

Üdv

szalonna

PS Tamáska, a slampos érvelésre már ugye nem is kell válaszolni, ugye? Ejnye már no. :-)

Előzmény: HitetlenTamaska (94)
speaker Creative Commons License 2000.11.17 0 0 120
Sok marhaságot írsz.
Ha öten ráfirkálják egy általuk kidöntött , alkotmányosan engedélyezett emlékmű keresztre egy fenyegető hangzású szervezet nevét, akkor az a szervezet legalább az elkövető öt taggal létezik.
Ha vörös csillagot is mázolnak rá, akkor az alkotmányos rendet akarják zavarni, mert a vörös csillag tiltott jelkép.
A te gondolatmeneted szerint akkor egy zsidó síremlék ledöntése és esetleg horogkereszt rámázolása is csak duhajkodás, amiért ejnye bejnye jár. Elvégre Magyarországon nem államvallás az izraelita sem.
De ugyanez vonatkozik Kádár sírjára is. A bolsevizmus sem kötelező ma már, így nem alkotmány ellenes ha egy tömeggyilkos vörösmárvány síremlékét valaki nem szereti.
Előzmény: purplerain11 (113)
McAtti Creative Commons License 2000.11.17 0 0 119
Még mindig nem tudom, hogy a tóraégetők miért kaptak sok évet...
Én úgy tudom, Soros ott végzett, de lehet hogy nem. Én azon csudálkozom, hogy ha a Berzsenyi olyan jó iskola, akkor miért lenne ez Soros számára szégyen? Vagy miért lenne egy iskolának szégyen ha Soros ott végzett? (Hát valahol csak kellett iskolába járnia.)
Mindenesetre különös ez a hisztérikus reagálás.
Ha meg egy MIÉPes lepontozza a Berzsenyis diákot - na ja. Ebben az országban negyven évig intézmenyesen lepontozták az egyházi iskolából felvételizőket, mégis fel tudták vetetni magukat.

Attila

zebUlon Creative Commons License 2000.11.17 0 0 118
,,A fiatalkorúak esetében a csekély pénzbirság és a megrovás lesz az itélet, ha egyáltalán eljut vádemelésig, mivel akár ügyészi megrovással is lezárható lenne, az ügy BTK szerinti csekély súlyára tekintettel.,,

Az egyik olvtárs mindenáron büntetni akarja a diákokat. Miért ? Igazán abszurd az a gondolat , hogy a felelőség a nevelést végzőké? Netán jobb lenne szerepjátszó keménységgel lezárni az ügyet és az öt diákot más tanintézetbe irányitani? Miért? Talán az intézmény vezetésének ill. osztályfőnöki karának megszorongatásával , kompromitálódhatna az igazgatót odahelyező testület? Miért lenne ez olyan borzasztó?
Egy szép épületben ha kellemetlen szag terjeng , logikusnak hangzik , hogy meg kell keresni azt a szögletet ahova bekakiltak.

Vagy mégsem?

zebUlon

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!