Keresés

Részletes keresés

McJames Creative Commons License 2000.12.22 0 0 31
Hogy milyen gépet raknék össze? Attól függ mire kell: játékra vagy munkára?
Egyetértek azzal (1986 óta szórakozom gépekkel), hogy a házra, monitorra, billentyűzetre, egérre érdemes "költeni". Nekem még nem kell szemüveg és a kezem is jól van. 5 éve Natural Keyboardot, és 3 éve IntelliMouSe-t használok. Nem voltak olcsók, de úgy érzem megérte.
A saját gépem háza is "eredeti", 5 éves midi torony és - nyilván - AT. Éppen azért nem cseréltem még le, mert egy jó ház kb. 15-35E pénz.
A 3-8E Ft-os gagyit nem akarom megvenni, féltem a vas kényes részeit.

szenyor Lopez Creative Commons License 2000.12.20 0 0 30
Üdv!

Szerintem a billentyűzet és az egér választásnál a minőségi nem feltétlen jelent csicsát. Nekem Genius multimediás billentyűzetem és Logitech Wingman nemtompontosanmilyen típusú egerem. Kifejezetten jobbkezes egér.
Mindkettő nagyon kényelmes és bár az egeret nem kellett megvennem, a billentyűzetre utólag sem sajnálom a bruttó 8000 Ft-ot. Mennyi egy noname sima bill? 3000 körül? Kis befektetéssel sokat nyerhetsz.

Videokártyánál érdemes elgondolkodni az ATI Radeonon.

Mire fogod használni a gépet?

moha Creative Commons License 2000.12.20 0 0 29
THNX!

megveszem, nem sz@rozok, de pont azért érdekel a dolog, mert mindek vegyek valami kis "játék" hangfalat, mikor ott pihennek a szekrényem tetején...de csicsára biztos hogy nem lesz pízem... :)))

Előzmény: xclusiv (28)
xclusiv Creative Commons License 2000.12.20 0 0 28
bocs a duplaert
Előzmény: xclusiv (27)
xclusiv Creative Commons License 2000.12.20 0 0 27
vagy bemesz egy boltba (elektronikai boltok, hangszerboltok, bizomanyik) es megveszed a jack2rca kabelt kobo 500 ft-ert, es nem szopozol a forrasztgatassal, utana mge hogy hol szakad, hol zarlatos, ilyesmi. persze vehetsz aranyozott csatlakozoju, hifi minosegu kabelt is ha van ra penzed
Előzmény: moha (24)
xclusiv Creative Commons License 2000.12.20 0 0 26
vagy bemesz egy boltba (elektronikai boltok, hangszerboltok, bizomanyik) es megveszed a jack2rca kabelt kobo 500 ft-ert, es nem szopozol a forrasztgatassal, utana mge hogy hol szakad, hol zarlatos, ilyesmi. persze vehetsz aranyozott csatlakozoju, hifi minosegu kabelt is ha van ra penzed
Előzmény: moha (24)
xyron Creative Commons License 2000.12.19 0 0 25
Üdv
Erősítőn keresztül. Csinálsz egy olyan kábelt, aminek az egyik végén jack van, a másiklon meg kettémegy RCA-ba.
Előzmény: moha (24)
moha Creative Commons License 2000.12.19 0 0 24
Hangfalat hogy a csodába lehet rákötni a hangkártyára?
Előzmény: Laszlo- (10)
freep Creative Commons License 2000.11.21 0 0 23
Üdv!
Hát ebben igazad van! Emléxem, a régi Compaq 386-osomba ramot akartam tenni, hát nem ment. Minden gépben EDO-k voltak, ebben meg hatalmas nagy kártyák helyette. Olcsóbb volt 486-os gépet venni, mint ebben ramot bővíteni.
Bye: freep
Előzmény: netizen (22)
netizen Creative Commons License 2000.11.21 0 0 22
Ahhoz képest hogy Comapq Deskpro 466-ok mennek el 30-ért manapság (486DX2-50) 16 mega Compaq EDO rammal qrvaszar boltot csináltál :> (A compaq a legolcsóbb mert mindenb?l spéci kell bele)
Előzmény: Laszlo- (19)
Deep on Creative Commons License 2000.11.20 0 0 21
Való igaz, hogy nem vagyok millás, úgyhogy ezt a gépet is /mint a régit/ olyan két-két és fél évre szánom. A régivel, meg úgy vagyok, hogy eszem ágában sincs eladni, mert attól függetlenül, hogy három éves egy csomó mindenre használható még.
xyron Creative Commons License 2000.11.20 0 0 20
Kár hogy nem szóltál, annyiért én is megvettem volna:-) Az az igazság, hogy szerintem is működik az, hogy eladod a régit és veszel egy újat. De eladni nem darabokban érdemes. Gépet darabokban olyanok vásárolnak akik össze is tudják rakni, ezért több mint valószinű, hogy értenek is hozzá. Ellenben ha meghírdeted, hogy p166 komplett gép monitor nélkül eladó(monitort még ha el is akarod adni, külön érdemes), nagy az esélyed rá, hogy kifogsz valakit, aki relative jó pénzért megveszi, mert nem annyira ért hozzá.
Előzmény: Laszlo- (19)
Laszlo- Creative Commons License 2000.11.19 0 0 19
Ja ,ha van jo kapcsolatod ,de a p2 idejeben en 5000 -ert adtam el a TX es Gigabyte ot egy p166 -val ami annal tobbet er. Ez a cserebere nagyon esszeru csak nem eri meg ,mert sokkal tobbet er a regi gep annal a par 1000- nel amit kapsz erte.
Előzmény: netizen (18)
netizen Creative Commons License 2000.11.19 0 0 18
te Laszlo- asszem nem ismered a PC-s arenat. Ez MaOn ugy megy hogy van valami hw cuccod ami épp erszked?ben van "modernség" tekintetében nost ezt eladod valakinek és veszel helyette 1 új cuccot. magyarán pont olyan az egész mint az autópiac. Van 1 középréteg aki kb félévente lecseréli a számítógépe belének a felét, és van 1 réteg aki mások levedlett cuccaiból él.

A Gazdag réteg megy vesz 1 IBM ZPro+ stationt 18"-os plazma displayel kb 1.5 miláért és mereven leszarja hogy a benne lev? i840-es chipset meg a fél giga PC800 RDRAM is much ado about nothing... hiába figyel a gépben a GIGÁS penta3

Magamról annyit hogy jövedelmi viszonyom másfélévente teszi lehet?vi technológiai upgrade-eket...

Előzmény: Laszlo- (17)
Laszlo- Creative Commons License 2000.11.19 0 0 17
Te nem gondoltad komolyan az utolso bekezdes ?
Mar boccs ,de van aki orul hogy vesz egy pentium 1 est . Nehogy mar evente gepet vegyek egy szar winfoss miatt. Se penzem se kedvem ,se nem vagyok hulye. Ha keves ez a 350 Mhz egy jateknak ,jatszok massal. Van vagy 100000000 jatek ami boven elmegy rajta.
Egy eve nem nyultam a gephez es a kovetkezo az valoszinu csak egy kis bovites lesz ( +64M ).
Csak azt nem ertem a gazdagocskak miert irnak be ilyen helyre ? Nekik tok mindegy ,bemegy a boltba es keri a legjobbat.
Szerintem a kerdest feltevoje (250.000 -ert gep ) sem vesz majd evente gepet.
Előzmény: netizen (15)
drotmalac Creative Commons License 2000.11.18 0 0 16
Valaki megemlítette a 15 gigás vinyót.SZVSZ már nem érdemes 15 gigást venni amikor párezerrel többért kapsz egy 30 gigást.
netizen Creative Commons License 2000.11.17 0 0 15
Te Laszlo- eleinte én is úgy gondolkodtam ahogy te, de tanultam a hibáimból.
A ház igenis legyen igényes (pölö van a közeledben n?nem? lény), de ha szerelni kell, ne legyen kínkeserv kinyitni, ne legyen sorjás, a kártyák kimen? foglalata ne legyen a 'törd ki azt majd úgyis +bánod' típus, az alaplap felfogató furatok, csavarok, diók legyenek a helyükön, ne feszüljön meg benne a nyák, az alaplap ATX csatlakozósora szépen illeszjedjen, ugyanez legyen igaz a PCI/AGP kártyákra.

Billenty?zet: volt valami 2500 Ft-os szarom és állandó ínhüvelygyulladás volt benne a köszönet.

volt 30 rugós Vakulj Paraszt System 14" 60Hz-es monitorom -> vörös szemek, fejfájás. 1x szépen odatettem a jelenlegi LG Flatron 795FT mellé és igen meglep?dtem hogy hogy voltam képes azt a szart 3 éven keresztül bámulni.

Amiket leírtam kilemelve, a száítógép "örök darab" részei, magyarán kiszolgálnak 4-6 éven át amig alaplapot, procit az ember évente lecseréli a betegesen szar, gigászi és egyre csak hízó és lassuló alkalmazások okán...

Előzmény: Laszlo- (10)
Laszlo- Creative Commons License 2000.11.17 0 0 14
A 300W -ra tenyleg szukseg lehet, az nem elhanyagolhato gondolat.
A 100-as vezerlot meg azert emlitettem meg ,mert ha jol emlekszem par ezer ft. a kulonbseg kozte es a sima 66 os valtozat kozott. Viszont ha nem akar az ember 2 evente alaplapot cserelni akkor megeri most az a parezer + ft.
Addigra mar olcsobb lesz a 100 as vinyo es talan a 1.5 Gigas proci sem lesz draga.
Annyi biztos nagyon sok tartalek van ebben az alaplapban a bovitest illetoen.
Előzmény: Repa (12)
Deep on Creative Commons License 2000.11.17 0 0 13
Én is amellett vagyok, hogy legyen egy jó kis alaplap meg egy bővíthető ház, mert helyhiány igen idegesítő tud lenni.
Thx, hogy ilyen sok javaslattal szolgáltatok.
Repa Creative Commons License 2000.11.17 0 0 12
Egér és bill. tekintetében egyetértek (legyen jó, de nem extraszuper), de ház tekintetében szerintem ha nem is csicsásat, de 300W-at és nagyot érdemes venni. Már többször spóroltam ezen és rájöttem, hogy nem érdemes. Alig van már hely a mostani házamban is, nehéz megoldani a jó szellőzést. Az átpakolás egy nagyobb házba meg nem megy hipp-hopp, elég lusta vagyok hozzá...

A HDD-t tekintve azért az újabb alaplapok mind elég gyors felülettel rendelkeznek, a RAID-re meg elég kevés embernek van szüksége. Épp azért ajánlottam 128 megát, hogy minél kevésbé legyen rászorulva a HDD sebességére. SZVSZ csak akkor érdemes, ha tényleg gyakran mozgat az ember nagy mennyiségű adatot, pl. digitális video- és hangvágásnál. De persze embere válogatja, ki mit tart fontosnak.

Laszlo- Creative Commons License 2000.11.16 0 0 11
Boccs elirtam az a 8 MB/s -os mondatot.Az nem 8 hanem 33 .:)
Előzmény: Laszlo- (9)
Laszlo- Creative Commons License 2000.11.16 0 0 10
Mas alternativa ,legalabb van mibol valogatni.
Viszont en nem koltenek eloszor tobb 10000 ft-ot azert, hogy a bill,. eger, haz meno legyen.
Arra kesobb is raer az ember.A gep magja legyen jo es elore lathatoan sokaig hasznalhato,
utana raer az ember venni egy vezetek nelkuli egeret + bill. ,csicsas hazat ,falrengeto hangszorokat. Bar ha az utobbi kell akkor egyszerubb rakotni a hangkartyat a hifi toronyra es akkor fog szolni rendesen a nagy hangfalakon.
Előzmény: netizen (6)
Laszlo- Creative Commons License 2000.11.16 0 0 9
En az ASUS athlonos alaplapokat nem ismerem. En lattam ezt a 100-as raid- es ABIT-ot es ugy atvagta a 650 megat linux alatt a 33-as quantumomrol ,hogy az ismerosommel nem hittuk el.Nagyon megy , egy 100 magas filet ugyanarra a wincsire masolva elsore 11Mb/s ,utana 2. ,3.probalkozasra 30 MB/s. Ehhez hozzatartozik ,hogy a kernelbe benne volt a VIA chipset ,de megis csak egy 33-as vinyo ami ugye 8 MB/s -ot tud papiron.
Előzmény: Repa (7)
Repa Creative Commons License 2000.11.16 0 0 8
Na, ebbe az előzőbe jó néhány értelmetlen szó becsúszott, bocs.
Repa Creative Commons License 2000.11.16 0 0 7
Laszlo: SZVSZ kell bele a 128 mega, ez Win alatt nagyon bele, most meg hogy így lementek az árak, szerintem egy percet sem kell ezen gondolkodni. Az alaplap igaz, de szerintem (bár biztos nem vagyok benne), az ASUS nem azzal tűnik ki, hogy jó gyorsat is bele lehet tenni, hanem egyéb érdemei. Bár ebben lehet, hogy tévedek.

netizen: a választásaid érthetőek, de nem valami jó helyen vásárolsz... :-)
Egy jó 17"-es (ami már tud 1600x1200-at 75 Hz-en és 1280x1024-et 85 Hz-en) 75 körül már kapható, 3 gombos, görgős egér 2500, sb live value szinte mindenhol 13 körül mozog.

netizen Creative Commons License 2000.11.16 0 0 6
Kicsit más preferenciákkal:
Monitor 17", tudjon 1280x1024@85Hz 100000 + sarc
Profi billentyűzet: 8000 + sarc
jó (nehéz) egér: legyen 3 gombja, esetleg görgője 5000
Igényes kidolgozású gépház, táp legalább 300W 12-15000 + sarc
sb live 16-30000 + sarc
128 Mbyte PC133 SDRAM márkás (IBM, kingston, Hitachi, Samsung, Hundai) 25000+sarc
Ha többféle oprencert akarsz használni akor valami nvidia alapú kértya a javallot. Ha inkébb filmvágni szerenél akkor valami ATI féleség de az rendesen csak win alól fog menni 40-60000+sarc
Az összes többit a számítógép célja határozza meg és kb féléven belül el is avul.
Laszlo- Creative Commons License 2000.11.16 0 0 5
A 128 megara tenyleg a mai jatekok szamitanak, de azt barmikor lehet boviteni.
En azt mondom inkabb most legyen egy jo alaplapja (kicsit dragabban) aminek most az aljat hasznalja ki ,de kesobb a vegletekig lehet boviteni.
Előzmény: Repa (3)
Laszlo- Creative Commons License 2000.11.16 0 0 4
A duronokat fel lehet huzni, csak a -- hutest -- kell jol megoldani. Kell venni egy tuninghutot ,3000e korul mar van. Egy hasonlo gepben ,csak athlon (tb) volt bene durvan 10 fokot nyertunk ,de nem a legbrutalabb hutovel. Szerintem egy 15-20 fokot lehet nyerni es azzal gazdalkodni.
Csak arra kell figyelni ,hogy ne melegedjen tul.
Mas: letezik ennek az abit alaplapnak 100-as raid-es valtozata ,ami azt jelenti ,hogy bekapcsolva a 12-es (ha jol emlekszem) irq-t elveszi, de lessz meg ket ide csatlakozod (+ 4 wincsi) ami 100-as tempoba fog docogni. Alapban pedig 66-on fut a rendes ide.
Arban nincs kulonbseg ,de elore gondolkozva nagyon megeri.- kesobb belemehet egy 1.5GH es proci, 4db 100 vinyo kisereteben - ami mar nem rossz.
Előzmény: Deep on (2)
Repa Creative Commons License 2000.11.16 0 0 3
Én is hasonlót mondanék, mint Laszlo, az egy lényeges eltérés a RAM és a HDD. Szóval

Alaplap: Epox SocketA 35k
Proci: Duron 700 21k
Ram: 128 MB PC133 20k
HDD: 30 GB Maxtor 33k
video: Geforce MX: típustól függően 32k - 43k
Hang: SB Live! Value: 12k
Egy nagy ház (szellőzés, bővíthetőség miatt) 10k
marad 85 nettó a hangrendszerre és a monitorra (+apróságok), de ez teljesen egyedi preferenciától függ. Én 15 körül vennék egy 4.1-es hangrendszert és egy 17"-es monitort.

Deep on Creative Commons License 2000.11.16 0 0 2
A 250 ezret nettokent ertettem. Tehat nem tartozik bele az AFA.
Laszlo: tetszik ez a konfig amit osszallitottal, de lenne hozza egy kerdesem, szerintet ezt a 600-as procit lehet-e biztonsagosan 800Mhz-en uzemeltetni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!